Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 7 voturi

Diaspora injurata. De ce pina la urma?


435 raspunsuri la acest subiect

#431
alexandrueduard

alexandrueduard

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 180 mesaje

Postat 22 decembrie 2009 - 11:20

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

"Disponibilizarile si toate problemele generate de criza cred ca ar fi existat indiferent de guvernare. Din contra, am vazut niste incercari de a reduce cheltuielile bugetare si un respect pt evaluarile facute de FMI. Pe vremea pesedacilor auzeam numai "ce stiu aia de la FMI", iar in guvernarea liberala se dadea cu flit rapoartelor europene pe justitie. Io cred ca in situatia data guvernul Boc s-a descurcat cat de cat si nu cred ca un guvern pesedist ar fi reusit mai multe. "
s-ar putea sa fi existat si cu un nou guvern disponibilizari, dar probabil nu la un asemenea nivel, si nu te supara unde ai vazut scazute cheltuieli bugetare, la amaratii care castiga in jurul la 10 mil. pe luna si din aia i se retin 15,5%?
cand ajungi acasa ca cativa banuti? crezi ca , din asa ceva scad cheltuielile bugetare?
intra pe site de licitatii si vezi unde se duc banii nostri, cum se repara instalatii de frig cu milioane de euro, cum se prapadesc bani pe parcari inutile pentru mariile sale , cati bani de combustibil sunt alocati, si pe urma sa iti pastrezi aceeasi parere despre acest guvern.
nu a afirmat nimeni ca ne-ar fi fost mai bine sau mai rau cu ceilalti, dar macar se incerca.
asa ne va sfida inca timp de 5 ani basescu cu toata haita lui, nu va face absolut nimic pentru aceasta tara, asa cum nu a facuto nici pana acum.marea majoritate a persoanelor o duc din rau in mai rau, dar suntem fericiti.



stoian

Si sa mai vezi acum cand s-or mai disponibiliza zecile de mii de bugetari...Nici nu vreau sa ma gandesc ca pot fi si eu printre ei

Magda si Alex(4 ani si 6 luni)
,,Lasati copilul sa vada, sa auda, sa descopere, sa cada, sa se ridice si sa se însele! Nu folositi cuvinte când actiunea, faptul însusi sunt posibile!#8217;#8217;





#432
roxy

roxy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.613 mesaje

Postat 23 decembrie 2009 - 09:24

partea proasta nu e ca se disponibilizeaza ci ca nu ai unde te angaja din nou.Si cum pentru a avea bani de regula ar fi bine sa ai un job,atunci intervine adevarata problema ,nu ai bani nu poti trai...si ce sa faca bietul om in cazul asta, mai ales cand il asteapta si copii acasa , ca nu sunt toti dispusi sa dea in cap ...



roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)



[i]









#433
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 23 decembrie 2009 - 14:07

Si eu sunt bugetar (acum in CIC), deci si io as putea s-o patesc. Dar adevarul e ca sunt prea multi angajati ai statului, comparativ cu alte tari europene. Oricum, nu concedierile ar rezolva problema, ci restructurarea intregului aparat de stat.



Monica mami de [copil] cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)




Asa am venit eu pe lume!

#434
cait

cait

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.384 mesaje

Postat 24 decembrie 2009 - 18:17

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Si eu sunt bugetar (acum in CIC), deci si io as putea s-o patesc. Dar adevarul e ca sunt prea multi angajati ai statului, comparativ cu alte tari europene. Oricum, nu concedierile ar rezolva problema, ci restructurarea intregului aparat de stat.Monica mami de [copil] cu motoras CRISTIAN (7.03.2009)Asa am venit eu pe lume!
Asa este nu concedierile vor rezolva problemele .La cat fura ei din buget prin toate firmele lui X si Y statul ar putea plati mii de bugetari..CaitHome is where heart is...http://picasaweb.google.com/caitlin83490/HainuteInscriptionate#

#435
mirchea

mirchea

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 17 ianuarie 2010 - 14:10

De ce e diaspora injurata?
E foarte simplu, societatii romanesti ii trebuie mereu un tap ispasitor.
La inceput s-a votat Iliescu n-a fost bine, mai bine ii votam pe ceilalti.Dupa aia i-am votat pe ceilalti, iar n-a fost bine.Cu timpul recurgi la tot felul de tertipuri, hai sa-l votam pe unul ca sa nu iasa celalat.Toti o apa si un pamant, n-ai pe cine sa alegi si acum, daca nu ne convine cine a iesit sunt de vina ceilalti, cei de afara, in nici un caz noi.
O mica intrebare: Cum poate sa voteze cineva din diaspora, o persoana care defileaza cu steagul rosu?



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -