Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fulgusori de nov-dec 2009 (30)


201 raspunsuri la acest subiect

#21
DianaR

DianaR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.330 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 12:16

[s]La multi ani pentru ginerelul meu mic, sa creasca mare, voinic, sanatos, frumos, destept, norocos si plin de bani sa aibe cu ce sa-i satisfaca mofturile lui fiica-mea...[:D] Cuscrulina sa-ti traiasca fulgusorul categoria grea [:D] si asteptam potoalele! [pup]





[9cer]Diana cu [bonjovi]Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&[8**]Timeea (18.05.06) & [copil]Teodora (11.11.09)

Filmulete


#22
monis5

monis5

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.449 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 12:18

neataaaa



Andre - tot timpul ma gandesc la voi. Te rog eu, lasa prostiile la o parte si mai ales nu cauta pe net. Daca nu te poti linisti cu o treaba, du-te la un doctor, la 2, dar nu cauta pe net. Big hug [pup][pup]



Lylyana, Lili - am dat cu clor pe perete si sper sa fi scapat de mucegai, mai ales ca vine primavara. [pup][pup]



Multumim de cafea [flo]



[s][s]sarbatoritilor zilei[s][s]





cam atata, aaaa, ba nu, am vorbit cu Miany - e bine doar ca e f ocupata cu Davidelul care e in mare forma [pk][pk] si o tine ocupata pe mami. A zis ca intra sa ne salute cand o avea timp.



Simina - super casuta [olala] sa traiti fericiti in ea [flo][flo]



monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

#23
Andrecluj

Andrecluj

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.408 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 12:20

Citat:
citat din mesajul lui broscuta_80

La cate ore mananca? Cand plange si e aproape de masa incearca orice altceva numai nu ii da mancare.....





Mananca la 4 ore, noaptea deloc, dar de cand suntem aici cere mai devreme de 4 ore si mai mult. Medicul a zis ca ii pot creste portia de la 150 la 180. Voi aveti dreptate, nu e cazul sa ne gandim la prostii, dar eu ce sa fac daca mami e asa prapastioasa? I-am spus ca pe forum sunt multi copii care plang cand papa, inclusiv la dovlecei, si a zis doar ca forumul e o tampenie si daca ar putea, mi-ar interzice sa mai activez. Nah ... Acu ma gandeam ca e posibil sa fi revenit colicii din cauza laptelui care, desi e exact aceeasi marca, are clar alta consistenta. In fine, multumesc pentru ganduri, se vor linisti apele.



Chiara Ada, vita mia , Chiara creste

Odiseea plecarii noastre acasa





#24
Andrecluj

Andrecluj

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.408 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 12:22

Citat:
citat din mesajul lui monis5

cam atata, aaaa, ba nu, am vorbit cu Miany - e bine doar ca e f ocupata cu Davidelul care e in mare forma [pk][pk] si o tine ocupata pe mami. A zis ca intra sa ne salute cand o avea timp.





Ce bine, multumim de vesti. Imi faceam griji pentru ei. [pup]



Chiara Ada, vita mia , Chiara creste

Odiseea plecarii noastre acasa





#25
DianaR

DianaR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.330 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 12:22

La multi ani puiuta de broscutza! [s]



Stephy, Alinush e Alinus, si eu am mai scris gresit, recunosc. Poate se referea fetele la momentul la care am uitat aprope toate (in afara tine, mamica atenta la toate [pup]) sa-i uram LMA. Mama lui Alinutza s-a operat, zicea ca-i bine acum.[ruga]



Faza cu Timeea azi: are ea obiceiul prost dar greu de combatut ca atunci cand nu-i convine ceva da capul pe spate si se arunca in fund. No azi dimineata o imbracam pe canapea, nu i-o convenit tinuta (offf, chin sa o imbrac pana gasesc ceva sa-i convina, vedeti voi mai incolo problema grea...) da capul pe spate si se arunca. Si poooooc a aterizat cu toata puterea pe un balon si s-a spart. [:-)))] radeam si eu si soacra-mea, Timeea nu stia ce sa faca sa rada sau sa planga... Cred ca o vreme s-a lecuit de aruncatul pe spate.





[9cer]Diana cu [bonjovi]Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&[8**]Timeea (18.05.06) & [copil]Teodora (11.11.09)

Filmulete


#26
shtephy

shtephy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.831 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 12:24

Diana super urarea pt ginerica![:)]

Urez si eu [s] sarbatoritilor de astazi

Simi scumpa galusca ,super casa!Sa traiti fericiti si sanatosi in ea![pup]

Moni sper ca ati dormit toata noaptea[pup]



_____________________________________________

Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)

Poze cu Strumfici

_____________________________________________



#27
DianaR

DianaR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.330 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 12:24

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin
Neata fetele[pup]Clar nu mai am cum sa recuperez 3 capitole necitite[bang], DA IMI PLACE CA ATI DEVENIT MAI VORBARETE[:D], cand oi termina curatenia o sa am ce citi[:D]POZE DIN CASA NOUA[mamica] fericita de [copil] Maya Andreea din data de 6-oct-2009Povestea nasterii printesei cu ochi albastri Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!
Frumos frumos s-o stapaniti sanatosi![9cer]Diana cu [bonjovi]Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&[8**]Timeea (18.05.06) & [copil]Teodora (11.11.09) Filmulete

#28
monis5

monis5

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.449 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 12:30

Shtephy - sarumana de grija [pup]

A dormit ceva mai bine, poate l-a ajutat si faptul ca a tras o juma de ora de somn in wrap pe la 8 jumate. Apoi a bagat de la 11 la 2 si de la 2.30 la 6.30. De atunci e fresh [:D]. Acuma pare a se ofili putin spre somn [nani]

voi? totul ok? Iustinutzul cum a dormit?

[pup][pup][pup]



monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

#29
dymomo77

dymomo77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.331 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 12:31

Andre eu cand Danut a avut colici puternice am vorbit cu neonatologa si mi-a zis ca acestea se manifesta in jurul varstei de 40 de zile a bebelusului si uneori revin pe la 3 luni. La noi nu au revenit dar poate asa e la Chiara.
Diana eu stau pe un bulevard intens circulat si se ridica un praf cand trec zeci de masini si camioane de abia respir eu. De aceea "fugim" repede de aici si ne plimbam in parc unde e ceva mai bine. In spatele blocului e o cadire noua de birouri si parcare asa ca loc de plimbat ioc. Plus ca tot trag sperante ca daca doarme in carut poate nu se trezeste cand ajung in casa dar de cele mai multe ori cum atinge patul gata somnicul. M-am gandit si la varianta in care sa il las sa doarma dupa masa si sa ne plimbam cand se trezeste dar daca doarme doua ore, pana il imbrac i se face iar foame si cum sorele dispare dupa ora 16 ... Ma mai gandesc... La vara cand se intuneca la 21-22 o sa fie timp berechet dar acuma..

mami fericit de [baietel] Dan Mihail

#30
DianaR

DianaR

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.330 mesaje

Postat 26 februarie 2010 - 12:35

LauraB, asa cu ai zis tu am procedat eu cu diversificarea la Timeea. Doar ca zana asta mofturoasa refuza sa deschida gura... [:-)))] Sanul a fost baza pana am intarcat-o (la 2 ani si 9 luni). Pe la 8 luni am incercat cu bucatele si asa am avut ceva succes, papalistile nu le-a vrut niciodata. Dupa ce m-au necajit primii doi prunci cu diversificarile ratate (asta dupa ce ma documentasem de fiecare data la greu sa fiu in pas cu tendintele si sa-i ofer ce-i mai bun) acum sper sa fiu zen si sa luam totul ca o joaca. Sper sa-mi si iasa!





[9cer]Diana cu [bonjovi]Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&[8**]Timeea (18.05.06) & [copil]Teodora (11.11.09)

Filmulete



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -