Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fetele din America (85)


299 raspunsuri la acest subiect

#291
cris30

cris30

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.346 mesaje

Postat 02 iulie 2007 - 23:30

Krissy, am vorbit cu prietena mea si din pacate raspunsul meu stiu ca nu o sa te ajute.Parintii ei au venit prin reintregirea familiei si ulterior au obtinut si green-cardul si binenteles ca au si dreptul la Medicare.Acum imi explic si eu cum pot sta ei mai mult de 6 luni in USA.

#292
Ramona J

Ramona J

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.843 mesaje

Postat 03 iulie 2007 - 00:08

OK Conchita. Pai ne intilnim!
Daca stai mai mult pe aici schimbam si casele, ca tot nu prea-s amatori! LOL

The best thing you can do for your children is to love your wife.

#293
gabrielaghe

gabrielaghe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 03 iulie 2007 - 02:13

Buna, nu stiu cind a fost ultima data cind am postat aici, va citesc mereu dar nu prea ma avut timp, marirea casei, si apoi camera cu camera, dar am terminat si ma bucur ca acum avem timp si de alte activitati.Si noi tot in Florida stam dar mai la sud, mai jos de Tampa, si cum sapt. viitoare mergem la Disney ptr. citeva zile nu stiu, daca s-ar lega conchita, sa bem o cafea.Stam doar 3 zile, deoarece am fost in vacanta acum 3 sapt. tot la Disney, mai vb. cine stie daca nu acum poate alta data sau daca ajungi tu pe aici, poate ne intilnim.Intotdeauna mi-a facut o placere deosebita sa tin leg. cu oameni, mamici.Intradevar e cald, dar mergem tot mereu la piscina, matthew, cel mic e tare fericit ca innoata fara vesta, si de 4 iulie ne-am propus , dupa ce vedem parada, sa mergem la beach.Voi ce v-ati propus sa faceti de aceasta sarb.?Ma cheama copii, dar imi doresc sa intru mai des si sa tin legatura cu voi daca vreti si voi si ma primiti din nou in grupul vostru.
O zi buna
gabriela

gabrielagheorghe

#294
cenia

cenia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 03 iulie 2007 - 11:09

Salut,

Iaca intru pe ultima pagina pe unde nu prea apuca lumea sa scrie sau sa citeasca....nu prea o sa am succes cu postarea mea!

ii povesteam si eu sotului de schimbul de case si a zis ca nu a auzit in viata lui asa ceva... [:D](ha ha ha! am aflat si eu acum ca e idee americana si am sa i-o spun si lui ca sta de atita timp aici sinuare habar).

Noi planuim vacanta [8D]in California saptamina viitoare. Tine de o problema cu stomatologul roman de acolo, dar imbinam utilul cu placutul. Ne luam o camera aproape de N.Hollyood si incercam sa vedem ce avem de vizitat in afara de doctor!

Daca aveti idei ce ar putea face o familie cu un copil de 2 ani si cumnata adolescenta venita recent din RO va rog sa imi enuntati niste obiective va rog.

Astea fiind zise va las si sper sa aveti sarbatori frumoase.

Noi mergem la focuri de artificii, aici, in Phoenix asta ar fi atractia pricipala.

Voi?



la lac

niste poze

#295
ocebine

ocebine

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.304 mesaje

Postat 03 iulie 2007 - 18:23

Sint absolut rupta de oboseala...in sfirsit mi-au plecat chiriasii buclucasi (nu au platit chiria pe o luna si nici security deposit nu am mai avut ca l-au folosit ilegal pentru chirie)...Sa nu mai zic ca domnul era politai...numai cu reclamatii la el la servici am reusit sa-i dau afara...asa dureri de cap nu am avut in 10 ani de cind avem casa[bang][bang][bang]

Acuma imi pot da drumul la birfa doar sa ma racoresc nitel...asa oameni murdari nu am vazut in viata mea...Apartamentul are parchet peste tot (in afara de bucatarie si baie unde sint tile)...vreau sa spun ca am scos 2 canistre de praf...Ei nu au posedat aspirator si au locuit 11 luni[bang][bang][bang]...asta in conditiile in care aveau 2 copii astmatici iar ea tocmai terminase facultate de Early Childhood Education....

Mi-a luat 8 ore doar sa curat cabinetii de la bucatarie (cabineti superbi din maple wood)...asa un jeg...sa-l iei cu cutitul (mi-am rupt TOATE unghiile)...gem, lapte, ulei...tot ce vrei...la incheieturi erau ciucuri de praf de grosimea unui deget....

Cuptorul (wall oven stainless steel - superb) nu a fost spalat NICIODATA...mi-au trebuit 3 canuri de Easy Off si o surubelnita sa scot un centimetru de grasime arsa....

Usile din casa scoase din balamale...peretii toti scrisi cu pixul...baia lasata in ultimul hal de mucegaiala (mildew)...nu au dezicfenctat/spalat niciodata...am intrat in baie cu masca pe fata...trebuie tot dat jos facut grout din nou...cumparat cabinet nou, chiuveta noua[bang][bang][bang]

Aragazul SPART (al doilea carel-am cumparat pentru ei nou-nout)...trebuie altul (doar pe comanda speciala ca are dimensiuni nestandard)...

Ma credeti ca pina si bateriile din detectorul de fum si de monoxid de carbon le-au luat????????


Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."


#296
cris30

cris30

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.346 mesaje

Postat 03 iulie 2007 - 19:31

Ocebine, inchiriezi din nou apartamnetul????.In ce cartier este localizat??

#297
Gabbriela

Gabbriela

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.385 mesaje

Postat 03 iulie 2007 - 19:59

Anamaria e de groaza ce povestesti tu.. imi pare rau pt tine.. dar uitate la partea buna a lucrurilor... "bine ca au plecat"... spor la curatat...



Sanatate si numai bine [flo]


Nicole mami lui Julian


[foto]

scaune de masina pt copii


Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

#298
ocebine

ocebine

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.304 mesaje

Postat 03 iulie 2007 - 22:08

Chris30...eu stau in Glendale dar am gasit prin cunostinte deja un cuplu tinar care prezinta referinte excelente...

Gabbriela, sintem frinti de oboseala toti...cit rinim dupa ei...si nu m-am asteptat vreodata de la un ex-USMC si politai asa comportare...ma crezi ca nici macar nu au anuntat ca pleaca? Au lasat cheile in usa si au plecat...acuma mama imi zice ca el tot atirna prin jurul casei chipurile sa intercepteze postasul....n-am idee de ce nu face forward la posta....Acuma i-am zis sotului sa schimbe yala la usa neaparat...

Anamaria

"After all is said & done, more is said than done."


#299
cenia

cenia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 04 iulie 2007 - 21:07

Hai ca am ris de sarmana fata care are necaz![bruta] te rog iarta-ma, dar nu m-am putut abtine ....

Dar nici nu trebuie sa mai enuntam cit de curati sunt americanii!!!!

Si eu am chiriasi in casa cu noi, dar sunt romani si sunt burlaci, nu trec prea des pe aici!

SA vedeti ce lasa cind elibereaza apartamentele ce pot lasa in urma... dar asta e... asa sunt invatati.

va lasam si distractie placuta de 4 iulie





la lac

niste poze

#300
Oana_B

Oana_B

    Membru de baza

  • Moderators
  • 5.756 mesaje

Postat 04 iulie 2007 - 23:11

Poftiti, va rog, la capitolul urmator: 86



Oana_B

vesnica aspiranta[greutati]

I love[il] pink!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -