Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV DR. DRAGOS ALBU 14 BRAVO LUMI


199 raspunsuri la acest subiect

#21
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 21 octombrie 2010 - 12:08

Buna dimineata fetelor,desi e cam tarziu va invit sa savuram cafeluta dintre dimineata si pranz , ceaiul,lapticul sau ce mai doriti voi
Va multumesc si imi doresc ca toate sa ne intalnim la odisee
Pupici [pup][pup][flo][flo][flo]

Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

#22
lyly_mar

lyly_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.286 mesaje

Postat 21 octombrie 2010 - 12:27

Buna fetele[pup][flo]
Am fost la eco,am 3 foliculi in jur de 10 si 2 foliculi in jur de 6,dr a zis sa mergem mai departe.....sambata merg iar la eco...
Va multumesc pt sustinere si bafta multa si voua!

#23
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 21 octombrie 2010 - 12:46

Lily,vezi ca se poate?
Continua sa crezi in sansa ta si totul va fi bine
Stii ca tu urmezi,si te asteptam cu vesti bune in continuare
Pupici
[pup][pup][flo][flo][flo]

Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

#24
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 21 octombrie 2010 - 12:48

Citat:
citat din mesajul lui anabel79

[pup][pup][pup]lumimar

ma bucur foarte mult pentru tine...chiar daca nu scriu pe acest forum te am urmarit, de fapt v am urmarit pe toate si v am tinut pumnii....ai grija de tine....[flo][flo][flo]



31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Anabel,multumesc
Iti doresc sa devii si tu mamaica cat de curand posibil
[pup][pup][flo][flo]

Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

#25
amacuba

amacuba

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 21 octombrie 2010 - 13:05

Citat:
citat din mesajul lui aristica

ama - eu am fost egoista si am sustinut fetele, in parte, in functie de cum le vedea randul. De exemlu, lui Lumi i-am zis de ieri ca are gemeni hi, hi.
Ce regim soro? Bine ca am reusit sa las tigarile, ca de 3 saptamani pufaiam ca o locomotiva. Lactate nu mananc, ca nu-mi plac. Acum, dupa ce-am lasat si tigarile beau cam 3-5 l apa/zi. Ieri am mancat o singura data toata ziua. Azi am sa mananc doar niste mere verzi...in rest, beau apa cam cat bea o iapa. Deci regim mai drastic decat asta nu mai e decat cel cu ciorba de varza si apa. Am de gand sa-l incep din weekend. Apoi monitorizez ovulatia si prestez la greu[:D]
Am inceput iar sa fac sport. Nu mai iau decat acid folic. Am sa iau un femibion sau un elevit pe zi, din ziua ovulatiei. Acum am 54 de kg si vreau neaparat sa ajung la 50 pana la sfarsitul lunii. Tu cum esti?

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA


aristico cum sa fiu...cam demoralizata soro dar asta e, ce sa fac.de tigari nu m-am reapucat ca ma stradui sa le las pana pa la 50 si dupa sa ma apuc iar ca deh...imi cam place tutunul[:D].ma gandeam si eu sa m-apuc de sport ca m-am facut cat vaca venita de la pascut.in ceea ce priveste mancarea, am luat-o iar pe fructe, incerc sa nu mai mananc prajeli si alte alea dar sincera sa fiu nu prea am chef de nimic.iau 1 femibion/zi, acifol de 5 una la 2 zile, magne b6 si seara omega3,liv 52 ca sa nu crape ficatul de la atata stimulare si o sa incep si pudra de orz verde ca e destul de buna, am mai luat inainte.soro m-as duce la un endocrinolog specializat, a zis o prietena ca ma programeaza ea la corina neamtu.sa vedem.problema mera este ca nu inteleg de ce nici macar nu au incercat sa se prinda avand in vedere ca au fost de super calitate.am aceasta nelamurire si vreau sa vad daca pot descoperi cauza .e ceva legat de implantare.tre sa mamai doocumenteze.acu mi s-a pus pata pe celulele NK dar nici macar nu stiu cu ce se mananca si unde tre sa le faci, dar cica ar fi si astea raspunzatoare.naiba stie.tre s-o iau incetisor dar sa ma grabesc ca timpul trece.pupici multi si iti dau pm.

sa ma scuze celelalte fete pt mesajul lung....[:I]
va pup pe toate si in special pe mamici, stiu ele care[flo][pup]

Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot

#26
honeys

honeys

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 514 mesaje

Postat 21 octombrie 2010 - 13:08

Buna dragele mele,

Maria, imi pare sincer rau, asa as fi vrut sa fim toate 4, cu ama cu tot, de nu-ti pot povesti... Sper sa reusesti sa treci peste si sa revii cu planuri; te asteptam cu drag.

Hopefull, subscriu la ce ai scris.

Lyly-mar - eu am stat de joi-ziua de la ET pana luni cand m-am dus la munca.

Inna08 si Baby-blue, tot spuneti de sotul meu ca are normospermie, si tre sa-l apar, ca-i al meu. Acea informatie e din 2007 cred, intre timp nici pe aia n-o mai are.

Va pup cu drag.



#27
amy2007

amy2007

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.062 mesaje

Postat 21 octombrie 2010 - 14:48

Buna fetele. Unele dintre voi ma cunosc si de aceea mi-am permis sa citesc ce ati scris pe aici.
Ma bucur pentru fetele care au reusit, honey, lumi, si sunt si trista alaturi de voi pentru cele cu nereusite.
Nu am comentat nimic pana acum si nu am intervenit, dar ma simt intr-un fel datoare sa-i raspund lui babyblue pe care o stiu de la aspirante: nu cred ca medicul ti-a zis ca ai 100% sansa de reusita. Nu cred ca cineva iti putea garanta.
Vorbesc in cunostinta de cauza, am FIV nereusit in martie cu dr. Laura Dracea. Stiu ce simti, stiu ca te gandesti la o multime de vinovati, insa, in toata povestea asta eu vad asa: medicul ginecolog te indruma asupra tratamentului, te monitorizeaza pentru a-ti evalua sansele de reusita (cele teoretice), te preda pana la urma pe mana embriologului, care se joaca putin de-a Dumnezeu si apoi totul este la buna voie a Domnului.
Si eu am cautat vinovati, am trecut de la vina doctorului la vina mea si apoi mi-am revenit: nu trebuie cautati vinovati, trebuie sa mergem mai departe, sa ne hotaram ce vom face in continuare, fie inseminari simple, fie FIV, fie adoptie, fie trecem peste momentul neplacut, traindu-ne viata asa cum e, dreapta sau nedreapta. Avem doar una si nu exista capat de drum, sau drum fara iesire (decat la finalul finalului).
Si eu vad forumul tot ca pe ceva care sa ne tina moralul sus, si din reusitele unora ar trebui sa ne dam seama ca se poate.
Ma bucur Lyly ca totusi ai 3 foliculi grasuni, sa speram ca totul va decurge normal si vei da o felie de tort stii tu unde, pentru toate fetele. La multi ani Lyly, si aici, si multa fericire !
Samiruto, stiu ca te mananca limba, dar pe de alta parte nu te stiu asa tacuta :D, deci, eu astept comentarii suplimentare.
Pup si Mirela si ma bucur ca flacaii sunt ok.

Una dintre fetele de la adoptii, unde citesc cu interes, are scris asa la semnatura: "Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore
___________________________________________________________________________________
Nu judeca niciodata pe nimeni, nu se stie cand viata te pune in postura celui pe care acum il judeci.
ASPIRANTA FOREVER
http://handmadeamy.blogspot.com/

#28
honeys

honeys

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 514 mesaje

Postat 21 octombrie 2010 - 14:51

LA MULTI ANI LYLY si fie ca aceasta incercare de a avea bebe sa fie incununata de succes.

[flo]

MULTUMESC DOAMNE.

#29
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 21 octombrie 2010 - 15:05

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

lumi felicitarile mele[pup][pup]
cine urmeaza????????

sa nu va vad ca va certati ca va dau la fundul gol

[gravi] +26 cu motaneii [baietel]Razvan si [baietel] Robert si mami de Vlad (12.12.1999) [ruga]

Multumesc frumos Mirela
Sper ca fiecare capitol nou sa contina numele unei fete sau mai multor fete care reusesc si sa o tinem intr-o petrecere continua
[pup][pup]

Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

#30
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 21 octombrie 2010 - 15:07

LA MULTI ANI LILY si succes maxim iti doresc
[flo][flo][flo]
[pup]

Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -