Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (27)


205 raspunsuri la acest subiect

#31
annnna35

annnna35

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 631 mesaje

Postat 02 ianuarie 2010 - 14:03

La multi ani tuturor! Sanatate si bebelusi sanatosi! [flo]

Noi nu avem noutati, asteptam eco de la sfarsitul lunii sa aflam, sper, sexul.

Anna[gravired]18+cu[am]

#32
cris_09

cris_09

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 02 ianuarie 2010 - 14:09

Buna dimineatza burticute fericite de 2010!!!!

Multumesc frumos pentru urari!!![pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup],cate un [pup] pentru fiecare din voi!!

Am petrecut o zi de nastere foarte frumoasa,linistitoare si odihnitoare[flo],exact ce aveam nevoie dupa ultimele zile agitate.In noaptea de revelion am fost la niste prieteni,unde am stat pana pe la 1,dupa care am venit acasa si am petrecut in familie.A fost frumos.[disco]

adinutzza_87 imi pare rau pentru accidentul sotului,dar ma bucur ca nu e mai grav.[flo]

Sabina orice ti-am spune noi,tu stii cel mai bine care e situatia cu soacra ta.Incearca sa o eviti cat mai mult posibil,ca daca te certi cu ea oricum nu rezolvi nimic decat sa te enervezi mai tare.



poze

Cristina[gravired]cu Seby22+[caru]

#33
Onana

Onana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 788 mesaje

Postat 02 ianuarie 2010 - 14:44

Ziua buna si la multi ani, dragi burtici!!!



Fie sa aveti un 2010 de vis, cu multa sanatate si tot ce va doriti!



Am citit tot, chiar daca nu am reusit sa mai intru sa sciu.



Noi am avut un revelion dragut, cu niste prieteni la un club, pacat ca a fost insa muuuult fum, poate ar fi fost mai bine sa fi stat acasa din acest motiv. Dar macar am dansat un pic [disco], ca nu se mai intamplase de mult.



Luni plecam la munte, doar eu si sotul (+ Tudor, desigur), insa fara Matei, pentru o relaxare maxima, cu plimbari prin [*], cu baie in [pool], si bineinteles cu [cina2]. O sa stam 5 zile, de-abia astept.

Am vrut initial sa plecam o saptamana in Egipt, sau macar la Viena, dar eu nu ma simt extraordinar (azi dimineata am reusit sa vomit tot ce am mancat, asa repede ca nici nu ma asteptam la una ca asta, in saptamana 23 de sarcina[bang][bang]), asa ca am zis ca e mai safe sa nu plecam prea departe.

Ehe, anul trecut pe vremea asta eram in India, 37 de zile, acum trebuie sa ne multumim cu 5 zile la Sinaia, dar nu-mi pare rau, bebe sa fie bine si noi pe langa el. Oricum, am zis ca o sa plecam cateva zile si cu Matei la munte, poate in febuarie, ca nu ma lasa inima sa nu-l duc si pe el la zapada. Asteptam sa ninga, insa..



Cam atat de la noi, sper sa fiti toate ok, ne auzim curand.



Sorana, mamica de [bonjovi] Matei (21.02.2008) si [gravired]20+ [baietel]Tudor

#34
moni_or

moni_or

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.568 mesaje

Postat 02 ianuarie 2010 - 15:52

La multi ani in 2010, dragelor!



VIVELA[pup] si succes la amnio, daca ai ales sa faci. Dupa parerea mea toate testele astea triplu, dublu, cvadruplu sunt niste prostii generatoare de stres si bani aruncati, dar e doar parerea mea.



SABINA, imi pare rau de cearta cu soacra, nasol ca sunteti atat de aproape... Incearca sa nu pui la suflet, sa nu-i dai satisfactie.



CRIS [s] si de la mine, cu intarziere!



ADINUZZA, refacere usoara sotului, imi pare rau de accident, dar bine ca nu a fost mai rau!



SORANA, distractie placuta la munte!



Monica, mami de [bonjovi] Luca Andrei (17.07.2008) si [gravi] 18+ cu [baietel] Alexandru Matei

Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!



"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

#35
ela-anda33

ela-anda33

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 03 ianuarie 2010 - 16:15

Buna, asi vrea sa ma alatur si eu acestei frumoase odisei. UM 19.08.09,DPN 26.05.2010

#36
cusa

cusa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 03 ianuarie 2010 - 21:12

Bine ai venit ela-anda33!
Iti doresc sarcina usoara si bebelus sanatos si la termen!
La multi ani si un an nou cat mai bun!

Cornelia
[gravi] 20+


#37
madutza09

madutza09

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 199 mesaje

Postat 04 ianuarie 2010 - 00:03

La multi ani pt mamici si pitici...nasteri usoare si bebelusi sanatosi. Desi am citit o parte din povestile voastre eu sunt un membru nou si sper sa impartim impreuna cea mai frumoasa experienta din viatza unei femei chiar daca nu e mereu foarte usoara...un an minunat pt toata lumea si sper sa ma primiti in grupul vostru de burtici cu flori mai-iunie2010[flo]



[gravi] 17+

#38
NicoletaB

NicoletaB

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.171 mesaje

Postat 04 ianuarie 2010 - 10:08

Neata fetelor si La multi ani!
Eu nu am mai intrat pe forum in perioada sarbatorilor, asa ca o fac azi in prima zi de munca pe acest an.
Va urez un an nou fericit, plin de vesti bune, copii si mamici sanatoase si nasteri usoare!
Eu am luat rezultatul de la bitest, desi mie mi se parea ca a iesit prost in interpretare am vazut ca am iesit cu RISC MIC. Doctorita a fost multumita de rezultatul analizelor si cam atat.
Vinerea viitoare ma duc la eco de 16 saptamani si atunci ii arat si rezultatul la bitest si sa vad daca fac si triplu.
Recuperez din urma si mai intervin daca e cazul.
O zi buna va doresc!


[gravi]15+

#39
ela-anda33

ela-anda33

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 04 ianuarie 2010 - 11:23

Buna dimineata! o sa incerc si eu sa pun semnatura dar nu prea ma pricep[bang]

#40
NicoletaB

NicoletaB

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.171 mesaje

Postat 04 ianuarie 2010 - 11:23


Cris_09- covrigii sunt dupa reteta la care am pus link? ca tare bine arata.... La multi ani! intarziat
Elybub-nu stiu ce sa zic despre nasterea in apa, dar am auzit ca ar fi cea mai usoara nastere
Arturicii- nasol cu starea de rau si mie desi mi-au trecut greturile din cand in cand mai dau la boboci neanuntat
Mommy to be- intr-o noapte am avut si eu o astfel de durere, dar in stanga (bb-le meu e pe orizontala cu capu in stanga), dar a fost o durere scurta si intensa ca de injunghiat (nu, ca m-ar fi injunghiat careva vreodata si sper sa nu o fie cazul). Eu nu pot dormi pe stanga, parca imi pica burta cu organe cu tot, trebuie sa o sprijin pe plapuma. Sper sa iasa analizele bune!
Andradap-frumoasa rochita (Bubulina gospodinaaa....)Si mie imi place modelul acesta de rochita, dar eu nu sunt asa supla ca tine, of, of, mai, mai
Vivela-tinem pumnii la amnio! Unde ai facut TT? Scrie in interpretare ca e cazul de amnio?
Ioana- imi pare rau de incidentul cu socrela. Noi am facut revelionul impreuna cu parintii si socrii. Eu cu soacra ne-o servim frumos una alteia fara jena si nu tinem la suparare (eu una asa fac, nu stiu daca si ea sau se preface bine). E mai bine sa zici un lucru cand il ai de spus decat sa acumulezi. O data de Paste am facut-o sa planga. Sunt o nora buna, nu? I-am spus clar ca ma port cu ea ca si cu proprii parinti, deci trebuie sa se simta bine. La noi in familie daca avem ceva de spus spunem si ajungem la un consens. Ea nu a fost contrazisa in familie, nici de socru-mie, nici de barbati-miu, asa ca a dat peste mine. Sotul nu se baga in schimbul nostru de replici, doar se amuza.
Adinutza- imi pare rau de accident. Insanatosire grabnica sotului. Accidentul sotului tau imi aduce aminte de actiunea din Gargui, daca ati citit cartea.




[gravi]15+


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -