Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

"Abdomen extra-plat: Beachbody (20)"


194 raspunsuri la acest subiect

#171
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 07:33

Buna dimineata! cu intarziere dar am avut de hranit pisicile:-)
sa aveti o saptamana buna!

Conchita sanatate multa[pup]

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.


#172
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 12:13

Am revenit[:D]

Ce faceti dragi doamne?

Am scapat de ciclu si aseara (am avut musafiri) am mancat ca un purcel[bang]
Ma simt ca un balon si nu-mi place asa ca azi si cel putin maine, am sa incerc 3 zile, am sa tin o cura de sucuri din fructe si legume cu tarate. Sa curat tot [pk]

Va[pup]am plecat la treaba din nou:-)

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.


#173
Allure

Allure

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 17:21

Uf! Ieri am petrecut ziua in oras pe la magazine ca mi s-a pus pata sa scap de televizorul asta vechi si mare cu "tv unit" cu tot care imi ocupa o groaza de spatiu si arata ca naiba...am fost pe la o multime de magazine si am gasit in final un model de televizor ultimul racnet, subtirel(extra-plat [:D]) ca tabloul, marime considerabila, marca buna la un pret bunicel. Dupa care am vrut si "stand" potrivit la el, asa ca am colindat din nou, alte peripetii...in fine, am gasit ce am vrut, la un pret cit 60% din televizor [alcool] dar ce sa-i faci!
Am ajuns acasa tirziu, pina le-am montat, pina am carat mizeriile vechi afara s-a facut noapte...asa ca sport zero ieri :(
Dar mi-e drag de coltisorul asta acum [:)] daca schimb si covorul cu canapelele zici ca m-am mutat in casa noua! Dar pe alea nu le schimb pina chiar nu ma mut la casa mea...cind o fi si aia!

Conchita, cum ai reusit sa te imbolnavesti? Ceva virusi de primavara?
Sper ca Sonia e bine.

Deus noi sintem in tandem cu "indispozitiile" lunare [:D] M-a lasat si pe mine, sper sa pot face azi plyometricul de ieri.

Va las ca am multe pe lista azi.

[pup]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X


#174
vivighe

vivighe

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 51 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 17:43

Buna fetelor!
Am sa ma alatur si eu celor care vor un abdomen extra plat.
Sa ma prezint: am aproape 29 ani si 2 copilashi ...prin urmare abdomenul meu a suferit ceva deformari.Prima sarcina a fost acum 4 ani,cealalta am incheiat-o anul trecut.Nu am fost niciodata grasa dar fiecare sarcina a lasat pe mine cate 3 kg de care nu am mai reusit sa scap.Asa ca ...daca acum 5 ani aveam 54kg la 169 cm inaltime,dupa prima am ramas cu 57 si dupa adoua cu 60-61kg.In timpul sarcinilor n-am pus cine stie ce pe mine ...14 kg prima data 9 kg a doua oara.Dupa 2 saptamani de la nastere am dat jos tot si am ramas cu cat v-am spus mai devreme.Acum nu sunt grasa dar am cam multa piele pe abdomen si ceva grasime pe sub ea.Cand voi avea timp o sa va arat si o poza.

Dupa prima sarcina am incercat la un moment dat ceva gimnastica medicala pentru ca ma durea spatele.Exercitiile se axau pe muschii spatelui si muschii abdominali.Spre rusinea mea nu m-am tinut de program.Dupa 2 luni am renuntat...asa ca cea de-a doua sarcina nu ma- gasit cu musculatura refacuta.Ceva rezultate s-au vazut dar nu cine stie ce.Probabil ca unele dintre voi aveti copii si stiti cum raman muschii.Intre ai mei cand ii incordez ramane pe linie mediana un spatiu prin care bag degetele.

Ei bine,pentru ca aveam nevoie de o motivatie am facut pariu cu un prieten...de fapt un fel de concurs:sa vedem care dintre noi face pana pe 15 iulie un abdomen extra plat.

Asa ca as vrea ajutorul vostru sa-mi sugerati cam ce m-ar putea ajuta ca in 3 luni si un pic sa castig concursul [pk].Si mai ales as vrea sa stiu daca credeti ca am vreo sansa sa mai am un abdomen extra plat(inainte il aveam pentru ca eram slaba nu ca as fi fost vo' sportiva) pentru ca 2 persoane mi-au spus ca nu am nici o sansa...cu 2 sarcini la activ nu-si mai revine abdomenul meu.eu...bineinteles ca nu vreau sa cred chestia asta si vreau sa ma apuc intens de lucru.Din pacate am inceput si serviciul de 6 luni,dar sunt convinsa ca am sa pot strecura in programul meu ceva sport electrostimulare ...chestii d-astea.

Astept cu nerabdare sugestiile si parerile voastre.[flo] [pup]

[vampa]Viviana si [copil]Ingrid



#175
Allure

Allure

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 19:44

vivi, cu ambitie se poate. cu dieta cum stai? daca maninci sanatos si faci sport cu axare pe abdomen, minim 45 min pe zi (ideal ar fi o ora), o sa vezi rezultate in 3 luni.

vine Deus si te lamureste acusi ca ea e de meserie.

bun venit la extra-plate [flo]

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X


#176
Allure

Allure

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 22:59

ce liniste, dom'le! s-a aplatizat subiectu de tot!

EMA am si eu o intrebare in legatura cu heart rate monitor-ul asta: tu porti si smecheria aia de se pune pe piept (chest strap)?
ca eu am zis ca e optional dar am impresia ca de aia nu imi citea caloriile consumate [batcap] Ma apuc sa-l testez din nou cu tot cu strap dar abia am mincat si mai stau nitel sa se limpezeasca matzele

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X


#177
conchita

conchita

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 23:15

Vivi, bine ai venit si succes, poti citi din urma, chiar inaintea mesajului tau am dat un link cu workouts pentru moana. [flo]



Allure, sa-ti fie de bine cu televizorul. incredibil ce mari sunt acum, pe tot peretele. :-) iti urez din suflet sa te muti in casa ta cat mai curand. desi cu preturile astea, casele s-au ieftinit in suburbii, dar tot inaccesibile in downtown. iar daca ai serviciul aproape, na, alegi ce e mai confortabil. nush cum m-am imbolnavit, sonia e bine, eu in carantina, ea cu tati azi la gimnastica si inot, fara mineeee, lesin de suparare. nu stiu de ce s-a aplatizat subiectul, o fi astenia de primavara, lumea ocupata. eu stiu doar ca la mine merge from bad to worst cu toate gramada pe capul meu, una dupa alta, una dupa alta, si n-am idee de ce si deocamdata sunt in faza in care imi plang de mila, maine poate vad luminita de la capatul tunelului. sau nu. mai ales ca-s in clubul tau special cu Deus, parca am fi colege la camin.:-)) macar nu e luna plina, aia ar fi fost chiar catastrofal! :-)



abdominabila



reclama mascata

#178
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 23:20

vivi- bine ai venit:-)
trebuie sport, sport si sport:-) acolo unde se poate, unde pielea s-a lasat din pacate poti sa imbunatatesti dar ca la 20 de ani...sau ca abdomenul unui barbat din nou nu se mai poate obtine.

Nu esti grasa deci nu vad de ce sa te chinuim cu dieta,doar sa mananci sanatos ca-ti face bine si ai sa fii o mamica bestiala si sanatoasa.

revin mai tarziu ca ma striga Aaron de pe tron[bang]

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.


#179
Ele

Ele

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.214 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 23:21

Citat:
citat din mesajul lui Allure
ce liniste, dom'le! s-a aplatizat subiectu de tot!~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet."Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X
Allure ne-om fi facut toate cu abdomenul ala mult visat si gata. [:D] Sa stapanesti sanatoasa noile bunuri si sa le muti in casa mult visata. [pk]Eu recunosc ca sunt puturoasa la scris dar bine ca ma tin de treaba la sport. Azi am executat Pure Cardio cu Shaun cu toate ca am 10 zile de raceala care imi omoara sinusurile, tusesc ca tebecistii si am otita pe ambele urechi. Sa va mai zic??? [alcool]Copilul aduce racelile de la gradi si ni le paseaza noua. Ea face ceva muci si gata. Dar eu cu tacsu. ..batranetea taica..[bang]Acuma intreb si eu, ca nu am gasit informatii relevante pe net: e ok sa faci sport cand esti racit?? Eu dupa 10 min de sport ma simt mai bine dar nu stiu daca nu cumva se intarzie vindecare. Deus help!!MargeluteElena & DenisaNOI

#180
Allure

Allure

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 22 martie 2010 - 23:40

who cares? eu fac sport si cind sint racita (in casa, la caldura) dupa care ma bag la dus fierbinte si pina a doua zi imi trece [:D]
daca te duc balamalele, de ce nu? daca esti damblagita si abia mai misti, normal ca tre sa stai in pat, doar n-o sa sar coarda cu temperatura 40 [:D]
ops! am recitit mesajul tau si se pare ca esti cam "coapta"...cred ca ar fi bine sa te limitezi la ceva usurel gen yoga sau la pauza ca sa te vindeci...credeam ca ai o simpla raceala. lasa-l pe Shaun pt zile mai bune.

conchita, nu e mare teveul, are doar 32 inch dar e extra-extra plat si finutz foc [:D]
si eu sint cam debusolata cu sportul; sint pe metereze o zi da, una nu...cred ca astept sa vina caldura pe bune sa pot iesi la alergat...vad ca iar e frig si vint [bang]



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

"Man, you can do anything for 30 seconds!" Tony Horton, P90X



Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Prajituri impreuna cu bebe din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 19:30

  • 1 mai frumos ca altul

    Pau26
    - Ieri, 14:48

  • Perceperea miÈ™cărilor fetale

    Ana1298
    - Ieri, 09:26

  • Ultimele zile cu burtica ❤️

    Ioone
    - Ieri, 07:55

  • Pregatiri de Paste È™i emotii

    FloreClau
    - Ieri, 00:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -