Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 16 voturi

Clubul nelinistitelor...


271 raspunsuri la acest subiect

#21
Deus

Deus

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.177 mesaje

Postat 11 august 2009 - 01:32

Citat:
citat din mesajul lui ilia_99

deus, topicul e pt toata lumea, nu doar pt cei/cele cu casnicii incercate sau pe muchie.. poate trebuia sa fiu mai explicita la inceput, mea culpa..
ahh... cu parapanta vreau si eu, dar mi-e frica! auziti.. da' soacra-mea a facut bungee jumping la .. 65 de ani! cool, uh? aa.. si neaparat vreau sa patinez iarna asta.. si sa ma inscriu la cursuri de dans..
mindy.. balanta cred ca face plinul la masina acum, bea mai tirziu.. ma bag eu la un pahar de vin, daca vrei.. noroc!


Si mie mi-e frica, dar frica ne taie aripile de vulturi si devenim gaini de curte...oricum suntem datori cu o moarte asa ca trebuie sa incerc sa-mi depasesc temerile:)

„Fericirea este armonia dintre ceea ce gandesti, ceea ce spui si ceea ce faci.”Gandhi

www.de-azi.ro

inspiratie, dragoste, putere ... pentru cine crede ca nu mai poate.




quod me nutrit me destruit



#22
Liliana82

Liliana82

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 11 august 2009 - 01:32

eu deocamdata sunt in perioada post natala asa ca fiziologic si hormonal sunt "setata" pe bebe. Asa ca acuma tot ce-mi doresc este sa ramana sufletelul sanatos si sai fie bine.
AA si mi-as dori tare mult sa nu ma mai doara operatia...cand ma ridic din pat pentru biberonul de ora 3 noaptea.
dar ... stati sa ma vedeti peste o luna...

#23
balanta

balanta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 11 august 2009 - 01:37

ilia plinul l-am facut...abia astept sa ajung la Popasul Pescarilor...e ...nu am cum sa va explc...iti vine si sa mori acolo...

...ilia cu parapanta am vrut si eu in vara asta...eu vreau, ca nu o faci singura ci cu insotitor...ah abia astept si nu-mi e frica...cand aveam 14 ani am invata sa innot dandu-mi drumul singura intr-un bazin cu apa de 2 mm...in mintea mea era ca daca vreau sa innot trebe sa pot ca sa nu ma innec si asa am invata sa innot...drept e ca dupa am facut o hepatita de toata frumusetea de la apa imputita pe care am inghitit-o....

si m-ati intaratat si am gasit doar o sticla de murfatlar

#24
ilia_99

ilia_99

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 867 mesaje

Postat 11 august 2009 - 01:49

ha, ha.. balanta.. ma crezi daca iti spun ca am in frigider o sticla de Jidvei alb? eu, care nu beau..
cu dansul.. aveam in liceu un coleg care dansa.. fetelor.. Dirty Dancing cum am dansat cu baiatul ala nu mi s-a mai intimplat. altfel, n-am avut nimic cu el, desi el ar fi vrut.. stii, chiar nu i-am nimerit la dans pe niciunul din fostii si nici pe actualul.. am dansat de mi-am pierdut mintile doar cu barbati cu care nu am avut nimic..
ahh...cu o singura exceptie, un baiat cu ochi verzi ca marea, pe care l-am si invitat apoi in camera, desi ne stiam doar de vreo 2-3 sapt.. nu ridicati din sprincene, eram proaspat divortata, la mare, singura.. din pacate dansa mai bine decit.. altceva! da' a fost dragut..si m-am simtit femeie in nou..

#25
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 11 august 2009 - 01:50

Super interesant... ilia99 [flo]



Eu doar citesc, deocamdata [8D]









Dana [zz] mama lu' [cavaler]Radu Stefan









Hobby



~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~



"If you wanna make the world a better place,

Take a look at yourself and then make a Change"


"Man in the Mirror" - Michael Jackson [floare3]





#26
ilia_99

ilia_99

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 867 mesaje

Postat 11 august 2009 - 01:53

Citat:
citat din mesajul lui danat
Super interesant... ilia99 [flo]Eu doar citesc, deocamdata [8D]Dana [zz] mama lu' [cavaler]Radu Stefan Hobby~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~"If you wanna make the world a better place, Take a look at yourself and then make a Change""Man in the Mirror" - Michael Jackson [floare3]
danat.. topicul sau ca l-am invitat pe baiatul ala in camera?...[:D]l-am iubit pe MJ, multa vreme.. asa ca in spiritul topicului recomand un citat din In the closet, mai degraba.. she wants to get it.. tu ce vrei, danat?

#27
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 11 august 2009 - 01:59

Citat:
citat din mesajul lui ilia_99
Citat:
citat din mesajul lui danat
Super interesant... ilia99 [flo]Eu doar citesc, deocamdata [8D]Dana [zz] mama lu' [cavaler]Radu Stefan Hobby~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~"If you wanna make the world a better place, Take a look at yourself and then make a Change""Man in the Mirror" - Michael Jackson [floare3]
danat.. topicul sau ca l-am invitat pe baiatul ala in camera?...[:D]l-am iubit pe MJ, multa vreme.. asa ca in spiritul topicului recomand un citat din In the closet, mai degraba.. she wants to get it.. tu ce vrei, danat?
ilia[:D] si baiatul din camera imi place, dar mai ales topicul [:)]Deocamdata sunt intr-o pasa cam proasta, nu prea stiu nici eu bine ce mai vreau... [alcool] dar imi fac elan cand o sa ma clarific...Offtopic: de ce zici la trecut despre faptul ca l-ai iubit pe MJ? nu-l mai iubesti? [bang]Dana [zz] mama lu' [cavaler]Radu Stefan Hobby~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~"If you wanna make the world a better place, Take a look at yourself and then make a Change""Man in the Mirror" - Michael Jackson [floare3]

#28
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 11 august 2009 - 01:59

Ce subiect fain! [:D]
Nici eu nu sunt la limita casniciei sau intr-o perioada critica a vietii (bine, frecusurile zilnice, ca toata lumea) da' tot ma bag in zama [:D].
De la relatia mea cu sotul sunt putine lucruri pe care mi le-as mai dori. Pentru ca este tot ce mi-am putut dori vreodata de la un barbat si sa scuip in san de 3 ori sa nu cumva sa vorbesc in ceas rau [fum].
Ce-mi doresc si nu primesc: acordul ex-ului ca sa-mi iau baiatul cu mine (e singurul lucru care ma tine treaza noptile), altceva nu imi mai doresc.
Ce as vrea sa fiu si nu pot: ghicitoare in stele.

Mamagiuliei, ce-i cu tine?


Elle

http://www.immunocal...a.blogspot.com/
http://www.immunocal.md

#29
balanta

balanta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 11 august 2009 - 02:07

danat...dupa doua pahare...nu mai ai nevoie de elan...doar de pat si clarificarile maine...

ei elle seb, scuipa si tu in san, ca nu-si doreste nimeni asa ceva...dar chiar si asa pot fi multe lucruri dorite si neimplinite si pe care nu le primesti

gata...plec ca mai am patru ore si ma trezesc...ilia tine sticla aia de jidvei...cine stie....poate intr-o zi...mie nu imi trebuie prea mult sa vin cu doua pahare la tine in fata casei



#30
ilia_99

ilia_99

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 867 mesaje

Postat 11 august 2009 - 02:08

danat, de ce esti in pasa proasta? hai sa ne spui, poate te scoatem.. spun ca l-am iubit pe MJ, pt ca la un moment dat m-am indepartat de muzica lui, am trecut la altele, mai mult hip hop, mai mult raggae, mai multa muzica black.. dar stiu si acum fiecare acord si cuvint din Dirty Diana, din Man in the Mirror si multe altele si l-am iubit si mai tare pe Bono, la concertul din Barcelona, cind i-a dedicat un moment lui MJ... mi-e inca drag daca il ascult, dar nu mai simt nevoia sa-i caut muzica, alte versuri ma fac sa vibrez acum.. U2 mai mereu..
elle seb, bine ai venit.. am vazut ca ai pb cu fostul, nu stiu ce sa-ti recomand, daca nu merge cu vb buna.. sa vb cu un avocat, pina la urma..


Panic Questions

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • ExperienÈ›a mea cu naÈ™terea la un spital de stat

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 05:56

  • vizita la medic de familie

    Ralu31031992
    - Ieri, 20:42

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 19:38

  • Instabilitate

    Erika91
    - Ieri, 19:35

  • Vine marea intalnire

    FloreClau
    - Ieri, 18:53

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -