Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Accident la gradinita


29 raspunsuri la acest subiect

#1
IanaM23

IanaM23

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 20 octombrie 2011 - 21:06

Tocmai am citit despre acest accident la gradinita (http://www.evz.ro/de...sti-950595.html) si ma intrebam daca mamica in cauza ne poate da mai multe detalii.[q]

Dupa ce ne-a povestit eumada cu accidentul fetitei ei la gradinita,sunt socata sa aud despre inca un alt accident.


#2
Tanti Zavaidoc

Tanti Zavaidoc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.487 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 00:22

Citat:
citat din mesajul lui IanaM23

Tocmai am citit despre acest accident la gradinita (http://www.evz.ro/de...sti-950595.html) si ma intrebam daca mamica in cauza ne poate da mai multe detalii.[q]


Si eu ma intreb cum dumnezeu poti tu sa te intrebi asa ceva! Mamica respectiva e acum la spital, alaturi de copilul ei. Te intreb si eu: daca ai avea copilul in coma, ai intra pe DC sa dai amanunte?

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)

#3
mathilda

mathilda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.020 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 00:25

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Citat:
citat din mesajul lui IanaM23

Tocmai am citit despre acest accident la gradinita (http://www.evz.ro/de...sti-950595.html) si ma intrebam daca mamica in cauza ne poate da mai multe detalii.[q]


Si eu ma intreb cum dumnezeu poti tu sa te intrebi asa ceva! Mamica respectiva e acum la spital, alaturi de copilul ei. Te intreb si eu: daca ai avea copilul in coma, ai intra pe DC sa dai amanunte?

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)


tu n-ai auzit de ubicuitate?
hahahaha

#4
Tanti Zavaidoc

Tanti Zavaidoc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.487 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 00:27

Mathilda, zau ca nu ma amuz deloc. Lipsa de empatie nu e amuzanta.

Lasand asta la o parte, e groaznic ce s-a intamplat si mai ales ca s-a intamplat intr-un mediu care ar trebui sa fie sigur pentru copii.

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)

#5
mathilda

mathilda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.020 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 00:37

in primul rand imi pare tare rau pt copilas si parinti.
acum, obiectiv vorbind, astfel de accidente se vor mai intampla dintr-un simplu motiv- eterna si fascinanta pb- in rom nimeni nu-si asuma responsabilitatea, nimeni nu e tras la raspundere- puscariile sunt pline de cei care fura gaini si lemne. faimosul caz de la tim hortons(un fel de mac)in care o pers s-a ars la mana din cauza ca ambalajul de cafe era fierbinte, a dat compania in judecata a castigati milioane de dolari, iar acum pe fiecare cafea- pe ambalaj scrie caution hot si e imprejmuita de o hartie care face ca sa nu simti ca frige.
despre asta vorbim. inca o data imi pare tare rau pt copilas si familie si doresc sa se refaca.
e chestie de societate. toata lumea gresest, pt asta ai asigurare si in caz de ceva plateste. dar sa nu supraveghezi un copil ca se duce la pipi asta nu e greseala. aici copii au 5 ani si se duc supravegheati la toaleta, nu e nici unu lasat sg, si nu e la etaj. aici e doar parter in scoala.

#6
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 00:44

sper din suflet sa-si revina. Cred ca pana la raspunderi individuale este vina gradinitei ca si institutie si ea e prima care trebuie sa platesca. acum banuiesc ca e o gradinita de stat si atunci dumnezeu cu mila

Ma rog ca fetita sa fi incaput pe mana unor doctori competenti si sa aiba zile. Dupa aia mai discutam de vinovatii.

Marina

#7
EllaX

EllaX

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 01:09

Acestea sunt - dintre accidentele si intamplarile de la gradi - cele care ajung in presa. Ca multe nu ajung.

Se intampla si se vor mai intampla: si pentru ca accidente se mai intampla (uneori stupide, cu copilul langa tine si tu cu ochii pe el). Si pentru ca grupele au mult prea multi copii (36 intr-o grupa?! Asa e la gradinita copilei mele) si doar o educatoare si o ingrijitoare pe tura - si ingrijitoarea e pt doua grupe si ajuta si la bucatarie. Si pentru ca e spatiu mic si copiii sunt stresati de aglomeratie. Si pentru ca educatoarele si ingrijitoarele sunt, multe, ca oamenii din generatia parintilor nostri: cu gura si ochii pe copii in tot felul de situatii in care i-ar putea lasa un pic, dar neobisnuiti sa vada potentialele pericole acolo unde chiar sunt.

Offf!

#8
madau

madau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.400 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 01:14

Pana la urma de unde a cazut? Ca in alt articol spune ca de pe tobogan[alcool] http://depici.ro/arh...-de-pe-tobogan/



Socant, oricum! Speram ca micutul sa fie ok



[mamica]Madau si [zana]Alexia Miruna (15 dec 2005)



povestea nasterii Mirunei, filmulet aniversar [i]

filmuletze poznase 1 si 2





bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX[foto]








#9
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 01:22

cica de la geamul de la baie conform hotnews.
pot sa inteleg ca educatoarea are 500 de indatoriri si ca ii scapa 2 sec un copil din ochi dar de ce geamul de la baia unei gradinite nu are grilaj nu o sa pricep in veci.

Marina

#10
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.251 mesaje

Postat 21 octombrie 2011 - 01:31


Marina, in mod normal exista norme pentru localurile in care sunt crese/gradinite. Geamul condamnat, pus la inaltime sau zabrele fac parte din norma.

Mik.


Panic Questions

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Mai e putin...38 saptamani

    FloreClau
    - Ieri, 22:34

  • Saptamana 27

    lili.95
    - Ieri, 14:24

  • Vacanta cu burtica È™i surioara mai mare

    BiancaDragnea
    - Ieri, 13:03

  • Mici pregatiri

    kiki_2024
    - Ieri, 12:24

  • Prima răceală în sarcină

    CatiCatut
    - Ieri, 11:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -