Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fulgusori de nov-dec2009 (31)


198 raspunsuri la acest subiect

#21
cosmynik

cosmynik

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 22:36

Diana, are si ganglioni dupa ceafa si am citit ca sunt specifici rubeolei...febra nu are...insa e foarte plangacioasa si refuza sanul[q]. Cu facultatea merge bine si alaptez in continuare, incerc sa le "impac" pe toate...
Monis, nu am idee de unde ar fi putut sa o ia caci nu a venit niciun copilas pe la noi in vizita...
Sper sa treaca cat mai repede...
Cosmina, mami de Emma

#22
laurairina13

laurairina13

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.208 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 22:45

Dienutze, io alaptez la 2 ore ziua, si noaptea chiar si mai des..ca e smecheruta rechinasa asta a mea..[alcool]Ziua ca ziua, nu ma deranjeaza, da noaptea asa ma oftic..dupa ce ii dau sa pape incepe iar cu frichineala, clefait de pumnisori, si pe urma daca vede ca nik de la mine isi ridica picirusele si le izbeste de saltea..si zdup zdup pana o iau in pat cu mine si ii bag tatza pe gat[alcool][bang]

Nasoala cheauneala asta de noapte...deja nu mai stiu de 4 luni ce inseamna sa dormi o noapte intreaga[q], baremi 3-4 ore legat[alcool]



[:D] Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)[:D]



rechinas in pozici

#23
cosmynik

cosmynik

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 22:45

Diana nu stiu daca eu am avut rubeola...am avut cred ca pojar(bubite ceva mai mari care rupte lasau semne)...
Cosmina

#24
lylyana.ion

lylyana.ion

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.669 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 23:01

cosmynik, sanatate puiului [pup]



monis, e dus doar pan' la aeroport sa ia pe unu, da' ma oftic ca-i weekend [:(!]



dienutze, ziua alex mananca in general la 3 ore, de mic, se mai intampla si la 2, dar mai rar, noaptea...dupa chef la 2-3-4 ore



Alex al meu azi a dormit ca niciodata...adica 3 reprize decate o ora-doua, sa vezi la noapte iar frichineala [alcool][alcool][alcool]



Lili, mami de [copil] Alexandru (18.11.2009)

pozicile noastre



varsta noastra



"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."

Copilul de pe Marte-Menno Meyjes


#25
vias

vias

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.009 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 23:12

am pus poze cu Flavius la semnatura...luna a patra



Cami, [mamica]de [copil] Flavius Cristian in [caru]

-------------------------------------------------------------



ingerasul Darius-Andrei



Poveste si POZE


#26
crissa13

crissa13

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 369 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 23:20

dienutze nici eu nu ii dau ziua la 3 ore sa pape. mananca cam la 2 ore, 2 ore jumate dimineata, seara cand e mai obosit mananca la o ora, o ora jumate, iar noaptea la 5-6 ore.



mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)

poze bb Robert



#27
lili_a

lili_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 759 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 23:28

Seara buna fetelor,

am citit pe sarite/pe reprize, asa ca iar am uitat 98% din ce vroiam sa spun [:(]

Lauriciu esti mare artista, [pup]

Cami bine ca s-a rezolvat cu vaccinul. Ma intrebai de jucarii de pe net, nu-s jucarii propriu-zise, i-a luat sorul niste lilieci de pe un site,nu cred ca ti-ar placea [:D]

Monis, Andre, cred ca si voi (noi [:)]) si copilasii trecem peste un prag, urmeaza o noua faza si atunci sintem mai obositi,mai down, mai rutinati sau mai frichiniti...

Ramonik te inteleg cu rutina, eu cumpar jucarii noi care-mi par ca trezesc interese noi la copchil, schimb zona de plimbare, variez activitatile (o zi citim + jucarii, alta zi paturica de activitati + jucarii, in alta zi facem mai multa gimnastica si o rostogolesc si arunc in aer pin ameteste...). A,si o imbrac frumos ca sa para cite o zi mai speciala. Pe de alta parte, cica rutina e f importanta la copilasi...

Dienutze si eu sint confuza cu scaunul, alt lucru care creste pretul e sistemul de prindere - isofix au ba

[s] Rares si My Lady

Dankutza ce bine-mi pare de vestile despre mami. Multa bafta la scoala, est foarte tare ca te intorci asa repede. Sper sa fii multumita de bona

Diana tare dulce-i Timi

Laura-Andreea bun venit

Marga [pup]. Cica sapt viitoare va fi tot urit afara, asa ca n-o sa prea apucam sa ne rutinam cu parcul

Nu ma injurati, in rest am uitat [:(], [pup] si multumesc pt vorbele bune

Am fost si eu azi la Baby Expo, m-am ofticat ca nu scosesem bani si n-am putut sa iau cosmetice bio la bebe, iar trebuie sa stau sa le comand de pe net. Am luat interfon pt cind ne-om muta la casa mai mare si jucarii, fireste [:D]. E mai mare ca editia precedenta, de cind eram noi[gravi]. Ralu_seby ziceai ca la Kidex e mai fain?

Am mai pus niste poze de aici

Si mai vreau sa o pup pe Shtephy default [pup]

Ma duc la baita





mami de Mariuca

#28
ionelamaria

ionelamaria

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.713 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 23:31

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
vreau sa-i raspund oficial cuscrei din partea lui Ruxi pt. Mihnea ca accepta invitatia la plimbare de pe albumul de poze. [:I] nu inteleg de ce nu ma lasa sa postez comentariu, cand am mai postat comentarii la pozele din alt album al Ionelei, si alte fete cu userul fulgusori2009 au putut posta comentarii... [bibe]
Ramonika [mamica] Ruxandra [bb] tati [roker] si Vladutz [pis]
Pai cuscra, trebuie sa ne mobilizam.Nu stiu de ce nu te lasa picassa sa postezi comentarii... albumul e public... adresele comune sunt trecute la favorite... habar n-am daca la mine e gresealaDespre joaca... eu trebuie sa recunosc faptul ca in unele zile Mihnea se joaca singur dimineata cand e mai in chef. Il las in centrul de jaoca si eu imi savurez in liniste cafeluta... De fapt... nici nu ma baga in seama cand are el chef de joaca singur. Eu cam asa fac: Dimineata, de pe la 9 , dupa ce papa, sta in centrul de joaca singur ( in acest timp eu imi vad de ale mele)cam 30-40 de minute, pana aud un meeeaaaa, semn ca vrea nani.Dupa masa urmatoare are treaba cu Cuti cel mare, sau alte plusuri. Vorbeste cu jucariile, in aceasta vreme ii tin companie repetand uneori sunetele pe care le scoate el ( va dati seama ce iteresant fac eu) Asta ii place, imi priveste buzele si repeta. Schimb putin sunetele si le repeta si el. Daca se plictiseste plecam in "caltorie" prin casa. La pranz iesim la plimbare, dar daca nu e vreme buna povestim cu ursuletii din carusel, ii citesc[:D] si ii arat poze colorate . Pe seara abia apucam sa ne plimbam putin prin casa fiindca e mai somnoros, papa mai des si apoi... avem program de baie si masaj... tare ii place ... rade continuu in timpul baitei si masajului. Adoarme uramarind ursuletii proiectati pe tavan de steluta cantatoare de la miniblu.... si cam gata... Maine e o noua zi... Vedem alte imagini... citim alte povesti.[pup]

Mami fericita de [copil]Mihnea Mihnea creste mare (14.11.2009 )aniversarea nuntii POZE


#29
DianaR

DianaR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.330 mesaje

Postat 27 februarie 2010 - 23:33

Cosmynik, aia ii varicela ce ai avut tu. [:)] Ganglionii de la ceafa pot fi mariti si-n roseola si-n rubeola. Sunt destul de greu de diferentiat bolile astea. Doar dozarea anticorpilor antirubeola poate pune diagnosticul de certitudine. Oricum si daca e rubeola nu-i cazul sa intri in panica.[:)]





[9cer]Diana cu [bonjovi]Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&[8**]Timeea (18.05.06) & [copil]Teodora (11.11.09)

Filmulete


#30
ionelamaria

ionelamaria

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.713 mesaje

Postat 28 februarie 2010 - 00:02

Seara buna tuturor



Lalu pupic special pt mamica incercata. Sper din suflet sa fie ok cu sanii si sa ai si laptic pana tarziu. [pup][flo][flo][flo]Curajoasa noastra esti! Cu toata durerea si atatea chinuri tu te gandesti sa ai laptic pt bebe. Esti o supermamica[pup]



Lavi[pup] sa va fie de bine petrecerea {s] pt bebe Rares



Cuscra, ce revenire in forta!!! sa te tina!!!!



Dankutza, ma bucur mult ca mama ta e ok. Sa se recupereze repede repede si sa vina la joaca alaturi de Cezara. Sa ai un semestru cu rezultate bune la munca



Monis, pai tu sa nu te mai urci pe cantar ca nu se mai mica deloc acul. Oare daca il pupa pe Iuli toate printesele de pe aici ii trec mofturelele de tot? Bine macar ca a papat. Se mai cearta si ei cu tzitzi...



cosmynik, asa micuta saraca si o chinuie boala asta[q] Pupam fetita.



Ali, bun revenit



dienutze, eu alaptez exclusiv. De program la 3 ore nu poate fi vorba la noi. Eu merg pe "la cerere" Noaptea mananca la 6 ore prima oara , apoi la 4 ore si apoi 2-3 ( adica o masa pe la 6 si una pe la 8-9 dimineata) apoi e la 12 ( deci tot 2-3 ore) Cand iesim la plimbare nu cere papa vreo 4 ore apoi pe seara la 1-2 ore pana se culca( la 9-10). Deci e varzaaaaa... dar m-am invatat si ne e bine asa








Mami fericita de [copil]Mihnea

Mihnea creste mare (14.11.2009 )

aniversarea nuntii

POZE




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -