Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 10 voturi

l**** amanta sotului meu


463 raspunsuri la acest subiect

#21
freedelia

freedelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 05 august 2011 - 11:13

Mie mi se pare ca toata lumea aici pe forum este sfanta si nu ar face in ruptul capului ceva asa "josnic", sa isi spele rufele in public. Totusi eu cred ca nu ar fi chiar asa de "doamne" daca ar fi propriul lor sotz gasit in pat cu buna lor prietena...



Nu stiu, nu am trecut prin asa ceva, dar stiu ca atunci cand am fost dezamagita, primul impuls a fost sa ranesc inapoi. Insa nu am fost niciodata ATAT de dezamagita, ranita, tradata precum adaida... si ma gandesc ca daca as fi, din toata acea furie, frustrare, neputinta, as vrea sa o fac cumva sa sufere si pe cea care mi-a cauzat atata durere...



Poate va opriti si nu o mai judecati... cred ca sufera destul chiar si fara ajutorul vostru...



Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)



POZE



#22
asteryaro

asteryaro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.487 mesaje

Postat 05 august 2011 - 11:15

Intre dragoste si ura este doar un singur pas. Iar pe sotul ei este limpede ca-l iubeste.
Eu o inteleg pe adaida, sincer. Ii inteleg toata furia, deznadejdea...
Voi ce spuneti, ar fi trebuit sa-si planga in pumni amarul? Linistita?
In fond, n-a jignit, n-a folosit expresii triviale, a spus lucrurilor pe nume, intrun mod civilizat.
Cand sotul o comite cu o necunoscuta... induri intrun fel, dar cand se intampla ca "ea" sa fie din cercul de apropiati... nu stiu care este mecanismul de functionare, dar... lucrurile se desfasoara intrun mod diferit. Este o revolta si-o neputinta de-a inteelge lucrurile greu de imaginat.




Cristina si [bonjovi] Razvan (31.01.2006)




#23
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 05 august 2011 - 11:17

Citat:
citat din mesajul lui freedelia
Mie mi se pare ca toata lumea aici pe forum este sfanta si nu ar face in ruptul capului ceva asa "josnic", sa isi spele rufele in public. Totusi eu cred ca nu ar fi chiar asa de "doamne" daca ar fi propriul lor sotz gasit in pat cu buna lor prietena...Nu stiu, nu am trecut prin asa ceva, dar stiu ca atunci cand am fost dezamagita, primul impuls a fost sa ranesc inapoi. Insa nu am fost niciodata ATAT de dezamagita, ranita, tradata precum adaida... si ma gandesc ca daca as fi, din toata acea furie, frustrare, neputinta, as vrea sa o fac cumva sa sufere si pe cea care mi-a cauzat atata durere... Poate va opriti si nu o mai judecati... cred ca sufera destul chiar si fara ajutorul vostru...Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)POZE
Pai daca ai fi citit cu atentzie sau cu mai mare atentzie ,ai fi vazut ca nu e totusi singura in situatzia asta si totusi potzi fi o doamna!Chuny, oricut de e ranita este ,zau ca nu e subiect de 5 stele![8D]Danahandarbeit

#24
Matzaila_81

Matzaila_81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.655 mesaje

Postat 05 august 2011 - 11:27

Vai, hai sa-i dam in cap amaratei inselate ca a divulgat id-ul "prietenei" bune care si-a batut joc de ea !

Cine suntem sa judecam cum alege sa-si manifeste durerea o femeie inselata? Urat ca a spus adevarul, ca a vrut sa se razbune? Pai nu asta ar fi primul instinct al oricareia dintre noi? Cel putin al meu ar fi. Imi pare rau, nu sunt sfanta, mi-a alunecat de mult timp nimbul de deasupra capului.

Ce alege sa faca cu sotul e treaba ei, nu ne-a cerut sfatul in privinta asta, nu e treaba noastra, subiectul a fost despre prietena buna care-i venea acasa si in pat cand ea lipsea.

Josnic ce a facut, imoral, o adevarata marsavie si nesimtire!


Adaida, nu-ti mai bate capul. In viata totul se plateste dar nu de catre tine sau altcineva. Incearca sa treci peste, fi pe viitor mai atenta, salveaza-ti casnicia daca simti ca mai exista sanse si o sa vezi ca prietenei tale nu o sa-i fie prea bine. Viata nu ramane datoare.

te imbratisez

#25
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 05 august 2011 - 11:34

Nu inteleg de ce trebuie aruncat cu piatra.

Plecind de la premisa ca sintem diferiti ca "traire si simtire", am putea raspunde strict la framintarile celei care a initiat topicul.



Daca e sa gasim vinovatul eu cred ca si sotul are o felie generoasa.

Despre amanta nu prea stiu ce sa spun. Cred ca e nevoie de 2 ca sa intretii o relatie de 3 ani. Nu vreau sa o judec dar mi se pare mai grav ca i-a tradat increderea prietenei si ca i-a calcat casa cit timpul o punea -scuze!- cu sotul! Asta mi se pare urit. Cit despre statutul de amanta...au existat amante dintotdeauna si vor exista si, sincer, nu mi-ar placea sa fiu in locul lor!!!



Daca poate sa ierte, e bine. Dar sa ierte "pe bune", "cu totul" ca si cum nu s-ar fi intimplat. Dar cred ca e foarte greu.







Gina lu' Ian



Mi-e dor...

La 2 ani









#26
Matzaila_81

Matzaila_81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.655 mesaje

Postat 05 august 2011 - 11:36

Laura, nu cred ca a spus ca el sarmanul nu a vrut.
Cand ai copii, cand ai trecut prin multe impreuna cred ca ai tendinta sa inchizi ochii mai repede.

dar o prietena pe care tu ai ajutat-o mereu si ai sprijinit-o si ea te-a injunghiat efectiv pe la spate.....ce motive sa ai sa o ierti atat de repede?

Plus ca furia pentru ce a facut sotul se canalizeaza o parte si inspre prietena. Ea va primi toate bobarnacele pentru ce a facut impreuna cu domnul, dar zau daca imi pare rau de ea.

Si da, au fost alte membre DC care au trecut prin asa si au fost doamne. Asa cum se intampla la nastere de unele tipa si altele nu, asa cum se intampla de atunci cand moare cineva drag fiecare se manifesta diferit, asa si aici.

A spus adevarul, de ce o blamati pentru asta? Ca nu simte conform standardelor voastre? Ca tradarea o doare mult?

Hai sa fim serioase, chiar toate dintre noi am fost mereu doamne? In orice moment si in orice circumstanta?



#27
corap

corap

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.297 mesaje

Postat 05 august 2011 - 11:42

bine, bine, dar prietena ta, ex prietena ta sau l* nu avea si nu si-a incalcat nicio obligatie fata de tine.

daca te-ai suparat atat de tare de sufli flacari pe nari, intai trebuia sa zici "sotul meu, ili* stan* vasile* din popesti, un nenorocit si un depravat, m-a inselat, am introdus actiune de divort bla- bla. nenorocitul." nu vad ce relevanta are cu cine te-a inselat. de ce crezi ca era vreo diferenta daca persoana cu care te-a inselat era fifi de pe centura, cea mai buna prietena sau cel mai bun prieten? nu iti era absolut egal?

edit: daca era fifi de pe centura ipotetic aveai sanse mai mari sa te pricopsesti cu un BTS. asa ca fii fata desteapta macar in privinta asta si fa-ti niste teste.

#28
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 05 august 2011 - 11:45

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81





A spus adevarul, de ce o blamati pentru asta? Ca nu simte conform standardelor voastre? Ca tradarea o doare mult?



Hai sa fim serioase, chiar toate dintre noi am fost mereu doamne? In orice moment si in orice circumstanta?









Nu te intreb de unde stii ca a spus adevarul ca nu asta e nscopul subiectului,insa zau Mitziila,eu daca as fi in locul tau i-as trimite pm si i-as sugera ...sa puna dom'le adresa completa si nr.de telefon sa stim si nou,nu?[bang]



Da,eu ii intzeleg durerea si dezamagirea(asata e mai amre ca durerea)ins arepet ,nu sunt de acord cu felul in care a procedat!Am voie, da?[:D]



handarbeit

#29
Matzaila_81

Matzaila_81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.655 mesaje

Postat 05 august 2011 - 11:47

Cum sa fie absolut egal????????

Nu inteleg? Pai intr-un strain de pe strada nu investesti sentimente, afectiune ori intr-un prieten da. Normal ca doare rau tradarea prietenului. Nu incape termen de comparatie.




#30
corap

corap

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.297 mesaje

Postat 05 august 2011 - 11:48

pai in sotul ei cred c-a investit mai multe sentimente si vad ca nu-i problema.


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -