Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Darius-Andrei-vegheaza asupra fratiorului tau (10)


209 raspunsuri la acest subiect

#1
maitreyi

maitreyi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.267 mesaje

Postat 29 octombrie 2009 - 12:57

capitole

1,2,3, 4, 5, 6, 7, 8, 9




UNEI MAME DE INGER...

(Alfabetar...fara numar)



Am citit

baloane cu vorbe de ingeri

cazand dintre nori pe pamant.



Dintre toate,

evlavia Duhului Sfant

fuzionase cu inima rosie a unui alb porumbel...



Gand bun catre tine, mama de inger

hain incercata de crudul destin.

Imaginea pruncului tau, inca vie

joaca in umbre si mai ales in lumini.

Lasa-l sa zboare, e liber!

Mutul tau glas s-alunge revolta:

NU A MURIT!



Opreste-te-o clipa,

plangi!

Roaga-te!

Striga!

Si-apoi aminteste-ti

taina ce el ti-a soptit-o

usor, cand l-ai strans langa inima ta.



Viata e-o lupta! Tu nu renunta!!!



Zboara, micutule inger!




Nu stiu cum sa incep acest subiect, pentru ca doare teribil de mult. Dar voi incerca. Voi incerca pentru prietena mea Camelia.



La Odiseea iulie-august 2008, o casa a prieteniei nemaipomenite, o mamica a fost greu incercata. Se zice ca Dumnezeu ii incearca pe oamenii deosebiti...



Camelia, mamica ingerasului Darius Andrei, are nevoie de noi. Camelia are nevoie de suport, de rabdare, de credinta. Camelia are nevoie de prieteni care sa-i asculte in tacere durerea. Dar are nevoie si de cuvinte, de gesturi. Are nevoie de noi, de toti.



Haideti sa facem aici, un loc in care prietena noastra sa simta ca nu este singura. Haideti sa-i stergem lacrimile, rand pe rand. Haideti sa-i aratam ca Dumnezeu n-a parasit-o!



Cami, prietena draga, noi toti suntem alaturi de tine. Cuvintele sunt putine si sarace ca sa poata exprima durerea ta, dar te rugam sa incerci sa ne scrii. Noi suntem aici, oricand.



Dumnezeu sa va stea alaturi, dragii nostri Cami si Cristi!



*** Asa cum mi-au sugerat colegele si prietenele mele de la odisee, cred ca sunt necesare si cateva date "tehnice", ca sa-i cunoasteti mai bine pe Cami si Cristi.



Povestea lor e una incarcata de iubire, de revolta, de greutati, de sacrificii. Dar e o poveste frumoasa.

Cami a avut o sarcina presarata cu momente grele, atat din punct de vedere al sanatatii dar si al familiei. Insa, pentru ca este o luptatoare, a trecut peste orice. Pana in luna a 7- a a stiut ca va avea o fetita, pe care hotarase s-o numeasca Timeea Cristina.

Apoi, dupa o echografie, a aflat cu stupoare ca Timeea e baietel, de fapt. Si dupa ce a trecut peste soc, era atat de incantata de baietelul ei pe care-l visase blond cu ochii albastri.

A optat pentru cezariana, la o clinica privata din Brasov. Pe data de 15 iulie 2008 se nastea Darius Andrei. Totul a fost bine la inceput, pana cand vestea a cazut ca un trasnet: Darius avea transpozitie de vase mari - o malformatie congenitala a inimioarei.



Cu sufletul ravasit, Cami a reusit sa ajunga la Tg Mures. Darius a suferit o prima interventie chirurgicala si chiar daca recuperarea post-operatorie a fost dificila, ne dadea sperante pentru cea de-a doua, care trebuia sa aiba loc astazi, 18 august.



Saptamana trecuta bebe a fost mutat cu mami in camera. Cami suferea cumplit in continuare si era speriata, nestiind daca are grija cum trebuie de el.



In ziua de 16 august s-a hotarat intrarea de urgenta in operatie, cu sanse minime.



Bebe Darius Andrei s-a ridicat la Ceruri, de unde isi vegheaza parintii indurerati!



Cami, Cristi, acum simtiti un mare gol. Sunteti goliti de sentimente si probabil de lacrimi. Dar stiu ca dupa norii negri ce s-au abatut asupra voastra, dupa furtuna care v-a rapit zambetul si v-a scrijelit sufletele, va veni si curcubeul. Curcubeul la care a visat mereu Camelia!



Dumnezeu sa va sarute fruntile si sa va aduca alinare!





SunSmile




#2
maitreyi

maitreyi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.267 mesaje

Postat 29 octombrie 2009 - 13:03

camy suntem alaturi de voi. maine va fi o zi plina de emotii pt voi, pt noi, pt toata comunitatea [bibe] Dumnezeu sa va vegheze, sa va dea sanatate cat cuprinde, iar micutul Darius sa vegheze asupra voastra cu zambetul lui senin [ruga] [flo]



ia sa vedem fetelor - umplem un capitol maine? [pk]



-------





[colegi] mamica fericita de [comoara] Alexandra





-------



Cine-ti saruta genele-n somn ?

Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?

Toate zanele bune sa te ocroteasca...

Toate florile campului sa te infloreasca...
[olala]



Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008











#3
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.458 mesaje

Postat 29 octombrie 2009 - 13:20

Cami, suntem alaturi de voi, pumnii stransi, telefonul la indemana [pk]



-------

Daria & felina fioroasa[zana] GIULIA(2004 08 16) & [buburuza] Sela

-------

Port in suflet povestea licuriciului Emma

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"


NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !


#4
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 29 octombrie 2009 - 13:29

Cami sunt cu gandul la tine[pup]



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!








#5
moni_or

moni_or

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.568 mesaje

Postat 29 octombrie 2009 - 14:00

MAYTREYI, ce frumos nume are capitolul![pup] Eu zic ca garantat umplem cel putin un capitol maine [pk]

CAMY, eu nu mai am rabdare, scot deja agitatele [majoreta][majoreta][majoreta][majoreta][majoreta]

Am sa ma gandesc si am sa ma rog pentru tine, asa cum o fac in fiecare seara, dar acum pana primim vesti maine tot cu tine in gand o sa fiu si sunt convinsa ca va fi bine! Ti-am zis, am eu un feeling ca Flavius va fi un copil atomic, sa vezi peste cateva saptamani cum vii pe la pepenasi sa te plangi de urlaciosul si mancaciosul mic, ca nu te lasa sa stai o clipa[:D]


Monica, mami de [copil] Luca si [gravi] 9+
Doamne, ai grija de minunea din burtica mea!

"Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate: dragostea nu pizmu ieste; dragostea nu se lauda, nu se umfla de mandrie, nu se poarta necuviincios, nu cauta folosul sau, nu se manie, nu se gandeste la rau, nu se bucura de neleguire, ci se bucura de adevar, acopera totul, crede totul, nadajduieste totul, sufera totul. Dragostea nu va pieri niciodata." (1 Corinteni 13)

#6
mychydutza

mychydutza

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.350 mesaje

Postat 29 octombrie 2009 - 14:08

umplem sigur capitolul maine.....sigur va fi vanzoleala mare!

*Daca cineva rade - razi cu el impreuna!
Daca cineva canta - canta cu el impreuna!
Daca cineva lucreaza -

lasa-l sa lucreze! !*



#7
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.458 mesaje

Postat 29 octombrie 2009 - 14:14

Eu voi fi pe baricade [flo][flo][flo]

Cami, scoatem pompoanele[olala] de azi ? [pk]



[majoreta][majoreta][majoreta]




-------

Daria & felina fioroasa[zana] GIULIA(2004 08 16) & [buburuza] Sela

-------

Port in suflet povestea licuriciului Emma

"Stelele care cad nu pier,

Stelele care cad se duc pe un alt cer"


NU RAMANE INDIFERENT !

AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !


#8
CRISCOSTY

CRISCOSTY

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 29 octombrie 2009 - 14:19



Buna! Cu toate ca nu am scris niciodata aici, v-am citit mereu. Camy, sunt si eu alaturi de tine, ma voi ruga ca totul sa fie bine...de fapt, sunt sigura ca va fi bine. Te pup si maine voi fi si eu alaturi de fete sa facem galerie[majoreta][majoreta]





Crys si Dany



#9
vias

vias

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.009 mesaje

Postat 29 octombrie 2009 - 21:00



...ce titlu frumos, stiu ca asa va fi, Darius va veghea asupra noastra, este ingerasul meu special, acum va deveni si al lui Flaviu, asta daca nu este deja ...

Imi doresc sa las la o parte toate visele urate, toate supararile si sa incep un nou drum, un drum poate ceva mai ferit de atatea furtuni si de oameni rai, un drum ceva mai fericit, un drum frumos, o calatorie frumoasa impreuna cu un inger special si protectuor, cu unsot iubitor si frijuli, o familie cat de cat normala si un copilas sanatos pe care sa-l pot invata numai de bine, cu care sa ma pot juca, sa-mi mai bucur sufletul odata cu o copilarie traita langa copilasul meu.

Sper ca Doamne Doamne sa ma ajute, sa trec cu bine peste aceasta operatie, sa-l nasc pe Flavius repede, usor, sa tipe tare, tare de tot, sa ma indragostesc iremediabil de el si pentru vecie, sa fie sanatos si impreuna cu tati sa ajungem acasa cu totii si sa ne ducem o viata linistita si frumoasa.



Voi toate sunteti niste dragalase si niste speciale, ati fost atata timp langa mine...atunci cand sufeream precum un caine, si nu credeam ca va veni ziua cand voi fi si eu mamica, asa cum imi doresc.

A fost greu si inca este, locul lui Darius este atat de special, este primul meu copilas, iubitul lui mami si al lui tati, pe care nu-l vom uita niciodata, este jumatate din sufletul nostru de parinti, pentru ca cealalta este a lui Flavius.

Va multumesc pentru ca ati fost alaturi de mine de-a lungul timpului, sper sa revin de data aceasta cu poze frumoase..si sa-mi ajute DD sa ma intorc saptamana viitoare, adica repede-repede sa povestesc si de data asta sa am si eu o poveste a nasterii cu un final fericit.



Va imbratisez pe toate!

Sa ne "vedem" cu bine. curand! Doamne Ajuta! [ruga]



Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei [ruga]

n: 15.07.2008

d: 16.08.2008


ingerasul Darius-Andrei



www.Darius-Andrei.piczo.com



http://nshrine.com/shrine/Darius



Sa-l ajutam pe Alex





[gravi] 38+ [ruga] Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!



bebe [baietel] Flavius Cristian



[bis]CU VOIA LUI DUMNEZEU, MAINE VOI FI MAMICA DE COPILAS SANATOS[bis] [ruga]



POZE

#10
monalac

monalac

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.342 mesaje

Postat 29 octombrie 2009 - 21:26

cami,ma rog la dumnezeu ca maine totul sa decurga perfect si sa fiti amandoi sanatosi!!!



mai e putin,atat de putin si iti vei tine copilasul cel mult dorit in brate!



iar darius va veghea din cer ca totul sa fie bine!



doamne ajuta!



Mami de [bonjovi] Cris si [bebic] Codrin



Poze Cris

Bebe Codrin


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -