Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (163)


216 raspunsuri la acest subiect

#71
anamona

anamona

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.986 mesaje

Postat 31 iulie 2009 - 00:08

c.valy ma intrebai mai devreme de greutatea fiicei mele la nastere. S-a nascut cu 3 kg si 48cm.
Dar desi s-a nascut cu greutatea sub medie, a recuperat f mult in prima luna iar pana acum 2 luni cand am inceput serviciul a avut greutatea medie varstei ei. Acum e iara sub medie...

Cat priveste inaltimea, tot in prima luna a recuperat k lumea, si de atunci e cu inaltimea la limita superioara a varstei ei ....poate si din cauza asta imi pare subtirica, dar pe de alta parte sunt fericita ca am o fetita sanatoasa, frumoasa, vioaie, vesela si foarte comunicativa.


#72
anamona

anamona

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.986 mesaje

Postat 31 iulie 2009 - 00:11

Giulianna, succes cu bijuteriile
vad ca e super trendy sa ai afacere cu briz brizuri :) din ce in ce mai multa lume aud...cred ca e foarte comod ca le confectionezi singura acasa.

din ce sunt facute?

#73
lala77

lala77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 632 mesaje

Postat 31 iulie 2009 - 00:17

Ne mai tineti minte???!!!!

Ajungem f rar pe aici din lipsa de timp. Am fost si noi la mare, in Bulgaria. Frumos dar cam scurt.Pun un filmulet; scuze dar camera mea pune toate filmuletele cap la cap (nu stiu de ce-cred ca o sa instalez softul ei) asa ca o sa vedeti toate tampenile pe care le-am filmat pe acolo.[alcool]

[tube][/tube]

Anna e bine; creste frumos. Are 11,2 kg; papa bine. Sa te fereasca sfantul sa vada mancare si sa nu ii dai si ei.[:D]Ne cauta si in gura daca mestecam guma.[:D]
Pe plaja n-a fost chip sa stam ca dumneaei manca nisip cu ambele maini, asa ca ne-am facut veacul pe la piscina ca acolo nu avea ce sa manance.[:)]
Avem in total 4 dinti; ultimii doi (incisivii centrali) au iesit cu mare tam-tam si febra 39.5 chiar inainte de a pleca la mare.Deja alaptatul a devenit ceva cam ciudat dar ne dam noi pe brazda.
Se chinuie de zor sa mearga si ea in 4 labe insa slabe sanse din motive de popou cam greu; de vreo 3-4 zile ii iere un fel de tarat pe un picior. Bun si ala; macar ajunge omul la sertare.[:D] Se ridica in 4 labe si cand vrea sa paseasca ...poc, jos. Si treaba asta o enerveaza rau. Motiv pt care practica si-n somn. Azi noapte a facut asa cam la fiecare 30 min.

Am vazut ca vorbeati de bucatele mai mari. Anna, desi are numai 4 dinti (de fapt 2 ca cei mai noi abia se vad) , mananca fructe intregi (caise, piersici-e si in filmulet, pepene), biscuiti intregi, tartine ii fac dimineata cu branzica si ii dau felia intreaga. Si ii place la nebunie. Nu pateste nimic. Stiu si eu un caz cand un nenea de vreo 30 de ani a murit inecat cu un mic insa astea sunt cazuri izolate.


Inca o intrebare si fug la nani: de ce suntem in sarbatoare?[:I]

Fug la nanita ca daca mai "merge" Anna mult in somn maine cred ca merg eu in 4 labe. Si trebuie sa ajungem la prima petrecere din viata noastra de bb, la ziua altui bb. Deci iesim in societate.[:)]Noapte buna!

http://community.web...568109497amcroS
anna-rebecca-02.10.2008
alice-mihaela - 21.01.2007

#74
nikolici

nikolici

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.256 mesaje

Postat 31 iulie 2009 - 00:30

ankussa lasa broscaletele in pace!!!Schimba bateria la baiat[:D]!



Yo Miss Karinutza(14.10.2008)



#75
nikolici

nikolici

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.256 mesaje

Postat 31 iulie 2009 - 00:31

lumi si eu ma gandesc la voi...Karina la alte alea...cai verzi pe pereti de exemplu![pup]



Yo Miss Karinutza(14.10.2008)



#76
nikolici

nikolici

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.256 mesaje

Postat 31 iulie 2009 - 00:39

lala suntem in sarbatoare ca deja primul boboc a facut 1 an!!!Incepe sezonul bobocilor nostrii la sarbatorit!

Ce fete mai mai pe plaja!Sa-ti traiasca!



nausica super tare Ania echipata!Mie mi-ar fi teama cu bicla printre strazi...in parc mere dar pana acolo e ceva de strabatut.



preety welcome back, sper ca sunteti bine![pup]



Yo Miss Karinutza(14.10.2008)



#77
anamona

anamona

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.986 mesaje

Postat 31 iulie 2009 - 00:50

vad ca intrebati de babymom, ei bine vin cu vesti proaspete.

e bine, dragos face progrese din ce in ce mai mari, ii da fiori cand urca treptele in viteza [:D] si cand vede paharul cu apa cere "aa-pa".

mie una mi se pare extraordinar de procece, ca ar fi ginere-miu dar ca asa e :)

va saluta pe toate si ii este dor de noi si de forumeala.

deocamdata este inca in pauza de forum, dar este cu gandul la noi.

#78
babytza

babytza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.624 mesaje

Postat 31 iulie 2009 - 01:08

Hello si de la noi [flo]



Eu sunt terminata cu piciul...urla toata ziua din cauza dintelui. L-a terminat....[q] Am incercat sa ii dau nurofen si nu am avut nicio sansa...maine ii dau o pastiluta pt dinti care se dizolva instant dupa ce i-o pui pe limbuta. Are o prietena aduse din America si daca sunt bune o sa iau si eu. Sunt homeopate. E ultima speranta sa mai am si eu liniste si el sa fie calm [q] E bine ca macar noaptea doarme si nu se trezeste plangand [:)]



nausica tare dulce e Cipanul pregatit de bicicleta [olala][olala][olala]



Roxi sunt fara cuvinte la intamplarea cu cateii...bine ca nu au patit nimik [flo][pup]



Valy eu pe Valentina am pus-o tarziu pe olita, avea 2 ani, deci nu pot sa te ajut. Dar stiu ca pana la un an jumate ei nu isi controleaza sfincterul, deci nu e asa graba. Daca reusesti si mai devreme bravo !!!! [flo]



Ankussa puuuup , multumesc mult [pup][pup]

Babymom ne-a anuntat ca nu mai intra , pentru ca are de rezolvat niste probleme. [:(] Sper sa rezolve cat mai bine pentru ea si familie si sa nu fie ceva grav [flo]



Alexa iti trimit pe mess. Nu as vrea sa fiu sanctionata ca imi fac reclama aici [:D]



Lumi ne gandim si noi la tine chiar daca nu scriem mereu asta [flo][flo][flo][flo][pup][pup][pup]



Nocom bine ca nu e grav cu printesa [flo][pup][pup]



Andy g [hia] bine ati revenit !!!!!!!!! [pup][pup]



Bitza sunteti bine ? [flo]



Felicia mortala la povesti ca de obicei [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]



Preety [pup][pup][pup][pup]



klemi te inteleg perfect cu bebelina si eu fac zilnic curat mai ales de cand merge pe jos si cand doarme nu stiu ce sa fac mai repede...curatenie, papa, rufe .....[pup]



Lala bine ati venit !!!! Am vazut filmuletul , sunt niste scumpe fetitele tale in piscinuta [olala][olala] Parca am revazut-o pe Valentina cand era micuta [:D]

Distractie placuta la primul party al bebelinei !!!! [flo]



Nocom , Nerantula multa sanatate sotilor [flo][flo]



Lidia sarcina usoara in continuare si un bebe sanatos !!!!!!!!! Sa treaca peste toate greutatile !!!! [flo]



Ieri am vazut nepotelul lui Joy [olala][olala][olala] Moaaaama ce pofta mi-a facut de bebe mic [:D] Iar Sofia e o dulce , pe zi ce trece e tot mai frumoasa [olala]



Babytza si puii[hippi]Valentina [copil]David



Poze

#79
mamidestefan

mamidestefan

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.311 mesaje

Postat 31 iulie 2009 - 01:08

Citat:
citat din mesajul lui Ankussa



Mamidestefan mai pune o data pozele alea ca io nu mai stiu parola la contul comun si nici n-am putut sa le vaz atunci, eu mai am 3 kg si ajung la greutatea de dinainte de sarcina dar nu pot spune ca eram vreo silfida, daca mai slabesc inca 3 pe langa astea ma declar multumita dar intai sa termin cu alaptatul. daca nu vrei sa le mai pui pe forum poate imi dai PM plzzzzzzzzz[:D]





Mai fetelor, mie mi-e dor de Babymom, oare o avea vreo problema? Babymom daca putem sa te ajutam [flo]





Ankussa





ai PM..



BABYMOM ..Este bine..sunt sanatosi cu totii..dar nu prea mai are timp sa intre pe aici .



LIDIA [mamica] de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)



Cu SUPERDIETA... in curind sirena[pk]

#80
_giulianna_

_giulianna_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 31 iulie 2009 - 01:09

Ma bucur ca va plac bijuteriile.



Kllemi ai PM.



Anamona, sunt din diferite materiale, de la margele crosetate la sticla de murano si pietre semipretioase. Pentru mine este o activitate extrem de relaxanta, imi place la nebunie sa le execut.



Mami de [copil]Eduard-Gabriel (17.08.2008)



Ticker Edi

Ticker mami



Daca va place de mine, votati-ma! (giu1)


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cu bebe in burtica la Zoo

    Pau26
    - Astăzi, 13:17

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -