Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

**Buburuze de 2009 in actiune (13)**


199 raspunsuri la acest subiect

#191
cris_82

cris_82

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.817 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 19:48

veniram si noi de la shopping pe la 13:30,dar stiti cum e.....pana le aranjezi pe toate la locul lor,hranesti copilul mare,hranesti si teroriciu..ba ca am luat si un somn si a trebuit sa-l defrisez[:D][:D]



anna bataie sotului[haibat] dar totusi sa recunoastem ca a avut haz[:D][:-)))][:-)))]..ma gandeam eu si la o varianta de genul asta..dar atunci distractia o sa fie numai pentru ea ca nu stiu cine o sa mai guste cheful cu stirile de dimineata[:D][alcool][alcool]si fi-mea are o placere fantastica de a-mi sta la bucile goale[:-@][:-@]pai pentru tero nu am vazut nimic sa-mi placa,dar am luat cadou la nasica[pk][pk][pk]am fost la bamboo si i-am luat un cosulet cu prod specifice si lumanari parfumate[:D]

andreea imi pare rau ca Cezara nu a dormit azi-noapte[:(][:(] dar in seara asta e musai de-un viol ca nu se poate fara vad[pup]

ema vai de bucile tale[bang][bang]in cazul asta cred ca ar trebui sa bagi niste somn pe zi odata cu piticul[pup]

mada felicitari pentru somnic[pk][pk][pk]asa da...[:D]

iry si voi mama????[bang][bang][bang]pai e trist rau ca va tine treze mai fetelor..o sa trimit pe tero a mea in vizita pe la voi ca sa facem ceva cu somnul asta..

picky aceeasi problema o aveam si eu cu untul si acum ca sa il pot intinde k lumea,il cot cu cel putin 2-3 ore inainte sa-i dau[flo]uauuuuuuu,ce tare e stefii[:D]..

picky a mai ramas ceva pe acolo,dar la pitica nu am gasit nimica k lumea sa-i cumpar[q][q]binenteles ca asa am sa procedez si eu cu albumul ca si al meu face la fel ca al tau[alcool]ce rea e flamanda...o amestecatura de engleza,franceza,germana si nu mai stiu ce alte limbi[:-@][:-@]

ema sa nu cumva sa-l ierti[drac]si sa stii ca nu te contrazic delos la faza cu aranjatul si kg-le[asia]

mada tinem pumnii pentru saptamna viitoare la vaccin[pup]

ramo era si cazul sa-l duci la editura[:D]

iry asa e,picky are dreptate[asia]am vazut si eu scris despre asta in regulament[pup]ce tititza mare ai[olala][olala]

ema ce bine ai prins somn langa pitic[pk][pk]acum alta viata,nu-i asa[:D]?



mami de brotac terorist[poc][poc]MIRUNA(29 mai)



Brotac Terorist

#192
Picky_toto

Picky_toto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.418 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 20:11

Salutare



Mi s-a trezit si fata din somnul de dupa-amiaza...

Azi am fost si la plimbare in parc...un noroi, o mizerie..de abia astept sa vina caldura [pk]ca nu mai suport atata frig si mocirla [bang]



Vad ca a inceput aici ceva atacuri si sincer as vrea sa se oprasca aici.[flo]



Reby eu citesc si pe la alte subiecte si vazusem ca daca un user a scris cu majuscule a intervenit un moderator si l-a rugat sa scrie cu litere mici...acum nu stiu de ce, poate ptr ca este exact cum a zis si Andreea, greu de citit[:D]...Acum e de inteles faptul ca scrii repede si uiti sa apesi "shift lock-ul", mai patesc si eu lucrul asta dar sterg si o iau de la inceput [bang](bineinteles ca doar o fraza scurta..nu dita mai "carnatul"). Oricum imi pare daca te-am ranit ca ti-am zis lucrul acesta, chiar nu vrea sa te superi ptr ca imi esti draga [pup].

Cat despre flamanda mea.. sunt la capitolul "mediu" ..pot tine o comversatie in lb flamanda(at cand am cu cine), inteleg cand o persoana vb, inteleg cand citesc, mai greu imi este cu scrisul si cu vorbitul(ptr ca nu am cu cine vb)[bang]. Aici sunt mai multe module(1.1, 1.2, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4 ...4.2)dintre care eu am facut doar 3 ani pusi cap la cap..1.1.la inceput de 2 ori pe sapt seara, apoi m-am transferat la intensiv..dupa care m-am oprit, apoi am dat un examen si am trecut direct la 2.1 seara...si dupa ce ma dat ex de sfarsit de an, m-am oprit, apoi cat am fost insarcinata(ca tot stateam acasa) am facut 2.2, 2.3 ziua la intensiv(4 zile cate 2 ore jumate)l-as fi facut si pe 2.4 ca acolo se discuta liber..adica mai putin scris mai multa vorba..dar se termina pe la sf lui mai, anul trecut, si eu pe la inceput nasteam..asa ca...oricum ca sa inveti lb bine, trebuie sa ai si uc cine o vorbi, ca altfel o uiti...[bang]

Tu? Ai cu cine sa vb in germana? Apropo ca ai pat de apa? Cum dormi in el? cati litri de apa are??? daca se sparge salteaua iti inunda casa?? sau nici chiar asa???[:D][:D][:D]

Cris tu nu ai terminat shoppinguiala(Ramo, roaga-i pe editori sa faca cat mai repede Dex-ul ala ca mare nevoie avem de el[:D])

Ema cate ore doarme Darius ziua??? Azi nu bucataresti???[bucatar]

Ramona unde doarme Bia? la ea in patut????[pup]

Mada, nu-ti fie frica ca nu o sa se intample nimic la vaccin...Stiu ca iti e groaza de febra...ca si Stefi mi-a facut febra la ultimul vaccin si era moaca, dar in 3 zile a trecut...oricum eu tin pumni sa nu iti faca febra [pup] Ce vaccin faceti?

Anna cum e Vladut??? Mai are febra??? [pup]





Pupici[pup]








Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!

[copil] Alessia Stefania [copil] 05/05/2009




Buburuza mea



Printesa noastra[copil]Stefi, mamitu' nostru[copil]Stefi...creste...[copil]Stefi, buburuza mica[copil] Primul Craciun[copil]Stefi, deja fetita mare :)[copil]





#193
Picky_toto

Picky_toto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.418 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 20:27

Cris uite ca ai venit de la shopping...Eu untul l-a fel il scot cu cateva ore inainte dar tot degeaba, la fel de greu se intinde...si stii ce am observat?... ca e diferenta mare intre untul de aici si cel din tara(socrii mei numai unt mananca) mi se pare mult mai gustos...dar greu de intins [bang]

Si al tau la fel zice cu pozele...pai trebuie sa ne punem pe treaba si sa le facem un album..ca pozele in album raman o viata intreaga, cele din comp se duc....[q]





Stefi se joaca cu bilele, e ff fericita ca azi i-am acordat mai multa atentie ei si uite ca acum pot sa stau si eu linistita la pc.

Azi mi s-a dus la sertarele cu lenjeria mea si a sotului si a inceput sa le scoata...iar eu, am filmat-o ..asa tare ma amuza curiozitatea si nazbatiile ei [:D][:D][:D]Sunt atat de dragalasi bebei [:D]



Apropo la tv , la stiri am vazut un caz care m-a socat..intr-un oras in tara au fost exacutate in stil mafiot o mama si fetita ei de apropae 6 ani...impuscate in cap[q][q]tragic si socant in acelasi timp...si de vina ar fi tatal..Ca avea multi dusmani cica....[q][q]




Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!

[copil] Alessia Stefania [copil] 05/05/2009




Buburuza mea



Printesa noastra[copil]Stefi, mamitu' nostru[copil]Stefi...creste...[copil]Stefi, buburuza mica[copil] Primul Craciun[copil]Stefi, deja fetita mare :)[copil]





#194
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 20:40

cris acu vad....nu numai ca vad color....vad si ce nu ar trebui[:D][pup]
chiar si pe mine m-a uimit intr-un mod total neplacut faza cu saritul asta la beregata cuiva....intrebarea mea e daca cineva s-a simtit deranjat de ce nu a comentat nimic pana acum? ia lasati fata in pace[:D]...se va conforma de acu,e suficient ca i s-a zis o data de catre picky, nu cred ca trebe sa ii si desenam, si va scrie cu litere mici...eu una n-am simtit ca ar "tipa" la mine mai ales cand imi pupa ficiorul[:D]
picky la nervii pe care-i am pe barbatumiu imi vine sa-l las flamand[:D]....are noroc ca-s fata de treaba....nu mare lucru....facusi o salata cu piept de pui, asa, ca pt seara si cu un dressing super fain[pofta]. nu doarme mult....adunat doarme intre 2 si 4 ore toata ziua, depinde de chef si toane....de ex s-a trezit definitiv, dupa ce s-a trezit de 5000 de ori asnoapte, la 6.45...pe la 10 cica l-a luat somnicul dar mi-a dormit 40 min, dupa care la 1 si un pic a cazut lat, cu mine alaturi pana la 3.40. de acu....pe la 8 nani, atunci isi freaca ochii de sa si-i scoata. sunteti tari fetele de ati invatat una germana, alta flamanda care e ch, bleah, ih....urata limba...cum poti picky???? eu ma chinui cu franceza....is la stadiul de inteles, am nascut in franceza ce draq[:D]....90%...de vb...mai la toamna[:D]....noroc ca e capitala europeana si se vb si engleza in proportie de 80%...deci is salvata cat de cat[pup]


#195
Ramona.P

Ramona.P

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 643 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 20:44

[b]Picky[\b] ....Bia doarme numai si numai in pat cu mami a ei....sincer...nu stiu cat e de bine,dar si mie imi convine.....nu mai trebuie sa ma ridic de o mie de ori la ea....sa o verific...invelesc ...alaptez...etc





mami fericita de [copil] Bianca Maria (11.06.09)



* * * * * Filmulete cu Bianca * * * * * Atat a crescut pana acum fata noastra * * * * *





#196
cris_82

cris_82

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.817 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 20:47

picky,stii ca odata mi-am pierdut pozele din calc ca mi-a crapat hardul si am luat la purificat toate paginile din urma ca sa le recuperez[bang][bang][bang]acuma le am salvate pe picasa[pk][pk]

Stiu ca la noi in tara majoritatea produselor sunt de proasta calitate[bang][bang]eu iau unt meggle si e ceva mai ok fata de ce se gaseste pe rafturi,dar dau si aproape 10 lei pe un pachet...hotie frate[bang][bang][bang][bang]...pai sa ne pui si noua filmuletul cu stefi,pls[:D][:D]pe a mea mai devreme o apucasera istericalele ca vrea in brate[bang][bang]binenteles ca am ignorat-o si vad ca s-a potolit..cata cruzime[q][q][q][q][q]



mami de brotac terorist[poc][poc]MIRUNA(29 mai)



Brotac Terorist

#197
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 21:09

Citat:
citat din mesajul lui Picky_toto

Vad ca a inceput aici ceva atacuri si sincer as vrea sa se oprasca aici.[flo]





Iertat sa-mi fie, dar nu a vrut sa fie un atac. Doar o constatare. De acum am sa ma abtin.



Andreea si [copil] Cezara - Ilinca (2.06.2009)



Blogul Cezarei

#198
reby-iry

reby-iry

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 347 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 22:05

picky-[asia]eu ti-am pus o simpla intrebare ,fara rautate si cand colo,ma trezesc cu o bata in cap[:D]multumesc de info,chiar nu stiam,ma repet,dar eu sunt domestika si inteleg daca mi se spune frumos[pup]si eu te iubi pe tn,scz daca te-am supi[pup]

in legatura cu germana,innainte vb cu fetita lui barbatimi-o ka ea nu stie romaneste,dar de cand nu a mai venit asa des pe la noi,nu am mai vb,si se cunoaste.

pe patul de apa dormi fff bn,nu ne mai doare deloc spatele,si sotul meu avea mereu dureri de spate innainte;nu stiu,exact cati litri are dar cred ca 500 l amandoua,treb sa ne uitam pe acte,si-ti spun[pup]

cris-am inteles cu literele[asia]

ema-[pup]cuscra pe care o iubi,si eu sunt intr-u totul de acord cu tn,ma abtin de la comentarii mai muulte ka o iubi mult pe picky si nu vreau sa o supar,[pup] pe dariusika

ramona p-[pup] si asteptam dex-ul



reby,printesa lui mami

#199
Picky_toto

Picky_toto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.418 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 22:39

Lume, lume....stati pe aproape ca ma pun pe schimbat capitolul ..Ca mai tarziu nu mai am timp



Ema stai nu te enerva ca nimeni nu a sarit la beregata nimanui[:D]...aici vreau ca toata lumea sa fie calma (exclus nervii pe catei, soti, nopti nedormite etc [:D])nimeni nu a vrut sa jigneasca sau sa ofenseze pe cineva...a fost doar un sfat al meu dat lui Reby si atat...nimic mai mult..ea il poate lua in considerare sau nu..eu oricum o citesc, si sunt sigura ca toate fetele de aici o citesc, deci ca scrie sau nu cu majuscule..ca scrie gramatica sau ne-gramatical noi toate o citim...[pup]



Andreea nu cred ca e cazul ca trebuie sa te abti....ptr ca eu cred ca nimeni nu o sa se supere, doar suntem o familie...tu ai redat cam exact ce e scris in regulament( mai putin faza cu limba romana si gramatica si prescurtarile..ptr ca noi sau eu, cu un copil plangacios si care vrea mai tot timpul in brate, nu prea am asa mult timp sa scriu corect din punct de vedere gramatical...si mai nou am o problema cu tasta sau cu reflexele...ca scriu cuvintele inversate [bang][bang]...oare s-o trage de la cap???[alcool])[:D] Asa ca haide(ti) sa trecem peste acest mic incident si sa revenim la ale noastre[pup]



Imi plange fiica mea ca a plecat tacsu din camera....[bang][bang][bang]



Reby, sincer nimeni nu a vrut sa-ti dea cu bata in cap...e vina mea ptr cele intamplate si imi asum raspunderea...asa ca te rog iertare [asia][asia][asia][pup] Asa si acum despre patul cu apa..trebuie sa-l bagi in priza sa se incalzeasca apa? consum de energie mult? mai tarziu cred ca o sa fie o placere ptr Reby sa sara in el [:D]



Imi urla fata la greu....plange ca o isterica la ea in patut [bang][bang]



Cris eu pe ale mele le am salvate in memoria externa....[pup]



Ramona e las ca e bine si in pat, mai tarziu o veti obisnui la ea in patut..acum e mica..si a mea tot mai mult cu noi in pat imi doarme...[pup]




Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!

[copil] Alessia Stefania [copil] 05/05/2009




Buburuza mea



Printesa noastra[copil]Stefi, mamitu' nostru[copil]Stefi...creste...[copil]Stefi, buburuza mica[copil] Primul Craciun[copil]Stefi, deja fetita mare :)[copil]





#200
buburuze2009

buburuze2009

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 18 februarie 2010 - 22:46

CAPITOL NOU AICI


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -