Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Little People Playschool - 550 lei/luna


12 raspunsuri la acest subiect

#11
boeru

boeru

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 18 august 2011 - 23:54

Gradinita Little People Playschool s-a mutat intr-o noua locatie in str. Rasuri nr. 8, (Stefan cel Mare/Vasile Lascar) intr-o vila superba cu o curte de 350 mp. Toate salile de grupa sunt la parter, loc de joaca exterior amenajat special pentru cei mici, cu protectie (tartan). Salile de grupa sunt amenajate conform cu standardele impuse de legislatia romaneasca. Grupele sunt formate din 10-12 copii (in functie de varsta).

Un program educativ eficient este un program care îsi propune sa ia în seama copilul de la primele momente ale existentei sale si care implica toti agentii educationali care contribuie la cresterea si dezvoltarea lui. Meniul este special creat pentru cei mai micuti puiuti, posibilitati de personalizare a hranei, meniu special conceput la inceput de saptamana de bucatarul nostru profesionist impreuna cu asistenta.

Pe langa activitatile pedagogice, adaptate fiecarei varste specifice educatiei timpurii desfasuram si activitati extrascolare: proiecte ecologice, excursii si vizite tematice, proiecte antreprenoriale, concursuri.

Organizam deasemenea petreceri pentru copii si oferim servicii de baby-sitting.

Siguranta copiilor dumneavoastra este importanta pentru noi: supraveghere permanenta cu camera web, contract cu firma de securitate, acces monitorizat video.

Vizitati-ne pe facebook si pe www.little-people.ro



Pentru programare vizionare va rugam sa ne contactati la

0784.504.264 (Cosmote)

0746.342.266 (Orange)

e-mail: office@little-people.ro





Flor, mama de Raduc



Forzza Steaua!!!



poze noi-noute!



#12
georgyoana

georgyoana
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 02 noiembrie 2011 - 18:23

Eu mi-am retras copilul de la aceasta gradinita dupa o luna.Motive: Camerele sunt foarte mici, salile in care invata sunt si dormitoare, curtea era neamenajata in momentul in care am avut-o pe fi-mea acolo (am inteles ca intre timp au rezolvat aceasta problema). Cel mai mult m-a deranjat faptul ca au fost foarte deficitari la capitolul comunicare. In ultima zi in care am dus-o pe cea mica la gradi, a fost impinsa de un alt copil in timp ce se juca in curtea gradinitei si s-a lovit cu fruntea de o dala de piatra. A avut un noroc enorm pt ca lovitura a fost putin deasupra arcadei. Cand m-am dus s-o iau avea un hematom de dimensiunea unei mingi de ping-pong. Le-am intrebat pe educatoare de ce nu m-au sunat sa ma anunte ce-a patit fetita? Au ridicat din umeri...Am vrut sa vb cu directoarea, nu era acolo. Pana la urma am ajuns acasa cu copilul si am dat (nu exagerez!!!) vreo 5 telefoame pana am putut sa discut cu directoarea. Ba nu raspundea, ba raspundea si zicea ca nu are semnal, ba ca vorbeste cu un parinte si mi-o da la tel pe adjuncta. In final vorbesc cu dansa, si culmea tupeului, zice, recunosc, copilul a fost impins de un alt copil, vedeti va spun adevarul, puteam sa zic ca s-a impiedicat! Si alta, si mai tare: din punctul meu de vedere eu n-am nici o vina, am comandat covor special pentru curte dar nu a venit inca, ce era sa fac? Nici o scuza, nici un cuvand de sincera compasiune, nimic! Insa atunci cand ma suna pentru taxa, numai lapte si miere! NU mi-au dat contractul inregistrat desi am semnat pe ambele exemplare, nu mi-au dat chitanta de plata a taxelor, nu sunt inregistrati la ministerul invatamantului. Parintilor le spune ca sunt in curs de acreditare. Mint cu nerusinare. Cei de la minister nici n-au auzit de aceasta gradinita. JALNIC!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -