Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Burtici cu flori de liliac de mai - iunie 2010(30)


206 raspunsuri la acest subiect

#201
Onana

Onana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 788 mesaje

Postat 20 ianuarie 2010 - 14:45

Neata pe la pranz, dragi fete!

Azi am tot frecat net-ul, cautand niste locuri pt petreceri copii. De maine intr-o luna implineste Matei 2 ani [olala] si as vrea sa-l serbam cum se cuvine. Adica sa invitam cativa copilasi, sa fim intr-un loc dragutz, ceva papa (sanatoasa, desigur), sucuri, tort, confetti, baloane, [clown]etc.
Chestia e ca n-am fost pana acum invitati la o asemenea party, dar ma gandesc ca daca se intampla sa fie intr-un loc de joaca pt copii e si mai bine, ca o sa fie copii micuti, care banuiesc ca s-ar distra pe saltele, tobogane, piscine cu bile, etc.
Asa ca am selectat vreo 3 locatii care organizeaza si vreau sa ma duc sa le si vad zilele astea si sa vad si ce preturi ar fi.
Voi ce parere aveti? Daca nu sunt prea off-topic..[:I]

Despre medicamente de stomac, nu ma pricep, mi-aduc aminte insa ca dr meu zicea cand aveam greturi ca pot lua metroclopramid, desi in prospect nu este recomandat gravidelor.

Despre medicamente anti-colici, noi am folosit si Bonnisan, si Sab Simplex, si ceaiuri Baby drink, si niciun rezultat. La Infacol parca a reactionat un pic mai bine, insa oricum am avut program de plans continuu in fiecare noapte, de la 10-11 seara la 4-5 dimineata, pana la 2 luni si ceva [bang][bang] Am incercat si cu cald pe burtica si tot n-am observat ceva semnificativ. Acum nici nu stiu cu ce-o sa incerc, dar poate o sa fie mai bine.

Acuma fug un pic sa ma aranjez, ca azi am intalnire cu ginecologul [:D] si la cat de des am iesit din casa in ultima vreme, este totusi un eveniment.

[pup] toate fetele, aveti grija de voi, o zi frumoasa!

Sorana, mami de Matei (21.02.2008) si [gravired]24+ Tudor

#202
Ioana5255

Ioana5255

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.673 mesaje

Postat 20 ianuarie 2010 - 14:53

Citat:
citat din mesajul lui Onana

Neata pe la pranz, dragi fete!

Azi am tot frecat net-ul, cautand niste locuri pt petreceri copii. De maine intr-o luna implineste Matei 2 ani [olala] si as vrea sa-l serbam cum se cuvine. Adica sa invitam cativa copilasi, sa fim intr-un loc dragutz, ceva papa (sanatoasa, desigur), sucuri, tort, confetti, baloane, [clown]etc.
Chestia e ca n-am fost pana acum invitati la o asemenea party, dar ma gandesc ca daca se intampla sa fie intr-un loc de joaca pt copii e si mai bine, ca o sa fie copii micuti, care banuiesc ca s-ar distra pe saltele, tobogane, piscine cu bile, etc.
Asa ca am selectat vreo 3 locatii care organizeaza si vreau sa ma duc sa le si vad zilele astea si sa vad si ce preturi ar fi.
Voi ce parere aveti? Daca nu sunt prea off-topic..[:I]

Despre medicamente de stomac, nu ma pricep, mi-aduc aminte insa ca dr meu zicea cand aveam greturi ca pot lua metroclopramid, desi in prospect nu este recomandat gravidelor.

Despre medicamente anti-colici, noi am folosit si Bonnisan, si Sab Simplex, si ceaiuri Baby drink, si niciun rezultat. La Infacol parca a reactionat un pic mai bine, insa oricum am avut program de plans continuu in fiecare noapte, de la 10-11 seara la 4-5 dimineata, pana la 2 luni si ceva [bang][bang] Am incercat si cu cald pe burtica si tot n-am observat ceva semnificativ. Acum nici nu stiu cu ce-o sa incerc, dar poate o sa fie mai bine.

Acuma fug un pic sa ma aranjez, ca azi am intalnire cu ginecologul [:D] si la cat de des am iesit din casa in ultima vreme, este totusi un eveniment.

[pup] toate fetele, aveti grija de voi, o zi frumoasa!

Sorana, mami de Matei (21.02.2008) si [gravired]24+ Tudor


Sorana noi am fost de 2 ori in astfel de locuri si mereu s-a servit mancare de la catering care nu era super ok.

Corina felicitari ptr primele miscari

Nana nici eu nu beau lapte, mai mananc din cand in cand cu cereale dimineata, dar f f rar.

Sabina [gravi] 25+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei



#203
Alinutzaa

Alinutzaa

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.712 mesaje

Postat 20 ianuarie 2010 - 14:58

Despre medicamentele anti colici - la Tudor am folosit cu succes maxim Infacol. La vremea respectiva mi l-a trimis cineva din Anglia.

Acum...nu stiu cum o sa fac. Cel mai probabil o sa incerc cu remediul homeopat si daca nu isi face efectul repede si super bine, atunci o sa apelez tot la Infacol. Acum Infacolul se gaseste in reteaua de farmacii Sensiblu, costa in jur de 20 Ron. Sper sa fie la fel de eficient ca cel adus din afara. Toate astea daca va fi cazul bineinteles.



Sorana, nu stiu ce sa raspund la intrebarea ta, experienta noastra cu zilele de nastere organizate la locuri de joaca e zero.



Corina, felicitari pentru primele miscari ale lui bebe.



Alina, mamica mandra a piciului Tudor si [gravi] 22+



Handmade by Alina

#204
Vivela

Vivela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.261 mesaje

Postat 20 ianuarie 2010 - 15:03

neata



nati, [flo][flo][flo].



tigruta, felicitari pentru putica [:)] si pentru bebe sanatos.



nana, imi pare rau ca ai asa probleme cu aciditatea. eu am vazut ce alimente ai insirat tu acolo, m-a surprins mamaliga (mie imi place tare mult, insa dupa ce o mananc, ma astept la cutite in stomac de la ea). la fel, si de la paine prajita sau covrigi (stiu ca suna aiurea), dar pe mine chiar ma apuca aciditatea, desi eu nu pot sa zic ca am probleme cu stomacul decat foarte rar.

sper sa gasesti totusi un remediu la problema asta, cred ca e foarte neplacut [flo].



Corina, felicitari pentru simtit bebelina [flo]. cam de acum o sa incepi sa o simti din ce in ce mai clar [olala].

(al meu cred ca face puzzle cu ficatul si rinichii mei sau cel putin se antreneaza, il simt foarte bine, uneori se si vede cum loveste).



Jocurban, noi am avut nefericita experienta a colicilor care nu au trecut cu nimic si au tinut aproape 9 luni...cand am ajuns la un homeopat pt o dermatita in special, dar si pt dureri de burtica. Am folosit bonissanul - care cred ca e bun, dar nu a mers la noi (i-am dat sotului cand a avut ceva probleme si i-a trecut imediat, deci ceva efecte are) Sab simplex, caldura locala, plimbat prin casa in brate...



noi, in limite normale, nimic nou sub soare, deja sunt nerabdatoare sa nasc, nu stiu ce m-oi face pe la 35-35 de sapt, cand chiar nu mai ai rabdare [:)].



_________________________________________________



Mami de pui nazdravan (2/9/07)[sofer] + [^] xy 19+

Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba


#205
taty_ana

taty_ana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 20 ianuarie 2010 - 15:12

buna burtici,

din pacate maine nu pot ajunge la morfofetala din cauza zapezii asa ca daca doreste cineva din buc sau apropiere ii pot ceda programarea...este vb de dr Pop clinica diagnosis....imi pare tare rau[bang] ca m-am programat la dansul din oct dar asta este...o sa ma duc lunea viitoare la dr meu, dr rotaru pt morfo...
astept PM pt detalii
pupici

[gravired]21s






#206
mai_iun_2010

mai_iun_2010

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 20 ianuarie 2010 - 15:12

Odiseea continua AICI


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -