Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Parinti cu copii de SD 4


146 raspunsuri la acest subiect

#121
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 06 martie 2006 - 03:02

quote:
Originally posted by paula2003

Vergi, postul de radio este pe 99.3 FM si se numeste Iti Biti. Este foarte bun si pentru adulti.


e in romaneste ? eu am dat o cautare pe net si am gasit .. numai n alte limbi.. cred ca nu-l pot asculta..

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#122
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 07 martie 2006 - 00:40

Vezi poate se poate asculta si pe net. Ai mare dreptate cu felul de a se puta, reactia parintilor cu copii bolnavi. Eu inca mai sper sa fie bine.

As vrea sa ma fac deputat, senator sa pot rezolva aceasta problema [help], Doamne ce le-as face si cate....dar nu am pile relatii si nu stiu cum se ajunge altfel.



[bang]









Paula cu Paul & Alexandra

#123
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 07 martie 2006 - 01:36

ieri incercasem sa zic despre un film pe care l-am vazut inainte sa-l nasc pe boy-ul meu. un baietele a contractat o boala pe la vreo 8, parca, anisori... aceasta i-a paralizat membrele, apoi corpul, apoi creierul, a intrat in coma. nu mai retin ce boala era. cert este ca parintii lui au consultat nenumarati medici si toti le-au zis ca nu se mai poate face nimic.. ei insa n-au disperat , au consultat altii si altii. au inceput sa studieze pe net , la biblioteci , au incercat tot felul de tratamente .. printre care si neomologate....si dupa lupte seculare si luni intregi de zbucium au descoperit antitodul.. nu l-au recuperat suta la suta, insa si-a recapatat cunostiinta si mergea inspre mai bine...

au ajutat si alti copii pentru ca boala sa nu mia avanseze, au infiintat o asociatie pt ajutorul acestor copii...

in fine,
ma-ntrebam de ce Dumnezeu niu putem gasi si noi un antidot pt copiii nostri... cu medicii astia...bineinteles ca o sa-mi ziceti ca fabulez.... dar , cine stie, poate ca intr-o zi... o sa avem si noi parte de zile mai bune...

si un lucru e de invatat.. impreuna suntem mai puternici... importanta e comunicarea... trebuie sa invatam unii de la altii... trebuie sa invatam impreuna sa fim parinti... pentru binele copiilor nostri..

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#124
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 07 martie 2006 - 19:44

Si mai spui ca nu te-i schimbat, compare un mesaj de acum si unul de foarte mult timp in urma...FELICITERI. Eu personal ma bucur foarte mult ca ai devenit mai comunicativa, .....bla-bla.....bla. Intelegi tu ce vreau sa spun.

[bis]









Paula cu Paul & Alexandra

#125
FELIS

FELIS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.077 mesaje

Postat 08 martie 2006 - 01:10

quote:
Originally posted by disperata
quote:
Originally posted by paula2003
Vergi, postul de radio este pe 99.3 FM si se numeste Iti Biti. Este foarte bun si pentru adulti.
e in romaneste ? eu am dat o cautare pe net si am gasit .. numai n alte limbi.. cred ca nu-l pot asculta..s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]
E in romaneste:http://www.itsybitsy.ro/Rudele mele au aflat doar de operatia la inima... Initial ca de ce nu le-am spus, apoi au recunoscut ca din cauza problemelor de sanatate nu ar fi putut face fatza in acele momente...Multumim de aprecieri[pup]Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)ianuarie 2006,februarie 2006, motz "Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

#126
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 08 martie 2006 - 02:43

multumesc mult felis pentru adresa... o cautasem pe google... dar gresit.. nu am dat de nimic.

maine o sa i-o arat baietelului meu... ii plac ff mult cantecelele . de fapt muzica ( la fel si lui ta'su). a primit de craciun o toba electronica... s-a jucat cu ea si apoi a cerut un pian.. ii luasem , dar il dosisem... sa nu i le dau pe toate deodata.... pana la urma i l-am dat...s-a jucat o gramda cu el... s-a bucurat enorm. apo imi-a cerut o trompeta. am zis ca asta nu-i mai iau.. apoi a cerut chitara... nu stiu ce sa ma mai fac cu el.

as vrea tare mult sa-i pot da niste lectii de pian. e pur si simplu innebuni dupa el. nu stiu daca va reusi sa invete.. am sperante mari.. dar cred ca trebuie sa mai astept cativa ani... ii merg mainile pe el.... si ii place muzica simfonica, in mod special.... ma bucur ff mult pentru asta

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#127
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 08 martie 2006 - 02:50

quote:
Originally posted by paula2003

Si mai spui ca nu te-i schimbat, compare un mesaj de acum si unul de foarte mult timp in urma...FELICITERI. Eu personal ma bucur foarte mult ca ai devenit mai comunicativa, .....bla-bla.....bla. Intelegi tu ce vreau sa spun.
[bis]



paula am devenit mai comunicativa din simplul fapt ca am internet acasa si timp liber mai mult.. spre deosebire de anii trecuti cand aveam internet numai la serviciu si nimeni nu-mi cunostea problemele .. nu aveam timp nici sa respir cateodata... cand vroiam sa scriu ceva intra cineva pe usa si ma imi dadea ceva de lucru... spune si tu?! puteai sa-ti mai deschizi sufletul?

aapoi.. copilul a mai crescut.. si am inceput sa vad altfel problemele pe care le avem... pana acum le ignoram, sau nici nu le vedeam

asta e tot... nimic mai mult...


s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

#128
Stinu

Stinu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 08 martie 2006 - 22:57

PRIMAVARA ASTA SA VA ADUCA UN GHIOCEL CARE SA VA POARTE NOROC ,O ADIERE CALDA DE FERICIRE ,UN NOR DE IUBIRE SI UN SOARE STRALUCITOR ASEMENEA SUFLETULUI VOSTRU LUMINOS !
SUNTETI CELE MAI GROZAVE MAMICI SI DIN PARTEA MEA [flo]
LA MULTI ANI SI NUMAI BINE ,
IUSTINA MAMICA LUI VLADUT (6 ANI SI 1/2 )SI A ANEI (9 LUNI)

#129
Stinu

Stinu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 495 mesaje

Postat 08 martie 2006 - 22:59

Felis ,pazea fetelor ca vin !
Paula sa iti traiasca micutul si sa te bucuri de amandoi ca sunt frumosi foc !

#130
paula2003

paula2003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.725 mesaje

Postat 09 martie 2006 - 21:28

Si din partea noastra La multi ani, cu intarziere dar va rog sa primiti asta





http://www.icq.com/f..._page_18968.php





[bum]









[bis]





[cheers]





[flo]









Paula cu Paul & Alexandra


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Saptamana 19

    ZDenisa
    - Astăzi, 00:33

  • Patutul bebelinei

    Roxana3001
    - Ieri, 21:56

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Ieri, 10:22

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -