Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Il votez pe Basescu pentru ca...


63 raspunsuri la acest subiect

#1
maminuta

maminuta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 399 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 17:17

Acelasi lucru ca la Geoana.Putem argumenta aceasta optiune ?
Dar fara mistocareala .Raspunsuri motivate si la obiect.

As prefera sa nu ne contram argumentele.Le postam si atit.Sunt pareri personale,fiecare om are dreptul la opinia lui.
Feedback-ul acestei argumentari poate ne ajuta in luarea celei mai bune decizii.




Nimeni nu te poate face sa te simti inferior fara permisiunea ta. - Eleanor Roosevelt



Nota moderator:
Toate raspunsurile off topic sau care nu se incadreaza strict la intrebarea pusa vor fi sterse fara alt preaviz.


#2
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 17:47

Pt ca :

- Geoana nu este o personalitate politica, ci un reprezentant al intereselor meschine/mercantile ale celor cu datorii financiare imense fata de statul roman. Persoane care sunt capabile chiar si sa trucheze o inregistrare pt a-l denigra pe Basescu, fara sa se gandeasca la eventualitatea ca se va descoperi falsul. Asta dovedeste ori ca sunt imbecili, ori ca ne cred imbecili.

- Alianta PSD-PNL nu a anuntat o platforma-program

-Strategia lor de "lupta" a fost aruncarea cu deseuri in TB [alcool]

Pe mine, ca cetatean al Romaniei, nu ma intereseaza ce a facut X sau Y in urma cu niste ani, ci sa aflu ce planuri de relansare a economiei are.
Sper ca reactia noastra la incercarea flagranta si marsava de a ne manevra ca pe niste marionete, sa fie o lectie pt acesti oameni "politici" si, la urmatoarele alegeri, candidatii sa fie pregatiti cu prezentarea programelor de imbunatatire a nivelului de trai, nu sa se improste reciproc. Nu asta ma intereseaza pe mine. Daca vreau circ, ma duc la circ.
Ma astept ca politicienii nostrii sa ne trateze cu respect, nu cu aroganta jignitoare.


allinta



#3
Ana_30

Ana_30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 60 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 17:52

Il votez pentru ca ii sunt recunoscatoare pentru faptul ca (din 2004 incoace) a scos la iveala atatea lucruri ascunse, pe care noi muritorii de rand nu am fi avut sansa sa le cunoastem. Eu inainte de 2004 aveam numai o vaga idee de care sponsorizeaza pe care, ale cui sunt televiziunile si care sunt interesele politice in joc, etc. Imi place si ca om, e tumultos si adevarat si spune lucrurilor pe nume, cei din cealalta parte sunt ascunsi si manevrati de altii.

Cand vezi atata disperare in clica PSD-PNL, imi dau seama ca omul (Traian Basescu) chiar ii deranjeaza. Si stiu ca intotdeauna adevarul e cel care deranjeaza, o minciuna poti sa o ignori.

La ora actuala Traian Basescu este presedintele cel mai nimerit. Personal cred ca va ramane in istorie ca cel mai bun presedinte din 1950 incoace.



#4
carla28

carla28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 689 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 18:15

1. A incercat sa faca reforma statului, justitiei, educatiei, sanatatii, agriculturii, dar mai are nevoie de timp si sprijin Parlamentar sa continue ce a inceput.

2. Este cel putin nefireasca coalitia nou creata in frunte cu PSD + PNL + UDMR + minoritatile + trusturile media , impotriva lui Basescu ca sa nu imi dea serios de gandit despre miza acestor alegeri.

3. Mi-a ramas in minte imaginea cu Patriciu cat de relaxat era, cand a intervenit la TV, in cazul filmuletului si imi doresc din suflet sa-i vad fata cand Basescu va fi din nou presedinte.

4. Are experienta in mediul politic si stie cu cine are de a face

5. A condamnat comunismul in Parlament si marea majoritate prezenti acolo, l-au luat in deradere

6. Campania celorlalti se bazeaza doar pe Jos Basescu, el este cel mai mare rau posibil, dictatorul, dar nu vad ca in plina dictatura, pot sa apara nestingheriti la TV, sa-l spurce pe dictator, fara sa li se intample nimic.

7. Pentru ca ceea ce a facut ieri "Coalitia "la Timisoara, imi provoaca scarba si nu voi vota cu PSD in vecii vecilor.

8. Pentru ca poate sa fie Presedintele tuturor romanilor.

9. Pentru ca au facut publice dosarele Securitatii si unii au iesit la iveala ( Felix - Voiculescu, Mona Musca, etc )

10.Pentru ca si acum 2 ani au incercat sa scape de el impreuna cu Parlamentul, fara sa tina seama de votul liber exprimat al majoritatii populatiei si nu au reusit, asa ca am sa-l votez tot pe el, ca sa mai fie un semnal de alarma pentru clasa politica cum e cu vointa poporului.



POZE



"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita nicioadata cum i-ai facut sa se simta"(Carl W.Buechner)

#5
denizel

denizel

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.078 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 19:02

... pentru ca accept92 zice ca cei care il voteaza pe Basescu sunt inculti iar eu, atunci cand votez presedintele tarii, caut sa le fac in ciuda celor care ma cred inculta.

A, uitam! Si pentru ca pot.





[fum]



Protest


Recunosc ca ma jucam odata cu fetita la nisip si a venit o alta fetita sa se joace cu noi. Avea peste 3 ani, s-a asezat in fund in nisip, moment in care i-am vazut pampersul si toate cele (la copiii mai mari dispar colaceii de pe picioare, pamperul nu prea mai are pe ce sa stea), avea si nisip in pampers, recunosc ca am avut o reactie in stomac, fetita vorbea foarte bine, parea sanatoasa.



Daca copilul meu ar ajunge sa-mi spuna cum a spus copilul lui X la 4 ani 'nu ma simt bine la gradinita ca am nevoie de tine acolo sa ma incurajezi', m-as gandi serios ca am dat-o in bara rau de tot.





#6
croco21

croco21

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 178 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 19:20

In primul rand pentru ca nu-mi place ca hotii sa fure linistiti, in buna intelegere. Prefer sa se urmareasca unul pe altul, asa vor fura mai putin. Nu ma intereseaza metoda prin care se urmaresc, pot sa-si asculte telefoanele, sa-si intinda reciproc curse, chiar nu conteaza.
In afara de asta, votez cu Base pentru ca are instinct politic, celalalt nu se poate lauda cu asa ceva.

#7
dyannna

dyannna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 814 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 19:26

Il votez pe Traian Basescu ptr ca nu vreau "linistea" propusa de cei care au furat necontenit tara asta,macar daca ar fi avut minima decenta de a sta ascunsi in gaurile lor de sobolani urat mirositori...dar, nuuu,ei au iesit cu tupeu si aroganta sa ne indrume ca pe turmele de oi...sa ne indice ei pozitia pe buletinul de vot...poate ar fi fost mai bine sa ne explice controversele legate de averile lor ...

Poate ca Basescu va fi un alt "invins de sistem", poate ca Basescu e unul dintre ei dar stie sa se vanda mai bine...astea le vor afla copiii copiilor mei din cartile de istorie,sper...nu am certitudini,nimeni nu cred ca le poate avea...deci eu ma bazez pe instinct







#8
monabella

monabella

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 20:08

As ruga-o pe croco21 sa argumenteze nitel afirmatia "basescu are instinct politic". Carcterizat prin ce actiuni? concret.
Cine stie, daca ma convinge careva poate merg la vot!

#9
camelia72

camelia72

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 935 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 20:11

Voi vota cu Basescu pt. ca vreau sa traiesc intr-o tara libera,fara hoti si criminali,vreau un viitor linistit pt. copiii mei!In asa-zisa revolutie mi-am pierdut cel mai bun prieten,a fost impuscat in Bucuresti si nici azi nu se stie de catre cine,a iesit in strada pt. ca-si doreste o tara libera,fara comunisti,fara dictatura... si ce avem azi?Avem o adunatura de partide,unite pt. a-l da jos pe Basescu pt. ca doar el a avut curajul sa lupte cu toti mogulii si coruptii...a redeschis dosarele revolutiei,a dorit sa se afle adevarul.
Oare ce ne ofera Geoana?Am uitat cu totii de ce e in stare "tatucu"?De ce au murit tinerii in '89 si '90?Poate va amintesc aceste imagini?


Camelia,mami de Georgiana (4 mai 1999)& Mihai (23 iulie 2004)




#10
ANDREEA11

ANDREEA11

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.021 mesaje

Postat 02 decembrie 2009 - 21:00

Il votez pe Base pentru ca alianta PSD+PNL+UDMR miroase a ceva urat.....
Hmmmmm, oare de ce o masa de oamenii impotriva unuia singur.....Hmmm.....

andreea

Alegeti viata! Avortul opreste o inima care bate plina de sperante...

http://community.web...ser/andreeagogo


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -