Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Copilasi din 2002 (35)


288 raspunsuri la acest subiect

#11
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 12 iulie 2007 - 21:06

Bine v-am gasit la un nou capitol!!

Tamyra, felicitari ptr. apartament! Ce bucurie pe voi si pe micuti! Poti sa plangi, ca sunt lacrimi de fericire! Sper sa fiti cat mai fericiti acolo! M-ai emotionat si pe mine!Cate camere aveti acum? Asteptam si poze de la munte [pup][flo]

Cornelia, ce excursii frumoase ati facut! Si pe mine ma tenteaza Mexicul, Brazilia, nu stiu de ce!

Nicole, pupici, tot intr-o alergatura o tii!

Nina, pupici si tie si Cristinei! Noi plecam in concediu pe 9 august, la Olanesti, ca de obicei. Dar pana atunci avem urmatoarele 2 weekenduri programate cu iesiri la munte!

Nicoleta, cum mai e Stefan? E mai bine? A mai tusit sau au inceput sa-si faca efectul ceaiurile si siropurile?

Elena, imi pare rau sa aud de george si de bubitele lui. Poate o fi si de la caldura, sau o iritatie de la detergent. Crezi ca e posibil?



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)

varsta lui Andrei[bicla]

#12
HelleneC

HelleneC

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 798 mesaje

Postat 12 iulie 2007 - 22:51

Wow, ce zi plina cu postari![:D]

E posibil sa fie de la apa alergia lui George, ma gandesc ca ce mananca acolo, si aici acasa mananca, noi luam tot de acolo: lactate, oua, legume... de animale nu se apropie si nici in casa nu au acces... lenjeria o spal la mine la Sv... apa ramane singura cauza. Mai vedem, bine ca stiu remediul rapid, pentru ca il enerveaza si ii vine sa se scarpine, iar pe spate e... mai greu.

Tamyra, ma bucur mult si eu pt. voi, chiar de acum putem sa spui ca si mine: excursie prin vastele apartamente![pup] Abia astept sa ne scrii de acolo!

Nina, am apucat sa iti vad pozele, superba Kiki, si mami desigur![pup] Ma tot mir cum va descurcati cu parul acela lung. Poate vrea si mandra mea cand creste...

Nadina, nici eu nu am gasit oferta, vreau ceva linistit, nu Mamaia... si m-am tot uitat pe site-urile agentiilor! Cred ca e mai bine de intrebat printre cunostintele care au fost, pentru a fi feriti de suprize!

Katty, saru mana de griji![pup]

Nicoleta, cuapa din fantana am auzit si eu diverse chestii, de asta ii mai las apa minerala, plata, depinde de care vrea, insa tot mai bea si din galeata sau direct de la fantana... Plus ca e spalat cu apa aceea zilnic, mai degraba de la asta ma gandesc.

M-am saturat de stat in casa zilele astea doua, e asa o vreme aiurea, eu pe vant nu scot copiii afara si asa ca facem excursii prin sufragerie, apoi dormitor... in bucatarie nu ii place domnisoarei (cred ca imi seamana)[:)]!

O seara buna sa aveti! Maine vine si George acasa, mi-a zis ca ii e dor de Gabi!

Elena




Elena - mami de [bebic] Gabriela (12.04.2007) si [auto] George (6.09.2002)

Poveste fara sfarsit!


#13
gabrielaghe

gabrielaghe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 13 iulie 2007 - 06:03

Buna seara, nu am avu timp aseara sa ma uit pe site si nu mi-a venit a crede ce mult ati scris.
Nicole, nu stiu c es- aintimplat, am scris mesajul , am vrut sa pun ceva poze si cind sa dau "paste", pozele nu s-au transmis, si nici mesajul nu mai era, nu stiu de ce nu reusesc cu pozele, eu tot incerc, e adevarat nici nu prea am timp, repede , pe fuga, dar asta a fost.Anina, Matthew merge la pre-k, au cuvinte de invatat, la grad. pina a incepe vara, in fiecare sapt. trebuiau sa citeasca o mica poveste, repetam mereu cuvinte , d ealtfel in fiecare seara eu ii citesc 2,3 carticele, .La inceput il puneam sa recunoasca cuvinte din propozitie, pina cind am incercat o carticica ptr. incepaori.Era f. fericit ca poate citi, , e adevarat ca mergem in fiecare sapt. la biblioteca si luam carti, nu stiu il vede si pe fratelelui citind, oricum ii plac mult cartile.Astazi au avut la scoala, ceva act. cu apa, a alunecat si cazut si s-a lovit putin la picior, acum seara , foarte dramatic ca nu s epoate misca, de durere, asa ca s-a culcat devreme , nu i-a mai trebuit nimic.In rest ne pregatim de vacanta, simbata plecam la Disney, ptr. citeva zile, ei abia asteapta, ca de altfel si noi, acea imparatia a povestilor.
Chiar aseara ma uitam pe un site de vacante si f. interesanta era o oferta in Spania si Franta, a fost cineva, Noi ne gindim ca poate la anul cind venim in tara sa mergem intr-un astfel d eloc.Pote revin miine, cu toate ca am de pregatit bagajele, plecam devreme, oricum va doresc un weed-end frumos.Ozi buna
gabriela

gabrielagheorghe

#14
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 13 iulie 2007 - 10:50

Salut.
Nadina, ce bine de Carina ca are unde sta la aer curat... noi nu avem cum sa il lasam la bunici, din pacate. Despre mare nu am detalii, si noi vrem sa mergem, dar nu stim nici cand, nici unde.
Katty, iti scriu un PM despre Olanesti, poate imi dai mai multe detalii.
Elena, asa mi-e dor de perioada cu Stefan mic, mai ales cand te aud povestind de puiul tau! Cat despre alergii, se pot face si din aer, culmea, desi a mai curat decat in oras. Dar daca stiti remediul e excelent!
Tamyra, excelenta vestea cu apartamentul! Stiu cat de fericita am fost cand am avut casa noastra pentru prima data (bine, la voi nu e aceeasi situatia, aveti garsoniera), eu eram insarcinata, ne-am mutat in ea cu o luna inainte sa nasc, nu am avut bani decat sa o zugravim si vopsim, sa ii punem termopan la dormitor si parchet numai in sufragerie... atat. Insa eram cei mai fericiti, Stefan a venit de la Maternitate in casa la el :).
Gabrielaghe, sa aveti arte de zile faine. Felicitari pentru copilul cititor!

eu astazi sunt fericita, vina sotul mea acasa, Stefan il asteapta cu sufletul la gura, la fel ca si sora mea, le aduce jucarii :). Eu il astept sa mai aiba Stefan pe cine sa strige noaptea, in afara de mine ;).

Va doresc o zi scurta la serviciu si un week-end luuung si frumos.

Nicoleta

#15
katty

katty

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.321 mesaje

Postat 13 iulie 2007 - 13:10

quote:
Originally posted by karina

V-as ruga daca puteti sa-mi mutati si mie pozele, daca aveti timp, ca eu cu greu mai intru pe net. Se apropie concediul si trebuie sa las totul in regula.




Karina, ti-am mutat eu pozele, nu stiu daca sunt in ordinea in care au fost, dar le mai muti si mai incolo!

Karina



Nicoleta, ce frumos ca va reintregiti familia, si noi astazi il luam pe Andrei de la mama, abia astept! Ti-am scris in PM cateva informatii despre Olanesti.





Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)

varsta lui Andrei[bicla]

#16
cristina22

cristina22

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 13 iulie 2007 - 13:13

salutare!! ce bine ca-i veselie pe aici[bis]!

Tamyra-sa-l folositi sanatosi si fericiti!! vreeem pozeeee, cand poti!!

Nicoleta-Stefan se mai trezeste noaptea? Si Andrei se ma trezeste dar rar, cere lapte, si eu ii spun ca noaptea toata lumea doarme, doar bebelushii se trezesc[:D]Si functioneaza!!

Gabrielagheorghe-felictiari micului studios!

Elena-Pupici pe bubici de George, sa treacasa repede!!!Sa aveti vreme buna sa puteti iesi!! Doar e vara[bis]!!

Nadina- noi mergem la Mamaia, in nord, unde e, intr-adevar liniste.

Anina-sa fie sanatoase toate mamele din lumea asta!!!
si noi iesim zilnic in parc si tot nu te plicitisim[:D]

Gabbriela-spor la munci[pup]

Cornelia-greu de gasit destinatii pt vacanta la atatea oferte!

SA AVETI UN WEEK-END FAIN!!!

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)[auto]

#17
Nicoleta

Nicoleta

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.073 mesaje

Postat 13 iulie 2007 - 13:28

Cristina, Stefan nu se trezeste sa manance, se trezeste ca "e ingrozit" si vrea sa vina cineva la el, sau vrea sa fie invelit, sau sa ii dau ursuletul care a cazut, sau ii e sete, sau vrea sa faca pisu, motive se gasesc, obiective sau nu. Nu vrea de mancare decat dupa ce s-a trezit de tot.
Nicoleta

#18
CORNELIAP33

CORNELIAP33

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 610 mesaje

Postat 13 iulie 2007 - 13:29

Iaca si eu...

Tamyra Felicitari pentru noul vostru apartament. Stiu cum e... E grozav sa te muti intr-o casa mai mare!Spor la amenajari! Am vazut ca deja te preocupi de amenajarea camerei gemenilor[:D].

Anina Si Rares de vreo saptamana vrea sa se joace pe strada. Noi avem curte si ii mai chemam pe copii vecinilor la noi sa se joace cu Rares, dar acum nu mai vrea in curte, vrea doar pe strada sa faca curse de biciclete.[:D] Stau mai mult pe strada seara si daca intru in curte imi e inima cat un purice, daca nu-i mai aud vocea.

Va pun cateva poze recente din weekend-ul de la Busteni si de prin parc http://s192.photobuc... la munte 2007/

Va urez weekend placut, vreme buna, odihna si tot ce va doriti!



Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)

Fotografii




Ajutati-o pe Ema!

______________________

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."





#19
Anina_n

Anina_n

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.842 mesaje

Postat 13 iulie 2007 - 18:01

Buna, dragi mamici ! [:)]

Nu am apucat sa mai intru azi, la povesti. [V]

Va las link-ul pozelor cu fetele mele din vara asta, pe care le gasiti la albumul, Vara 2007.

Un weekend minunat, tuturor !

[pup][grup]







Nina, mami de [zana] Nina-Cristina (10.01.2002)

Diabet zaharat la copii
, Copii din 2002, Copii capricorn


#20
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 14 iulie 2007 - 01:57

cornelia uite pozele tale.... aici. vizinoati albumul lui Cornelia de la capat spre start sa le vedeti pe cele mai recente





Noi bine sanatosi, mike este la peste iara vineri si sambata, eu vineri am zi de curatenie si sambata olenevesc la soare la bazin cu cel mic.. iar duminica mergem cu mike la lucru pt ca biroul unde e el o sa fie pe malul oceanului si mai iesim si la nisip [:D].

cam atata de la noi.. sanatate si un sf de saptamana minunat




Sanatate si numai bine [flo]


Nicole mami lui Julian


[foto]

scaune de masina pt copii


Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -