Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 9 voturi

De ce voi vota


68 raspunsuri la acest subiect

#21
ramiris

ramiris

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.273 mesaje

Postat 04 decembrie 2009 - 23:05

Citat:
citat din mesajul lui Oana-Laura

E un titlu pus la deruta. Clar.
Cred ca tocmai de asta l-a si pus...[:-@]


La deruta? Ca sa deruteze pe cine? De ce?
A... am inteles.
Ca sa ademeneasca cetateni nevinovati pe topicul asta unde sa fie fortati sa urmareasca materiale subvresive in care raposatul domn Paler isi permite sa-si dea cu parerea.
Si probabil ca respectivii cetateni ar iesi traumatizati din aceasta experienta.


#22
muffin

muffin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 391 mesaje

Postat 04 decembrie 2009 - 23:09

Copiloi mama, esti usor isterica asta seara, zau. Disperare mare la staful de campanie acolosa. Bei prea multa cafea, incearca si fara cafeina.

Ati ajuns sa va folositi de memoria lui Paler ca sa il spirijiniti pe Prosto...
Clipuri cu Mihai Eminescu aveti? Mai ales la ala cu Somnoroase pasarele m-ar atinge la neuron.
Dar, la ce buni sunteti cu tehnica video, mai e putin timp sa scoateti un clip cu Decebal, poruncind dacilor sa voteze Geoana.



#23
ilse

ilse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 04 decembrie 2009 - 23:11

Lasa-ne ca mai cunoastem si noi tactici d-astea subversive...te faci ca pui un titlu "nevinovat" si d-asta neutru...intra poporu, citeste, il vede pe Paler, mai departe nu incearca sa vada tot "peisajul", se ambaleaza imediat, da cu subsemnatul, grabit de a fi pe aceasi unda cu un adevarat intelectual, asa are impresia ca face parte dintre cei care aleg bine, fiindca gandesc bine, etc,etc.

Chestiile sunt super-fumate, numai cine n-a trait in vremurile comuniste si nu stie cu ce se face propaganda si de ce lucruri se folosesc unii sa-si atinga scopul, numai aia inocentii pot crede ca totul a fost scris asa doar de amorul artei, restul citesc printre randuri, crede-ma ca nu e prea complicat.
[hot]

#24
ilse

ilse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 04 decembrie 2009 - 23:14

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Copiloi mama, esti usor isterica asta seara, zau. Disperare mare la staful de campanie acolosa. Bei prea multa cafea, incearca si fara cafeina.

Ati ajuns sa va folositi de memoria lui Paler ca sa il spirijiniti pe Prosto...
Clipuri cu Mihai Eminescu aveti? Mai ales la ala cu Somnoroase pasarele m-ar atinge la neuron.
Dar, la ce buni sunteti cu tehnica video, mai e putin timp sa scoateti un clip cu Decebal, poruncind dacilor sa voteze Geoana.




[:-)))]
hahaha...maine poimaine auzim ca Geoana este un nume cu rezonanta de limba dacica, apare steagul cu cap de lup si uite asa, plang patriotii cu capu pe laptopuri de mai creste nivelul Oltului.
Pai ce e de ici-colea sa invingi la presedinte un roman=Traian[pk], pai se poate?

#25
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 04 decembrie 2009 - 23:16

Citat:
citat din mesajul lui ilse
Citat:
citat din mesajul lui muffin
Copiloi mama, esti usor isterica asta seara, zau. Disperare mare la staful de campanie acolosa. Bei prea multa cafea, incearca si fara cafeina.Ati ajuns sa va folositi de memoria lui Paler ca sa il spirijiniti pe Prosto...Clipuri cu Mihai Eminescu aveti? Mai ales la ala cu Somnoroase pasarele m-ar atinge la neuron. Dar, la ce buni sunteti cu tehnica video, mai e putin timp sa scoateti un clip cu Decebal, poruncind dacilor sa voteze Geoana.
[:-)))] hahaha...maine poimaine auzim ca Geoana este un nume cu rezonanta de limba dacica, apare steagul cu cap de lup si uite asa, plang patriotii cu capu pe laptopuri de mai creste nivelul Oltului.Pai ce e de ici-colea sa invingi la presedinte un roman=Traian[pk], pai se poate?
[cool][cool]_____________________________________________________________________"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"__________________________________________________ happy mom Lavi & [buburuza] ladybird Iasmina Alissa 31.10.2007 [buburuza]________________________________________[*][*][*][detectiv][*][*][*]

#26
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 04 decembrie 2009 - 23:25



amintiri dulci [bang]

daca intr-o zi viata iti intoarce spatele...prinde-o de fund!
http://oscarfriends.wordpress.com/

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro

putere...pentru cine crede ca nu mai poate!


http://community.web.../user/Deusphoto


#27
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 04 decembrie 2009 - 23:43

Octavian Paler 11 dec 2006
"Admit, asadar, ca ma pot insela in legatura cu PSD. Asta nu ma impiedica sa marturisesc ca detest acest partid; pe care, la drept vorbind, nici nu-l consider un partid, ci o nebuloasa de gasti sau, cum se zice mai politicos, de "grupuri de interese".
2. Intrucat inca din ianuarie #65533;90 am vazut in FSN un abces al perioadei post-Ceausescu, m-am crezut, o vreme, "de dreapta". Greseam. Ulterior, am descoperit in ideile mele sensibilitati "de stanga". Si am inteles ca detest PSD inclusiv din acest motiv: el a blocat si blocheaza aparitia unui partid social-democrat autentic, ocupand abuziv partea "stanga" a scenei politice; cea care - ce ironie grotesca! - a pus bazele regimului oligarhic de la noi."
"Dupa discursul lui Sorin Oprescu mi-au devenit mai evidente cauzele pentru care victoria ii va apartine lui Mircea Geoana. D-l Geoana e, as zice, marioneta perfecta! Fara sa fie nici prost, nici ticalos, ci doar un arivist inconsistent, un nimic bine ambalat, el reprezinta, cred, exact ce-si doreau, ca sef, gastile din PSD: un "ciocoias" cu care "ciocoii" pot face ce vor."



daca intr-o zi viata iti intoarce spatele...prinde-o de fund!
http://oscarfriends.wordpress.com/

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro

putere...pentru cine crede ca nu mai poate!


http://community.web.../user/Deusphoto


#28
zgrebenel

zgrebenel

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 05 decembrie 2009 - 00:39

Ce dor imi este de Paler.

PS: este pentru prima oara cind am vazut pe un forum, respectabil dealtfel, ca un moderator schimba titlul unui topic. Inteleg sa il stergi sau sa il muti daca contravine regulilor dar altfel, daca creezi un subtopic Alegeri 2009, asteapta-te ca unii sa nu-ti impartaseasca acelasi punct de vedere politic.

#29
Sheannamp

Sheannamp

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.335 mesaje

Postat 05 decembrie 2009 - 00:45

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Citat:
citat din mesajul lui Oana-Laura

E un titlu pus la deruta. Clar.
Cred ca tocmai de asta l-a si pus...[:-@]


Ce spirit de observatie ai!
Noroc ca a venit desprecopii sa ma puna pe directie....directia ei, of course [xx(]

Si cica tot eu sa-mi cer scuze [alcool]



copiloi, jenant.
Cred ca am fost printre primii useri care au vazut "memorabilele" cuvinte ale unui fost membru supleant in Marea Adunare Nationala, postate de tine aici. Dumnezeu sa il ierte si sa il odihneasca in pace! A fost un mare scriitor dar as avea oarecare rezerve in judecatile sale politice.

Initial am vrut sa iti inchid topicul si sa iti mut mesajul la topicul dedicat lui Geoana (ma rog unul dintre ele). Conform regulamentului.
Dar mi-am dat seama ca ti-as fi facut jocul. Asta vroiai. Sa provoci si sa astepti sa vezi reactiile.
Din pacate, nu meriti, nici subiectul acesta care nu are absolut nici o relevanta in situatia actuala si nici cel pe care probabil ca il sustii. Care ramane un mare prostovan, indiferent cine ii este contracadnidatul.

Te invit, copiloi, sa continui linistita ce ai inceput. Provocarea insa nu iti reuseste. A, vezi, ca si Maia si Diaconu tot in spatele prostovanului stateau. Sau ti-a scapat?

#30
mianna

mianna

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.480 mesaje

Postat 05 decembrie 2009 - 01:09

conform titlului original si integral al topicului - pentru ca pot [:)] pentru a arata ca inghit multe, dar nu idiotenia crasa cu care-si da careva cu stangu-n dreptu' cu doua zile inainte de ziua z, in pofida parerii asa-zisei echipe pe care incearca sa ne-o bage pe gat cu lingurita.

aaa, si datorita 'telectualului dinescu - bravo lui, a reusit ceea ce n-au reusit cei doi-trei catindati in focurile unei intregi campanii - sa mai scoata o lenesa la vot [flo] nu cu ipocrizia cu care compatimesti o femeie intr-o fraza, pentru ca in urmatoarea sa jignesti mitocaneste o alta femeie, ii faci vreun serviciu marionetei "timide".


am fost on topic, conform titlului? [:)]


Asculta, priveste si taci!...
Din brate fa-ti aripi de fier
Si zboara cu ele spre cer!...





Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -