Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Burtici cu flori de liliac de mai - iunie 2010(20)


207 raspunsuri la acest subiect

#201
arturicii

arturicii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.117 mesaje

Postat 30 noiembrie 2009 - 00:29

Hello,

gata si no vizita, a fost super! Cosmonauti, spatiu, planete, super fain!

Nati, super ca ai nascut fara sa ramai cu amintiri rele si amandoua sunteti bine! Bravo voua!

Ioana,
* eu stiu...mama e din acel sat de langa Cluj. Eu nascuta in Bucuresti, scolile tot in Buc.
Insa toate vacantele la tara. Si taaaare bine mai era. Imi pare rau ca n-au si baietii asa vacante. Am mers pe acolo insa mai mult de 2 sapt nu am stat.
Poate cu nepotii...
**Felicitari si tie pentru nasterea naturala!

Monica, multumesc frumos.
Am avut si eu vreo cateva saptamani fara chef de nimic in sarcina asta insa mi-am propus sa nu mai stau. Sa ma misc, sa fac ceva.
Nu e legat de ingrasat ci pur si simplu de o sanatate psihica si de ce nu fizica.
Asa merg cu baietii zilnic si inotam impreuna, am chef de curatenie si gatit, surpriza saptamanala e nelipsita ca asa e intelegerea. Nu-s mari lucruri, cat sa umplu timpul.
Oricum, am avut si eu perioada mea de 10 ani de companie multinationala in Romania, cu plecat dimineata si revenit seara. Pauza a fost perioada cu sarcina (pe motiv de spitalizare) si apoi acasa am stat 4 luni doar cu bebeii. Apoi am avut 2 bone la ei, lucrau in...schimburi.
Acum e perioada "casnica". Lucruri nefacute pana acum.

Am scos la vanzare pe net hamsterii cu custile lor cu tot; am cumparat prin august pentru baieti dar am ajuns tot io sa am grija de ei asa ca incerc sa ii insor.
Asteptam sa vina cineva acum, sa vedem, poate dam macar unu'.

O noapte frumoasa,


Ioana,
[auto]~6ani, [avion]~6ani, [:)]17+

#202
Reallaura

Reallaura

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.538 mesaje

Postat 30 noiembrie 2009 - 06:40

HAi ca nu am somn. M-a trezit puiul pe la 3 si de atunci stau cu okii in tavan.



Arturicii sa va fie de bine distractia de la cosmonauti! si succes cu insuratul hamsterilor![:D] Cu serviciul, daaa, am avut si eu o perioada de lucru non stop la multinationala, acum 4 ani de concediu ingrijire copil - ca intru din CIC in CIC si apoi vedem. Vreau ceva mai usor sa ma pot ocupa de copii, sa ajung la 5 pm acasa, pe cat posibil.

T_Ioana, mamanati e foarte bine ca ne impartasiti din experientele voastre cu nasterea naturala. Cezariana e intr-adevar f nasoala, te recuperezi greu, sunt si dureri si nici de bb nu te poti ocupa cum trebuie Felicitari!

ramo Aha, stiu unde e locatia, cum sa nu! F frumos, aproape de munte, aer curat. [olala] Merci pt info cu salata!

Andrei, Andree, mamici, copii, tatici, [s][s] si o zi minunata!



Laurita, mami [8**] de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si [gravi] [am] 19+ [fetita] Ana Ilinca





#203
tigruta

tigruta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 971 mesaje

Postat 30 noiembrie 2009 - 11:15

Neata fetele..

LA MULTI ANI!!!!![s][s][s][s]penetru toata lumea care isi serbeaza astazi ziua numelui..[pup][pup]



Laurita nici eu n-am mai avut somn dar de la 6...

Va doresc o zi frumoasa!![pup][pup]



elena[gravi]11+

#204
NicoletaB

NicoletaB

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.171 mesaje

Postat 30 noiembrie 2009 - 11:43

Neata fetelor!
Citesc din urma si revin!
O zi buna!


[gravi]10+

#205
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 30 noiembrie 2009 - 12:10

Neata fetelor ! ati avut ceva acitivitate ieri , pacat ca nu am fost prin zona [:)]. Vad ca vorbeati de kilograme, eu nu m-am ingrasat decat un kilogram...ceea ce a facut-o pe doctorita mea de familie sa se agite dar nu si pe ginecoloaga mea [:D]. Eu una sunt foarte multumita ca nu as vrea sa ma ingras prea tare, dar recunosc ...pofte nu am si am introdus o masa in plus de cand sunt graviduta ( inainte aveam 2 acum am 3); foame mi-e foarte rar si atunci mananc bine-nteles.
Tigruta : ma bucur ca sunteti bine, ce bine ca te-ai dus weekendul asta si te-ai linistit.
Flory_blanca : in saptamana a 12 stateam linistita in pat, mi-am schimbat pozitia (poate m-am incordat cumva) si dintr-o data vad ca se umfla ceva in partea dreapta. M-am speriat , m-am ridicat repede si a disparut. Apoi o saptamana intreaga am fost stresata de lucru asta si ma tot palpam in fiecare dimineata si ma gandeam ca bebe e bine pt ca e protejat de placenta,dar pana nu am ajuns la control si nu l-am vazut ca e bine nu m-am linistit.
Mamanati: gripa asta porcina e nasoala si ma gandesc cu groaza ca suntem abia la inceput. Asta mi-a zis si doctorita mea : vaccinul sub nici o forma si sa evit aglomeratiile...de parca ar fia asa de usor mai ales ca lucrez cu oamenii.In plus, e suficient sa te intalnesti cu o singura persoana si nu iti trebuie mai mult. Doamne fereste !!! Nu pot decat sa sper ca vom fi bine, toate mamicile cu familile lor!



r_ocsy [gravi] aproape 15 saptamani ... fara o zi [:)]


#206
mai_iun_2010

mai_iun_2010

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 30 noiembrie 2009 - 12:49

capitol nou


#207
mamanati

mamanati

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 852 mesaje

Postat 30 noiembrie 2009 - 16:15

Buna fetelor,

Mai_iun_2010, nu e capitol nou, e tot ala! Sau nu nimeresc eu unde trebuie.



POZE

Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si [gravi] 12+






Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -