Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 10 voturi

sa ne numaram binecuvantarile (3)


219 raspunsuri la acest subiect

#211
Happy_in_TO

Happy_in_TO

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 01:15

Tipul este un gentelman desavirsit, are o clasa innascuta si niste maniere deosebite. Lucram impreuna la proiect, el este sclipitor in toate. Si de fiecare data imi spune numai lucruri pozitive, ma incurajeaza, imi multumeste pentru idei si ajutor... este o placere sa lucrez cu el (sau sub el hahhahahaha). Ah... si are o voce catifelata si masculina intr-un fel metro, cu intonatii care iti fac genunchii sa se transforme in gelatina si stomacul sa tresalte.
Nu sint indragostita de el, stati cuminti, este departe de liga mea si pe deasupra este insurat si fericit cu viata lui. Au impreuna si un ciine, Marmelada :)))

Mda, Morgano, ziceai ce vrei si ce nu vrei de la un tip...
Eu vreau un tip peste 40 de ani si sub 55, cu job bun (la acelasi nivel cu mine sau mai sus) si realizat financiar. Ar fi super sa aiba si copii pentru ca ar stii prioritatile. Mi-as dori sa fie mai inalt ca mine, sa aiba alura sportiva sau normala (sa nu fie firav sau din ala care il intorci cu cearsaful in pat), sa ii placa animalele si copiii... Mi-ar place sa citeasca si sa discutam carti impreuna.
Ce nu vreau: badarani, nelegali aici, prea noi in Canada (nu o sa ni se potriveasca mentalitatile si nu am timp si chef sa "cresc" pe nimeni), nerealizati, mistocari, afemeiati si betivani :)))

Am fost la lunch, a fost frumos de tot. Am incheiat lunchul cu o felie sanatoasa de cheese cake cu garnitura de afine si o cafea. Le-am spus colegelor de la masa: "Daca auziti ca gem ca la orgasm sa nu ma opriti, lasati-ma sa savurez, da?!"

Luna asta se pensioneaza CEO'ul companiei, la 55 de ani. A avut un speach deosebit, era si nevasta lui acolo. Ce frumos! Si-au cumparat o ferma in Ontario si o cabana in Northwest Territories unde o sa faca "wildwater rafting" (nu stiu cum se numeste in romaneste - cind se dau pe riu in jos cu un canoe, in ape tulburi).



live and let live [:)]

#212
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 01:26

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO

Tipul este un gentelman desavirsit, are o clasa innascuta si niste maniere deosebite. Lucram impreuna la proiect, el este sclipitor in toate.


si ti-e sef de 15 ani? wow, asta e ca o viata de om.

Eu mi-am tot schimbat sefii cam o data la vreo doi ani, vine vorba ca mi i-am schimbat eu, s-au schimbat asa, in virtutea schimbarilor firmei, dar am avut la fel de mare noroc, toti unul si unul, oameni de la care ai ce invata, ai ce respecta...evident, niciunul din RO.


#213
Happy_in_TO

Happy_in_TO

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 01:35

Adina, cu el am inceput sa lucrez din Ianuarie anul asta. La companie sint de 15 ani dar in noul post am fost avansata in Ianuarie.
El a lucrat la compania asta mai demult, apoi a avut compania lui de Publishing pe care a vindut-o si s-a intors aici ca VP.
Eu am inceput la compania asta facind curat si am avansat in timp la Head office si apoi in functia mea. Nu ma prea simt bine in postura asta, tai frunze la ciini si mi se pare ca le iau banii degeaba. [:)]

live and let live [:)]

#214
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 01:36

Stai ca acum am vazut ca i-ai pus si poza [bibe] - nu, eu nu ma pot lauda cu frumosi din astia [:)] Dar cum poti sa lucrezi cu asa unu'? [:)]

Nu vazusem ca ai pus poza, si citeam ce scria Morgano, si ma gandeam...ce nebunica e si Morgano, auzi, sa se marite cu seful...apoi am vazut poza si am inteles brusc tot [:)]

#215
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 01:40

Citat:
citat din mesajul lui Happy_in_TO
am avansat in timp la Head office si apoi in functia mea. Nu ma prea simt bine in postura asta, tai frunze la ciini si mi se pare ca le iau banii degeaba. [:)]


Ce simpatica si modesta esti [flo]
Eu iti urez promovari cat mai multe si mai rapide! [pup]

#216
Yasmine

Yasmine

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.020 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 08:47

Eu muncesc acum la o "contra-binecuvantare".
Ex-ul, care a venit aici ilegal anul trecut in octombrie, fapt pt. care l-au arestat instantaneu, imediat ce a aterizat la Frankfurt, si-a luat o avocata si m-a citat in instanta, ca sa vada copii. Sincer nu am cuvinte, deci cineva care e ilegal in Germania, are totusi drepturi. Pe 28.04. tre sa ma prezint la proces. Am vorbit cu avocata, care zice ca nu are sanse ... vom vedea ...

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin
Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia


#217
mihuta

mihuta

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.626 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 09:07

Eu ma tot bag ca musca in ciorba printre voi, dar realitatea e ca nu ma vad in stare sa postez la odisee, parca stric aerul cu karma mea.

Noi (eu si el) avem o relatie ok si sper sa ramana si la fel dupa. Zilele astea a simtit nevoia sa stea acasa cat mai mult cu Sophia si l-am inteles, pe mine gandul ca as pierde-o m-ar arunca de pe pod. Pentru mine e insa mult mai greu, ca suntem intr-o sedinta continua si imi vajaie capul si nu mai vreau decat sa se termine o data tot. Treaba e ca el nu e pregatit sa renunte, dar eu simt ca am ajuns la final.

Adina(g), sa stii ca la tine (si la cealalta Adina) m-am gandit, privesc cu speranta relatiile voastre cu exii si mai ales fetitele voastre care sunt fericite si au acceptat situatia asa de bine.

E greu pentru ca am facut foarte multe eforturi ca Sophia sa aiba o relatie cat mai apropiata cu tatal sau, si acum asta o face mult mai vulnerabila. Pe de alta parte, de la varsta asta in sus, nu poate decat sa fie mult mai dificil pentru ea o separare a familiei, asa ca mai bine acum decat mai tarziu.


mami de Sophia


#218
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 11:04

Mihuta, la voi nu e cale de impacare?



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

poze noi poze si mai noi

poze cele mai noi

Povestea nasterii: Lili si Robert

#219
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 11:09

Happy[flo]



Yasmine, el este din octombrie in germania? Sau a venit numai sa te cheme in instanta sa-si vada copiii? Offf, sper sa nu reuseasca si sa se termine odata cosmarul asta!



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

poze noi poze si mai noi

poze cele mai noi

Povestea nasterii: Lili si Robert

#220
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 14 aprilie 2010 - 11:41

doamne dragi, am deschis capitol nou. [flo]





continuare>>>









reclama mascata


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -