Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr. ALBU DRAGOS 20


201 raspunsuri la acest subiect

#181
didi32

didi32

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.707 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 14:21

Asa, asa, lasati-ma ultimul mohican pana pe 31. Ma duc sa-mi inec amarul intr-un ceai de cretisoara [alcool]

Barza de 2011 va veni cu cel putin un bebelus!

#182
Gabi_B

Gabi_B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 14:23

Citat:
citat din mesajul lui alexa1986

Corry pe 28 fac prima mea inseminare si de abia astept sa va povestesc cum a decurs totul.
Altesa Apropo eu nu am facu nicio inseminare, urmeaza sa o fac pe prima dar nu o sa ma dau batuta asa usor o sa ajung si la 10 daca e nevoie[:-)))][:-)))].Glumeam maxim 5 si apoi trec la FIV.Iti recomand sa incerci cu Moisa am auzit ca e super si ca nu e asa de scump, eu daca nu reusesc inseminarea cu Ion Ionut ma mut la ea.[pup][flo]
Rica sa stai cumintica [pup].
Restul fetelor [pup][pup][flo]

D-zeu ne iubeste!!!


Am citit prin ghiduri ca dupa 6 inseminari se recomanda FIV, pt ca procentul de reusita e mic la inseminari, si facand mai multe, se cumuleaza sansele sa nimeresti una norocoasa. Cu toate astea, am citit pe aici pe forumuri ca fetele care au facut multe inseminari au descoperit dupa aceea ca au gresit, pt ca au epuizat ovarele cu stimulari si au pierdut timpul.
Eu am facut doar 3 inseminari, 2 fara medicatie si una cu Clomifen, fara succes. Dupa care am insistat sa trecem la FIV. Si intr-adevar, s-a vazut la FIV ca nu raspund prea grozav la stimulare, ca-s mai low-responder, asa. FSH l-am avut 11,4 de la 31 de ani! si iata ca abia al 3lea FIV se regaseste la semnatura!
[pup] si bafta! sa n-ai nevoie de FIV iti doresc!
Gabi+29
placenta previa centrala

#183
camemar

camemar

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 14:27

Speranta si eu sper sa fie punnctia luni...Cred ca o sa fie ok...[pup]


#184
Gabi_B

Gabi_B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 487 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 14:39

Citat:
citat din mesajul lui didi32


Sincer, pe mine ma cam dor injectiile si cand mi le face cineva care se pricepe, daramite sa mi le fac singura! Nu ma simt in stare. Mi-e greu sa ma duc si dimineata si seara, dar asta e. Nu mai am mult si scap[:D]
Alexa, nici eu nu iau altceva in afara de acid folic, dar nici nu mi-a dr ca as avea nevoie sa iau. Intreb fiindca am vazut multe fete care iau diverse, dar le-au fost si recomandate.

Barza de 2011 va veni cu cel putin un bebelus!


mie mi-a facut sotul injectiile, ca singura n-am putut sa-mi introduc acul ala nici de frica[alcool] si am avut de facut si dupa ET, saptamani intregi de Clexane. Ar fi fost complicat sa ma duc dupa asistente, asa ca i-am facut lui instructaj, si cu toate ca a bombanit un pic la inceput, apoi s-a obisnuit.
Cel mai putin m-au durut cand stateam perfect intinsa la orizontala, sotul facea un pliu cutanat la burtica in care introducea acul perpendicular, apoi ii dadea drumul lent pliului, pe masura ce baga solutia din seringa.
Alta smecherie (pe care am descoperit-o de cand imi face intramusculare cu antispastice) este sa sufle pe masura ce introduce solutia. Cand ai zona dezinfectata cu alcool, atunci cand sufla peste ea, simti rece, si nu mai simti (sau mai putin) durerea de la solutia care patrunde subcutanat.
Si uite-asa, de multe ori m-au durut mai tare injectiile facute de asistente grabite, care mai si reproseaza dupa aia ca sint eu "sensibila", adica nebuna, decat injectiile facute cu rabdare de el!
Succes!
Gabi+29
placenta previa centrala

#185
babyblue

babyblue

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 14:55

corry, mi-am facut si eu programare pentru eco de 12 saptamani, pe 7 februarie, la albu, o sa fiu atunci in 12 sapt si 4 zile. nu l-am mai sunat pe doctor, am sunat direct la medlife si m-am programat. o sa ma coste 250 ron.

_______________________________________________________________________

Babyblue va pupa pe toti!!

[gravi] 9+
Doamne Doamne, te rugam ai grija de noi....[ruga]

2 IAD nereusite (prima cu Dr. Marinescu, a doua cu Dr. Albu Dragos 2009-2010), 1 FIV neureusit, sept 2010- Dr. Albu Dragos, AMH=0,4, ovarectomie stanga, sotul cu oligoastenospermie moderata, in decembrie 2010 neasteptat, test de sarcina pozitiv. Sarcina obtinuta natural.


________________________________________________________________________




#186
didi32

didi32

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.707 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 15:23

Gabi, inseamna ca esti o norocoasa, sotul meu lesina cand vede un ac. Da' lesina pe bune, nu oricum. Cand face analize se intinde frumos pe un pat de-ala si asteapta sa-si revina. Asa ca nici asta nu e o varianta. Din fericire am de facut doar diphereline si menopur, nu si alte injectii ca nu stiu ce ma faceam. Si deja ne-am obisnuit cu drumul, mai cu masina, mai cu metroul, mai avem sapt viitoare si gata. Oricum, asistentele peste care am dat eu au fost dragute, ba chiar mi-au spus ca nici ele nu-si pot face singure injectii.

Barza de 2011 va veni cu cel putin un bebelus!

#187
alexa1986

alexa1986

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 321 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 16:39

Babyblue si Gaby,
Noi facem inseminare fara stimulare(nu am probleme cu ovulatia).Sotul a insistat mai mult cu inseminarile deoarece nu avem banii pentru FIV si pana ii vom strange sa nu stam degeaba.Poate Doamne Doamne se va indura si de noi si ne va reusi inseminarea, ori sa ne ajute sa strangem banii aia mai repede [q].La Giulesti e foarte ieftin Ion Ionut mi-a spus ca nu trebuie sa dau mai mult de 3 mil, asa ca ne-a incantat.Macar e o speranta in plus decat deloc......

D-zeu ne iubeste!!!

#188
lyly_mar

lyly_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.286 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 16:40

Buna fetele[flo]
Rica,sa dea DD sa ai cei mai lipiciosi embrionasi din lume!
Fetele, eu stiu ca ceaiul de cretisoara se ia din timpul tratamentului de stimulare si daca nu ma insel,si primele 3 luni dupa,este bun pt fixarea sarcinii(mirela stie mai bine!)
Dar ceaiul de cretisoara nu se ia daca ai probleme de trombofilie!!!
camemar,speranta, Bafta multa la punctie!!
referitor la dr Moisa,eu am facut 3IA cu ea....de abia la a 3IA mi-a vazut fibromul de 6,7 cm,de fapt il vazuse chist si m-a trimis si la dr codreanu sa imi mai faca si ea o eco si dr codreanu l-a vazut ca e fibrom....parerea mea e ca, le cam face pe banda...intre 2 avioane cu care pleaca la conferinte....si ca banu e de baza!!!....si cam asa am citit si pe internet despre ea....fara supararea,e doar parerea mea!!!
Bebitza,pupici multi si calma fata draga!
bafta multa la toate fetele care sunt in focuri! Si rabdare si putere multa fetelor care sunt la inceput de drum[pup]

#189
maripet

maripet

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 271 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 16:56

fetele ajutati-ma si pe mine
tocmai mi-am luat niste analize de la laborator si mi-a iesit ATPO 656,8 de la 12 cat este maxim
m-am programat la un endocrinolog, dat numai luni ma poate primi si pana atunci simt ca innebunesc
a mai avut careva dintre voi asa ceva?

#190
speranta2

speranta2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 832 mesaje

Postat 20 ianuarie 2011 - 17:01

Multumim Lyly! Si eu am ajuns initial la Moisa. Prima intalnire a fost un dezastru, sotul meu fiind oripilat de-a binelea. Am fost la cabinetul particular si nu-i venea sa creada ca si asa s-a comportat urat de tot. Apoi ne-a trimis si pe noi la Codreanu, care imi spunea la fiecare intalnire sa fac FIV cu donatoare. N-am vrut sa accept asa ceva fara sa incerc o data macar un FIV cu ovulele mele.
Am vazut ca mai nou Codreanu e si ea la Medlife.
Oricum Albu, e super pe langa ele.[:D]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -