Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

LMA!!!ghiocei de martie-Aprilie 2009**168**


212 raspunsuri la acest subiect

#21
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 19:28

Incaltaminte noi ne-am comandat de la Baby fox au ceva ghetute dragute piele interior/exterior si captuseala de bumbac ca sa nu transpire piciorul si pretul e super ok (50 ron + transport adica 58 ron)



http://www.babyfox.r...hete_pitic.html







Mami lui [copil] Alexandra (03.03.09)





#22
dyana27

dyana27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.710 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 19:44

Citat:
citat din mesajul lui Ela78

"Mai bine mai putine jucarii bune si educative si distractive, decat un munte de junk-uri"[alcool] Adica din punctul asta de vedere, al jucariilor, eu sint cumva opusul Dyanei - nu-i cumpar toate ieftinatatile ce-mi ies in cale si nici nu mi se par interesante jucariile de la Sensiblu/Miniblu care sint mari, colorate si scuuumpe



chiar nu stiu de unde ai inteles ca-i cumpar "toate ieftinatatile" care-mi ies in cale..... ; eu nu consider ca jucariile lui mutzu sunt "un munte de junk-uri" si nici "ieftinatati"; si sunt ok cu cele Vtech, mi se par interesante si cu destul de multe activitati educative; si da.... uneori vin si spun ca iar am luat o tona de jucarii.... dar in nici un caz ieftinatati- pe care eu le traduc ca fiind jucarii periculoase pentru mutzu- in nici un caz cu legatura de pret!!!!

si asa cum am mai spus, mutzu se joaca enorm de mult cu jucariile, cu fiecare in parte... le studiaza, le invarte, le cauta de baterii, danseaza si canta pe melodiile lor.... si e super incantat de ele.... nu ma gandeam ca o sa fiu judecata pentru asta.





diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009

[bis]mutzunici la 10 luni[bis]

cum am venit pe lume


#23
Bianca2503

Bianca2503

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.892 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 20:03

Citat:
citat din mesajul lui dyana27
Citat:
citat din mesajul lui Ela78"Mai bine mai putine jucarii bune si educative si distractive, decat un munte de junk-uri"[alcool] Adica din punctul asta de vedere, al jucariilor, eu sint cumva opusul Dyanei - nu-i cumpar toate ieftinatatile ce-mi ies in cale si nici nu mi se par interesante jucariile de la Sensiblu/Miniblu care sint mari, colorate si scuuumpe
chiar nu stiu de unde ai inteles ca-i cumpar "toate ieftinatatile" care-mi ies in cale..... ; eu nu consider ca jucariile lui mutzu sunt "un munte de junk-uri" si nici "ieftinatati"; si sunt ok cu cele Vtech, mi se par interesante si cu destul de multe activitati educative; si da.... uneori vin si spun ca iar am luat o tona de jucarii.... dar in nici un caz ieftinatati- pe care eu le traduc ca fiind jucarii periculoase pentru mutzu- in nici un caz cu legatura de pret!!!!si asa cum am mai spus, mutzu se joaca enorm de mult cu jucariile, cu fiecare in parte... le studiaza, le invarte, le cauta de baterii, danseaza si canta pe melodiile lor.... si e super incantat de ele.... nu ma gandeam ca o sa fiu judecata pentru asta.
diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009[bis]mutzunici la 10 luni[bis]cum am venit pe lume
Tu Dyana, dar nu te supara. Eu niciodata nu am inteles de la tine ca i-ai cumpara ieftinatati, pentru ca tot timpul spui ca "iar i-am comandat", adica le iei online, unde nu sunt junk-uri.Insa trebuie sa recunosc, ca desi avem si noi o tona de jucarii, ne-ati luat[:I]. Eu cred ca mai mult cumpar jucarii pentru mine[:I].Hai nu te supara, cred ca Ela vroia sa spuna ca nu ia jucarii atat de des cum iei tu (adica cum spui tu ca iei) ci ca ea sta mai mult si studiaza ce face si ce face alta si apoi cumpara una singura.[pup]

#24
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 20:22

Dyanna, nu te supara pe Ela probabil exprimarea ei nu afost cea mai buna dar cu siguranta nu a vrut sa zica ca tu ii cumperi doar ieftinituri lui Mutzu pt ca am vazut noi ce jucarii a primit de Craciun, un pervaz intreg [:D] si erau ''scumpe'' toate



Hai mai bine zi cum mai e situatia la voi ? sper ca a mai disparut tensiunea [flo]



[pup][pup][pup]



Mami lui [copil] Alexandra (03.03.09)





#25
Pisik06

Pisik06

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.004 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 21:42

LA MULTI ANI! DRAGOS!!!![flo][pup]Sa cresti mare, sanatos, sa iti bucuri parintii si sa ai parte numai de bine. O [flo] pentru mami Provista



Apropos de jucarii, eu m-am abtinut sa nu ii iau Anei nimic de la baby expo, desi imi plange sufletul dupa tobita de lemn (cum i-a luat Olga lui David) si xilofon. Dar mai e timp. Iar chestia cu limitele de varsta am inteles-o si eu in sfarsit. Mi-a explicat o doamna de la un stand la Baby expo. Varsta trecuta pe jucarii nu este varsta de la care copilul poate sau trebuie sa se joace cu jucaria, in sensul de a-i intelege utilitatea, ci varsta de la care jucaria nu este periculoasa pentru el. De aceea multe jucarii care nu au nicio legatura cu 6 luni au trecute pe ele aceasta varsta.



Sunt de acord ca exprimarea Elei nu a fost cea mai potrivita, dar sunt sigura ca nu asta a vrut sa spuna, ca Diana ar cumpara jucarii ieftine. Doar stim toate ca Diana este o mamica model ce nu si-ar pune nicio secunda copilul in pericol. Diana[pup]



Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)





Pozele noastre



Fotografii profesionale evenimente







#26
Pisik06

Pisik06

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.004 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 21:58

Si tot apropos de jucarii, pana la urma tot copilul alege ce ii place, chit ca noi am vrea sa se joace numai cu forme geometrice sau cu jucarii calitative. Va dau exemplul Anei. Soacra-mea si matusa sotului ii cumpara numai jucarii zgomotoase, tot felul de porcarioare cu mii de sunete si lumini. Eu sa nu le vad, ma doare capul de la ele. Vreau sa va spun ca in crizele de urlete alea sunt singurele jucarii care o fac sa taca si sa se uite cu ochii mari. Iar una din jucarii, un pian muzical, care nu e de firma, de fapt cred ca e o copie fidela dupa unul de firma, este jucaria preferata a Anei. Are f multe melodii si pe Ana o fascineaza chiar si acum, dupa cateva luni, sa apese pe clape. L-a spart, l-a hartanit, iar acum a inceput sa ii scoata si clapele, dar daca indraznesti sa i-l iei e jale.



Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)





Pozele noastre



Fotografii profesionale evenimente







#27
Pisik06

Pisik06

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.004 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 22:07

Zilele astea am inceput si noi sa papam mai ca un copil mare. I-am dat branzica de casa, omleta, papanasi fierti, supa cu galusti (bine, asta i-am dat si inainte). Doar ca nu se impaca deloc cu mancarea de pranz, daca nu e pasata. Nici pasata nu o mai mananca grozav, dar maruntita nici sa nu o vada, scoate bucatile pe limba. In schimb ar molfai toata ziua la paine, biscuiti, portocala (mar nu vrea). A inceput sa imi dea peste mana si se imprastie totul din lingurita[alcool]



Hai ca se vede ca sunt nevorbita, fug sa facem baita. Azi incercam marea cu degetul, adica facem baie in cada mare. Am frecat la ea de mi-a venit rau, sper sa nu se sperie, ca am observat ca s-a facut tare fricoasa in ultima vreme.



Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)





Pozele noastre



Fotografii profesionale evenimente







#28
Ela78

Ela78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 875 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 22:23

Dyana, imi pare rau pentru neintelegere [q]



"Muntele de junk-uri" n-are nici o legatura cu tine, am spus ca eu prefer sa-i iau cateva jucarii doar, dar "bune" din punctul meu de vedere, adica sa-l stimuleze cumva sa mearga/sa creeze/sa cante etc dar sa i se para si lui distractive, adica sint mai selectiva, prefer sa aprecieze cele cateva, decat sa se plictiseasca de tona de jucarii (aici ma refer la baietelul nasilor mei care are o camera intreaga de jucarii si nu se joaca cu nici una). Ei, si din perspectiva asta eu sint "opusul" multor fete (ca am enumerat multe). In nici un caz n-am spus ca tu cumperi jucarii periculoase pentru Mutzu', sau chestii ieftine[alcool], tocmai ca tu/sora ta ii cumpara de la Miniblu/Sensiblu, ci ca tu esti cea mai mamoasa mamica din lume si nu te abtii sa nu cumperi ceva frumos pentru comoara ta, nu conteaza de unde, ce face jucaria respectiva si la ce pret [pup] Cred ca Mutzunelu' are cele mai multe jucarii de aici![olala] Si din punctul asta de vedere eu ma deosebesc de tine. Ca sa-ti treaca supararea iti trimit un maaare buchet de flori [flo][flo][flo] si o multime de pupici[pup][pup][pup]



Eram sigura ca o sa-mi iau o gramada de rosii ;( Dar asta e, mergem mai departe!







Sotul mi-a dat de astazi martisorul, un pandativ in forma de inimioara cu pietricele, foarte frumos. Iar eu i-am luat lui Ianis o pereche de pantofiori de primavara Baerenschuhe de la Deichmann, cu talpa extrem de flexibila, si sint foarte incantata de ei...[:)]









Elena, [mamica] fericita de [baietel] Ianis Cezar (04.04.2009)

#29
Ela78

Ela78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 875 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 22:31

Pisik, cand am deschis forumul am vazut ca ultima postare e de la tine si tare m-am bucurat [pup] Imi pare bine sa te mai vedem pe aici si sa ne mai spui ce mai face Ana.



Multa bafta la baita in cada mare [pup] Noi inca n-am trecut la cada, cadita lui e destul de mare si sta in fundulet, dar vom trece si noi peste o luna cand va implini un an.



Sa aveti o seara buna si un somnic usor![pup]









Elena, [mamica] fericita de [baietel] Ianis Cezar (04.04.2009)

#30
rodica2008

rodica2008

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 211 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 22:31

BIANCA , MONNVAS ,NOVUS , MULTUMESC MULT PENTRU RASPUNSURILE VOASTRE [pup]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -