Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 20


201 raspunsuri la acest subiect

#31
mirela2

mirela2

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.876 mesaje

Postat 12 ianuarie 2011 - 14:23

aaaaa
cu vitaminele am rezolvat o
ama te pup si merci frumos frumos[pup][pup][flo]

mami cu motaneii [bebic]Razvan si [bebic] Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]

#32
babyblue

babyblue

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 12 ianuarie 2011 - 14:24

rica, mai sa vezi ce vin si te bat!!! dc te mai aud ca ti numeri foliculii aia!!!!!

alexa, vrei sa faci IA la giulesti??? dc da, nu ti recomand. acolo am facut eu prima data si nu vrei sa stii cat de oribil a fost. in fine, tu faci cum simti, poate lucrurile s-au mai schimbat si pe la giulesti..ciudata dereglarea asta a ta hormonala! ai mai patit asa ceva vreodata? de la ce ti-a aparut acum? un chist pe ovar nu ti da dereglari de genul asta. eu am avut tumora gigant de ovar si imi venea ceas la 28 de zile. investigheaza- te serios legat de dereglarea asta a ta...

corry, cum te simti draga mea? ceva simptome noi? ti-a crescut burtica? te ai ingrasat? eu am inceput sa am greturi, culmea la 8 sapt incep si eu, ieri au fost ff puternica, cea mai nasoala zi de pana acum. in rest, nu m am ingrasat deloc, am slabit un kg, insa blugii ma strang pe talie, deci prb ceva burtica s-a mai ingrosat insa nu se vede inca.
in rest, noi suntem abstinenti, cuminti si linistiti.

mai fetelor, eu sunt f ingrijorata pt arabella, ce o fi cu ea? de ce nu mai intra deloc?



_______________________________________________________________________

Babyblue va pupa pe toti!!

[gravi] 8+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga]

2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.


________________________________________________________________________




#33
babyblue

babyblue

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 12 ianuarie 2011 - 14:28

mirela, ce mai faci scumpo? ce fac motaneii cei frumosi si dulci? au scapat de colici?
tu ti-ai mai revenit sau esti stoarsa de forte?

_______________________________________________________________________

Babyblue va pupa pe toti!!

[gravi] 8+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga]

2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.


________________________________________________________________________




#34
Gabi_B

Gabi_B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 12 ianuarie 2011 - 15:43

Citat:
citat din mesajul lui rica69

Gabi tu la ultimul fiv cati foliculi ai avut la monitorizare si cate ovocite & embrioni au rezultat?

_____________________________________________________________
Asteptand un ingeras in viata noastra [ruga]


FIV3 - Viena, protocol ultrascurt cu Merional:
9 ovocite, 6 fertilizate, 3 embrioni de ziua 3, pusi in uter, beta pozitiv, un gagalice norocos[olala], eu mai putin norocoasa, pe motiv de previa centrala simptomatica si saptamani interminabile de zacut in pat si de ingrasat[bang]
ne-a fost teama sa mai asteptam pana la blasto, ca sa nu pierdem tot, si de asta am insistat sa-mi puna in ziua 3 toti 3 piticii, desi am 34 de ani.
Austriecii initial au zis URA! 6 fertilizate, veniti in ziua 5 pt blasto (ceea ce noi n-am facut, ne-am dus peste ei in ziua 3 si am cerut sa vb cu embriologul). Apoi, ne pregatisera doar 2 sa-i puna in uter, dar am insistat si i-au pus pe toti 3!
bineinteles, inainte de ET am semnat un consimtamant amanuntit in care erau explicate riscurile si sansele de sarcina multipla, de mi se inmuiasera genunchii...

[pup]
Gabi+28
placenta previa centrala

#35
corry_28

corry_28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 915 mesaje

Postat 12 ianuarie 2011 - 15:47

Mirela, iti multumesc!
Babyblue, eu nu am greturi.Decat fff putin, dimineata la trezire.
In rest nu suport carnea.
Mi-am facut si eu o programare la Dr Albu, luni.Inca sunt speriata de durerea aceea, pe care am avut-o[bang]
Spune-mi, pe tine te mai inteapa burtica?Si nu mi-ai raspuns ce tratament iei.
Da, burtica a inceput sa se vada[:D], dar nu m-am ingrasat (inca)!
Apropo, si noi suntem cuminti[:D]Te pup.
Alexa, sa stii ca dracul nu este atat de negru, la Giulesti.Si nici nu vreau sa aud ca ne parasesti.Intalneste-te cu Albu si vezi ce-ti recomanda si el[pup]
Pentru doamnele care sunt in focuri, am o intrebare: v-ati hotarat ce "stil" abordati dupa ET.Adica un program normal, cu miscare, mers la serviciu sau stat in concediu la orizontala?
Va pup pe toate!

[gravired]8+

#36
speranta2

speranta2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 832 mesaje

Postat 12 ianuarie 2011 - 15:50

Fetelor, daca ma doare capul pot lua Paracetamol sau Aspirina?

#37
alexa1986

alexa1986

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 321 mesaje

Postat 12 ianuarie 2011 - 16:14

Menstruatia da semne ca ar vrea sa vina, si ma duc vineri sa vb cu Ion Ionut doctorul meu dinainte sa aflu ca trebuie sa fac FIV, sa facem o inseminare si sa se apuce sa ma monitorizeze.Vreau sa incerc, am un sentiment bun in ceea ce priveste inseminare asta, o sa fie cu ochii sigur ;)).
Corry, Babyblue, Altesa, Rica69, Mirela, cate un [pup][pup] si o [flo], iar pentru celelalte[pup][hia]

D-zeu ne iubeste!!!

#38
babyblue

babyblue

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 12 ianuarie 2011 - 16:18

corry, pe mine nu ma doare burta deloc. greturi am avut doar ieri si alaltaieri, azi se pare ca nu. ieri mi-a fost f rau, toata ziua mi-a fost greata. azi deloc, f putin de dim, dar vaga.

din ce am inteles, dc te doare burta trebuie sa iei no-spa, pana la 3 pe zi. durerea poate insemna ca ai mici contractii uterine si e bine sa iei no-spa.

eu iau acid folic, 1cp/zi, utrogestan de 200 mg, 1 ovul dim, 1 ovul seara, le pun intravaginal, ca nu mai suport sa inghit medicamente.
viatmine am luat centrum materna, pana acum 3 sapt, dar le-am oprit pentru ca mi-era greata de la ele. de azi m-am decis sa iau totusi vitamine, dar elevit prenatal. mai trebuie sa ajung si la o farmacie sa le iau, ca de cand tot zic ca le iau...

in rest nu iau nimic altceva. incerc sa mananc sanatos. beau sucuri de fructe, stoarse in casa, mananc absolut orice am chef, dar de principiu facut in casa, mancare gatita de mine sau de sot.

nu am pofte speciale, mananc ce mancam si inainte. nici eu nu mai am pofta de carne si nici de dulciuri. am avut o perioada la inceputul sarcinii cand parca eram alcoolica. nu era masa sa nu simt nevoia sa beau putin vin de ksa si chiar am baut. 2-3 guri de vin rosu de tara, la masa. ma simteam alcoolica, dar pur si simplu nu ma puteam abtine. ba de craciun am baut si o tuica fiarta la sarmale.:))) ce mai, eram alcoolica cu acte in regula.
de vreo 2 sapt insa mi-a pierit pofta de alcool, ceea ce e perfect, ca sincer, nu ma puteam abtine.
cafea beau zilnic, dimineata.
de ingrasat nu m=am ingrasat deloc, ba chiar am slabit un kil, insa si la mine burtika incepe sa se vada, ca ma inchid mai greu la blugi.

cam atat despre mine.


fetelor, rica, speranta, camemar, didi? ce faceti? cum merg injectiile?[flo]

_______________________________________________________________________

Babyblue va pupa pe toti!!

[gravi] 8+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga]

2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv.


________________________________________________________________________




#39
speranta2

speranta2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 832 mesaje

Postat 13 ianuarie 2011 - 11:49

Buna dimineata fetelor! M-am injectat aseara la greu. [:D]
Voi ce ati mai facut?!

#40
rica69

rica69

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 458 mesaje

Postat 13 ianuarie 2011 - 12:10

Bravo Speranta. Pai si eu tot cu injectatul. Camemar [pup]
Mire, Babyblue, Altesa [pup]
Gabi stiam eu ca ai facut protocol scurt si ai pus 3 embrionasi, numai ca nu mai tineam minte cati ai avut in total.
Flo flo ce mai faci?
Corry chiar nu stiu cum sa procedez dupa ET. Data trecuta cand am prins sarcina am stat aproape numai la orizontala, doar ce ieseam o data la 3 zile afara sa imi fac o inj de progesteron. Tu cum ai facut?

_____________________________________________________________
Asteptand un ingeras in viata noastra [ruga]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -