Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***348***


345 raspunsuri la acest subiect

#11
Bianca2503

Bianca2503

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.892 mesaje

Postat 23 septembrie 2011 - 23:30

ADI, sa stii ca chiar sunt multumita de gradinita asta.

Dupa cum ai vazut in filmulet sunt 2 educatoare; doamna cu rochie neagra e bucatareasa (pe care copiii o adora si ii cer supliment de fiecare data), fata in maro cu frunze pe ea este ingrijitoare (are 30 de ani si se pune la mintea copiilor, le spune povestile cu scenete-adica joaca toti in ele); fata cu ochelari e asistenta si mai e si directoarea care sta cu ei.

De la 1 octombrie vor incepe o serie de optionale: origami si olarit, matematica distractiva, teatru, pictura, engleza (o parte vor fi pe bani).

Dar chiar vad progrese mari la Vladimir si am ramas uimita de cat de cooperant si atent a fost astazi. Chiar si-a facut rolul foarte bine si nu a avut trac (are un sambure de artist in el)

Acum, asteptam Halloween-ul![pk]

#12
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 23 septembrie 2011 - 23:30

Bianca, nu mi-e greu sa o tin dar mi-e greu sa ma organizez cu gatitul pentru ceilalti:

-Ian nu prea maninca nimic in afara de fructe si iaurt natur si/sau mozarella dar tot ii fac cite ceva [:I]

-Jambo posteste intotdeauna joia si vinerea iar eu am avut azi -vineri-, de ex, zi de proteine; miine el sigur ar hali ceva carne, eu am amidonuri si tot asa; noroc ca duminica am carbohidrati si vom comanda pizza [pk]

-tata nu posteste decit in Poturile mari dar ii place papa bun iar in ultimele 2 saptamini, lui i-am gatit de regim.



Astept sa-mi gasesc job sa pasez aceasta indeletnicire neplacuta...cuiva [:I]



PS. Azi am trisat nitel: dupa piftia de la prins, efectiv, nu-i venea sa pun gura pe carne de nici un fel; asa ca am mincat niste pepene rosu [:I] E grav?



Gina lu' Ian



Mi-e dor...

La 2 ani









#13
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 23 septembrie 2011 - 23:33

Bianca, pai si din Bistrita se vede ca Vladimir e artist! [pk][pk][olala]



PS. Nu sint logata, asa ca nu pot edita mesajul anterior; sorry [asia]



Gina lu' Ian



Mi-e dor...

La 2 ani









#14
Bianca2503

Bianca2503

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.892 mesaje

Postat 23 septembrie 2011 - 23:33

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
Bianca, nu mi-e greu sa o tin dar mi-e greu sa ma organizez cu gatitul pentru ceilalti:-Ian nu prea maninca nimic in afara de fructe si iaurt natur si/sau mozarella dar tot ii fac cite ceva [:I]-Jambo posteste intotdeauna joia si vinerea iar eu am avut azi -vineri-, de ex, zi de proteine; miine el sigur ar hali ceva carne, eu am amidonuri si tot asa; noroc ca duminica am carbohidrati si vom comanda pizza [pk]-tata nu posteste decit in Poturile mari dar ii place papa bun iar in ultimele 2 saptamini, lui i-am gatit de regim.Astept sa-mi gasesc job sa pasez aceasta indeletnicire neplacuta...cuiva [:I]PS. Azi am trisat nitel: dupa piftia de la prins, efectiv, nu-i venea sa pun gura pe carne de nici un fel; asa ca am mincat niste pepene rosu [:I] E grav?Gina lu' Ian Mi-e dor... La 2 ani
Dupa cele aproape 2 kile ai prins curaj:)) si ai bagat pepene. habar n-am cat e de grav...tu chiar crezi ca eu sunt experta in nutritie? eu ti-am zis principiile de baza. Acum, te revansezi si tu maine si nu mananci cartofi...bagi orez la greu (si niste ceai antiadipos sa nu te constipi)

#15
Bianca2503

Bianca2503

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.892 mesaje

Postat 23 septembrie 2011 - 23:37

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
Bianca, pai si din Bistrita se vede ca Vladimir e artist! [pk][pk][olala]PS. Nu sint logata, asa ca nu pot edita mesajul anterior; sorry [asia]Gina lu' Ian Mi-e dor... La 2 ani
Dar io ca bag bomboane Bucuria in mine de 2 zile ce sa mai zic?

#16
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 23 septembrie 2011 - 23:48

Vladi, e super. Se simte omu' ca acasa la el. Dezinvolt, fara nici o jena. Brovo, Bianca. Caci e si meritul tau.

Ori cat despre tine...sa nu te mai aud ca am un kil de dat jos...sau 0,45 de grame...Ti-am zis eu ca nu stii ce e aia sunca.



Poze Raru

Poze noi



Rares Rarisel cel mai frumusel [aerob]



#17
Bianca2503

Bianca2503

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.892 mesaje

Postat 23 septembrie 2011 - 23:49

Citat:
citat din mesajul lui Floric
Vladi, e super. Se simte omu' ca acasa la el. Dezinvolt, fara nici o jena. Brovo, Bianca. Caci e si meritul tau.Ori cat despre tine...sa nu te mai aud ca am un kil de dat jos...sau 0,45 de grame...Ti-am zis eu ca nu stii ce e aia sunca.Poze RaruPoze noiRares Rarisel cel mai frumusel [aerob]
Oho, ba stiu.V-am zis ca in SUA m-am ingrasat 15 kg in 3 luni. Asa ca stiu ce-i aia sunca!

#18
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 24 septembrie 2011 - 00:25

Salutare la ceas de seara!

Am savurat efectiv fotografiile si filmuletul de la serbarea lui Vladimir![olala] Ce pisoi simpatic!( sau era iepuras???[:I])Mi s-a parut extraordinar de cooperant si are ritmul in sange. Bianca, and s-or mai limpezi apele cu banii, du-l la ceva ore de muzica, se vede ca ii place mult.

Andreiul meu continua sa aiba muci, am fost azi la gradinita sa iau o cutie pe care am uitat-o acolo si mi-a zis doamna ca mai toti sunt raciti, deci a avut dreptate Ilinca, numai ce a facut cunostinta cu primul virus gradinaresc[:D]. Oricum, luni il duc la gradi, daca se face bine, ca numai despre asta vorbeste.

#19
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 24 septembrie 2011 - 00:44

Ina[pup][pup][pup]

#20
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 24 septembrie 2011 - 00:57

Citat:
citat din mesajul lui Anaan
Ina[pup][pup][pup]
Ian a luat mucii la gradi in ziua cu nr 4. Ii are si acum [bang] dar intr-o varianta mai "soft"; folosesc doar ser fiziologic si batista bebelusului dimineata si seara, inainte de culcare. Altceva nu are dar tot intentionez sa cumpar siropul recomandat de Bianca. Stiam si eu de el dar...uitasem [:I]Voi ati facut Prevenarul, ca nu mai stiu? [:I]Sanatate si sa scapati rapid (si fara recidiva) de mucii enervanti [pup]PS. Denisamada unde a disparut?Gina lu' Ian Mi-e dor... La 2 ani


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -