Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 10 voturi

FIV sau inseminare cu donatoare/donator (31)


225 raspunsuri la acest subiect

#41
iuca

iuca

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.611 mesaje

Postat 08 martie 2010 - 13:35

cip multumesc [pup]

La multi ani dragele mele [flo][flo][flo][flo][flo]

[mamica] de 2 minuni Bianca Ioana si Bogdan Andrei - 20.04.2009

#42
rodicuta32

rodicuta32

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 09 martie 2010 - 00:45

Eu acuma am ajuns acasa,dar sper ca nu e prea tarziu sa va doresc tuturor: sanatate si sa ne ajute bunul Dumnezeu la toate sa fim mamici cat mai curand!Sa fiti fericite si cu sufletul inflorit![floare3][flo][floare3]

Si fiindca am dedus draga Iuca ca a fost ziua ta de nastere ieri sau alaltaieri,iti doresc din tot sufletul[s],sa fii sanatoasa,fericita si implinita!

#43
diana23ct

diana23ct

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 09 martie 2010 - 05:24

Buna dragele mele. Imi cer scuze ca nu am apucat sa scriu mai devreme, dar va urez un La multi ani din tot sufletul si sa dea Dumnezeu ca pe viitor sa putem sa trecem toate prin minunea prin care trec cele care au reusit sa invinga toate obstacolele si si-au implinit cel mai important vis, acela de a fi mamici.[pup][pup][pup][pup].
Inna sa iti traiasca minunatia de baietel. De cate ori ma uit la pozele cu el ma topesc dupa ochisorii lui[:D]
Iuca la multi ani si tie si sa bucurati de micutii vostri, sa fiti sanatoase alaturi de ei.

bytzi scumpa mea, imi pare tare rau ca nu vei mai intra pe la noi, te asteptam sa te intorci cu vesti bune de la sibiu. Ne-ai lasat cu un mare semn de intrebare.... cum ti-a iesit al 2 lea FSH? Te-ai ascuns ca sa pui de niste puisori si ne lasi in suspans atata timp [pup][:D]. Te pup si multumim pt toate sfaturile si vb bune care ni le-ai dat pana acum si te asteptam sa vi cat mai repede inapoi.[pup][pup]

cip nu iti pierde speranta pana nu vezi rezultatul de la BHCG. Ce progesteron iei? Utrogestan sau duphaston? Mie mi-a venit cm si pe duphaston, dar pe utrogestan nu pt ca doza care o luam era mult prea mare...poate totusi s-a prin ceva acolo si o sa stea si cumintel bebe 9 luni acolo. Iti tin pumnii stransi si te asteptam cu vesti bune. Cum ai facut inseminarea? Tot cu stimulare sau pe cm natural? eu zic sa te muti totusi de la Mutuliga. Acum, analizand la rece tot ce am facut acolo am f multe semne de intrebare cu privire la ea. Mergi la I daca el iti inspira incredere si nu vrei sa schimbi clinica.

pe mine astazi m-au invadat rusii, asa ca joi merg sa imi refac hormonalele si sper sa imi iasa bine analizele, sa nu trebuiasca sa aman FIV-ul.
va pupic pe toate[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea [ruga] [gravi] [bebic] [bebic]

#44
rodicuta32

rodicuta32

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 09 martie 2010 - 22:38

Cipcirip-asteptam sa ne spui valoarea BHCG-ului.
Hai,nu ne mai tine cu nervii incordati!

#45
cipcirip

cipcirip

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 558 mesaje

Postat 10 martie 2010 - 12:38

Fetelor ca si pana acum, a fost si nu mai este[q]. In zi 13 am avut un BHCG bunicel dar pana in zi 16 a scazut la 2. CM-ul nu mi-a venit nici acum shi am intrerupt progesteronul pe 8 mart la pranz.
Diana nu are rost sa-mi schimb medicul pt k shi-a facut treaba f bine, toate inseminarile mele cu stimulare au avut rezultat pozitiv dar pt k nu a ramas bb cu mine asta e alta poveste, nu-i vina dr. La Polisano nu potzi schimba medicul odata ce eshti bagat in baza de date, 2 inseminari le-am facut cu Mutuliga+Ispasoiu, a fost shi el acolo, la ecografii la fel.... odata mi-a taiat shi retzeta ..... se lucreaza in echipa. Nu m-ash simti bine sa fiu pe masa de inseminare shi Ispashoiu sa-mi faca inseminarea cu Mutuliga[bang]. A fost amabila tot timpul, m-a lasat pe masa cat am vrut de fiecare data, am stat si 40min odata, imi raspunde la mobil cand am nevoie..... Singura chestie care nu-mi prea place este k e cam repezita, atat.





Cirip[flo],
in cautarea lui Ciripel


#46
yarrina

yarrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.470 mesaje

Postat 10 martie 2010 - 12:59

Of Cip, imi pare foarte rau. [pup] Ma mir ca sunt prezenti amandoi la inseminarile tale...eu le-am facut cu Ispasoiu si ea n-a fost niciodata prezenta. La a cata inseminare esti? Te gandesti si la varianta unui FIV?

#47
cipcirip

cipcirip

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 558 mesaje

Postat 10 martie 2010 - 14:21

Yarina am facut 5 IUI din care 3 reushite (ac 3 au fost cu stimulare celelalte 2 fara stimulare nu mi-au reushit). Din cele 5 numai la 2 a fost Ispasoiu dar la ecografii mai la toate. Cu ce ma ajuta un FIV fatza de o inseminare reusita dar oprita din evolutzie? Imi garanteaza FIV-ul ca tzin sarcina? Sa dau 100 mil si sa se opreasca din ev?[bang]
Am scris un mail shi ashtept raspuns.




Cirip[flo],
in cautarea lui Ciripel


#48
yarrina

yarrina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.470 mesaje

Postat 10 martie 2010 - 14:45

Acum am inteles. Pai dr ce zice? De ce se opresc din evolutie? Nu ti-a dat sa faci niste analize? Sigur este o problema undeva!!!

#49
diana23ct

diana23ct

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 10 martie 2010 - 15:54

cip imi pare nespus de rau, exista o pb undeva de pierzi sarcinile. incearca sa faci niste analize si investigatii mai amanuntite. laparascopie ai fost? stiu ca se recomanda si asa ceva. Sigur exista ceva acolo care impiedica sarcina sa se fixeze bine. La mine cand am facut IAD-ul nu a fost Ispasoiu si o singura daca la un control a venit si el acolo in timp ce imi scria reteta si si-a dat si el cu parerea. Eu zic totusi sa incerci sa mergi in alta parte, la alt medic care sa iti dea sa faci niste investigatii sa vezi ce se intampla. Tu ti-ai refacut analizele de secretie, si microbiologia? Vezi sa nu fie vre-o prapadita de bacterie care sa iti dea batai de cap. Mutuliga ce ti-a spus pana acum? Nu are nici un raspuns la situatia de fata? Tu sti bine povestea mea si la indrumarile tale am mers la alt medic, eu am mari rezerve cu privire la ceea ce mi-a facut mie. Mi-a facut niste tratamente de stimulare haotice si multi medici au ramas cu gura cascata cand le-am povestit dozele care le-am luat si mai ales cand mi-au vazut analizele. Nu te opri aici, nu te costa nimic sa incerci sa vezi si alt medic ce iti spune.
La Polisano mie nu mi-a dat impresia ca s-ar lucra neaparat in echipa. Fiecare e cu pacientii lui, daca se mai nimereste intamplator in cabinet si alt medic se mai sfatiuesc intre ei, cam atata....
Te pup si sunt alaturi de tine, trebuie sa reusesti sa il faci pe bebic sa stea cumintel acolo.[pup][pup][pup][grup]

In 2010 asteptam barza la acest capitol. Aprilie e luna mea [ruga] [gravi] [bebic] [bebic]

#50
cipcirip

cipcirip

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 558 mesaje

Postat 10 martie 2010 - 16:58

Diana si Yarrina am anal de secretzie la zi, totul e ok. Mi s-a comunicat sa fac anal imunologice la Institutul Victor Babes sa vedem dc am anticorpi care resping embrionul.
Diana, nu mai am varsta la care sa o iau de la capat cu toate, sa-mi ceara anal din nou de la un anum laborator, sunt satula de dr shi rezerva mea e pe duca[bang]. Raman la Mutuliga pt ca imi reushesc inseminarile. La mine tratam de stimulare a mers f bine, maxim 7 zile de stimulare am avut cu 2 gonal F /zi shi mai mereu am am avut 2 sau 3 foliculi mari.
Fetelor a mai facut cineva anal la Institutul V Babes? E cu programare?




Cirip[flo],
in cautarea lui Ciripel



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -