Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sa ne numaram binecuvantarile(cap.9)


32 raspunsuri la acest subiect

#21
Happy_in_TO

Happy_in_TO

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.146 mesaje

Postat 02 iulie 2011 - 18:20

Sentimental, anul asta am avut de ales intre trei. Si nu am ales pe nici unul. :))
Sint convinsa ca acolo undeva este o persoana si pentru mine. Si stiu ca la timpul potrivit, ne vom intilni. Dar nu ma apuc acum sa disper ca nu sint parte dintr-un cuplu. Imi traiesc viata frumos, echilibrat si linistit alaturi de fetele mele. Ele sint prioritatea mea acum, echilibrul lor, linistea din casa, armonia... Daca imi este dat sa cunosc un om potrivit mie, este binevenit in viata mea. Adica sint deschisa sa accept o relatie. Dar nu fortez nimic, ceea ce este autentic este in acelasi timp si simplu, usor si vine de la sine...

live and let live [:)]

#22
pink_heart

pink_heart

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 02 iulie 2011 - 19:54

Ce dor imi era de postarile tale Happy...ma bucur nespus ca sunteti bine si fericite cu tot ce aveti.Cred si eu ca esti asa mandra cu asa fete.Pot doar sa imi imaginez ce happy ai fost la graduation,si as fi vrut sa vad si poze.
Referitor la partea sentimentala,omul potrivit va veni atunci cand trebuie...eu cred ca cine special exista pt fiecare...cand o sa vina o sa simti sigur ca el este alesul...

"Viata este precum o melodie frumoasa, numai versurile sunt o incurcatura" (Hans Christian Anderson)
"Pentru orice realizare, primul pas este curajul"– Johan Wolfgang von Goethe


#23
pink_heart

pink_heart

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 02 iulie 2011 - 19:59

Referitor tot la partea sentimentala...eu sunt binecuvantata si din acest punct de vedere...traiesc cea mai frumoasa poveste de dragoste...ce este drept de putin timp,dar eu simt ca el aste acea persoana speciala...E o poveste care a inceput tare frumos,am avut un soi de relatie prin liceu,apoi eu l-am parasit ca sa ma impac cu fotul sot,si desi am locuit in ultimii ani foarte aproape unul de celalalt in mai multe cartiere din Bucuresti,desi am intrat de mai multe ori in magazinul in care el lucreaza...nu ne-am intalnit pana acum cateva luni...e atat de frumos...pe Bibi o adora si ea pe el...[olala]

"Viata este precum o melodie frumoasa, numai versurile sunt o incurcatura" (Hans Christian Anderson)
"Pentru orice realizare, primul pas este curajul"– Johan Wolfgang von Goethe


#24
pink_heart

pink_heart

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 18 iulie 2011 - 12:06

fetelor voi nu mai spuneti nimic pe aici [:-@]
Eu impartasesc cu voi si ultima mea binecuvantare...am terminat facultatea si am luat si licenta cu nota mare...sunt f happy...[:D],iar acum o sa am cateva zile sa ma bcur de vara si de printesa mea [:D]

"Viata este precum o melodie frumoasa, numai versurile sunt o incurcatura" (Hans Christian Anderson)
"Pentru orice realizare, primul pas este curajul"– Johan Wolfgang von Goethe


#25
Laura Ioana

Laura Ioana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.843 mesaje

Postat 21 noiembrie 2011 - 14:41

Iubita va pup si pe tine si pe Bibi[pup] Ma bucur enorm pentru toate noutatile (de fapt nu mai sunt asa de "noi"[:D]): de Bia ca e sanatoasa, de tine ca ai terminat facultatea si licenta si de noua ta relatie ce sper sa fie una fericita si plina de satisfatii![olala]



[ruga]

Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria

Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008) ,

Filmulete

La Mare - sept '09

Poze din Egipt



#26
Gabi_K

Gabi_K

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 31 decembrie 2011 - 22:18

La multi ani!



Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)



Povestea nasterii: Lili si Robert

#27
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 31 decembrie 2011 - 22:39

[s] La multi ani 2012 ! [s][s]




sper ca sunteti toate bine, sanatoase si cu puii acasa [bis]



_______________________________________________

Daria & felina fioroasa
[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza]Sela



[pegeam][aho][pegeam]

#28
Tanti Zavaidoc

Tanti Zavaidoc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.487 mesaje

Postat 19 ianuarie 2012 - 17:07

Nu sunt mama singura, dar va citesc uneori. Va admir pe toate care va cresteti singure copii si luptati cu greutatile. Va doresc sa gasiti pe cineva care sa va fie aproape, daca asta va doriti si voi[asia]

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)

#29
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 20 ianuarie 2012 - 18:07

La fel ca si Tanti_Zavaidoc (haios nickname, imi place) si eu va mai citesc.

Va doresc multa sanatate si impliniri in noul an!![flo]



Mamagiuliei, ti-ai schimbat nick-ul.... ce semnifica/inseamna noul nick? Pare ceva in ungureste, asa e? Nu cunosc limba



Monica, mami de 2 [zana]: Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)



Povestea sarcinii si a nasterii Andreei



Povestea nasterii super rapide a Anei Maria



#30
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 20 ianuarie 2012 - 19:06

mi a fost dor de acest subiect, mai ales dupa un mic incident in care un copil care are parintii divortati este musai neaparat etichetat ca fiind trist.
m am revoltat, m am suparat, am fost atat de dezamagita de persoana care a pus aceasta eticheta ...
sunt atatea drame adevarate, drame cu adevarat ireversibile, divortul in sine este o drama, dar nu e capat de lume, nu e un final, nu e o ciuma.

este trist sa vezi atitudini dupa, e trist sa vezi cum lumea se trezeste inteleapta fara sa te cunoasca.
e trist la inceput, dar nu e o stare continua a lucrurilor. e trist cand nu mai ai pentru ce lupta, cand nu ai pe nimeni alaturi, e trist cand crezi ca e finalul lumii. ei bine, nu e. exista viata dupa divort. exista oameni echilibrati si dupa, exista si copii care pot si fericiti in viata chiar daca au parintii separati.
cum spune mereu Happy ... fericirea vine din noi.
asta e lectia ce o transmit si eu copilului meu. fericirea ei nu depinde doar de factori externi, nu depinde de altii, partea plina a paharului da, conteaza si e bine ca in viata sa invatam sa pretuim ce avem, in loc sa fim triste :-)

m-am racorit :-)
mi e dor de Conchita ... ea a initiat subiectul si a dus adevarate razboaie pe aici :-)


(nickul l am schimbat din motive personale dupa 7 ani :(
cel nou inseamna curcubeu ... nu e prea inspirat, stiu)


_______________________________________________



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -