Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Pufuleti pufosi ian-feb 2010 (10)


194 raspunsuri la acest subiect

#31
miremia

miremia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.077 mesaje

Postat 31 martie 2011 - 00:47

Bea, Dany, Haircut, dece [asia][asia][asia]

Dany ce mai faceti?[pup]

Haircut [pup] fetita finuta, maselele astea!

Micki Mara e linistita de vreo saptamana, atat ca nu pot sa dispar din raza ei vizuala, ca se tine scai dupa mine (dar nu cred ca e de la dinti). Daca inchid usa se lipeste de geam si bate cu palmutele si tipa, de imi vine sa si rad sa si plang de mila ei.


Dece
urca si la etajul 2, dar asteapta invitatie.[:D]


_______________________________
Mirela si [copil]Mara Ioana (ianuarie 2010)



#32
nyny

nyny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.260 mesaje

Postat 31 martie 2011 - 01:02

Buna seara...



Mire felicitari pentru mult asteptatul dintisor.[pup] Marutza mica.

Sorina, Haircut Doamne ajuta sa iasa maselutzele odata sa nu mai chinuie frumuseti de fetite.[pup]

Ale1212xa ce bine ca ati mai bifat un dintisor iesit si ca a mancat Dragos azi. Poate o tine asa in continuare.

Lali felicitari pentru maselutza.



Eu sunt un pic mai bine acum. N-am mai facut deloc febra. Ma cam chinuie branula asta, dar n-am ce sa fac. Incerc sa o mai tin si maine si daca nu reusesc o sa o schimb si gata. N-am ajuns inca cu David la dr. Nici nu prea a mai tusit. Sa vedem ce facem maine.



Sa aveti o noapte linistita.[flo][pup]





Mamica fericita de Mara si de David

#33
Ruxita

Ruxita

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.266 mesaje

Postat 31 martie 2011 - 01:22

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

mersi ca nu m-ai mai trecut la titlu..........[:D][:D]



ruxita zice sotul ca 27 m2..............

dar inca nu e totul iesit........
o sa mia fc..........

m-a innebunit ivan azi.,pfuaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii


Gratziana...........da.......e un pic ciudat acum in noua odisee........bine nici nu am timp sa scriu asa sa citesc..ca si prima data
o multime de nickuri noi....................
mno
bine a fiiiiiiiiiii

mi-e greata.............[:-@]


noapte buna!!!!!!!!

Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si [gravi] 4+ de fetita cu codite...


Doamne ajuta![ruga]



M-am razgandit, nu mai vreau apart vreau casa cu curte in care sa cultiv rosia si morcovul meu (fara nitrati) si eventual dar numai eventual sa cresc niste aripate mici gen prepelite... si am citit azi ca s-au mai inmuiat conditiile de la Prima Casa (eu zic ca special pt mine!).
27 mp zici ca e suficient? Ca sa stiu cat de mare sa programez curtea... (ca vreau si un loc de joaca si un loc de stat in doi cu ceva iarba si un loc de gratar... cam multe vreau...
Va ajunge pentru consumul propriu, nu? sau mai si cumparati? ca eu sunt speriata de bombe chimice, radiatii, hormoni si alte goange.

Greturi? N-am avut nu stiu cum e... dar cred ca e cam ca de la sucul de varza... adica bleah!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)




#34
Andre_lina

Andre_lina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.017 mesaje

Postat 31 martie 2011 - 01:23

Buna seara!



Vazut poza cu surioara lui Ivan. Prima eco la mine a fost la 7 sapt... si arata cam la fel. Mi s-a parut cea mai frumoasa fotografie din lume... ca si atunci, si acum mi s-a pus un nod in gat de emotie.

Felicitari Bea, inca o data! ce sa zic... SARCINA USOARA, MAMICO!!!!

[flo][flo][flo][flo]







____________________________________________________________________________________________________________________

Andreea,[mamica]de[RO]bebe PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)

Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!


poze - Viata de Patriot


#35
Ruxita

Ruxita

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.266 mesaje

Postat 31 martie 2011 - 01:24

si sa dam ce-i a Cezarului, adica MAREI, felicitari pentru primul dintisor! La cat mai multi si fara febra, agitatie, maraieli &co.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)




#36
micki_mica

micki_mica

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.817 mesaje

Postat 31 martie 2011 - 01:29

Noi am intrat sa va zicem "noapte buna"!



Ca tre sa culc micul ghiaur, ca nu vrea si pace sa faca nani!



[pup]



____________________________________________________________________



[regblond] Mami a lui [copil] Cristi

____________________________________________________________________





NOUTATI - Set "Indigo", cercei si bratara



Magazinul meu

#37
sorina_bz

sorina_bz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.958 mesaje

Postat 31 martie 2011 - 08:22

Buna dimineata, lasam o cafelutza calda si aromata...

Noi..noapte normala, 2 treziri de papa pana acum..ma mir saraca, cum de doarme, cu ce are in guritza...

Sunt ofticata maxim, ca ieri a venit un curier(comandasem ceva)...si m-a intrebat daca nu cumva sunt gravida iar..[alcool][bang]..Ce dragutz...Stiam eu ca am burta, dar nici chiar asa! Trebuie neaparat sa vad daca am voie, macar niste abdomene sa fac, ca nu se mai poate!

In alta ordine de idei...vad ca pe diana o incearca o viroza, de vreo cateva zile, luni a facut ceva temperatura, pana in 38, si acum tuseste rau tare...poate n-o da mai departe, la "zana maselutza"..[:D]

Dece...felicitari pentru ziua fara tztz...cum fuse noaptea?[pup][flo]
Nyny...ma bucur tare ca sunteti mai bine![pup][asia] de urari..si noi speram sa iasa mai repede..
Ele..[pup] fetitza frumoasa, sa treaca "agitolul"
Miky...bine ca incepe sa treaca gatul![pup]
Bea...tare bine arata sera....mare...Cred ca e o gramada de munca, acolo!
Lali...[:)]felicitari pentru iesirea reusita, si pentru "caca". Cat despre mancatul in alta parte decat acasa, cu o mie de jucarii...nici eu nu ma incumet, ca am facut vara trecuta o incercare, si a fost un total fiasco.[pup] baietelul maselos!
Gratiana...ce norocoasa esti...sa nu stii tu cand ies dintishorii bebelinei! Super asa, mai rar! Sa stapaneasca sanatoasa princesita noua mocheta![:)]

Din cate am citit pe prognozele meteo, de azi incepe sa se imbunatateasca vremea....Dar ce-am citit despre gaura din stratul de ozon si despre norul radioactiv ma cam pune pe ganduri...
Voi scoateti pufosii pe afara zilele astea?.... Ca nu prea stiu ce sa fac, imi este cam teama....

O zi frumoasa, va doresc!

____________________________
Sorina, mami de Diana si Iris

#38
Beatrice1982

Beatrice1982

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.475 mesaje

Postat 31 martie 2011 - 09:45

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui Beatrice1982

mersi ca nu m-ai mai trecut la titlu..........[:D][:D]



ruxita zice sotul ca 27 m2..............

dar inca nu e totul iesit........
o sa mia fc..........

m-a innebunit ivan azi.,pfuaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii


Gratziana...........da.......e un pic ciudat acum in noua odisee........bine nici nu am timp sa scriu asa sa citesc..ca si prima data
o multime de nickuri noi....................
mno
bine a fiiiiiiiiiii

mi-e greata.............[:-@]


noapte buna!!!!!!!!

Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si [gravi] 4+ de fetita cu codite...


Doamne ajuta![ruga]



M-am razgandit, nu mai vreau apart vreau casa cu curte in care sa cultiv rosia si morcovul meu (fara nitrati) si eventual dar numai eventual sa cresc niste aripate mici gen prepelite... si am citit azi ca s-au mai inmuiat conditiile de la Prima Casa (eu zic ca special pt mine!).
27 mp zici ca e suficient? Ca sa stiu cat de mare sa programez curtea... (ca vreau si un loc de joaca si un loc de stat in doi cu ceva iarba si un loc de gratar... cam multe vreau...
Va ajunge pentru consumul propriu, nu? sau mai si cumparati? ca eu sunt speriata de bombe chimice, radiatii, hormoni si alte goange.

Greturi? N-am avut nu stiu cum e... dar cred ca e cam ca de la sucul de varza... adica bleah!

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)






dap cred ca ajunge o sera din asta pt consum propriu.........

da bine iti trebuie si o gradinuta......mica..sa pui vinete...cartofi...morcovi, patrunjel....una alta..........
daca iti trebuie loc si pt joaca iti mai trebe inca vreao 30m2 si pt altceva inca vreao 30 m2..........:D


e loc la casa.............
numa sa iei terenul.........si gata.sau vrei direct casa????



doamne ajuta sa reusesti cu prima casa.........


de cumparat nu cumparam nik.........

decat ca anul asta ne-au putrezit morcovii si ceapa......ala cumparam ca fara suntem dead............

cam atat

Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si [gravi] 4+ de fetita cu codite...


Doamne ajuta![ruga]


#39
Beatrice1982

Beatrice1982

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.475 mesaje

Postat 31 martie 2011 - 09:47

Citat:
citat din mesajul lui Andre_lina
Buna seara!Vazut poza cu surioara lui Ivan. Prima eco la mine a fost la 7 sapt... si arata cam la fel. Mi s-a parut cea mai frumoasa fotografie din lume... ca si atunci, si acum mi s-a pus un nod in gat de emotie. Felicitari Bea, inca o data! ce sa zic... SARCINA USOARA, MAMICO!!!! [flo][flo][flo][flo]____________________________________________________________________________________________________________________Andreea,[mamica]de[RO]bebe PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!poze - Viata de Patriot
mersi, mersi!!!!!!!!!!!!!!!!!pupici la voi!!!!!!!!!Bea, mamica fericita de flacau Ivan nazdravan(14.01.2010 si [gravi] 4+ de fetita cu codite...Doamne ajuta![ruga]

#40
decenuela

decenuela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.003 mesaje

Postat 31 martie 2011 - 09:53

neatza fetili..sar'mana de coffe sorina....pupam pe diana...sa-i treaca....



stau sa ma gandesc care a fost ultimul meu mesaj...sunt varza..

daca ma repet asta e...[bang][bang]

am reusit aseara dupaaproapejuma de ora de rupt spatele...sa-l adorm in brate...fara tt....

insa...toata noaptea...cum spuneam....si-a scos parleala...



acu dimi s-a trez si i-am dat un bibe(100ml..cam asa) de lapte...nu m-a mai cautat de tt...s-a mai foit in tot patul...si vad ca a adormit...



ma gandesc ce usor mi-ar fi fost dupa ziua de ieri....sa fi fost altcineva cu el noaptea....Jm..n--are el inclinatii[:D]...

oricum azi...incerc sa repet operatiunea de ieri....macar asa...facem pasi mici...





ely...ori n-am citit io atent....voi cum stati cu intarcatul?



mire...hm...auzi tu la ele...invitatie....clar....mall-ista cu diploma[:D].....am inteles aluzia....ok.ok...asta e...o sa-si sparja jiji pusculitza...sa invite shtorfitza la o...inghetata? kfc? mc? pizza? ce-ar vrea maica-sa????[:D]..praji?



incep..traditionalul si nelipsitul shmotru...



fetili, am uitat....ieri n-a venit lorex in bucuresti, nu zicea de 30 ????



iar s-a trezfug



sa aveti o zi superrrrrrrrrrrrrr







Mihaela, [mamica] de LUCA ... minunea de la miezul noptii...



Povestea unui...petrecaret



PENTRU MAMICI SI BEBICI...



JUCARII PENTRU PITICI...



HAINUTE BAIETEI...











N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -