Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV Dr DRAGOS ALBU 11


201 raspunsuri la acest subiect

#41
mami_vreau

mami_vreau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.634 mesaje

Postat 27 septembrie 2010 - 17:39

amacuba am mancat normal, azi sunt la serviciu...
in rest iau magne b6, aspenter, femibion, acid folic, medrol, iau utrogestan si fac progesteron injectabil... si fac clexane de 0.2 din ziua et... si beau cate un pahar de vin rosu seara ca e bun pentru endometru! [:D]

baby_blue ia-ti o pauza ca sa te poti aduna... stiu ca esecul primului fiv e cel mai nasol, stiu din proprie experienta... dar te vei remonta si vei continua lupta, sunt sigura! eu iti tin pumnii si ma rog sa iti revii cat mai repede...[pup]

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

#42
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 27 septembrie 2010 - 18:06

Mami_vreau,tu medrolul cum il iei?
Mi-a dat si mie dr Uschi ,dar doar dupa et si numai opt zile,insa a specificat ca ar trebui intrebat ginecologul
Maine il voi intreba pe dr Albu ,insa vreau mai multe info
Te asteptam cu beta mare
Pupici[pup]

Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot

#43
amacuba

amacuba

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 27 septembrie 2010 - 18:10

mami de unde iau progesteron injectabil? Femibionul sunt un fel de vitamine prenatale? cum a scos acum Doppel AKTIV MAMI ?eu iau acum magne b6, acid folic una la 2 zile si omega3.ce zici sa iau AKTIV MAMI sau ELEVIT?acum inainte de ET si dupa?

Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot

#44
maria81

maria81

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 887 mesaje

Postat 27 septembrie 2010 - 18:14

laura iti tin pumnii Doamne ajuta sa ai beta pozitiv[pup]

aristica [pup] esti de belea, asa imi place de tine optimista

eu ce sa fac am ouat doar 8 oua, progesteronul si estradiolul sunt ok, maine merg la a 2-a eco decand am inceput stimularea, vineri la a 3-a si luni punctia, miercuri ET, mai departe........... cu Dumnezeu inainte

eu ma simt bine, am doar usoare dureri de cap

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA
nici o sarcina, 3 IA

#45
babyblue

babyblue

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.904 mesaje

Postat 27 septembrie 2010 - 18:23

fetelor va tin pumnii.

acum sunt daramata. nu ma asteptam. din 3 embrioni buni, nici mkr unul. nu inteleg de ce. poate am fost prea surmenata si suparata, nu mi explic.

sunt inca in stare de soc.

_______________________________________________________________________

Babyblue va pupa pe toti!!

[ruga]In asteptarea unui ingeras in viata noastra....
________________________________________________________________________




#46
amacuba

amacuba

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 27 septembrie 2010 - 18:27

babyblue[pup][grup]

Mutatia MTHFR C677T genotip heterozigot

#47
mami_vreau

mami_vreau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.634 mesaje

Postat 27 septembrie 2010 - 18:48

lumimar medicul din budapesta recomanda 16 mg/zi, in ziua urmatoare punctiei, pentru 4 zile... cei de la giulesti iti recomanda tot 16 mg/zi, pana la test... deci depinde de medic...

amacuba eu progesteronul l-am luat pe baza unui anunt de pe forum: http://bazar.desprec...2&n=Medicamente
fac jumatate de fiola de 500 la 4 zile si iau si utro...
femibionul e un complex de vitemine, bazat mai mult pe b-uri si care am vazut ca e recomandat in cazul mutatiilor... stiam ca nu se gaseste la noi, eu am cumparat pentru mai multe fete de pe foum... insa zicea cineva ca acum au si la farmacia dona...
nu stiu sa iti spun daca sa iei elevit sau altceva...
eu am luat femibion din ziua 8 de stimulare... daca as fi avut mai devreme l-as fi luat din ziua 1 de stimulare...

maria dar stai bine!!! cum adica DOAR 8!!! pai ce, vrei mai mult de 8 copii?
bafta vineri!

bebita offff!!! [q] nu mai cauta o explicatie! iti faci rau singura! pur si simplu nu a fost sa fie!!!! unele nu reusesc cu 3 de calitate si altele reusesc cu 1 de ziua 2... e norocul si sansa fiecareia... dar ca sa castigam si noi lupta, trebuie sa perseveram!!! asa ca nu te lasa doborata!
stiu ca in momentul astea ii par a fi doar vorbe... dar iti vei da seama mai tarziu ca asta-i realitatea!
[pup]



Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

#48
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 27 septembrie 2010 - 18:59

baby - imi cer mii de scuze, asa intelesesem, ca mai ai congelati. Scuza-ma. Parerea mea, de ia o pauzare cu 3 embriotrensferuri este ca nu iti vei ierta niciodata "anii" de pana la 30 de ani daca nu mai incerci. Acum ai cele mai mari sanse. Organismul este tanar si puternic. E normal sa te intrebi de ce nu s-a prins niciunul din 3 (eu ma intreb de ce nu s-a prins niciunul din 4). Vei fi daramat si vei plange si iti vei da seama ca ce ti s-a intamplat este nedrept. Vei vedea femei la cersit cu niste bebelusi in brate, vei vedea reportaje despre copii abandonati si iar iti vei da seama ca nue corect. Intr-adevar, NU E CORECT! Dar inainte de a face fiv iti era bine cu sotul tau, aveai o viata fericita. La aceasta viata trebuie sa te intorci.

Femibion 800 (sau femibion 1) se ia inainte de sarcina, apoi in primele 3 luni de sarcina. Pana luna asta se gaseau in Ungaria si Germani, dar acum se gasesc la DONA. Albu iti va spune sa iei musai femibion 800. Eu am luat chiar si elevit pe langa asta.

Medrolul se da cam cum se da Prednisonul la unguri - adica sa nu respinga organismul embrionii. Eu am luat la primul fiv inainte de punctie si o saptamana dupapunctie, dar n-a avut efect. Albu nu da Prednisol, asa ca nu stiu daca va fi de acord cu medrolul - e bine sa intebi, caci ginecologul poate scoate unele tratamente date de hematolog.

mami - ia sa vezi cum castig eu pariul. Pai tu te duceai la donatoare cand ai asemenea rezultat?Sincer, nu ma asteptam sa ai 3 bebici in marsupiu si mai speri si la blasto de congelat. Esti de vis!

maria - dar de ce esti fetita nesatula? Pai ai 8 foliculi! Tu cati ai fi vrut? 28? Roaga-te sa fie maturi, sa se fertilizeze, sa iasa embrioni de grad unu, sa-i accepte organismul, apoi sa ne spui cum ai greturi si te ingrasi si nu mai incapi in nadragi!

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA

#49
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 27 septembrie 2010 - 19:16

aristico,ma bucur sa te vad.
sa vezi tu ca ai sa ramai gravi naturel...cand nici nu ai sa te astepti.
asa i s-a intamplat unei prietene dragi,speranta2008,dupa FIV a ramas gravi natural cu toate trompele ei infundate si desfundate si iar infundate si tot asa...si dupa 0 ani de incercari.
asa mi s-a intamplat si mie...dupa FIV1 asteptam sa vina CM si sa ma apuc de AC pentru FIV 2-fusesem deja la PK,imi daduse schema de tratament...ma rog,tot tacamul...si asteptand CM m-am trezit cu Beta de 971...numai ca la mine a fost SEU...ca se pare ca io-s "fan" extrauterine[:D][bang][bang]...oricum...ideea e ca daca ma intreba cineva ce sunt suta la sigura ca nu mi se poate intampla...apai...ca sa raman gravi ziceam....asadar si prin urmare....spor la prestat de placere draga prietena...si rezultatele or sa apara.

____________________________________________________
3 SARCINI EXTRAUTERINE,
FACTOR V LEIDEN-POZITIV HETEROZIGOT-GENA1691A,
URMEAZA FIV 3 LA BUDAPESTA-DR. KOVACS

#50
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 27 septembrie 2010 - 20:17

Babyblue[pup][pup][grup]


Mutatia MTHFR C677T si A1298C ambele genotip heterozigot


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -