Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Concediu in Grecia


77 raspunsuri la acest subiect

#71
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 09 iulie 2011 - 21:07

Tanimi, sper sa mai fii pe receptie.[:)]Stii ca si noi vrem sa o intindem, si stiind ca veti merge inaintea noastra, imi spui si mie te rog cum a fost unde v-ati cazat, plaja, papa din imprejurimi(buna/scumpa), dc stii cumva care vor fi preturile pt luna august la cazari, o medie si dc se gaseste cumva si la fata locului in august, fara rezervare prealabila? Merci![flo][pup]

[mamica]in[9cer]de[fetita]
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



#72
eladea2005

eladea2005

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.368 mesaje

Postat 10 iulie 2011 - 19:52

Citat:
citat din mesajul lui tanimi
Andreea si noi tot din Cluj am plecat ...Am mers pe Caransebes - Drobeta (Gura Vaii) - Serbia - Macedonia - Grecia.De dormit am dormit in Serbia la Predejane, iar de acolo a 2-a zi am plecat la 10 si am ajuns la 17 (asta cu vreo 2 pauze pentru dezmortit oasele). Noua ne-a placut, e curat, decent si numai bun de dormit 1 noapte.Nina, mamica Iarinei
Nina, mersi mult de info...mai am cateva intrebari:1. cat ati facut pana in Serbia? e la jumatatea drumului?2. cazarea ati rezervat-o dinainte? daca da, cum?3. fetita ta cati ani are? cum a rezistat pe masina?revin...[pup]LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI! *********************************************************Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)********************************************************* ERIC SI FILIP - ziua lui Filip ERIC SI FILIP - POZE RECENTE Printul Eric are... Printisorul Filip creste...BLOG DE PICI...

#73
tanimi

tanimi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 10 iulie 2011 - 20:35

Noi am plecat din Cluj pe la 9 dimineata si am ajuns pe la 9 seara la Predejane. Drumul a fost nasol la noi ( ca la noi, aglomerat si pe alocuri stricat) pentru ca Iarinei i s-a facut rau de 3 ori. Dupa iesirea din tara, nu a mai avut nimic. La intoarcere ... idem .

Predejane e mai aproape de Vourvourou, tocmai de aceea la intoarcere nu am dormit acolo ( am plecat la 12 din Vourvourou si la ora 21 eram la Drobeta).

Rezervarea am facut-o la ei pe site, inainte de a pleca, pentru ca nu am vrut surprize fiind si cu Iarina. (http://www.motel-pre....com/indexe.htm).

Iarina are 2 ani; noi am fost si anul trecut cu ea in Italia (cand era cam de varsta lui Filip), si nici atunci nici acum nu am avut probleme cu ea. Anul trecut fiind mai mica a mai si dormit, acum a cantat, s-a jucat a fost super ok (cu exceptia drumului prin tara, as I was saying).

Daca te mai pot ajuta si cu alte info ...



Nina, mamica Iarinei

#74
eladea2005

eladea2005

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.368 mesaje

Postat 11 iulie 2011 - 09:49

Nina, mersi mult de info...[pup]



inca ceva:



ati avut nevoie de pasapoarte pt Serbia si Macedonia? sau doar pt Iarina?



la motel ati platit in euro sau...?



[pup]



LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!



*********************************************************

Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)



*********************************************************

ERIC SI FILIP - ziua lui Filip



ERIC SI FILIP - POZE RECENTE



Printul Eric are...

Printisorul Filip creste...



BLOG DE PICI...



#75
tanimi

tanimi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 284 mesaje

Postat 11 iulie 2011 - 12:17

Am avut pasapoarte toti, dar sotul a testat la intoarcere si varianta cu buletinul (de fapt CI) la granita dintre Macedonia si Serbia si a fost ok, nu l-a intrebat nimeni nimic de pasaport.

La motel am platit in euro, cash exact suma confirmata in rezervare (47 eur / camera - au si apartamente din cate am inteles). Aveau si POS, dar atunci nu functiona.

La fel, taxele pe autostrada (sunt porti din loc in loc) se pot plati in euro; in Serbia am platit odata 2 euro iar in Macedonia 2x 1 euro si 1x 2 euro.

Prin Serbia drumul pana la NIS trece si prin localitati, iar de acolo aveti autostrada (cu unele exceptii, dar nu mai treceti prin localitati) pana la Salonic.

Drum bun si concediu frumos!

Daca mai ai intrebari ... poti sa imi dai PM si eventual vorbim la telefon.



Nina, mamica Iarinei

#76
Carmena

Carmena

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 437 mesaje

Postat 12 iulie 2011 - 22:32

Buna fetele pasionate de Grecia!

Ne-am intors din Vourvourou de saptamana trecuta, dar am mai prelungit vacanta in Ro cu o escapada in weekend, sa ne fie mai lenta intoarcerea cu nasu' in acte...

Laura, ce sa zic mi-a placut concediul dar ma mai gandesc daca voi mai reveni in zona...Trebuie sa recunosc ca am fost putin dezamagiti de cazare, noi am stat la Vrahos House, langa Vourvourou. Stratos proprietarul are doua cladiri, una cu apartaments(adica o camera cu usa si alta camera bucataria care avea in dotare si un pat), si alta cladire de studios(o camera mare cu 2 paturi duble dar cu bucataria inclusa) Va dau detalii pentru ca vad ca si Eladea merge tot acolo. Cladirea care are studiouri este renovata mai recent, cea cu apartamente are mobilier mai vechi si care miroase asa, a statut, stiti sigur mirosul cladirilor de langa apa. Alt neajuns al cazarii, baia, care avea 1 mp, ceva de gen confort 3, cu dus fara cadita de dus, faceai dus pur si simplu in baie...in fine. Neajunsurile au mai fost suplinite de terasa larga si cu vedere la mare. Un alt plus, terasa avea aparatoare de soare, si geamurile dubluri sa te poti odihni. Bucataria dotata suficient, nimic de zis. Au 2 barbeque-uri in curte, le poti folosi fara probleme cand vrei, au chiosc luminat in gradina, unde stateam pana tarziu...Spatiul de joaca in curte generos, si important, nimeni nu ne-a zis nimic cand copiii faceau mai multa galagie(de fapt am constatat ca in general, copiii romani erau cei mai galagiosi). [:D] Laguna din fata pensiunii curata, pentru o laguna, si sigura pentru copii, nu-ti faceai griji ca li s-ar putea intampla ceva, apa este maxim pana la genunchiul unui adult.

Peninsula Sithonia, frumoasa si linistita. Noua ne-au placut foarte mult plajele de pe partea unde se vede bratul Kasandra(Kalogria, Lagomandra - apa mult mai limpede, nisipul foarte curat). In ultima zi am descoperit la capatul Vourvourou-ului o plaja mai izolata, FAVA, cu vreo 3 golfulete superbe - este insa plaja fara sezlonguri si umbrele, dar repet superba...Am fost in Sarti si am mancat inghetata si ne-am plimbat pe faleza,mi-a placut cum se vede Athos-ul din Sarti, altfel ca si statiune foarte aglomerata. Cumparaturi am facut in LIDL ([pup] Laura de pont), si am fost si la supermarketul lor de am cumparat masline, in LIDL erau doar la cutie. A fost un concediu cu mult soare, multa plaja si multa baie, am fost o zi si in croaziera la muntele Athos, foarte frumoasa croaziera, copiii cel putin au fost foarte incantati de vasul de pirati[:D] Una peste alta un concediu reusit, odihnitor si linistit, daca nu ar fi fost neajunsurile de la cazare as fi strecurat si excelent in randuiala[:D]In fine, am spus ca nu venim in concediu sa stam in camera si nici sa cumparam camera, asa ca 10 zile am incercat sa facem abstractie de neajunsuri. [:)]

De ce zic ca nu stiu daca as mai reveni?! Inainte de Sithonia am fost in Paros si Kefalonia. Grecia insulara are alt farmec...e ca o poveste. [olala] Dar de asemenea, trebuie sa recunosc ca apa a fost mult mai calda aici pe continent, stateam pe plaja si in apa pana spre 8-9 seara... Insa la anul vanez o insula, poate Tassos, poate Skiatos, sau poate ma incumet spre Creta...am aproape un an la dispozitie sa ma hotarasc...

Concediu placut tuturor!







Carmen cu Stefan [bonjovi] si Bogdan[copil]


#77
andanii

andanii

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 10 august 2011 - 16:05

Carmena la fix ai scris mesajul despre vila Vrahos.... tocmai sunt in negocieri cu domnul Stratos.
In poza de pe site se vede doar o cladire , unde este a doua cladire depre care vorbesti ???
Tu ai stai in apartament sa inteleg nu intr-un studio.
Aveai si internet ??? Daca da, cum era semnalul ??

Multumesc in avans pentru orice informatie imi dai [flo][flo] te pupppp [pup][pup]

andanii [flo][hia][hia]



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -