Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Maternitatea Sanador?


399 raspunsuri la acest subiect

#21
bianca17baby

bianca17baby

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 01 aprilie 2011 - 01:51

Site-ul Sanador nu este inca actualizat, dar de maine doamna dr. Emel Nuraltay (si dr. Herghelegiu si dr. Alexandru Dinu tot in aceasta perioada) nu va mai fi la Euroclinic. Am inteles ca preturile la nasteri sunt mai mici decat la Euroclinic, se va aplica si reducerea de la CAS, iar conditiile si aparatura vor fi mai bune in noua maternitate. Eu astept informatiile oficiale pe site.

#22
carmen_el

carmen_el
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 01 aprilie 2011 - 13:20

Buna fetele,

Tocmai am sunat si eu la Sanador sa aflu preturile pentru nastere cu Dr. Nuraltay. Se pare ca informatiile pe care le-am primit fiecare sunt diferite.
Mie mi-au spus ca nasterea naturala la dna doctor costa 7730 cu cazare inclusa, cezariana 10480 (cazare inclusa) si ca nu exista nicio reducere de la CAS. Am intrebat daca va exista pe viitor vreo colaborare cu CAS, mi s a spus ca nu au nicio informatie in legatura cu asa ceva. In conditiile astea, mie nu mi se pare ca preturile de la Sanador sunt mai mici... Cei de la Euroclinic aparent au fonduri de la CAS pt toata lumea.

Voi de unde aveti informatii cum ca ar colabora cu CAS? De la cei de la call center sau din alta parte?

#23
silvester07

silvester07
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 01 aprilie 2011 - 13:38

Buna. Referitor la nasterea la Euroclinic, eu am nascut pe data de 11 a lunii, iar la internare mi s-a comunicat ca nu mai sunt fonduri de la CSAMB si ca reducerea nu se mai aplica (deci nu se intampla doar la sfarsitul lunii). A fost o surpriza foarte neplacuta. Exceptand acest detaliu deloc neimportant, totul a fost minunat. Preturile noi, insa, nu sunt tocmai de bun simt.

#24
roxanamara

roxanamara

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 01 aprilie 2011 - 16:12

@ silvester07

Buna

In conditiile in care nu au mai fost fonduri CASMB pentru nastere deja de pe data de 11..cat te-a cstat nasterea.
Ai facut cezariana sau ai nascut normal? Cu ce doctor?

Nu inteleg de ce pe site prezinta costurile cu reducerea..daca deja de pe 11 nu mai sunt fonduri...sau trebuie spagi si la particular de acum ca sa "AIBA" fonduri?

Mersi!

Roxana A

#25
bianca17baby

bianca17baby

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 01 aprilie 2011 - 17:08

Eu stiam ca preturile ar fi mai mici si ca aplica si reducerea CAS de la doamna dr. Nuraltay, dar e posibil sa fi fost doar propaganda spitalului si pentru a atrage doctorii acolo. Pana nu au ceva oficial pe site, pentru toata lumea (chiar daca preturile variaza in functie de doctor)...

Eu am nascut acum un an jumate la Euroclinic, prin cezariana si pretul a fost 10000 lei, incluzand 500 lei recoltarea de celule stem. Atunci nu se aplica reducerea de la CAS. Nu stiu cum sunt preturile afisate pe site, dar un consult obstretica-ginecologie este 102 lei.



http://www.reginamar...ic/specialitati

#26
roxanamara

roxanamara

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 01 aprilie 2011 - 17:25

Am primit acum un e-mail de la Euroclinic

Costurile pentru nastere in Spitalul Euroclinic in urma fuziunii sunt de 7500 ron nasterea naturala, respectiv 9700 ron nasterea cezariana. Aceste preturi sunt valabile in conditiile in care aduceti bilet de trimitere de la medicul de familie (valabil 30 de zile) si adeverinta de salariat (valabila 3 luni), in caz contrar fiind mai mari cu 2800 ron. Deasemea se aplica si reducerea asigurat prin Eureko.

Pentru ca nasterea sa aiba loc la Euroclinic trebuie sa semnati un contract de nastere, in maxim sapatamana 35 de sarcina, si pentru acest lucru va las datele de contact ale colegei Ionela Iftime (tel: 0728.291.202; e-mail: ionela.iftim@reginamaria.ro).

Deci conform lor cica reducerea se acorda oricum..doar sa aduci adeverinta si trimitere.

Nu mai stiu ce sa mai cred.






Roxana A

#27
silvester07

silvester07
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 01 aprilie 2011 - 18:49

Nasterea prin cezariana a costat 8100 RON (am o asigurare privata de sanatate si s-a aplicat un discount de 15%).

#28
silvester07

silvester07
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 01 aprilie 2011 - 18:55

Nu se pune problema de spaga. Totul a fost transparent, cu factura si un bon fiscal mai lung de 1 metru. In momentul respectiv pur si simplu CSAMB a anuntat ca nu mai deconteaza sumele respective. Nu cred ca cei de la Euroclinic au fost rau intentionati, numai ca nu doreau sa vina cu bani de acasa. Probabilitatea sa nu existe fonduri e o varianta care trebuie luata in calcul.

#29
ralu_t

ralu_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.206 mesaje

Postat 03 aprilie 2011 - 16:47

silvester eu am o nelamurire. daca cezariana ta cu discount de 15% a fost 81 mil, inseamna ca pretul intreg a fost de aprox. 95 mil. adica ceva mai putin decat ce e trecut pe site-ul lor, respectiv 97mil, pret la care e deja aplicata reducerea CAS. cand anume ai nascut la euroclinic? inainte sau dupa fuziunea cu CMU? poate tu ai prins preturi mai bune la euroclinic inainte de fuziune. inteleg oricum ca fondurile CAS nu au legatura cu sfarsitul/inceputul lunii cat mai degraba sfarsitul/inceputul anului. eu cum nasc la inc. lui noiembrie ma indoiesc ca vor mai avea fonduri de la sanatate. din acest motiv incerc sa aflu cat mai multe detalii fiindca nasterea e scumpa si asa (cu preturile de pe site). inca 30 de mil in plus ar insemna prea mult pentru noi



ralu-[mamica] de Tudorica fara frica (15.05.2008) si [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ralu&year=2011&month=11&day=9&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed></object>"] [gravi]8+ cu o margica mititica [/url]

i believe in miracles...povestea noastra
[9cer]

#30
cleo78

cleo78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.670 mesaje

Postat 03 aprilie 2011 - 22:33

Citat:
citat din mesajul lui ralu_t
silvester eu am o nelamurire. daca cezariana ta cu discount de 15% a fost 81 mil, inseamna ca pretul intreg a fost de aprox. 95 mil. adica ceva mai putin decat ce e trecut pe site-ul lor, respectiv 97mil, pret la care e deja aplicata reducerea CAS. cand anume ai nascut la euroclinic? inainte sau dupa fuziunea cu CMU? poate tu ai prins preturi mai bune la euroclinic inainte de fuziune. inteleg oricum ca fondurile CAS nu au legatura cu sfarsitul/inceputul lunii cat mai degraba sfarsitul/inceputul anului. eu cum nasc la inc. lui noiembrie ma indoiesc ca vor mai avea fonduri de la sanatate. din acest motiv incerc sa aflu cat mai multe detalii fiindca nasterea e scumpa si asa (cu preturile de pe site). inca 30 de mil in plus ar insemna prea mult pentru noiralu-[mamica] de Tudorica fara frica (15.05.2008) si [url="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=ralu&year=2011&month=11&day=9&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed></object>"] [gravi]8+ cu o margica mititica [/url] i believe in miracles...povestea noastra [9cer]
[wow]!! esti gravidutza? sa fie intr-un ceas bun!! sarcina usoara, nastere ca in basme, si copii de vis!!!YOUUPPPPPY, ce veste frumoasa!!!(sa mai dai pe la Mladite [;)] )
Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -