Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 9 voturi

FIV in Ungaria - 61


226 raspunsuri la acest subiect

#1
Avalon

Avalon

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.596 mesaje

Postat 20 iulie 2009 - 10:07


Informatii generale despre FIV sau IA la Kaali - Ungaria
Site-ul clinicii Kaali IntezetAdresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilorAici gasesti o lista de preturi pentru medicatia folosita in UngariaCURS VALUTAR: CONVERTOR VALUTAR 1 EUR = 275 HUF; 100 HUF = 1,55 RON (iulie 2009)Ce sa faci dupa ETInstructiuni de folosire pt GonalF si OvitrelleDictionar maghiar-roman

***Kaali - Budapesta***
Adresa email clinica Budapesta: info@ivfpregnancycenter.comAdresa: str.Istenhegyi nr.54, Budapesta (al 12-lea arondisment din Buda) Despre dr. Peter Kovacs, servicii de reproducere asistata (FIV, IUI, AHA, donare, PGD,P-ICSI)costuri si nu numai
Analize necesare pentru tratamentul FIV
Pensiuni/hoteluri in apropierea clinicii
Pensiune/Hotel HELIOSPensiune/Hotel KORONA
Alte informatii:
In ce limba comunicam cu medicul? Medicul scrie si vorbeste cursiv limba engleza. Personalul medical comunica in limba engleza, de asemenea.Cum incepem demersurile pentru fiv/IA? Prima data scriem medicului pe adresa de mail a clinicii in care ii prezentam succint situatia noastra (starea de sanatate a sotilor, varsta si eventualele experiente fiv anterioare. Vom primi informatiile solicitate. In vederea fiv este necesara stabilirea unei consultatii prealabile la care este bine sa mergeti cu un dosar de analize ale caror rezultate le puteti sintetiza intr-un tabel. Se traduc rezultatele interventiilor operatorii sau diagnostice in limba engleza (nu este necesara traducerea autorizata).Cat este necesar sa stai in Budapesta in vederea fiv? 10-12 zile, incepand cu a 6-a zi de stimulare pana cel putin in ziua ET.De unde se pot procura medicamentele necesare fiv?- din Budapesta, de la orice farmacie pe baza prescriptiei medicului; - de la farmacia clinicii Kaali Budapesta (plata numai numerar in forinti);- din Romania.In ce moneda platesc consultatia sau procedurile? In forinti numerar sau cu cardul bancar international.
***Kaali - Szeged***
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.comHarta SzegedDespre Dr. Krissan Maria
LISTA DE PRETURI:Consultatie - 13.000 ftSpermograma - 13.000 ftAnalize hormonale - 14.000 ftPaptest si citologice - 18.000 ftEcografia - 8.000 ftOvulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ftPunctia ovariana - 105.000 ftET - 112.000 ftICSI -110.000 fthatching -50.000 ftdonor sperma 35000ftcrioprezervarea embrionilor 20000 ft
Analize necesare pentru tratamentul FIV
Unde ne cazam?
SZIVARVANY VRNDEGHAZ *dispune de internet si antena Digi cu programele romanesti /Persoana de contact: Gyongyi (Atelocin74 pe DC) /telefon:0036303846397, ID messenger: gyongyig, PM (impresiile oaspetilor le puteti citii aici: cara1976, mihaele, georgia_c)FAMILIA PANZIOSZEGEDI APARTMANBRINDZA PANZIOsi ALTELE, mai asteptam sugestii.
Cine ne traduce din limba romana in maghiara?
Any - tel: +36305456403Gyongyi - tel: +36303846397Vicky - tel: +36707766820
Reusite la Szeged in 2006
***Kaali - Debrecen***
Site clinica DebrecenAdresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Medicamente folosite in FIV:
Medicamentele folosite pt stimulare sunt impartite in 4 categorii:1. FSH 50/75/150 ui: GONAL F, PUREGON2. FSH/LH in proportie de 1/1, adica 75 ui FSH + 75 ui LH: MENOGON, MENOPUR, MERIONAL, HUMEGON3. FSH/LH in proportie de 2/1, adica 150 ui FSH + 75 ui LH: PERGOVERIS4. LH 75 ui: LUVERIS.***FSH este pentru selectia foliculilor pri

#2
tamaryllis

tamaryllis

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.727 mesaje

Postat 20 iulie 2009 - 11:39

fetelor, sunt disperata! Mi-am facut un test barza si nici macar cea mai vaga urma de a doua liniuta! Cred ca in z 10 de la ET ar fi trebuit sa apara![q][q][q]

2009 este anul in care voi reusi[gravi]![ruga]

#3
mami_vreau

mami_vreau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.634 mesaje

Postat 20 iulie 2009 - 12:29

tamaryllis banuiesc ca stii foarte bine ca au fost multe cazuri de "gravidenie" iar testul de urina a iesit negativ intr-o prima faza! deci nu are rost sa disperi! testul de sange va fi concludent asa ca eu iti tin pumnii! multa bafta!
atelocin concediu placut! [flo]
Pogonici si eu abia astept sa schimbam impresii!
sophie eu am stat la City Hotel Ring... m-a costat 35 euro pe noapte/camera dubla cu mic dejun inclus... nu stiu sa iti spun despre mijloacele transport deoarece noi am mers cu masina si ne-am folosit de GPS.. dar am auzit ca au un sistem al mijloacelor de transport in comun foarte bine pus la punct!
Am vazut ca ati discutat despre preturi... sa va spun si eu cat am platit acum o saptamana:
- Consultatie - 13.000 HUF
- Chlamydia - 4.000 HUF
- Ecografie - 8.000 HUF
- Histerosonograma - 15.000 HUF
Deci eu cred ca sunt valabile preturile de pe prima pagina...






Laura



#4
sophie76

sophie76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 419 mesaje

Postat 20 iulie 2009 - 12:42

poginici, mami_vreau [pup], multumesc de informatii!!
Poate sa mi spuna cineva pe perioada FIV ului cit timp etse necesar a se sta in Budapesta?
Multumesc.
[flo]

sophie

#5
mami_vreau

mami_vreau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.634 mesaje

Postat 20 iulie 2009 - 12:52

Mie mi-a spus dr. Peter Kovacs ca trebuie sa stau 10-12 zile in Budapesta!

Laura



#6
camy050277

camy050277

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 20 iulie 2009 - 13:05

Fetelooor [flo], pai abia am plecat de cateva zile in concediu si ati sriiiis de abia apuc sa va citesc din urma! [:-@]

Avalon, [pup] multumim ca ne-ai deschis capitol nou si speram sa fie cu noroc! [pk]

Mami_vreau, [flo] ma bucur ca ti-a placut la Budapesta! Aaaah, si mai usor cu "luatul acasa" pe doctor...[:D][:D] stati la coada dragelor [:D][:D]

Balanta, [pup] mai vorbim pe mail!

Va pooop pe toate!

#7
balanta_tm

balanta_tm

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 20 iulie 2009 - 13:17

Camy[pup][pup][pup], tu nici in concediu nu ai stare [:D].

Eram sigura ca nu ai sa iti verifici mailul in concediu, dar uite ca m-am inselat. Iti doresc concediu fain! [olala][olala][olala].

#8
tamaryllis

tamaryllis

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.727 mesaje

Postat 20 iulie 2009 - 15:55

Fetelor, vin cu vesti nu tocmai bune: rezultatul este 10.15 in ziua 10 de la ET. Ar fi trebuit sa fie dublu. I-am scris dr-lui si mi-a raspuns f prompt (in 3 minute): It could be enough. Please continue all your medicines and make the next test on Wednesday and also on Friday from the blood. In case the value is more than double on Wednesday and Friday it could easily be ok. Today you are pregnant though the value is somewhat lower than i expected.

Please continue your medicines and i will wait for your next results.


Nu pot sa spun ca nu mai sper, caci nu as spune adevarul. Dar ....

2009 este anul in care voi reusi[gravi]![ruga]

#9
ala77

ala77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 362 mesaje

Postat 20 iulie 2009 - 17:00

tamaryllis,
linisteste-te, fa cum ti-a zis doctorul. Nu conteaza cat de mica e valoarea, important e sa se dubleze la 48 de ore. E posibil ca nidatia sa fi avut loc mai tarziu, de acolo sa fie si petele roz. Asa ca fi optimista si mai ai rabdare pana miercuri.
Te pup si tin pumnii!

#10
tamaryllis

tamaryllis

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.727 mesaje

Postat 20 iulie 2009 - 17:11

Ala, multumesc pt suport! Ma rog la DD sa fie un bb luptator!

2009 este anul in care voi reusi[gravi]![ruga]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -