Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bulgaria- impresii, drum, statiuni, hoteluri(16)


209 raspunsuri la acest subiect

#11
baby_boy

baby_boy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.568 mesaje

Postat 09 februarie 2010 - 22:06

Daa..am un Raducu de 1 an si 4 luni[:)]

Anul trecut am fost in Sunny beach..si e mai departe.
Nu stiu cati km sunt dar m-am uitat pe harta si e mai aproape.
Tocmai am discutat cu sotul si deoarece cei cu care am vrea sa mergem sunt nehotarati o sa mai asteptam.
El e sigur ca o sa se mai ieftineasca preturile..tinand cont si de criza.
Anul trecut am luat prin mai - un fel de last minute- super pret.
Cred ca si anul asta o sa facem la fel.


Cristina[buburuza] , mamica implinita de [iepu] Raducu (7.10.2008)


#12
crangutalil

crangutalil

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 147 mesaje

Postat 09 februarie 2010 - 23:31

Roxana, imi cer scuze ca n-am scris nimic dar am fost plecata o saptamana si n-am avut acces la net.Noi vrem neaparat la Duni si in aceeasi perioada ca anul trecut, 2-9 iulie,copiii mei zilnic spun ca vor la Duni.Ce vroiam eu sa te intreb, voi ce-ati hotarat, cand mergeti pana la urma?si mai ales prin ce agentie iei tu bilete, ca am inteles ca si anul trecut ati mers prin ei si ati fost multumiti?Te intreb deoarece am inteles de la tine ca dai 59 euro pe suite, adult, ori mie mi-a cerut family travel 59 euro pe junior suite.La AA travel e 57 la junior suite dar copilul mare plateste 50%, la family 40% si la bani as iesi cam la fel, diferenta 10 euro, ori pt diferenta asta nu prea are rost sa-ti bati capul.La family iese mai mult cu acesti 10 euro dar am fost f.multumiti de ei, de AA travel nu stiu nimic, si parca tot tu mi-ai spus ca au luat banii de la unii si n-aveau rezervare.Nu stiu ce sa fac, sa mai astept, sa ma hotarasc sa fac rezervare de acum, mi-e teama ca se vor ocupa repede locurile ca vad ca sunt multi doritori in acea perioada.De aceea insist sa-mi spui la ce agentii ai vb tu si unde e pretul ala super de care ziceai.Poate ne vedem acolo daca te hotarasti sa mergi in iulie.Mai vb oricum, va pup pe toti.Cranguta

#13
adriana_mihnea

adriana_mihnea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 85 mesaje

Postat 10 februarie 2010 - 00:01

Sa inteleg ca AA Travel nu sunt asa seriosi?? [bang]

Ca eu vreau sa cumpar de la ei zilele astea, 4 bilete pentru hotel Azalia. Sper sa primesc ceva info despre agentie pana ma hotarasc...



Adriana [gravi] 15+ si [poc] Mihnea Stefan (11.11.03)



Creatii culinare





#14
madairina

madairina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 149 mesaje

Postat 10 februarie 2010 - 00:47

Citat:
citat din mesajul lui baby_boy
Multumesc Andreea [flo]Nici eu nu am gasit review-uri pe supereva.Ma tenta si pe mine Arabella tot la inceput de iunie..sunt tare nehoratata..mi s-a parut mare pretul.Pot sa te intreb la ce agentie ai gasit cel mai mic pret?Cristina[buburuza] , mamica implinita de [iepu] Raducu (7.10.2008)
Uite aici review http://supereva.ro/h...de-aur&id=947Eu am fost la Arabela si a fost excelent.gradina mea

#15
Carmenbr

Carmenbr

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.070 mesaje

Postat 10 februarie 2010 - 01:48

Fetelor, va rog frumos spuneti-mi si mie cateva agentii pe care sa le gasesc on-line sa caut su oferte la ei.



multumesc mult.



Carmen & Ericutz (15.06.2004)



Ajutati-o pe Diana!



Povestea nasterii!





#16
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 10 februarie 2010 - 02:44

Am vrut sa scriu mai devreme si era Calin calare pe mine, mi-a ametit ideile si-am renuntat.[:D]

Deci...
Baby_boy, intrebai de rezervare direct la hotel. Eu am inteles ca ar fi mai mult decat prin agentie , poti incerca sa trimiti un mail, sa vezi, dar ...am mai scris, nu mai stiu daca aici: varul meu a vrut anul trecut sa-si prelungeasca sejurul cu 2 zile si s-a interesat la receptie cat costa, raspunsul l-a lasat perplex: camera dubla , 2 persoane +copil de 5 ani( care e gratis), in perioada de varf costa vreo 500 si ceva leva, adica aprox 250-300 eur/noapte, in conditiile in care platise prin agentie mult mai putin, aproape pe jumatate.
Asta era atunci, incearca si trimite un mail , depinde poate si de hotel si oricum nu ai ce pierde.

Crangutali, nu ne-am hotarat, dar cred ca ramane perioada 1-10 iulie. Mai astept 1-2 saptamani poate primesc raspuns pe mail de la Politia de frontiera sau de la Serv de pasapoarte, sau...nu stiu ca am scris la mai multi, stiu sigur ca pot iesi din tara atat timp cat pasaportul mai e valabil, doar ca as vrea sa am si ceva la mana in caz ca dau de vreun vames mai capos,sa-i bag raspunsul sub nas. Adevarul e ca nici nu prea imi convine sa platesc atatea pasapoarte (3), mai ales ca fetita mea cea mare implineste 14 ani anul viitor, adica as plati doar ptr anul asta. Cred ca voi face un drum si pana la noi, in Ploiesti, la Pasapoarte, sa vad cu ochii mei daca se mai fac ptr copii din cele nebiometrice, ca observ ca din 10 angajati- sau cati sunt acolo- fiecare imi spune varianta lui, dupa ureche. In cazul in care le fac pasapoarte noi, atunci plecam in august, dupa 23, dar totusi cred ca ne vom intalni in Duni[:D]

Despre agentia Aatravel, anul trecut ne-am intalnit la Duni cu o familie de pe forum, de aici, luasera prin ei si n-au avut probleme ( totusi camera lor jr. suite era asa cum scrie pe site, nu cum ati stat voi, Cranguta), dar am citit undeva ( aici sau pe Softpedia, nu mai stiu), spunea cineva ca facusera rezervare- sau achitase, parca, un sejur in Bulgaria si cand au verificat acolo, au descoperit ca nu exista nicio rezervare si de-abia au luat banii inapoi. Poate am timp maine sa caut si redau aici.

Asa...cu rezervarea...tot pe undeva am citit ca cineva voise sa rezerve la Marina Palace in luna martie si nu mai gasise loc- nu stiu nici ce camera si nici ce perioada- , nici cand anume in martie. Ceea ce stiu sigur e ca alt var de-al meu a vrut sa faca rezervare in a 2-a parte a lunii aprilie anul trecut ptr camera dubla din 22 august si n-a mai gasit loc, a luat la Pelican- unde vor merge si anul asta.

Despre agentie- voi lua prin Giramondo, e din Iasi, prin ei am mers si anul trecut, stau bine la preturi, lucreaza direct cu tur-operatorul bulgar. Daca vrei detalii, scrie-mi PM si-ti dau si numele agentei si id-ul ei de mess, e o tipa de treaba.

In cautarile mele am dat de un site interesant, turism-360, cu cei 3 de "w" in fata si .ro dupa, scriu asa, altfel apare iar supereva[:D], acolo intri pe un formular, il completezi si ...vin ofertele garla[:D] de la diverse agentii, eu am primit aprox 30, interesant e faptul ca vei descoperi in cate feluri se pot face calculatiile, cate variante cu taxa de statiune sunt, cate moduri de calcule ptr copii....si multe altele [:D], eu m-am distrat, intrati si voi si veti ramane uimite [:D].
Concluziile trase de mine: agentiile cu preturile cele mai mari sunt Europa Travel si Perfect tour( a 2-a e cea mai "tare"), la capitolul "taxe" cea mai cea e Jeka, iar preturi asemanatoare cu Giramondo mai aveau inca 2 agentii, dar unii mi-au zis ca nu pot caza 5 pers in suita, oricum n-aveam de gand sa schimb agentia din moment ce am fost multumita.

V-am ametit deja, nu mai stau sa citesc si sa corectez ca-mi pica ochii-n gura de somn, scuze ptr eventuale greseli.

Am uitat sa scriu ca m-am uitat azi la pozele de anul trecut si cand vad zapada si vremea de afara mi se pare asa departe vara.....





Roxana


#17
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 10 februarie 2010 - 02:52

Carmen, intra pe turism-360, am scris mai sus, si vor veni ofertele la tine, nu le mai cauti tu.


Roxana


#18
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 10 februarie 2010 - 12:31

Am uitat sa intreb: Crangutali, cum a fost vremea anul trecut, de fapt cat de calda era apa marii si a piscinelor?

Roxana


#19
baby_boy

baby_boy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.568 mesaje

Postat 10 februarie 2010 - 12:55

Roxanamultu de raspuns[flo]
si eu am intrat pe turism-360 acum 2-3 zile.
Am primit vreo 30 de oferte.
Toate au preturile mai mari decat pe jeka[:D]


Cristina[buburuza] , mamica implinita de [iepu] Raducu (7.10.2008)


#20
baby_boy

baby_boy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.568 mesaje

Postat 10 februarie 2010 - 13:29

Citat:
citat din mesajul lui madairina
Citat:
citat din mesajul lui baby_boy
Multumesc Andreea [flo]Nici eu nu am gasit review-uri pe supereva.Ma tenta si pe mine Arabella tot la inceput de iunie..sunt tare nehoratata..mi s-a parut mare pretul.Pot sa te intreb la ce agentie ai gasit cel mai mic pret?Cristina[buburuza] , mamica implinita de [iepu] Raducu (7.10.2008)
Uite aici review http://supereva.ro/h...de-aur&id=947Eu am fost la Arabela si a fost excelent.gradina mea
nu merge link-ulCristina[buburuza] , mamica implinita de [iepu] Raducu (7.10.2008)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -