Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Violente la Timisoara


209 raspunsuri la acest subiect

#201
iileana

iileana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.024 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 12:39

Citat:
citat din mesajul lui xenocid
de ce nu s'ar putea uni si sloganurile celor 2 !? Uite ce bine suna: Invingem impreuna Romania bunului simt.
Geoana si Antonescu fac ce fac pentru ca sint politicieni.Tu, in schimb, nu esti. Tu esti Xeno, mai, ai uitat? :(Eu sper sa-ti revii...
Citat:
citat din mesajul lui xenocid
E..ia uita'te acum cum misuna peste tot.
Sint de acord, era de preferat un tur 2 Basescu-Antonescu.Macar era mai spectaculos si mai amuzant, iti dai seama ce macel plictisitor o sa fie diseara, la marea dezbatere?
Citat:
citat din mesajul lui xenocid
Invingem impreuna Romania bunului simt
Ramine cum am stabilit: :(.Triunghiul portocaliu * see details

#202
loryi1974

loryi1974

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.825 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 12:45

Eu am votat altceva decat TB in primul tur in primul rand pentru ca merita o lectie.Raman la parerea mea ca Antonescu trebuia sa ramana nitel neutru,eventual sa mai bage o stramba pe la Basescu,dar nu mai mult.Atunci poate ca bagam in urna un vot alb sau desenam porcusori pe buletin.
Dar,data fiind desfasurarea campaniei,absolut mizerabila,eu nu mai am de ales.Voi vota TB.Dar asta nu inseamna ca nu-mi doresc ca,in oricare dintre situatii,ca totul sa fie bine pentru societatea romaneasca.

#203
Ingrid S

Ingrid S

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.834 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 13:13

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Ruxandra, Mihalcea s-a aratat consternat de faptul ca s-a folosit piata Operei, lucru interzis de o decizie a consiliului local; si doi, a precizat ca n-a fost o contramanifestatie facuta de Societatea Timisoara. Nu pot sa nu-i dau dreptate, fie macar si pt primul aspect.Dar, Costel Bursuc, presedinte ALTAR, a spus la tv ulterior, exact aceasta: ca ei (plus alte organizatii) il sustin pe Geoana si ca in primul tur a indicat sa se voteze cu oricine in afara de Basescu. Daca n-am auzit bine (dar am auzit) imi cer scuze pt dezinformare. Nu-mi sta in caracter.Iileana, mersi de materialul video, l-am urmarit acum.Ingrid S si Diana FILME 1 FILME 2 FILME 3Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.Vauvenargues
Uite aici mesajul meu inca o data, am gresit si imi cer scuze, nu era vorba de Bursuc (cu care ne-am si intalnit in piata) ci de Tudorin Burlacu (deh, auzeam pe sarite, copilul avea treaba cu mine[:I])http://www.amosnews....p_-294113Ingrid S si Diana FILME 1 FILME 2 FILME 3Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.Vauvenargues

#204
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 13:52

Ingrid, cl, multumesc pentru raspunsuri. Din ambele inteleg ca nu e deloc alt-fel (nu in sensul in care asteptam eu).

Pentru mine Antonescu este o dezamagire. iileana zicea pe undeva prin topic mai sus: "Indignarea celor care nu l-au votat ma lasa rece". Pe el n-ar trebui sa-l lase rece, pentru ca e dezamagirea unora care au vrut sa-l voteze. Si cu voturile carora putea pune bazele unei guvernari ne-impartite si ne-negociate.

#205
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 15:26

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
Citat:
citat din mesajul lui Rufus
Citat:
citat din mesajul lui iileanaIndignarea celor care l-au votat si acum constata cu stupefactie ca, vaaai, uite ce face Antonescu, asta e mai degraba comica.Si doar le-a spus. Acuma cine-i de vina daca s-a intimplat sa fie votat in necunostinta de cauza?El le-a tot zis.
Le-a zis, da. Ca geoana e incompatibil cu functia de presedinte.Cine-i de vina ca fraierii (pardon, votantii in necunostiinta de cauza) l-au crezut un pic "altfel"?Mai, si dupa ce v-a dovedit dimensiunile lui (minuscule), tot continui sa-l aperi?Asta da loialitate! Mai degraba comica...
Rufus, asa-i ca esti bucuros? Niciodata nu l-ai suportat pe Antonescu, nici cand nu-si dovedise acele dimensiuni "minuscule"...acum esti in culmea fericirii, cred. Uite ce-i, daca n-ai avut o parere pertinenta atunci, n-o poti avea cu atat mai mult, acum. Asculta-l pe Basescu, uita-te la el, creste ca painea calda. Deja arata ca Goliat.
Bucuros pentru ce? Ca o da cu oistea-n gard?Nu, e mult spus...dar da, n-am nici o stima pentru el si da, nu mi-a placut niciodata prea mult. De suportat- n-a fost cazul si ma bucur ca nu-i nici acum, practic dupa aceasta perioada va urma din nou o liniste deplina, omul ala nu face, practic, nimic...trece doar pe la caserie sa-si ia un salariu nemuncit. Platit, printre altii, si de mine.Nu stiu la ce parere pertinenta te referi...parerea mea ca, lipsind si de la scoala, antonescu n-a ajuns la lectia cu coloana vertebrala la bipede, asa ca sta mai mult plecat, in cautare de dosuri pentru pupat. As fi zis ca, poate, peste 5 ani va fi pregatit sa fie presedinte...dar, cu asa comportament, nici pe usa parlamentului nu-l mai lasa...RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lor[foto] Surpriza 2008[foto]"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

#206
turturica

turturica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 970 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 16:32

pt cei care cred ca toti intelectualii si fostii dizidenti sint de acord cu "reconcilierea nationala" (=rusinea nationala), iata ce zice patapievici:

http://www.evz.ro/ar...Pe-usa-din-dos/

#207
xenocid

xenocid

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 16:35

In urma "rusinoasei tradari" si Caramitru paraseste PNTCD.



Invingem impreuna Romania bunului simt


#208
ilse

ilse

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 16:58

Bine ca mai exista si niste oameni cu principii in Romania noastra draga ca deja mi-e greata de vreo 3 zile, de cand astia care se dau din partidele istorice au fost mai rau ca pe vremea fanariotilor si au inceput sa pupe mana sultanilor aka mogulilor.
[hot]

#209
sirimie

sirimie

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.561 mesaje

Postat 03 decembrie 2009 - 18:20

Organizatiile de revolutionari de la Timisoara nu au organizat nici un meeting si il sustin pe Geoana.





Va dorim sa cresteti mari si frumosi! [:)]



Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)



Am blog si poze in album

Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie



Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei






Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -