Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (165)


202 raspunsuri la acest subiect

#21
ratonelu

ratonelu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.435 mesaje

Postat 04 august 2009 - 13:14

didi, mda...culmea ca la noi n-a facut asa pan la 6luni.
[:D]zona crepusculara
nocom, bataie, mamico, lasa cochila in pace.
laura, pupam mamica anchilozata
bitza, fructe o sa-i dau(dar nu le rontaie ca nu prea are cu ce)...covrigei, biscu etc....si iaurt, branzica...ii dau. borcanele sasha nu mananca. dar o carnita...o ciorbita....o ceva bun?
sa-i iau de burta?[:D]cu otet, ardei iute si smantana sau fara?
[:D]rox, asa ti-as face si eu, precum david.sa te vad pe sub pat.[:D]
si nu te mai da mare...ca sa anunt politia, stim cine a furat noaptea, nu crezi ca stim amandoua?!
[:D]si facem concurs de tipete cochii! va luam detasat! de foame, de suparare, de placere...de orice fel!
intru acusi in concediu si va dau strangerea in parc....cu premii , nenica, altfel nu!

carla,mami de putoiu sasha


#22
ratonelu

ratonelu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.435 mesaje

Postat 04 august 2009 - 13:26

deci, merge cineva la mareeeee??????
cum sa ajung la contu comun(nu mai stiu parole etc)-zicea nerantula ca are tel acolo...
tocmai mi-am dat seama ca-mi trebuie o lada frigorifica...naspaaaaaa

carla,mami de putoiu sasha


#23
piolica

piolica

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.582 mesaje

Postat 04 august 2009 - 13:28

Hello, hello,

kristin, wow ce safari! Impresionant! Asta-mi place mie acolo la voi, sint mii si mii de chestii de facut. (Si in Franta sint, insa la o scara mai mica, totusi[8D])

anamona, merci pt pontul despre ie. Eu nu vreau ie pt la mare, ci pur si simplu vreau sa o imbrac in ie din cind in cind, sa scoatem in evidenta originile romanesti[:D]

babytza, faza asta cu suzeta si nu numai o face si Elsa si banuiesc ca mai toti copiii de pe aici. Cica e virsta la care lasa obiectele sa le cada din mina, asta cica-i distreaza, e un joc pt ei si se supara daca nu i le dai inapoi. Citeam intr-o carte ca nu ar fi bine sa-i certi, asa isi dau seama ca au o anumita putere asupra acelui obiect, cu toate astea pt ei e un joc, un joc amuzant (mai putin pt noi). Cit despre fazele cu tipatul, hmmm, nu stiu ce sa zic. Si Elsa tipa citeodata, dar la ea banuiesc ca e mai mult ca vrea sa se auda tipind. O amuza chestia asta, chiar ride dupa ce trage niste chiote.

va pupacesc.

Mamica fericita de bebelina Elsa

#24
piolica

piolica

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.582 mesaje

Postat 04 august 2009 - 13:45

ati cumparat premergator din ala care se impinge, nu stiu cum se numeste in ro.
ce ziceti de asta? eu i-as lua Elsei unul din asta, insa as vrea avizul mamicilor cu mai multa experienta
http://www.amazon.fr...49375329&sr=1-2


Mamica fericita de bebelina Elsa

#25
Nocom

Nocom

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.503 mesaje

Postat 04 august 2009 - 15:20

piolica antemergatoarele sunt super OK, nu numai in perioada asta cand invata sa mearga ci chiar pana la 2 ani, au o reala placere sa le impinga prin casa/curte!!! Cel putin la noi asa a fost. Si Daria este ff icantata de el. Eu zic Go fot it!!!









mami de [zana] Daria Anastasia (24.09.2008) si [cavaler] Matei Tudor (11.07.2004)



poze cu noi poze DARIA



slabesc cu superdieta



#26
piolica

piolica

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.582 mesaje

Postat 04 august 2009 - 15:25

Citat:
citat din mesajul lui Nocom
piolica antemergatoarele sunt super OK, nu numai in perioada asta cand invata sa mearga ci chiar pana la 2 ani, au o reala placere sa le impinga prin casa/curte!!! Cel putin la noi asa a fost. Si Daria este ff icantata de el. Eu zic Go fot it!!!mami de [zana] Daria Anastasia (24.09.2008) si [cavaler] Matei Tudor (11.07.2004)poze cu noi poze DARIAslabesc cu superdieta
merci pt raspuns, o sa-l cumpar.singura chestie e ca asta se transforma si in masinuta e un 2 in 1, insa nu are un miner special ca parintii sa-l impinga (cel putin asa scrie in singurul comentariu la acest articol), insa la pretul asta nu se poate trensforma si in avion...[8D]inca o data merci!Mamica fericita de bebelina Elsa

#27
anca81

anca81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 04 august 2009 - 15:31

Moama, ce cald e, groaznic [bang]



Ne-am intors si noi acum din parc, acolo e bine, umbra insa drumul pana acolo si inapoi - crima.



Piolica, e misto walker-ul. Babytza are unul asemanator, am vrut si eu sa-i iau Carlei si poate ma lipesc de unul saptamana viitoare, de ziua ei.



Nocom [pup] Dariei.



Eu sunt cam ingrijorata cu mersul Carlei, nu vrea sa mearga singura si pace. Daca pana acum cateva zile facea pasi singurica daca o chemam la mine, acum cum o las de manuta se pune jos in fund [:0]. Stagneaza asa la mersul sprijinit sau de mana de vreo 3 luni deja.



[9cer] Anca & [copil] Carla (13.08.2008)



#28
kllemi

kllemi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.474 mesaje

Postat 04 august 2009 - 15:41

buna fetele

Nici nu stiu cu ce sa incep...in primul rand paula-laura cel mic este mortal in apa [olala]...dabea astept sa o duc si eu sa vad cum reactioneaza...[pup]

lidia imi pare foarte rau ptr cea mica sper sa nu fie ceva grav..[pup]insanatosire grabnica....si tie multa putere [pup]

babymom ma bucur tare ca ai revenit sper ca sau rezolvat problemele cu bine...[pup][pup]

Hai ca de o oar ma chinui sa scriu mesajul asta, mai un rand mai copil 10 min, inca un rand scris iar copil 15 min...oofffff, aaaaa apropo la voi sa intamplat cand le-au dat dintii si sus si jos sa scrsneasca din ei ca la mine da...si nu stiu de ce face asta, poate o deranjao...[:D]...prea multi dinti [:D]


[mamica] fericita de [comoara] AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)


#29
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 04 august 2009 - 15:43

La cate luni au inceput puii vostri sa mearga singuri?sau macar tinuti de o manauta,sprijiniti ...eu de ii dau drumu la o manuta se duce in nas[:D]si ma cauta imediat sa ma agate,de il tin de ambele maini zici ca e un titirez toata ziua ma alearga,nici de ridicat singur nu vrea(e puturos)sau e prea mic...



Poze.Luca la plaja

#30
c.valy

c.valy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 651 mesaje

Postat 04 august 2009 - 15:49

kllemi al meu de la 7 luni cand i-au iesit si perechile la dintii de jos scrasneste dintii,o face mai ales cand e putin nervos si cand nu mai vrea mancare[:)]sper ca pana ii iese toti sa nu o tina asa ca de cate ori il aud mi se ridica parul pe mine,ii zic sa nu mai faca si el se amuza tare[:D] si face si mai tare(parca in ambitie)lui chiar ii face placere,sper sa nu devina obisnuinta.



Poze.Luca la plaja


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -