Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Scoala nr. 146


41 raspunsuri la acest subiect

#31
micheline29

micheline29

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 28 mesaje

Postat 23 noiembrie 2010 - 14:07

Fetelor, Cricor si Inaf sunteti extraordinare! M-am hotarat clar pentru 146, mai ales faza cu tv-ul e super. Cum am citit azi pe hotnews ca pregatitoarea ramane la gradinite (cel putin astae propunerea comisiei senatoriale si cred ca va trece asa), noi ne vom inscrie practic in 2013/2014, deci prindem generatia care are acum clasele a IIa ceea ce e superok, plus ca am timp berechet sa ma interesez. (pregatitoarea va deveni obligatorie la gradinite, deci desi educatoarea mi-a spus ca as putea sa-l dau dupa grupa mare acum, in viitor va fi probabil dificil).
Cricor pe care din invatatoarele care sunt la afterschool la Happy Univers o stii? eu stiam de la educatoarea lui fi-miu doar de doamna Colea, mai este una? (vreau sa trec pe acolo sa vorbesc cu ele la anul).
inca o data mii de multumiri lui Cricor si Inaf - ati reusit sa faceti o mama insistenta si nehotarata sa se decida (adica pe mine)!!! Plus ca informatiile voastre chiar n-am de unde sa le iau de altundeva![flo][pup]
Micheline

#32
Cricor

Cricor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 23 noiembrie 2010 - 19:53

Din cate stiu eu, After school-ul Happy Universe e al unor doamane - 2 la numar. Una din ele este invatatoare la clasa 1 acum. Nu stiu daca ea se mai ocupa efectiv de copii sau doar "supravegheaza" activitatea.

#33
Naty

Naty

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.596 mesaje

Postat 24 noiembrie 2010 - 12:53

Fetelor, de doamna invatatoare Sarbu stiti ceva?

Eu am auzit ca e OK si la ea as vrea sa o inscriu.



Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)



NOI



Asa a venit pe lume Ioana



Si asa Nadia









#34
busymummy

busymummy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 633 mesaje

Postat 29 noiembrie 2010 - 17:27

Buna fetele[pup]



Cine poate sa-mi dea si mie mai multe info despre doamna invatatoare Ana Dinu?



Multumesc[flo]



[mamica] de Vlad - [copil] 11.11.2009 si Andi - [bonjovi] 5 ani.



POZE NOI si POVESTEA LUI VLAD





#35
magdavoicu

magdavoicu
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 15 februarie 2011 - 23:26

Fetelor dragi, haideti sa va spun eu cum sta treaba cu scoala, indiferent de scoala... Noi suntem de anul acesta la 146. Ne-am agitat, am intrebat, am ascultat pareri, am fost la scoala, am vorbit cu toata lumea. Din pacate, ideea noastra despre scoala nu are nici o legatura cu realitatea. Nu mai conteaza cine este dascal bun, ci cine este un dascal caruia sa ii pese. Lipsa de implicare generala si de "sictir" (scuzati limbajul) se reflacte si in sistemul de invatamant. Nu mai sunt invatatorii pe care ii stim noi, care sa aiba dorinta de a invata un copil sa faca primii pasi in viata sociala.
Deci, revenind la subiectul 146, este o scoala civilizata, curata, cu un grad mai mare de securitate decat in alte scoli, nici cea mai buna si nici cea mai rea. Este ok. daca va este aproape de casa merita sa mergeti acolo. Baietelul meu este clasa a1a C si fetita va intra si ea in clasa a1a anul acesta. Am auzit si eu tot felul de pareri despre o invatatoare si despre alta. Nu va duceti la cea mai renumita...

#36
laurakarina

laurakarina
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 09 august 2011 - 16:47

hello,
am o fetita care trece in clasa a III-a acum in toamna.
Am nevoie de cateva informatii, daca cineva ma poate ajita.
Doresc sa o mut la scoala 146 sau 150. Stiti cumva cat costa semiinternatul si masa/zi?
Poate cineva sa-mi recomande o invatatoare buna care acum in septembrie este la cls 3 ? ce inteleg prin invatatoare bun: sa fie implicata, sa lucreze cu copii la mate si romana, sa fie deschisa si corecta, sa poata evalua corect copii. am un copil bun si la scoala la care a fost nu am avut o experienta prea buna.

Multumesc tuturor care ma pot ajuta cu un raspuns,

#37
Bretania

Bretania
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 15 octombrie 2011 - 17:33

Am tot urmarit de o perioada subiectul legat de scolile 150 si 146. Sunt curioasa ce pareri au mamele care si-au inscris copii la scoala 146 in clasa I anul acesta 2011/2012. Stiu ca a trecut putin de la inceperea naului scolar, dar ma gandesc ca pana acum a avut loc macar o sedinta si sunt curioasa de parerile pe care vi le-ati facut despre invatatoarele ce au preluat acum clasa I. Poiate ne spuneti cat de greu a fost sa ajungeti la invatatoarea preferata sau daca au anumite pretentii!
Multumesc anticipat.

#38
Naty

Naty

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.596 mesaje

Postat 18 octombrie 2011 - 15:55

Ioana a inceput scoala anul asta, la 146.

Pana acum sunt foarte multumita. Nu suntem la cea mai vestita invatatoare, am lasat-o sa mearga acolo unde a fost repartizata, fara interventii.

Doamna e foarte ... pe gustul meu: tanara, blanda dar in acelasi timp stiind sa se impuna copiilor, nu da teme multe, comunica mult cu parintii (e-mail, biletele, sedinte cu clasa si consilieri private). Copiii o plac foarte mult.

Scoala e curata, nu am auzit pana acum de incidente grave legate de disciplina, copiii provin in general din familii medii. Se pune mult accent pe securitatea copiilor (de exemplu doamna ii duce la plecare pana la usa scolii si fiecare copil trebuie sa anunte cand pleaca si cu cine, nici un copil nu e lasat de capul lui).



Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)



Asa a venit pe lume Ioana



Si asa Nadia









#39
george_bton

george_bton
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 02 ianuarie 2012 - 18:28

La multi ani tuturor parintilor si copilasilor!!!!
Am urmarit si eu in timp acest subiect, cu interes, pentru ca stiu ca 146 e una dintre cele mai bune scoli din zona. ar trebui sa mergem si noi la grupa pregatitoare din toamna, asa ca apelez la mamicile care au copii la 146 si au intrat in contact cu orice informatie utila pentru postura noastra sa ne sprijine. nu stiu inca daca si cate grupe de clasa 0 se vor face anul 2012-2013 si ce invatatoare va/vor alege sa ia aceasta/aceste clase. de pe forum am retinut numele dnelor Gavrila Roxana si Mihaila Daniela, despre care nu cunosc alte lucruri (cat de implicate sunt etc.). Multumesc frumos pentru sprijin.

#40
Anamaria-Livia

Anamaria-Livia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 18 februarie 2012 - 21:36

Fetelor,
Daca vreti sa inscrieti copii in clasa I la scoala 146 v-o recomand, cum s-ar zice "cu toata raspunderea" pe Daniela Mihaila. Jos palaria!
Baiatul nostru termina acum clasa a IV-a in clasa ei si inca mai spune ca lui ii place mai mult la scoala decit acasa. Este un institutor prin vocatie, nu doar prin formatie, care-si face meseria cu multa dragoste. Copiii sunt toti indragostiti de ea, ce zice Doamna, e litera de lege. Lectiile sunt de cele mai multe ori invatate din clasa, iar temele de acasa au fost echilibrate. Andrei este un zurbagiu, dar in toti anii si-a facut lectiile singur, nu l-a ajutat nimeni. Vreau sa spun,ca era/este atit de sigur pe ce a invatat din clasa, incit niciodata nu a avut probleme cu vreo tema. Eu va urez sa fiti cel putin la fel de multumite de invatatoarea pe care o veti alege, indiferent care ar fi ea!

Anamaria si Andrei (28.04.2002)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -