Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Prietenii cei mai buni - cainii


74 raspunsuri la acest subiect

#31
Lemoni

Lemoni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 24 septembrie 2006 - 09:33

Astazi am avut o alta ora de dresaj, Max pare sa fie un catel destul de destept e defapt ca restul familiei.......glumesc.
Oricum asculta invatza repede tot ce ii se spune.Nu am apucat Nati sa citesc mesajul tau decat astazi dar intimplator la lectie era un caine care latra foarte mult si doamna aceea a pus intrebarea ce sa faca cu el ca o exaspereaza raspunsul a fost o sticla cu apa si lamaie stoarsa in ea si il spreiezi in fatza cica se socheaza si nu o sa mai latre.( Deci ma gandesc la o sticla din aceea pt apa de rufe daca ai cu tine si sa incerci. Chiar asta vroiam sa postez ce am auzit dar nu stiu daca o sa pun in practica ca al meu e tacut de latrat nu latra.
In fiecare zi invatam ceva nou si culmea nu este atit de greu cat credem !

#32
maggda

maggda

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 513 mesaje

Postat 13 octombrie 2006 - 09:11

Duminica am fost la primul nostru concurs,la CACIB si arbitrul ne-a dat "foarte promitator" ceea ce e super,a spus ca e un exemplar f reusit asa ca la primavara o dam la dresaj(la 1 an).
Lemoni voi cum stati cu dresajul?


Magda [ispita] si [zana] Bianca 8 anisori




http://community.web.../user/danut1965





#33
Lemoni

Lemoni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 943 mesaje

Postat 23 octombrie 2006 - 20:24

Stam bine cu dresajul mai mergem de doua ori si graduam ne da si diploma de college!Sincer mare diferentza numai in 6 saptamini deci 6 ore ca mergeam numai sambata a invatat o gramada,merge la pas asta era important pt mine ca e un caine de talie mare si ne rupea cand mergeam la plimbare,sta,se intinde pe burta si sta asa pana ii zic eu sa mergem,asteapta intr-un loc,singurul lucru pe care nu l-a invatat sa treaca prin tunel,trece prin el dar este prea happy si fuge ca nebunul de nu poti sa il mai prinzi ca vrea iar e rasa lor mai jucausa am inteles .In rest sunt foarte mandra de el.Nu stiu daca o sa mai iau inca 6ore sau sa astept la primavara sa mergem o sa vorbesc cu tipa aia.Dar ce a fost important a invatat chiar nu ma asteptam in asa scurt timp.

#34
olim

olim

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.590 mesaje

Postat 23 octombrie 2006 - 20:42

Am vazut si eu filmul, si e [cool]Parca e golden retriver, acesti caini sunt superinteligenti.Si eu am cerut mosului unu, sper sa primesc[^]
Am avut u rotweiler pe care l-au otravit vecinii aici, avea 4 ani dar era o catea foarte cuminte si desteapta[q], a mancat de pe jos si a murit in 30 de minute[bang][bang]
O seara buna tuturor[bis]

#35
happymum

happymum

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.615 mesaje

Postat 13 decembrie 2008 - 22:44

buna, vad ca de 2 ani nu a mai scris nimeni aici.

de ce? e un subiect frumos.

eu am un catelus in varsta de 8 ani, insa de 4 ani e la noi. fratele meu l-a gasit pe strada. ne-a umplut casa de veselie. parca am trecut mai usor peste greutati, caci puki nu ne-a lasat sa stam tristi. nu stiu, poate ca unii zic ca-s haihui la minte, dar nu imi vad viata fara el. e cel mai gelos catel din lume. pe cuvant, daca alint pe altcineva decat pe el e jale mare. sotul meu stie cel mai bine [:D].



poate reinviem acest subiect.

ce ziceti?



numai bine.



__________________________________

poate viitoare [gravi], te [ruga] DD



poze

#36
ana_micu83

ana_micu83

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.350 mesaje

Postat 14 decembrie 2008 - 03:15

E bine ca in sufletul tau ai facut loc si pentru iubirea unui animalut! Eu nu am animale in casa pt ca am un program f incarcat...sau sunt eu mai comoda..ambele variante merg mana in mana.

Dar, in urma cu ceva vreme am avut grija de catelusa unei prietene si am ramas impresionata de ea si inteligenta ei!De atunci mi-am schimbat complet parerea despre animate tinute in casa si despre iubirea pe care ajungi sa le-o porti!

Felicitari celor cu animale de companie!

#37
happymum

happymum

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.615 mesaje

Postat 14 decembrie 2008 - 14:30

oho, eu am un suflet asa de mare ca incap multi acolo. cu oamenii stau mai rau ca m-au dezamagit multi si tare dar... multumesc lui dumnezeu intotdeauna am reusit sa trec peste si sa iert mai mult sau mai putin.



si eu felicit pe toti cei care au animalute si le ingrijesc cu dragoste. insa, cei care nu au asa ceva si nu vad cu ochi tocmai buni acest lucru, sa nu aiba impresia ca noua crescatorilor ne e asa de usor. e exact ca atunci cand ai un copil mic, bebelus care depinde de tine. tocmai de aceea cand un cunoscut imi spunea ca ar vrea un catel, ii explicam pe indelete ce si cum, dar cum i se parea dificil, renunta la idee. sa ai un animalut nu inseamna numai distractie.



de asemenea inteleg si pe cei care nu vor deloc deloc.



loc de dragoste avem cu toii in inima, fie ca iubim animalele fie ca nu.



o zi superba.



__________________________________

poate viitoare [gravi], te [ruga] DD



poze

pentru ingerasi

http://tt.lilypie.com/tMrhp2.png

#38
ana_micu83

ana_micu83

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.350 mesaje

Postat 15 decembrie 2008 - 01:19

happymum---te salut si te imbratisez cu caldura!

Esti "de-a mea" adica locuiesti aproape de casa mea...Braila...eu sunt braileanca, dar stabilita in Sibiu de 6 ani!
Acum sunt insarcinata in 13 saptamani...vad ca si tu iti doresti lucrul asta!

Poate facem schimburi de pareri si experiente si pe tema asta!

Te pup!

Ana-Maria

#39
happymum

happymum

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.615 mesaje

Postat 15 decembrie 2008 - 02:59

Citat:
citat din mesajul lui ana_micu83
happymum---te salut si te imbratisez cu caldura!Esti "de-a mea" adica locuiesti aproape de casa mea...Braila...eu sunt braileanca, dar stabilita in Sibiu de 6 ani!Acum sunt insarcinata in 13 saptamani...vad ca si tu iti doresti lucrul asta!Poate facem schimburi de pareri si experiente si pe tema asta!Te pup!Ana-Maria
oho, ma bucur sa ne gasim. [batetoba] felicitari pentru [bb]!!!!!!!!!!!!!! sa fiti sanatosi si sa ai sarcina usoara. [flo] daca ai 13 sapt, inseamna ca marea intalnire e prin iunie-iulie. gresesc?la ce odisee esti?sigur ca putem face "schimburi de pareri si experiente si pe tema asta!". nu am prea multa experienta dar ce stiu, zic cu mare palere. eu am fost la odiseea mai-iunie 2009, dar din pacate acum sunt doar la "prietene dragi".si apropo, despre sibiu. in tinerete, (eheeeiii ce mult e de atunci, cam 10 ani)la un curs de speologie, am cunoscut niste baieti din sibiu. aveau un fel de a vorbi super tare. si mi-au povestit despre sibiu cum ca e superb.te [pup] si mai vorbim.felicitari inca o data.__________________________________poate viitoare [gravi], te [ruga] DDpozepentru ingerasihttp://tt.lilypie.com/tMrhp2.png

#40
ana_micu83

ana_micu83

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.350 mesaje

Postat 15 decembrie 2008 - 11:06

Da, la Sibiu exista un fel aparte de a se vorbi ..in prima luna de stat in Sibiu mergeam pe strada si cand ii auzeam cum vorbesc ma lua rasul, dar si cand incepeam sa vorbesc eu, radeau si ei!
Dincolo de felul in care unii pun accentul sau nu, sibienii sunt niste oameni cu niste principii mult mai sanatoase decat in zona noastra(sa nu generalizam, dar fiecare padure cu uscaturile ei).
Pe mine ma gasesti la "Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (4)", eu o sa nasc in Brasov la o clinica particulara in apa. DPN este 23 iunie 2009, dar sa ajungem pana acolo.

O zi buna! Si te asteptam sa vii in odiseea noastra cu nasterea in apa!


Panic Questions

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - Ieri, 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

Last Blogs

  • o noua minune

    Onyoana
    - Ieri, 19:14

  • Dulapul lui bebe

    Julix94
    - Ieri, 17:39

  • Am primit geanta bebelusului

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 15:56

  • Al treilea trimestru - saptamana 28

    IonIza
    - Ieri, 15:19

  • Al doilea trimestru - saptamanile 14 - 27

    IonIza
    - Ieri, 15:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -