Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

"Dovlecei de sept-oct 2009 *96* 7 luni!"


197 raspunsuri la acest subiect

#21
Lullaby_2009

Lullaby_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 717 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 22:46

Liliac sa stii ca m-am gandit ce-om face cand o mai creste mandrul, inchuietoare la baie nu avem ... oricum e de retinut, sa fac luna inainte. [:D]
L-ai tuns??? Bravo! Asta vroiam si noi, nici nu stiam daca sa scriu, noi ne facem griji de ceea ce vor spune rudele. Doar le-am sugerat in gluma ca poate il tundem si nu vrei sa stii ce reactie au avut. Ma gandeam sa spun ca i-a cazut parul, oricum pe lateral si la spate chiar asa s-a intamplat. [:I]

Anco acum citeam, si tu? Pai nu cred ca mai astept, sa vina tati de la plimbare si scoatem masina de tuns daca nu doarme. Parola nu o stiu nici eu, dar tare as vrea sa vad tunsulicii. [:D]

Multumesc pentru mesaje. Ufff, rasuflu usurata.



mami fericita de Alex [olala]

#22
hepilica

hepilica

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.076 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 22:47

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009


Hepi oriunde numai in camera nu. [:D]

mami fericita de Alex [olala]



..aha!!! hai ca incerc si eu in livada [greutati].

ce mai face alex? [pup]

h. [recevere]

[mamica] de [8**] minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]

Nu ai rabdare sa vina primavara, e mai cald, infloresc pomii ... [:D]
Alex doarme, se trezeste, iar doarme, azi a fost cam somnoros, tocmai ce vad ca si-a tras o noua zbarietura pe nasuc si abia i-am taiat unghiutele. [bang]

Maia e la somnul de frumusete? [:D]


i]mami fericita de Alex [/i][olala]


[:D]...sa astept pana la primavara? doamne fereste![:D]

Maia e pe jos, se joaca. sta pe covoras, i-am pus centrul de activitate si tot trage de un pestisor si se amuza. da din picioare, loveste cu calcaile de podea, de nu stiu frate cum nu o dor. e tare in forma. tipa, rade, se intoarce pe burta, apauca tot ce are in jur pe covor... sot are program de joaca acum. peste vreo 30 minute plecam la baita. eu la baita ma duc cu copilu' [:D].

[pup]

h. [recevere]

[mamica] de [8**] minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

#23
vik-cj

vik-cj

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 802 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 22:49

Buna seara fetelor!



[s] [s] La multi ani sarbatoritilor de azi! Pupici mici de la Isabela pentru frumoasa Chiara! [s] [s]



Noi iar am avut o zi...urlacioasa. Daca mai am multe din astea ma impusc...parca cineva mi-a luat copilul ala bun si zambaret si mi-a dat altul in loc. Isabela toata ziua a urlat (la propriu) de nu mai am urechi. A tacut 40 min la plimbare dupa care am luat-o de la capat...sunt dintii de vina, stiu...ca se freaca la gingii intr-o veselie. Jucariile de dentitie nu o incanta nici reci si nici calde...[q][q][q].



Mada ...sanatate tatalui tau!



Dana...cred ca te-ai speriat...hmmm...eu vineri am comandat-o pe Sophie..sper sa nu imi para rau[alcool][alcool].



Raluk [pup]...asa totala ai fost cu brosura de carrefour...noroc ca ai postat-o tu ca eu una nu stiam cite sunt in oferta! Nu te tenteaza o vizita pe viu ? Ca noi te asteptam cu interes [flo]



Monica, Luto...aveti scaun de masa...ce va pasa! Super...eu inca sunt in cautari...



Manga [pup]..bine ai revenit!



Iulika...sanatate lui Bruce.



Liliac ma sperii...pot sa fie asa de mofturosi la mancare astia mici?



Hepilica, Lali..suneti mortale...una cu baia si cealalta cu livada. Mda...eu am ramas fara imaginatie, nasol [:I]



Mai citesc si revin...





[mamica] de printesa mica [copil] Isabela Maria - 15 septembrie 2009

[zana] Isabela

#24
hepilica

hepilica

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.076 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 22:54

mai, ati observat ca am inceput sa vorbim numai in diminutive?

papica
somnel
baita [:D]
marut
bananuta
hainute
laptic
castronel
prosopel
urechiute
nasuc
gurita


eu zilele trecute am intrebat-o si maica-mea daca vrea "sa pape ceva" [pk].



h. [recevere]

[mamica] de [8**] minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

#25
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 22:56

Citat:
citat din mesajul lui liliac1
Citat:
citat din mesajul lui hepilica
Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete...Eu ma bag la baitza cu sotzul ca doarme bebelul ....[;)][
lali - nu tb sa ne spui chiar tot [8D].doamne, ce hoasca batrana sunt. eu ma duc in dormitor...[:D]. deloc creativa dom'le...fetelor, voi tot la baie [:D]?h. [recevere][mamica] de [8**] minunata (22.09.2009).Multumesc lui DD.
Ma, noua nu ne mai trebuie. Am incercat odata si...a venit zgatia de fata ca avea treaba. I-am spus prin usa ca nu are cum sa intre ca facem curat in baie si dam cu dezinfectante si alte nebunii [:D]. S-a postat langa usa, jos...si cand am deschis usa, a dat navala: "Mamaaaa, ce frumos ati curatat voi baia [olala]!!" Are sens sa explic ca nu ne-a trecut prin minte ca ea ne va face inspectie??Asa ca daca voi va retrageti la dormitor...noi ne-am propus ca din cand in cand, cand o sa avem bani, sa ne luam o camera la hotel ca e mai sigur [pk]. Liliana, [comoara] Andra-Maria (29.09.2003) & [baietel] Radu-Mihai (21.10.2009)Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci! D'ale Andrei Vremuri
Bunaciune Hepilica,mie imi era rusinica sa recunosc ca nu ajung sa ma spal pe spate si dumneataaaa...repede te-ai gandit la prostii[:D]Lali Lacra [mamica] de[baietel] Paul-IulianPaul-Iulian...Paul si mamica luifetita,bucalata;despre .fetita.bucalata Nasterea lui Paul_Iulian

#26
Dana15

Dana15

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.226 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 22:59

Citat:
citat din mesajul lui hepilica
mai, ati observat ca am inceput sa vorbim numai in diminutive? papicasomnelbaita [:D]marutbananutahainutelapticcastronelprosopelurechiutenasucguritaeu zilele trecute am intrebat-o si maica-mea daca vrea "sa pape ceva" [pk]. h. [recevere][mamica] de [8**] minunata (22.09.2009).Multumesc lui DD.
nu ma pot abtine[:D]..am o prietena pediatru si la un moment dat a fost nevoita sa consulte o ruda mai in varsta..si a inceput sa o intrebe "asa..deci va doare burtica..dar cacutza cum faceti?!!"[:D]Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009 Nasterea unei prichinduteThank God I'm a woman!Noi

#27
hepilica

hepilica

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.076 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 23:00

Citat:
citat din mesajul lui vik-cj

Liliac ma sperii...pot sa fie asa de mofturosi la mancare astia mici?

[mamica] de printesa mica [copil] Isabela Maria - 15 septembrie 2009
[


..nuuuu! nu s-a pomenit pe lumea asta! se infig direct cu lingura de lemn in strachina cu ostropel [:D], o dau gata si mai cer[:D][:D].

[pup]

h. [recevere]

[mamica] de [8**] minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

#28
Lali_mete

Lali_mete

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.644 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 23:02

Citat:
citat din mesajul lui Dana15
Citat:
citat din mesajul lui hepilica
mai, ati observat ca am inceput sa vorbim numai in diminutive? papicasomnelbaita [:D]marutbananutahainutelapticcastronelprosopelurechiutenasucguritaeu zilele trecute am intrebat-o si maica-mea daca vrea "sa pape ceva" [pk]. h. [recevere][mamica] de [8**] minunata (22.09.2009).Multumesc lui DD.
nu ma pot abtine[:D]..am o prietena pediatru si la un moment dat a fost nevoita sa consulte o ruda mai in varsta..si a inceput sa o intrebe "asa..deci va doare burtica..dar cacutza cum faceti?!!"[:D]Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009 Nasterea unei prichinduteThank God I'm a woman!Noi
[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]De obicei si eu merg la baitza cu bebelul,am vrut sa trisez in seara asta dar s-a prins,si a inceput sa urle imediat [:D]Lali Lacra [mamica] de[baietel] Paul-IulianPaul-Iulian...Paul si mamica luifetita,bucalata;despre .fetita.bucalata Nasterea lui Paul_Iulian

#29
hepilica

hepilica

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.076 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 23:03

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Citat:
citat din mesajul lui hepilica

mai, ati observat ca am inceput sa vorbim numai in diminutive?

papica
somnel
baita [:D]
marut
bananuta
hainute
laptic
castronel
prosopel
urechiute
nasuc
gurita


eu zilele trecute am intrebat-o si maica-mea daca vrea "sa pape ceva" [pk].



h. [recevere]

[mamica] de [8**] minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


nu ma pot abtine[:D]..am o prietena pediatru si la un moment dat a fost nevoita sa consulte o ruda mai in varsta..si a inceput sa o intrebe "asa..deci va doare burtica..dar cacutza cum faceti?!!"[:D]



[:-)))][:-)))][:-)))]

h. [recevere]

[mamica] de [8**] minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.

#30
hepilica

hepilica

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.076 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 23:04

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete


Bunaciune Hepilica,mie imi era rusinica sa recunosc ca nu ajung sa ma spal pe spate si dumneataaaa...repede te-ai gandit la prostii[:D]

Lali Lacra [mamica] de
[/quote]

haai, lasa! tu crezi ca eu m-am nascut ieri?

gata? [:)]

h. [recevere]

[mamica] de [8**] minunata (22.09.2009).

Multumesc lui DD.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -