Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

"Cei mai iubiti dintre pamanteni " :) (7)


242 raspunsuri la acest subiect

#31
speed

speed

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.334 mesaje

Postat 14 iulie 2007 - 19:27

quote:
Originally posted by lilanda

N-au inca puburi pe sistemele de navigatie??? [bere]






shhhhhh,nu le da idei!!! ca uneori doar sistemele de navigatie te mai salveaza in hatisul de strazi fara nume,indicatoare puse cash,intersectii fara nici un fel de indicatoare, sau indicatoare ce-ti spun ca ai trecut deja de strada cutare...sau alta chestie e ca vrei sa mergi in orasul x, in drum spre orasul x pe drum drept sunt indicatoare din 10 in 10 m ca esti in directia orasului x,apoi ajungi la o intersectie de 5 drumuri si nu iti arata nici un indicator incotro e orasul x...[8] dar daca te ratacesti,poti oricind opri la un pub unde te asteapta o friptura buna de vaca si un pint de guinness... si daca intrebi publicanii incotro e orasul x nu stiu nici ei sa-ti spuna in schimb iti dau indicatii amanuntite cum sa ajungi la urmatorul pub....[:D]



emerald isle

#32
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 15 iulie 2007 - 19:01

in mare mare vajaiala am incarcat niste poze:



http://www.flickr.co...s/11396438@N00/



______________



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

______________



Sabina si [hippi] Sofia Galagia

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.


#33
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 15 iulie 2007 - 20:56

O prietena din Zalau, membra a DC a avut acum 2 luni un mare necaz: sotul ei a avut un accident foarte grav de masina, a fost in stare critica mult timp, au crezut ca nu va rezista in mai multe randuri. Ioana, sotia lui e disperata deja, nu mai face fata cheltuielilor, spitalul nu-i asigura medicamentele scumpe. Sotul meu a incercat sa-i rezolve cate ceva, dar din pacate spitalul din SM nu e nici el intr-o situatie mai buna, asa ca n-am reusit. Acum Ioana solicita ajutor, pentru cele care aveti timp, cititi aici. Stiu ca orice mic ajutor e de folos. [pup]



Mihaela si fetele mele



#34
speed

speed

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.334 mesaje

Postat 15 iulie 2007 - 23:59

sabina,ce frumoase sunt pozele... mai ales cele cu micuta ta ...iar cea cu sandalutele mi-a strins inima..[:)]



emerald isle

#35
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 16 iulie 2007 - 02:38

Lil' gradina zoo e aproape de mine? Ori e in drum spre Legoland?
In 3 sapt vine Cooper, gata biletele-s luate in sfirsit dupa n peripetii, date de faptul ca Otopeni e super aglomerat, cursele intirzie si e posibilitatea ca patrupedul sa fie pierdut la schimb prin Praga. Cred ca e vreo karma nashpa prin nord pt ciinii nostri[:D]Dar cum a reusit Ilie tre sa poata si Cooper[hot]! Am emotii!!

Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo



#36
lilanda

lilanda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.366 mesaje

Postat 17 iulie 2007 - 01:31

vik, parcul zoologic Givskud e aproape de Legoland, cam la vreo 20 de km de el; directia, spre tine :-)) Asa ca il puteti vizita in drum spre.... Te asigur ca merita[cool] Cit despre Cooper, bine ca i-ai gasit bilet. De-acu poti sa stai fara grija :-))
Sabina si mie imi placu poza cu sandalele...da' si aia cu lectia am gasit-o..impresionanta!! [^]


#37
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 17 iulie 2007 - 01:50

lil', faina gradina zoo, eu sunt fan de cand o am pe Silvia si e innebunita dupa animale. Doarme cu o gramada de animalute de plus imprastiate prin pat de nu mai incape ea. Ce Barbie sau papusi...doar la jucarii animale se uita, e mamica de animalutze. Noi recordul il avem de 6 ore petrecute la zoo, la Viena. M-a distrat cimpanzeul agresiv si mi-a placut limba daneza pe care-o auzeam...[;)].



Sabina, bine ai revenit! Cum e caldura la Bucuresti si cum o suporti? Am trecut si eu printr-o vara din asta super-calduroasa cu Silvia in burtik, nu ieseam decat seara dupa 19 afara la plimbare...

Aveti noroc ca puteti pleca din nebunia asfaltica la muntii cei frumosi!



speed, bine ai venit printre noi! Sedere placuta.[hop]

Apropo de pub-uri, in Kushadasi exista o strada speciala cu pub-uri, trecand seara pe acolo ni se ridica parul maciuca...dansau aia ca nebunii pe mese sau pe scene speciale, pe niste muzici ce semanau cu rock-ul dar nu prea si erau pletosi si vopsiti...baietii, da. Numai ca n-aveau nici o treaba cu noi, privitorii, ne pofteau chiar sa intram si noi. [pk] Ma intreb cum or fi cele "originale"...[:)]



Noi suntem iar in sauna, se anunta temperaturi mari si umiditate...eu ma racoresc cu gandul...[berica].



Mihaela si fetele mele



#38
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 17 iulie 2007 - 02:11

sunt la Busteni deja, multumim de grija, intr-adevar, am murit si-am inviat la bucuresti.



am o conexie f proasta, asa ca va scriu mai incolo:)



pup toate lumea:)



______________



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

______________



Sabina si [hippi] Sofia Galagia

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.


#39
vikinga

vikinga

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.892 mesaje

Postat 17 iulie 2007 - 03:59

Cu siguranta e trecut pe lista! Din ce am vazut in poze, chiar e un parc mare si apoi cu asa bonus, bataie de cimpanzei.:), pai asta da punct de atractie:) Vara asta e "vara danemarca" printre cunoscutii mei, mai ales familii cu copii, inchiriaza in veselie case cu piscina, sauna, cica frumoase foc si preturi ok, apoi legoland, in Romo e iar un natur park cica interesant. Chiar ieri vorbeam cu vecinii care abia s-au intors, sunt tare incintati. Si tot aud de cit de primitori si super de treaba sunt danezii, cica sunt so einfach nicht so compliziert wie die deutsche(zis din gura nemtzilor)[:D], f curat,autostrazi bune si cica se simte ca e o tara kinder lieb, prin faptul ca au multe facilitati, locuri speciale pt copii, ori familii cu copii. Si cine zicea oare ca in Danemarca tara aia "batrina si veche"[:D] nu e nimic. Daca zic Pandora, iti suna cunoscut numele? E in Danemarca o firma importanta? Ca pe net am gasit eu, insa eram curioasa cit de cunoscuti sunt. Vin pe insula sa deschida un shop, chiar jos in unul din shopurile de sub hotel si la cit de agresivi si hotariti sunt parca ceva e tooo much. Intrebarea e de la soatza care va saluta.
Incerc sa gasesc tot in drum spre Legoland si o ferma traditionala, vrea Aldo sa doarma-n paie si sa aduna oua de la gaini cum a vazut el la nush ce desene. Acu' sper sa fie si din'astea nu numai moderene.
Vezi ca vine o furtuna urita rau de tot, e chiar acu' la mine[alcool] Ori vine de la tine incoa:)

Vikinga cu cei mai frumosi vikingi, Nadja si Aldo



#40
speed

speed

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.334 mesaje

Postat 17 iulie 2007 - 13:49

quote:
Originally posted by mihaela_s



speed, bine ai venit printre noi! Sedere placuta.[hop]

Apropo de pub-uri, in Kushadasi exista o strada speciala cu pub-uri, trecand seara pe acolo ni se ridica parul maciuca...dansau aia ca nebunii pe mese sau pe scene speciale, pe niste muzici ce semanau cu rock-ul dar nu prea si erau pletosi si vopsiti...baietii, da. Numai ca n-aveau nici o treaba cu noi, privitorii, ne pofteau chiar sa intram si noi. [pk] Ma intreb cum or fi cele "originale"...[:)]








mihaela,merci frumos [flo]

cit despre puburi...in general au o atmosfera mohorita,sunt intunecoase,cu mobila inchisa la culoare,numa bune sa-ti bei amarul...[:)] se animeaza cind e vreun meci de fotbal sau ceva gaelic games la tv, si sta lumea si bea si se calca in picioare in timp ce-si sustin echipa favorita...in general seara se cinta muzica traditionala irlandeza,mai rar pop/rock etc. dar evident nu lipseste "excitementul" cind e vorba de o zi de nastere,botez,petrecerea burlacilor/burlacitelor etc etc,si se lasa cu dansat pe mese si de ce nu,si o paruiala zdravana...[:)]



in alta ordine de idei,m-am cam necajit ca am rezervat un hotel in roma in august,pe 6 nopti,si am ales hotelul cu pricina din unicul considerent ca poseda piscina in aer liber.am sunat la ei azi dimineata sa reconfirm rezervarea si m-au anuntat cu parere de rau ca piscina si nush ce balcon se afla in renovare...[xx(] tre sa fii italian sau roman sa faci lucrari de renovare in plin sezon...au zis ca nu pot garanta ca piscina va fi gata pina mergem noi dar daca nu e gata ne pot transfera la alt hotel cu piscina...asta mi-a indispus bine dimineata...ca numa de transferuri ciudate n-o sa-mi arda si mai ales cu jumatatea mea pe linga mine ,jumatate care n-are rabdare nici 2 secunde si se agita ca o sticla de pepsi...



emerald isle


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -