Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2008 -IN SARBATOARE !!! (163)


216 raspunsuri la acest subiect

#41
Nocom

Nocom

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.503 mesaje

Postat 30 iulie 2009 - 15:31

Nerantula multumesc , o sa vad ce zice dr... M-a speriat sotul asta al meu, parca e dae pe alta planeta.. M-a sunat de la clinica si mi-a zis ca are ff multe trombocite...cand a juns la serv mi-a scanat buletinul de analize si am vazut ca fff multe trombocite sunt 590 fata de 450 max normal. Nu zic ca e bine, dar nici de bagat in sperieti.. Cand e vorba de copii are niste atacuri de panica... offf



imi pare rau ca tati are probleme si s-ar putea sa ratati concediul...Auzi, cumva tati al vostru e tati al nostru? Ca si al meu are acum niste probleme naspa cu un picior, abia poate merge la servici si din cauza asta nu mergem la mare in we...Hmmm[alcool]







mami de [zana] Daria Anastasia (24.09.2008) si [cavaler] Matei Tudor (11.07.2004)



poze cu noi poze DARIA



slabesc cu superdieta



#42
Nerantula

Nerantula

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.451 mesaje

Postat 30 iulie 2009 - 15:39

Citat:
citat din mesajul lui Nocom
Nerantula multumesc , o sa vad ce zice dr... M-a speriat sotul asta al meu, parca e dae pe alta planeta.. M-a sunat de la clinica si mi-a zis ca are ff multe trombocite...cand a juns la serv mi-a scanat buletinul de analize si am vazut ca fff multe trombocite sunt 590 fata de 450 max normal. Nu zic ca e bine, dar nici de bagat in sperieti.. Cand e vorba de copii are niste atacuri de panica... offfimi pare rau ca tati are probleme si s-ar putea sa ratati concediul...Auzi, cumva tati al vostru e tati al nostru? Ca si al meu are acum niste probleme naspa cu un picior, abia poate merge la servici si din cauza asta nu mergem la mare in we...Hmmm[alcool]
595 trombocite avea Gruia atunci, apoi au inceput sa scada.Nu-mi spune ca tati al vostru e blond cu ochi albastri, ca toata lumea ma intreaba cu cine seamana Gruia [:-@]Gruia - haiducel iubit 16.09.2008Votati leusorul Iedi! (giu1)

#43
andy_galro

andy_galro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.559 mesaje

Postat 30 iulie 2009 - 15:47

Salutari! ne-am intors si noi ieri de la munte unde a fost EXCELENT si mai vreaaaaaaau[:D].....in alta ordine de idei Andrei a fost ok per general, a mancat un pic mai bine, a dormit un pic mai bine dar a si urlat mult mai tare si mai mult decat acasa( eu tot sper sa fie de la dintii care stau sa iasa[:D] ca si noaptea se trezeste urland saracul si daca-l dau cu gel adoarme la loc si nu mai are treaba)....asa de bine mi-a priit acolo aerul curat, plimbarile[olala], chiar m-am relaxat...am gasit in Brasov si o ie pentru Andrei pentru plaja[pk]...e super faina ....ce sa va mai zic? astept concediul de la mare[:D]



[mamica] de [copil]Andrei Petru(18.08.2008)



Asa creste strumfi[foto]


________________

"You can learn many things from children. How much patience you have, for instance"



"Ca sa intelegi dragostea parintilor tai, trebuie sa cresti tu insuti un copil"



#44
felicic76

felicic76

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.008 mesaje

Postat 30 iulie 2009 - 15:49

ratonelul: parerea mea, pe vremurile astea de criza, ciocu' mic si joc de glezne[:D] Ia nu te mai sesiza tu ca nu esti dorita, ca trebuie sa pleci[:-@]. Ce-i asta? Nu trebuie sa te "simti" cand ai un serviciu bine platit, de rupt oasele undeva sigur gasesti, da' de ce? Aici ai vechime, salariu frumushel, ce te intereseza treaba cu "dorinta"? Vrei sa te ia cineva de nevasta pe-acolo? Fa-te nesimtita, daca ti se pun bete in roate, pune si tu, dublu[:D]Tu de ce te-ai intors la munca in loc sa stai cu Sasha? Pentru niste banuti, nu? In locul tau mi-as lipi niste superglue intre scaun si fund[:D] si as sta pana mi-ar gasi "ceva" super beton sa ma dea afara, numai asa, de-a naibii, ca nu mor caii cand vor cainii[:D] (mi-as lua medicale, as deveni indolenta, stii tu, ). [pup]

In domeniul contabilitatii s-a cam stricat treaba, nu mai sunt firme multe active, la mine a cam picat tot ce era in imobiliare si constructii, comertul mai supravietuieste, multi si-au suspendat actiitatea. Iar declaratiile, rapoartele se inmultesc, inventeaza peste noapte altele si plus ca nu mai poti deschide gura de marire de salariu, va vezi si tu din acte ca nu-i[:-@]

nerantula: intoarcem si noi [pup] muuaaaaah!

nocom:
bine ca a fost alarma falsa, totusi [pup]

Am vazut si Cipan [pup] in Turul Frantei, cred[pk][pk]

#45
_giulianna_

_giulianna_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 30 iulie 2009 - 16:27

[hopsieu]



Remember me? [hia]



Vedeti aici cu ce mi-am ocupat timpul in ultima perioada.





Mami de [copil]Eduard-Gabriel (17.08.2008)



Ticker Edi

Ticker mami



Daca va place de mine, votati-ma! (giu1)

#46
Ankussa

Ankussa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 30 iulie 2009 - 16:31


Hi ya,

Felicic esti mortala cu Vladone[pup], mai baga neste poze sa-l mai vedem pe mancacios. Faza cu rasucitul capacului de la pet mi s-a intamplat si mie acu` o luna jumate de am scos salteaua afara, ca fii-miu a turnat in pat o juma` de sticla de apa[bang]. Al meu nu are loc sa se miste in casa acum ca sunt lucrurile ca la nebuni din cauza de mutat intr-o saptamana jumate si nu prea are spatiu de facut prostii dar la noua casa cu siguranta ca vor fii multe nazdravanii facute. Pupam Falkoneti si mamica lui.[pup]

Nocom, brrrrrr..mi s-a facut pielea gainii cand am citit, [flo]pt mami tau care nu s-a pierdut cu firea, eu una cred ca intram rau in panica[pup]nu stiu sa te ajut cu trombocitele alea din pacate dar nu mi se pareasa alarmanta cresterea fata de nivelul normal.

Mamidestefan mai pune o data pozele alea ca io nu mai stiu parola la contul comun si nici n-am putut sa le vaz atunci, eu mai am 3 kg si ajung la greutatea de dinainte de sarcina dar nu pot spune ca eram vreo silfida, daca mai slabesc inca 3 pe langa astea ma declar multumita dar intai sa termin cu alaptatul. daca nu vrei sa le mai pui pe forum poate imi dai PM plzzzzzzzzz[:D]

Nikoliciule eu fac complaint la astia de facura broscaletele: cand zice broasca ma ma fii-miu intr-o veselie dupa el repeta..ta ta..pai asa ne fura vorba?[alcool]pupam pisicutza[pup]

Claudia H mare dreptate ai cu bucatelele dar ce sa fac ca eu suunt panicarda rau de tot, ii spuneam lui Felicic pe mess intr- zi ca eram in generala si am auzit de un baietel (vecin) care s-a inecat cu mancarica si murit, si avea vreo 4-5 ani, cred ca eu o sa fiu aia de o sa-i dau blenduit lu` fii-miu si cand o fii la college[:D]

Ratonelu` mami vb lu` Felicic, stai linistita ca nu se stie..poate nu esti tu aia vizata si pe vremurile astea eu zic ca-i mai bine sa-ti vezi interesul[pup]teroristu` stirbache[:)]

Andygalro welcome back..ce fain tb sa fii fost...eu luni incep serviciul...asa ca mai pup concediu` de Craciun..[bang]

Ramo eu nu mai sterilizez nimic de cand avea Vladut 6 luni, ca am considerat ca tb sa-si formeze si el un pic de anticorpi..dar poate nu fac bine..fiecare cu pasarica lui..cumnata-mea sterilizeaa si acum si are fii-sa 1 an si..pupam Andutza[pup](sa inteleg de luni esti back in CIC?)

Lumi cand vrei tu si cand poti, cand o sa-ti fie mai bine te astept cu poze[pup]

Mai fetelor, mie mi-e dor de Babymom, oare o avea vreo problema? Babymom daca putem sa te ajutam [flo]

Khristin tu cand te intorci la munca? Apropos la voi cum e cu plata Maternity leave-ului?[pup]

La faza cu bona batausa, eu una nu inteleg ce legatura are contractul cu fapta ei. Daca avea contract putea ca fapta ei sa atraga si raspunderea contractuala (mama putea sa ceara o compensatie baneasca in baza contractului). In mod normal si intr-o societate normala, ce a facut ea ar trebui sa atraga raspunderea penala pt rele tratamente aduse minorului, indiferent de calitatea ei de angajata au ba.Daca nu s-a schimbat asa de mult Codul penal as putea spune ca se incadreaza pe un art 306 din codul penal. Eu admir mamica in cauza, desi sunt pacifista de fel bona in cauza nu ajungea bine deloc.

xoxo

xoxo

Ankussa

#47
Ankussa

Ankussa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 30 iulie 2009 - 16:33


Giuli ce faine sunt..vreau si io colierul ala verde de pe prima paginaaaa.....[q]

LE Acum am vazut ca nu livrezi peste hotare..da` sunt frumoase toate[pup]

Aaaaaa si am vazut si Cipanu` beciuclist (are niste ochi..[olala])

#48
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 30 iulie 2009 - 16:34

feli, niste pupici lipiciosi. Carla voi we asta ce faceti, as vrea s-o scot pe buni din cartier, poate ne gasim, ce zici?



nocom, vad ca ti-a venit inima la loc, ma bucur. Lasa ca e mai bine asa prapastios decat sa te lase cu toate. Multa sanatate taticilor cu piciorul in pioneze!



[mamica] de Anda Teodora din 10.10.2008



puiul meu dulce si mic Anda



pozne in asteptarea Andei



b de la bebe, blog...



#49
300

300

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.402 mesaje

Postat 30 iulie 2009 - 16:42

andy.g ma bucur ca ti-ai revenit. Daca e de la dinti da-i si nurofen/panadol inainte de culcare.



baby-boy deci nu va mai trezec caioii...



am ajuns la serv dar cand am iesit din vagom un nene zice: uite-o doamna cu tzatele mari. a fost asa caraghios ca m-a pufnit rasul.



[mamica] de Anda Teodora din 10.10.2008



puiul meu dulce si mic Anda



pozne in asteptarea Andei



b de la bebe, blog...



#50
Nocom

Nocom

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.503 mesaje

Postat 30 iulie 2009 - 16:45

Citat:
citat din mesajul lui Nerantula

595 trombocite avea Gruia atunci, apoi au inceput sa scada.



Nu-mi spune ca tati al vostru e blond cu ochi albastri, ca toata lumea ma intreaba cu cine seamana Gruia [:-@]







Nuuuuu, e brunet cu ochii negri!!! Uff, ce bine! Deja intrasem la idei...[:D]







mami de [zana] Daria Anastasia (24.09.2008) si [cavaler] Matei Tudor (11.07.2004)



poze cu noi poze DARIA



slabesc cu superdieta




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -