Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Impresii - Goana dupa cadou :D


509 raspunsuri la acest subiect

#491
ymca

ymca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 770 mesaje

Postat 25 decembrie 2010 - 12:21

mamagiuliei, ce pian de podea ai luat? eu cred ca nici nu l-am vazut. se monteaza greu? ma bucur ca ati facut alegeri bune si sa mai spui despre beados ca ma intereseaza - am o zi de nastere in curand si vreau impresii calde. mult succes la puzzle!

geniest, super! mai ales la cata agitatie a fost cu gasirea pistei asteia! felicitari pentru mosul inspirat

vin si eu cu niste mici impresii

- papusa Maria e extraordinara; eu am tratat-o cu destul dispret de-a lungul timpului dar aseara am dormit in pat cu ea, si o mai apasam, ea mai zicea ceva, noi ii raspundeam. problema era ca se facuse 12 noaptea, pentru ca mosul a venit tarziu la noi, eram in pat toate 3 cu Mariile dupa noi si nu stiu cum se facea ca din greseala o mai apasam si nimeream numai propozitii: Mami, hai sa coacem biscuiti! distractie mare, se ducea iar somnul; Mami, hai sa iesim afara si iar se activa toata lumea. O recomand! Au pieptanat-o, au gatit-o, au imbratisat-o, cantau cu ea toate cantecelele.

#492
geniest

geniest

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.561 mesaje

Postat 25 decembrie 2010 - 14:44

Chiar,Daria, ce fel de pian de podea ???? Exemplifica, te rugammm....

YMCA, cat costa papusa asta???
Sa-ti spun si eu despre Beados ca l-am luat acum ceva vreme. Se potriveste copiilor meticulosi, care au rabdare sa ajunga la produsul finit. E nevoie de un pic de concentrare si motricitate.
Daca unui copil nu-i place sa faca LEGO, nu-i va placea nici Beados...ca si comparatie...

Noi am facut toate figurile de pe planse si acum am ramas in pana de planse noi. N-am vazut rezerve de planse in magazine....doar bilute...
Eu am pus la pastrare figurinele facute pentru ca, ma gandesc, ca-i vor fi de trebuinta la Abilitati practice, la scoala. Merg lipite pe planse de desen.

#493
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 25 decembrie 2010 - 16:38

[:D]

Fi`mea a fost vizitata doar de MosiCraciunite adevarate [asia]

Pianul a calatorit 850 km pana la noi, direct de la Leditia [olala]

Voi pune poze imediat sa-l vedeti. Eu nu stiu de unde e, cred ca si David l-a primit cadou dar fiind baiat are alte preocupari [pk]

Revin..

Aaa, Beados. Se usca [:D] Mai greu e sa nimeresti ceva care sa semene cu ceva, insa Giulik e tare incantata [:D]



MoonDough ... o dezamagire pt mine. E o chestie nisipoaso-plastelinoasa, foarte usoara, care ia forma si se dezmembreaza extrem de usor. E pe tot covorul [:D]



Nenuco e superba [olala] Mai mult calul ei premergator care api se da in leagan, au fost extrem de inspirati cei care au creat aceasta jucarie si i se potriveste fie`mi.



Edit: pianul [:)]





Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"





*** Concursul KloraneBaby *** mam.jpg ***

#494
Lorikay

Lorikay

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.237 mesaje

Postat 25 decembrie 2010 - 17:38

Si maimuta mea a fost incantatae de cadouri: pe Little Poney nu il mai lasa singur (sa nu planga), cu caleasca s-au plimbat pana acum toate papusile (sa vada si ele cum este), Puzzleball-nota 10-facut si desfacut de vreo 10 ori, Beados-nu prea se descurca singura asa ca e lasat mai deoparte. Marea incantare a venit insa din niste maruntisuri: inele, rujuri, elastice de par, sampon, gel de dus si parfum (bineinteles, toate cu printese). A fost super: i-a spus Mosului poezii si i-a cantat, i-a dat prajituri.
A venit Mosul si la mine: mi-a adus niste carti pe care le mangaiam de cate ori le vedeam in magazin.
Sper ca toti sa se bucure de zilele acestea.
Craciun fericit!


#495
Leditia

Leditia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.717 mesaje

Postat 25 decembrie 2010 - 17:54

Daria,ce ma bucur,n-ai tu idee..[olala]

pianul este dintr-un catalog,o firma MLM,ceva de genul,a fost luat de bunica lui,mai demult,insa pt copiii mari,ca de fapt pt ei este,eu zic ca face toti banii.



Asa..impresii..iepurasul Jojo,ne place tare mult si merge si pe covor...e foarte funny.[olala]

David s-a jucat cu absolut tot ce a primit,acum calareste masinuta de la Daria[pup] si cara niste sticlute de la supermarketul primit dupa el..probabil vine de la shopping:)))

Deci,jucariile primite azi au avut un succes total.[pk]Si eu ma bucur enorm.[asia][flo]



POZE CU NOI

[mamica] de David Christian[copil]



Speranta si incredere pentru David

Poti ajuta si tu!Bazar umanitar pt David si alti copilasi speciali!.

#496
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.459 mesaje

Postat 25 decembrie 2010 - 17:57

[:D][:D][:D] dar ce le mai topaie Sela pe pian nu stiti voi [:-)))]



Daria & felina fioroasa[zana]GIULIA(2004 08 16) cu [buburuza] Sela

_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"





*** Concursul KloraneBaby *** mam.jpg ***

#497
Flowers

Flowers

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 25 decembrie 2010 - 22:13

Fetele au primit sub bradut doar doua cadouri: niste dulciuri si dvd-uri, dar si o ghicitoare care le indruma spre locul de jucarii unde erau ascunse doua cadouri si o alta ghicitoare care le indruma spre masina de spalat rufe, masina de spalat vase, microunde, cuptor...au primit in total cate 10 cadouri.Au fost foarte incantate de acest mos Craciun. Vor sa se repete istoria si la anul.[pk]

[hia]Flori, mami de
Julia Alessandra(5.07.2002)[autoroz] si Brianna Theodora (7.11.2008)[bicla]
[recevere]



#498
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 25 decembrie 2010 - 22:27

La noi :

Telefonul ptr fii-mea cea mare a avut mare succes, mai ales ca nu se mai gandea ca va primi asa ceva,de aseara numai cu el in mana este, si-a incarcat poze, cantece...etc.

Ptr fetita mijlocie seturile de la Hanna Montana n-au incantat-o asa...la maxim, sincera sa fiu...nici pe mine: chestia aia de impletit parul e cam aiurea, trebuie sa faci suvite fooooarte subtiri, bilutele ptr par- tot la fel, doar pe suvite subtiri le poti pune...ma rog...daca stiam ca-i asa...nu-l luam. Aparatul de tatuat...ala a fost mai ok, s-au tatuat toti 3, cariocile alea au capatul cam ...sifonat , chiar: stie cineva daca se gasesc si rezerve?
A mai primit un set din ala cu parfumuri...e interesant, il recomand ptr fetite mai marisoare, peste 8-9 ani .

Cel mic a fost super incantat si de masina de pompieri dar si de setul ala cu cetate de la Play Mobil. M-am ferit sa-i spun ca masina de pompieri are de fapt si un rezervor ptr apa[:D] si sper sa nu descopere nici el[alcool]

Editez ca am uitat de puzzle piramida: l-am facut impreuna cu fii-mea cea mica, pe mine m-a incantat [:D]

Roxana


#499
EllaX

EllaX

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 765 mesaje

Postat 26 decembrie 2010 - 03:29

Locul de joaca al lui Pip si Fifi a incantat-o. Ea mai are si casa-stropitoare a lui Fifi si casuta lui Mac si a facut un sat intreg de Floricele.

"Luna Betiluna si Dora Minodora - gaz-album cu pasarele" a fost citita de doua ori si va mai fi. Tinkerbell isi asteapta randul. A mai fost citita si e iubita o carte despre Craciunul unui iepuras numit Buzunaras (am uitat numele exact al cartii).

Jeleurile ursulet de la Haribo n-au avut succesul din alti ani (a fost preferata turta dulce facuta de mine).

Bakuganii (set de 3) de la bunica au fost la fel de apreciati ca locul de joaca al lui Pip. Ne-am [:D] jucat cu ei de numa'! Mai intai au fost luptatori si au fost izbiti de toate cele, apoi... [:D] apoi cel mai mic a fost puiul, ceilalti doi parintii si au mers la picnic si-au mancat conuri mici din bradul de Craciun si au mers la servici, respectiv gradi... Si tot asa. Puiul face "sconc, sconc" cand ii e foame. Asa se joaca o fata cu bakuganii, da? [:-)))][:-)))]

Puzzle-ul cu pompieri a fost facut relativ repede.

Hainele (o bluza de la noi si mai multe de la sora mea) au fost aproape ignorate. Stiam ca asa se va intampla, pe astea le descopera dupa ce se joaca mult.

A primit si un rucsacel pt gradi (cu Tinkerbell!) - ii place, dar atat.

Aaaa, si au mai bucurat-o ff mult bomboanele de pom puse de Mos Craciun insusi [:D] in bradul de Craciun. Si camera ei cea impodobita de noi toti (bradut mic, impodobit de ea; geamuri decorate, inclusiv cu o stea luminoasa, lant de hartie colorata [:D] facut de noi doua si atarnat de galerie, decoratiuni pe perdea si pe usa). Si bradul mare - care i se pare cel mai frumos brad de Craciun, ca l-a impodobit si ea. Si turta dulce facuta de mine pentru ea. Si colindele. Si musafirii. Asadar, Craciunul frumos e dat de o stare de spirit frumoasa. [olala]



EllaX cu Ana (30 iunie 2006)



#500
Noa

Noa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 394 mesaje

Postat 26 decembrie 2010 - 17:19



Si la noi a venit mosu mai incarcat ca niciodata.Initial mi s-a parut ca am exagerat,dar acum dupa ce i-am vazut incantarea si nerabdarea cu care desfacea cadourile ma simt fericita.

A primit asa:Nenuco scoala(dorita mult), troler roz pt scoala cu pisicuta Marie,Beados(setul pt incepatori)+set rezerva, jocul Comoara piratilor(dorit),joc Planeta maimutelor,1 Webkinz(e innebunita sa se joace),set caciula cu fular, pijama,creioane colorate.

Dintre toate cel mai mare succes l-a avut jocul Planeta maimutelor pe care nu si l-a dorit iar eu l-am luat asa intr-o doara.E super! Trebuie sa agati maimute in palmier fara ca acesta sa cada.Ii mai place mult nenuco si Beados .Cu comoara piratilor inca nici n-a apucat sa se joace.

Craciun fericit tuturor!



M-am facut mare!






Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -