Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Albinutze de Mai-Iunie 2009(65)


199 raspunsuri la acest subiect

#191
philip

philip

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.313 mesaje

Postat 09 martie 2010 - 18:45

IOANA, sambucus e o planta/fruct, ceva de padure.

#192
strunfita

strunfita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.094 mesaje

Postat 09 martie 2010 - 19:12

Mirga, felicitari pentru gestul minunat pe care l-ati facut si toata admiratia si din partea mea!



Andreea, multa sanatate lui N!



Ioana, sambucus de care vorbeste LauarO sunt granule homeopate, le gasesti si la noi dar doar in farmaciile care tin produse homeopate si costa cam 5 lei. I-am dat si eu Andreei o data si i-au trecut mucii relativ repede.



Carmina + [copil] Andreea (21.05.2009) si [bonjovi] Bogdan (04.02.2005)

Poze ***Poze *** Poze

"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi


#193
maria_bunica

maria_bunica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.823 mesaje

Postat 09 martie 2010 - 22:11

Buna fetele!

Scriu repede ca nu cumva sa schimbe Clody capitolul si sa raman in aer!Am incercat si mai devreme sa scriu un mesaj dar nu mi-a mers forumul!



"La multe lunite inainte!",Denis Andrei,Ianis Eduard si Rebeka Alessia![pup]

Strunfita..sa ai spor la treaba...nasoala treaba cu mutat si 2 copii,dar treci tu si peste asta!Wowow ce frumos merge Andreea,o declaram prima "mergareata" a stupului!

Ginnete..multumim de tratatie si felicitari Mayei pt progrese!

Ertina..tot in Ro sunteti?

Ganesha..imi pare tare rau de accident dar bine ca sunteti voi ok si ca totul a ramas intr-o sperietura![pup]

Andata..e totul ok la serviciu,ms de intrebare!Sa ne aduci vesti bune azi de la medic,tin pumnii sa fie totul ok![pup]

Ana_micu..draguta poezia!Multumim!

Strunfita..Darius are inca 3 somnicuri pe zi!Doarme intre 40 de minute si 2 ore,depinde de cat este de obosit si de infometat!Dar nu iti imagina ca prinde toate 3 reprizele de 2 ore...de obicei doar o data pe zi doarme asa mult!

Alynta..yami mucenici..[pofta]pupam nazdravanul ca sa ii treaca mai repede cucuiele!

LauraOana..asa e si aici cu sistemul sanitar!NIci noi nu avem nr medicului sa il sunam la orice ora!

Laurraa..lasa ca va merge si Maya in 4 labute,nu te ingrijora,au ei timp!

Alic..felicitari pt premiul 1 de la concurs!

Ioana..sper din suflet ca a trecut febra Sarei!

Mirga..toata admiratia din partea mea,sunteti niste oameni minunati si o familie implinita,cu siguranta!Un buchet mare de [flo]pt tine!

Philip..multa sanatate lui Nicholas!



[pup]la toate!



mami de [autoroz] Darius Nicholas(20 Mai 2009)



[iepu][iepu][iepu][iepu][iepu]





Buburuza noastra

Poze cu noi

Poze 2

#194
Mirga

Mirga

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 09 martie 2010 - 22:27

Buna fetelor.
Strunfita nu stiu cit e de frumos gestul ca noi am facut-o in special pt noi ca nu reuseam sa avem copii pe cale naturala (am facut cca 14 fiv-uri si nimic). Asa ca la inceput nu ne-am gindit ca facem bine sau ajutam copii ci ne-am gindit in special la noi.

Bebe Beca procedura de adoptie aici dureaza destul de mult. Noi am depus dosarul pt adoptie in mai 2003 pt un bblus si abia in 03.06.2007 am luat-o pe Aliza (nascuta in 21.12.2003) care avea 3.5 ani. Toata procedura a durat pina in 19.03.2009 pt ca mama nu a fost de acord cu adoptia iar tatal e din Uzbechistan si trebuia anuntat si el (nici el nu a fost de acord). S-a treminat prin hotarire judecatoreasca in favoarea noastra [alcool]

Apoi in mai 2009 am spus ca noi tot mai vrem un bblus si sa continuam cu dosarul initial. Asa ca in august 2009 ne-au anuntat ca au un bblus pt noi, Mihael (nascut pe 26.06.2009), pe care mama nu il vrea. Iar din 01.09.2009 e la noi si acum , luna asta, urmeaza sa depunem cererea de adoptie la judecatorie pt finalizare. Speram ca pina in iulie-august sa terminam.

Cam asta e pe scurt povestea noastra.



Mirga, o mamica fericita

#195
baby-first

baby-first

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 10 martie 2010 - 00:35

La multe lunite Denis Andrei, Ianis Eduard, Rebeka Alessia, sa cresteti mari si sa va bucurati parintii!!!

Sper ca ati avut un 8 martie superb, ati petrecut cum stiti voi mai bine...

Eu am avut cel mai frumos cadou din viata mea: printesa mea a facut primii pasi singura [olala][olala][olala], bineinteles ca voa sa ajunga la televizor, asa ca azi l-a executat tati, l-a pus pe perete, dar Alesia tot vrea sa ajunga la el [:D]

Cristina mamica fericita de [fetita] Alesia Georgiana- 24 aprilie 2009



http://picasaweb.goo...m/cristinadan08

#196
baby-first

baby-first

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 365 mesaje

Postat 10 martie 2010 - 00:37

Mirga, bine ai venit la noi si felicitari pentru copilasi. Sper ca procedurile de adoptie sa se termine cat mai repede.[pup]

Cristina mamica fericita de [fetita] Alesia Georgiana- 24 aprilie 2009



http://picasaweb.goo...m/cristinadan08

#197
Raluca_Ioana

Raluca_Ioana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 247 mesaje

Postat 10 martie 2010 - 01:27

Salutare albinute!am reusit in sfarsit sa intru putin pe forum,pe la voi.de ceva zile nu stiu ce e ala calculator,internet...[alcool]sunt ocupata pana peste cap fiindca bucatareasa noastra care v-am zis ca a lipsit saptamana trecuta tocmai ne-a anuntat ca nu mai vine la lucru pt ca trebuie sa se opereze la picior asa ca am ramas noi pe post de bucatari.ziua mea incepe cu trezitul fetei la 7:30,hranitul si schimbatul ei si apoi incepem lucru la bucatarie pana dupa-masa cand terminam treaba cu n pauze pt a sta unul din noi cu fata.iar seara suntem praf si nu ne mai arde de stat la calculator cand stim ca dimineata ne trezim iar devreme si pana seara tarziu nu mai punem capul pe perna.asa sunt de satula de situatia asta[bang]. sper sa gasim curand pe cineva in locul bucataresei.
in rest fata e bine,energica insa am observat ca iar nu mai pune pe ea cum trebuie iar dr nu gasesc nici o cauza.[alcool]
Am jumatate de capitol de recuperat pe care sper sa apuc sa-l citesc in seara asta si sa ma pun si eu in tema cu ce s-a mai discutat.imi e asa dor de voi,sa va citesc,sa va scriu...asa mai imi descretesc si eu fruntea.[:)]am ceva poze recente cu noi si sper sa am timp maine seara sa le pun pe laptop si apoi sa vi le arat si voua.
Cam atat despre noi momentan.va las ca ma apuc de recuperat si apoi ma pun la odihna.va pup si va urez noapte buna!
[pup] si [nani] usor!


P.S. Am uitat sa urez un sincer La multi ani!tuturor sarbatoritilor din zilele in care am lipsit.sa cresteti mari si sanatosi![pup]
Si pt ca peste 30 minute mamaruta noastra implineste 9 lunitze eu si Mitza vrem sa-i uram cel mai calduros La multi ani! multa,multa sanatate si cumintenie.[:D]Te iubim din toata inima si multumim Domnului ca ne-a binecuvantat cu zambetul tau in fiecare zi![olala][pup]


[mamica] mandra de [fetita] Alexia-Gabriela (10 iunie 2009)

http://picasaweb.goo...feat=directlink

#198
laurraa

laurraa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.172 mesaje

Postat 10 martie 2010 - 01:31

mirga,jos palaria si felicitari din inima[flo][flo][flo][pup]



baby first felicitariiiiii pentru primii psi singurica[olala]



beca, cam 3 mld pana acum......[bang][bang]si mai aveeeemmmmm[q][q]



mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra

poze cu noi si printesa ***filmulete Maya*** albinutze mai iunie 09]****povestea nasterii





#199
ganesha

ganesha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 543 mesaje

Postat 10 martie 2010 - 01:39

Seara buna fetelor,
eu am asa un gust amar si cred ca am invatat o lectie. Sa nu ma mai plang de nimic legat de copil.In seara asta vb cu cineva din fam, care are copii mai marisori si printre altele am intrebat cum facea cu mancarea, ca Ami nu vrea sa manance. Si au inceput predicile, ca nu sunt eu destul de ferma, ca-i permit ca bla,bla, bla ca ea facea asa si asa etc. Nu se termina bine conversatia ca incepe si sotul, "vezi asa ti-a spus si pediatra,ca nu esti destul de ferma, e numai vina ta". Moment in care mi s-a pus pata si m-a apucat durerea de cap. Adica nu ma ajuta nimeni cu nimic, mai ales tatal, care e tot timpul acupat si obosit, iar eu sunt vinovata pt toate.
Poate au dreptate..poate, dar nu mai deschid gura de acum. Vb cu voi , caut pe net cand am o nelamurire, sun dr in caz de ceva dar cu cei din familie sau cu apropiati, nu mai impartasesc experientele cresterii copilului.
Ma simt asa de prost, de parca asi fi cea mai incapila mama. Pt nimeni nu conteaza ca esti obosita, ca poate mai esti si tu inca om si mai ai si alte nevoi...Si doare si sa constat cat egoism din partea celui care imi este sot, pt el eu am toate obligatiile posibile pt copil iar el trebuie sa-si vada de viata lui din totdeauna, fara sa-l incurce copilul.
Scuze ca-mi vars naduhul la voi, dar stiu ca voi ma puteti intelege.
[pup]

[baietel] Stefan Amir(16.06.09)
http://picasaweb.goo...escu/Amir8Luni#

#200
mai.iunie09

mai.iunie09

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 542 mesaje

Postat 10 martie 2010 - 10:03

[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]



Va invit cu mare drag la un nou capitol




Capitol nou






Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -