Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (12)


201 raspunsuri la acest subiect

#21
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 14 octombrie 2011 - 00:46

Mai devreme mutam hainele marei de iarna in dulap si am dat de o palarie de vara. I-a pus-o tasu in cap si a zis "maaaama ce frumoasa esti". A fugit repede in hol, la oglinda si a zis si ea "maaamaaa" :))) apoi venea ii dadea lu tasu palaria sa i-o puna pe cap si iar pleca la oglinda si se auzea maaaamaaa[:D]



Denisa, cand se intampla weekendul?



Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [gravi] 27+ [baietel]

#22
Mycya

Mycya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.825 mesaje

Postat 14 octombrie 2011 - 01:00

salutare!!

parca sunt bufnita ,apar numa seara pe aici [:D]

nu am timp deloc ziua nici sa citesc , cu frigul asta e si mai rau ca stam mai mult in casa si prin urmare se pliciseste la maxim, trebuie sa stau mereu sa ii tin companie cand se joaca iar de ma pun la laptop e calare pe mine, cu un zambet de ala larg de parca vede Parisul [:D]

Paula cu mare placere va cumpar si trimit [flo]

Bumblee tare faza cu Maia [:D] am ras de una singura [:D]

tot citesc ca numa delfinasi mucosi sunt , de cum ajung acasa ma vad si pe mine si Andra mucoase...offf sper sa ne ocoleasca ca si pana acum racelile ca nu am eu chef de stat in casa chiar de e frig.

nu mai stiu ce voiam sa mai zic....ca de obicei uit ce am citit [:I]

ma duc la somn ca maine dim devreme avem programare la vaccin .

nbuna si somn usor [pup]


[mamica] Mami de[copil] Andra Maria 02.08.2010

#23
Mycya

Mycya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.825 mesaje

Postat 14 octombrie 2011 - 01:03

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Mai devreme mutam hainele marei de iarna in dulap si am dat de o palarie de vara. I-a pus-o tasu in cap si a zis "maaaama ce frumoasa esti". A fugit repede in hol, la oglinda si a zis si ea "maaamaaa" :))) apoi venea ii dadea lu tasu palaria sa i-o puna pe cap si iar pleca la oglinda si se auzea maaaamaaa[:D]



mi-o si imaginez :)))
va [pup]-am


[mamica] Mami de[copil] Andra Maria 02.08.2010

#24
puiutz_mic

puiutz_mic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.370 mesaje

Postat 14 octombrie 2011 - 02:55

Mycya si eu tot ca bufnita [:D]

Va salutam cu drag si noi! Azi am lucrat toata ziua aproape, tati a reusit sa stea mai mult cu Raducu asa ca am fost mai libera.

Of, dar ce de delfinasi cu mucisori [q] eu inca stau si ma minunez cum de ne-a ocoloit pana acum [:-@] cateodata mai aud ceva haraiala si la Raducu, dar muci - ioc! Suntem bine deocamdata.

Singura MARE PROBLEMA este cu mesele [bang]. Cum vede ca vin cu castronelul se pune pe maraiala - scanceala - arcuieli - eventual si ceva urlete daca nu "ma potolesc". Pana nu ii dau ceva sa invarta in manute nu mananca [bang][bang][bang] Deci chiar sunt disperata!

Oare chiar trebuie sa-l las nemancat ca sa renunte la jucat in timpul mesei? Nu imi vine sa fac asta, mi-e mila sa-l las flamand [q]

Ca sa nu mai spun ca la el cateva zile cu mancare putina se simt imediat la cantar, da jos cateva sute de grame imediat [q]

Ce ma sfatuiti sa fac? Chiar cred ca incepe sa aiba o problema cu mancatul. Culmea e ca daca ne asezam noi la masa vine imediat la cersit. Si mataie pana primeste ceva. Pleaca, inghite si iar vine la cersit. [alcool]

In seara asta asa l-am pacalit sa manance iaurtul. Ma prefaceam ca mananc eu, chipurile ii dadeam si lui tati si a venit si Raducu repede sa cerseasca. A mers bine la cateva lingurite smecheria...pe urma s-a cam prins ca-l pacalim [bang]

Am citit cam pe diagonala[:I], dar vreau sa urez tuturor delfinasilor raciti insanatosire grabnica! Sper sa termin tura asta de acte pana duminica, sa revin si eu printre voi!

Va pupam dulce! [pup]

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!

[bum]


#25
carla_2008

carla_2008

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.386 mesaje

Postat 14 octombrie 2011 - 03:35

Se pare ca am confirmat tarziu(ca zapacita de mine pierdusem bonul[alcool]) si vom merge in excursie de abia in 4 sau 5 Noiembrie. Bine si asa ca noi in 8 sarbatorim 3 ani de la nunta!
Cica la Ramada resort am primit sejurul si facem masaje si impachetari cu cioko,sauna,sampanie...ma intreba cineva, da e pt 2[olala]

Puiutz imi pare rau ca ai proboleme cu Raducu cu papica, nu stiu ce sa iti spun ca eu sunt cu Carla in aceeasi situatie. suntem de o sapt iar la greva foamei. a mai avut perioade din astea,i-au trecut de la sine,iar a papat bine,apoi iar prost,kg la fel,10,5. Sa stii ca bebeii simt cand suntem stresate, si de aceea se agita si maraie si ei. incearca sa fii cat se poate de calma,stiu ce greu e ca ieri imi venea sa ma iau sa plec si sa ii las sa maraie. Carla daca nu are in mana ceva nici nu sta la discutii in scaunul de masa. Asta in contextul in care eu la inceputul diversificarii eram severa rau,nu vorbim,nu ne jucam,nu aprindem tv,laptop,nu nimic disturbativ la masa. Ca acum sunt in stare sa ma urc si pe pereti ca sa manance fata ceva. Nu e chiar atat de rau pana la urma sa invarta in mana cuminte o jucarie in timp ce papa,fara alte manifestari violente....nu stiu,zic si eu,.,.,.

Eladea,pupam picii frumosi sa le treaca mucii.

Alice ce rost are sa le demonstrezi tu ca poti sa fii mama eroina,gospodina desavarsita,graviduta in putere. Ai tu grija de putzica din burtica si de tine si mai lasa-le pe ele sa-ti calce o haina,si sa dea cu aspiratorul. Nu o sa iti ridice ele statuie.[flo][flo]

________________________________________________

Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.web.../denyssa_catana

#26
crissy77

crissy77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.620 mesaje

Postat 14 octombrie 2011 - 09:56

[cafea]



crissteo si mamici cu copii mai mari, va recomand cu caldura ultima noutate de la editura Gama (Scrie si sterge), eu i-am luat Elisei varianta portocalie, lucreaza din ea in fiecare seara, oricat de obosita ar fi si oricat m-as impotrivi eu (nu-s de acord cu chestiile educative facute seara, cand creierul e obosit). Eu am gasit cu 13.5 lei pachetul, isi merita toti banii. Detalii aici. Eu am scanat caietele de gradinita din grupa pregatitoare (interesante, pe caietul de mate invata sa faca masinute, casute etc din figuri geometrice, cred ca i-ar placea si lui), daca te intereseaza pot sa-ti trimit.



Sanatate puiutilor cu muci galbui[pup]. Noua ni s-a zis ca muci galbeni = musai antibiotic.



puiutz, parerea mea este ca DA, nu moare de foame daca sare peste o masa. La masa urmatoare ii va fi mai foame si va manca mai mult. Dar presimt ca nu te va lasa inima[pup]



bumblebee, frumoasa descriere pt Maia[olala]. Si da, certificatul este valabil 1 an in cazul nostru (gradul III e pt 6 luni). Nu am citit bine hartiile, inca nu ma simt in stare, dar se pare ca vom beneficia de cateva verificari, sper eu sa fie gratuite, scrie Servicii (recomandari). Culmea, la DEMUTIZARE nu e bifat[bang]



Chiar Krys, ce ati mai aflat de alergii?



O sa pun la SFATURI UTILE reteta Mihaelei pt muci si sfaturile Alinei (bumblebee) despre alergii.



Cristina cu [zana] Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)

#27
eladea2005

eladea2005

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.368 mesaje

Postat 14 octombrie 2011 - 10:49

neata si de la noi...



asa cum ma asteptam, am avut o noapte nasoala...in plus, nici pe F nu l-au ocolit mucii asa ca am doi muciosi in casa...[bang] deja m-am resemnat...[bang][alcool]



INTREBARE: FETELE DIN MURES, MAI VENITI LA CLUJ? DACA DA, CAND SI DE LA CE ORA VRETI SA NE VEDEM? (eu merg pana maine la ai mei la Turda cu copiii, dar venim pe la ora 15 inapoi)..



*********************************************************

Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)



*********************************************************

ERIC SI FILIP



ALBUM NOU



Printul Eric are...

Printisorul Filip creste...



BLOG DE PICI...



#28
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 14 octombrie 2011 - 11:09

Neata [hia]de cad suntem cu muci, apoi cu infectia asta urinara...adica de 3 saptamani care se implinesc sambata [alcool]...nici noi nu mancam, nici Lp nu il bea ca lumea....si mai nou nu mai bem Lp deloc seara si ne trezim noaptea de foame [alcool] simt ca innebunesc, Matei nu s-a mai trezit noapte de la 4,5 luni ufffff Doamne [bang]in schimb vad ca nu suntem alergici la antibiotic asa ca asteptam sa treaca 7 zile si apoi mergem inapoi la analizeMarius lucreaza maine, vine si fratele meu d ela Cluj acasa...si sper sa il pot lasa pe Matei la mama cateva ore sa fac si eu curatenie si putina ordinecu el in brate dupa mine nu prea pot face mare lucru [:-@]
Citat:
citat din mesajul lui eladea2005INTREBARE: FETELE DIN MURES, MAI VENITI LA CLUJ? DACA DA, CAND SI DE LA CE ORA VRETI SA NE VEDEM? (eu merg pana maine la ai mei la Turda cu copiii, dar venim pe la ora 15 inapoi)..
din pacate noi nu putem veni daca Marius lucreaza [bang]multa sanatate la puiuti, offf asta e nasol cand sunt amandoi asa [:(]
Citat:
citat din mesajul lui ilinca79
Seara buna si de la noi,raportam multi, multi muci galbui. I-am luat aseara Sinupret, dar trebuie sa-l bag in bibele cu lapte ca altfel nu-l ia. E asa mofturos, azi pana la 5 n-am mancat nimic, decat LP-ul dimineata si cativa pufuleti [bang] In plus e ultra marait, am facut mancare cu el in brate, strans din casa tot asa [alcool]
offf Ilinca sper sa va treaca cu Sinupret [pup]
Citat:
citat din mesajul lui crissy77Sanatate puiutilor cu muci galbui[pup]. Noua ni s-a zis ca muci galbeni = musai antibiotic.
DA, asa stiu si eu de la pediatru
Citat:
citat din mesajul lui carla_2008
Se pare ca am confirmat tarziu(ca zapacita de mine pierdusem bonul[alcool]) si vom merge in excursie de abia in 4 sau 5 Noiembrie. Bine si asa ca noi in 8 sarbatorim 3 ani de la nunta!Cica la Ramada resort am primit sejurul si facem masaje si impachetari cu cioko,sauna,sampanie...ma intreba cineva, da e pt 2[olala]
ce ma bucurrrrrrr pt voi!!! super [pk]Denisa eu cred ca in viata nimic nu este intamplator [;)]Puiutz ai incercat sa mananci o data cu el, adica sa ii bagi lui in gura si apoi sa iei si tu..eu zic ca puterea exemplului e puternica!

1an +[copil] 08.07.2010" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe. Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor
Noi 2Wedding-videoclip


#29
ramonavlas

ramonavlas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 14 octombrie 2011 - 11:10

Puiutz, Carla, si noi la inceput mancam fara nicio alta activitate. Pe la 1 an a inceput sa faca figuri la masa, vroia ceva in manute. I-am dat o lingurita. Cand ii dadeam cu alta, o vroia si aia. Pana m-am ridicat sa iau alta libngurita sa ii pot da sa manance, ea manca singura.....asa ca acum Raisa mea mananca singura, f rar ii dau eu, daca suntem undeva si nu vreau sa se murdareasaca etc.
Noi ne-am facut programul de masa in functie de ea, asa ca mancam toti impreuna, la masa.

Aseara a fosr f rau, isi dadea ochii peste cap, ii curgea tare nasul, nu ma lasa sa o sterg....am zis ca azi nu mergem nici la cresa nici la Cluj. Era si rupta de oboseala. a dormit aseara de la 19.30 pana la 22 cand s-a trezit si a dansat prin toata casa...era deja mult mai bine. Apoi a adormit de la 23 pana azi dimineata la 7. Acum e la cresa si pe la 12.30 plecam la Cluj.

Eladea, hotarati cu Paula cand si unde vreti sa ne intalnim. Noi o sa fim acolo.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

#30
paula_m

paula_m

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.768 mesaje

Postat 14 octombrie 2011 - 11:30

Neata[pup]

Ce faceti dragelor? Raul parca nu mai are muci, dar nu vreau sa ma bucur prea tare. Ma voi declara fericita daca nu are muci o saptamana intreaga.

Noi cred ca maine mergem la Cluj si stam pana duminica. Eu vin cu drag sa ma intalnesc cu voi, dar nu stiu inca daca va fi si Raul prezent. Sunt extraordinar de satula de muci si de aceea macar o sapt incerc sa-l tin departe de orice copil, sa nu existe riscul de imbolnavire, sa putem face si noi vaccinul de 1 an. Cu Raisa ne-am intalnit miercuri, sper ca ei au schimbat virusii intre ei pana acum, dar parca si Victor al Ilincai si Eric sunt cu muci, si nu mai risc nimic. Nu va suparati, sper ca ma intelegeti, dar daca mai vad muci , plec in lume, din 17 septembrie am tot avut parte de ei. Poate ne intalnim numai noi mamicile, sa putem sta la o poveste linistite[pup]. Cum hotarati si cum vreti voi!!!



Paula, mamica [copil] Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

Am implinit un anisor!!!



Poze mare-partea aII a


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -