Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

bioenergetician


13 raspunsuri la acest subiect

#11
gaba-rema

gaba-rema

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.581 mesaje

Postat 01 februarie 2010 - 11:38

Citat:
citat din mesajul lui Olina87

Citat:
surpriza : fara sa stie absolut nimic despre mine, lidia a spus ca am ceva probleme in zona ficatului
uneori nu e nevoie sa fii bioenergetician sa vezi asta, se poate pune diagnosticul dupa anumite aspecte specifice ale fetzei

Citat:
daca nu o sa duc o viata sanatoasa, cu o alimentatie cat de cat corecta, voi avea probleme cu tiroida si cu nivelul colesterolului.
asta e valabil pentru oricine, mai devreme sau mai tirziu!



[:D]
Ai pus punctul pe "i", Olina [flo]


#12
danutz

danutz

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 813 mesaje

Postat 18 iunie 2010 - 12:13

Mie una d-na Fecioru mi-a "vazut" imediat nodulii de pe tiroida dar nu mi-a "vazut" chisturile de pe rinichi. Cand i-am zis ca m-am nascut cu rinichi polichistici, mi-a zis ca rinichii mei functioneaza perfect si nu depistteaza nici o anomalie la ei. Insa in privinta tiroidei, functionarea ei proasta "se vede" imediat in aura.

Nu m-am mai dus la dumneaei, cred ca trebuie sa fii si compatibil cu bioenergeticianul tau, in caz de incompatibilitate iti poate face mai mult rau decat bine.

In schimb am invatat cateva tehnici simple de reiki pe care mi le-am aplicat singuura, iar in aprox. 2 ani, au dat rezultate. Nu spectaculoase, dar totusi unii din nodulii mei au disparut, iar ceilalti nu au mai evoluat.



Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006)



fulguleti



#13
b.nica

b.nica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.937 mesaje

Postat 18 iunie 2010 - 15:45

Citat:
citat din mesajul lui teo1970

Corina,

am fost, sincer nu m-a impresionat, da' nu-s nici un caz disperat care sa se agate, practic, de orice speranta

nu stiu ce sa zic.

nici nu am probleme deosebite cu copilul, mi-a zis ca e perfect sanatos, ca totul se rezolva prin exercitiu, credinta in D-zeu si atentie in alimentatie (ca io-s o mama implicata si ca ma ocup suficient de copil bla-bla-bla si ca nu am nevoie de ea)

a fost dragutza, nu zic nu, si probabil ca intr-adevar nu am nevoie de "serviciile" ei

cred, mai degraba, ca bioenergia ajuta in cazurile in care nu te poti ajuta singur sau nu poti fi ajutat prin terapii conventionale, ceea ce nu era cazul la noi

nu am fost f convinsa cit a "vazut" prin puterile ei sau cit a intuit sau si-a dat seama din conversatia cu mine (banuiesc ca se pricepe sa "citeasca" si caracterul/tipologia umana)

ma mai duc o data si cu celalat copil, care acuza niste dureri de cap (am fost la ORL si oftalmo si n-are nimic), vreau sa vad ce zice si despre el; ma gindesc de data asta sa nu-i mai spun absolut nimic despre copil, o las pe ea sa "vada" singura


Si ce taxa a cerut pt. aceasta "consultatie"?

#14
Maria2017

Maria2017
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 28 aprilie 2017 - 14:38

Aceasta "doamna" este o escroaca! Nu va incredeti in asa-zisele ei puteri! Este doar foarte versata. Profita de pe urma oamenilor disperati, categorie in care m-am inclus si eu. Am fost la dansa disperata fiindca in tara nu imi gaseau un diagnostic, eu avand dureri mari. La prima sedinta, mi-a spus ca am dureri neuropate in zona (eu fiind anterior operata) si ca in cateva sedinte se rezolva. A doua sedinta uitase ca venisem la ea anterior, iar dupa o scanare "energetica" mi-a spus ca nu vede nimic si ca ce ma doare?! M-a tinut de fiecare data 5 minute la asa-zisa sedinta de bioenergie platind de fiecare data 100 ron. Mai tarziu am plecat din tara si am depistat ce am cu ajutorul medicilor straini, era o recidiva a bolii de care ma operasem. Mai mult, la analize mi-a iesit si o infectie bacteriana in organism.

 

In concluzie, feriti-va si nu dati banii aiurea!




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -