Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

Gasca de Constanta *108*


204 raspunsuri la acest subiect

#31
Madamsadamy

Madamsadamy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 451 mesaje

Postat 16 iulie 2009 - 15:52

Buna ziua!!!
In primul rand vreau sa felicit cele doua sarbatorite, Alina si Crix, sa le urez LA MULTI ANI!!!si sa fie sanatoase si fericite, alaturi de familiile lor frumoase[flo][pup].

Eu am avut o serie de musafiri la mare, asta e motivul ptr care nu am mai postat aici, am citit si acum recuperez cu scrisul[:D].
Vineri sotul meu s-a taiat, intru-un accident de munca la piciorul stang(cu flexul). Am avut noroc ca nu a fost ff adanca taietura, si ca am avut un prieten cu o solutie de cavilon spray, trimisa din afara cu care am reusit ca rana sa faca coaja repede. Chiar va recomand sa faceti rost de acest tratament ptr piele care va este fff necasar ptr voi si piticii vostri. Nu am gasit in romania dar am gasit in Germania si in SUA.Cititi va rog despre el pe google si va asigur eu de folosirea lui; e super super.

Camy cateva generalitati despre Montignac , ce sa -ti spun sunt cateva reguli de baza in prima faza adica in cea in care dai jos pana la greutatea care ti-o propui sa o ai.Acestea ar fi :
cafeaua fara cofeina, ara zahar, fara paste fainoase, fara cartofi , fara faina alba ,fara orez prelucrat,fara alcool. Nu se bea apa dimineatza pe stomacul gol;se mananca un fruct.Fructele se mananca ori cu 30' inaintea mesei ori la doua ore dupa masa. Se recomanda sa se manance multe fibre si soia. de aceea ai voie salam carnati etc. Nu ai voie corm flakes, porumb, si grasimi de origine animala. Ai voie sa mananci de cate ori vrei orice salam, carnati carne chiar si prajita, cu salate in care sa ai ceva verde(castraveti, ardei, salata,patrunjel sau marar varza,etc). NU se bea sucuri decat naturale si apa .Ai voie chiar si ciocolatadar cea cu 60-70%cacao,si inghetata doar de vanilie. E regimul care-mi place. Am tinut tot felul si nu prea am avut rezultatele de la asta iar cand nu am mai tinut regimul cred ca m-am ingrasat mai mult. De asta m-am indragostit mananc de cate ori vreau, o gama larga de chestii interzise in alte diete si cred ca o sa ajung in faza a doua repede.
In faza a doua , e faza de intretinere si am voie putin alcool zic ei, dar eu zic mult , adica 0.500ml vin pe zi. Trebuie sa cititi, ca acolo aflati cu ce si de ce fac rau alimentele interzise.Si tot acolo va dau retete de mancaruri pe are noi le-am fi gatit altfel si cu alte ingrediente. Spor la slabit[flo].

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.web...ser/Madamsadamy
http://community.web.../Madamsadamy100

#32
mamanati

mamanati

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 852 mesaje

Postat 16 iulie 2009 - 18:54

Vladis, merci pentru informatie utila. Ma luminati si pe mine, va rog, caci vad ca e diferit sistemul med in Ro. Deci daca merg la o clinica, sun sa fac programare la un medic, platesc consultatia, si imi spune atunci la consultatie daca mai am nevoie de alte analize/examene sau si pentru alea fac programare(le fac la alti medici?). V-am inebunit la cap, nu?!



Bettyk, acum cateva luni am trecut si eu prin aceeasi stare cand vaporul pe care lucra sotul meu a trecut prin acea zona. Si ce usurare cand mi-a zis ca au trecut fara probleme. Te inteleg foarte bine si imi dau bine seama prin ce ai trecut. Dar asta ii este meseria, ce sa facem?!



Un weekend placut,



POZE

Nati, mami de Lea dulcineea



#33
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 17 iulie 2009 - 10:25

[hia]CT,

ma bucur cand aud vesti bune[asia].



Va ofer si [cit] asa pentru inceput[;)].



Imi acordati si azi un vot?[flo]

http://www.dolarei.com/G-GG_5902.html



oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*



[flo][flo2][floare3]

Bazar pentru Bogdan

Blogul lui Bogdan Andrei

_



goblenuri-relatii pe blogul Donului



_



Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!


[ruga]Doamne ajuta!


#34
Ontica Camelia

Ontica Camelia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.452 mesaje

Postat 17 iulie 2009 - 10:48

Salutare!

Dana [pup] multumesc pentru lamuriri!

Gabi multumesc pentru tratatie.[:D] Am votat, ai ceva $$ de srans pana la marele premiu, bafta![pk]

mihaela succes!



Mai am cateva de scris, dar acum si/a adus Teo laptopul si "are de lucru", in concluzie ma da la o parte.[alcool]



***************************************

Bazar pentru Mihaita



--------------------------------------------



Bazar pentru Bogdan

***************************



[foto]1 , 2, 3

filme cu noi



Camelia cu Alexandra -Elena [zana] (27 feb 2004) & Tedora Lucia [bonjovi] (5 aug 2007)



Tudor Gheorghe - Dorul calator





#35
Cornelia

Cornelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.351 mesaje

Postat 17 iulie 2009 - 14:43

Buna ziua si de la noi!



Nati [pup]. Eu m-am tot ferit sa recomand medici, ca fiecare este cu bile albe si negre. Mie mi-a urmarit sarcinile dr. Lutescu. In ultimul timp s-a purtat ireprosabil [:D].



In privinta consultatiei, iti faci programare, spui ce doresti/ce probleme ai si presupun ca ti se va face control ginecologic, ecografie si eventual ti se va recomanda alte investigatii/analize.



Pupici tuturor!







Va pup,

Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003), Stefan (4 mai 2005) si Vladimir (27 iunie 2009)

poze; poze2

#36
dianamaria

dianamaria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 526 mesaje

Postat 17 iulie 2009 - 18:28

Buna... dupa-amiaza Constanta!

Dodo-am votat! Mie te rog sa-mi amintesti in fiecare zi![pup]

Camelia, eu si sotul meu tinem un regim... propriu, respectiv : -dimineata - cafea/ceai si un bol de cereale integrale cu fructe uscate si seminte (am luat de la penny 1kg=7.99Ron) cu lapte degresat(1-1.5%grasime);
-pranz - salata (rosii, castraveti, ardei, marar, patrungel, dovlecel, morcov, busuioc etc);
-seara - fructe si diverse seminte netratate termic (dovleac, floarea soarelui), migdale, nuci.
Asta de luni pana sambata inclusiv. Duminica mancam peste pe gratar cu legume si diverse salate(iaurt cu menta, tzatikis, rosii cu busuioc, tabouleh)
In 6 saptamani am slabit: eu 5.400kg, si el 7.300kg. (io am mai si trisat[:D] recunosc, am mai "imbogatit" salata cu niscaiva branzica, am mai pus niste zahar in cafea...)
N-am mancat paine, paste, orez, cartofi.

Mi-a facut TB program de plaja dimineata si seara, el cum e racusor sta numai in apa, daca se poate. Azi dimineata la 7.30 eram deja pe nisip ...

Pup,



Diana, mami de Tibi (07.07.1997)

#37
bettyk

bettyk

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 354 mesaje

Postat 18 iulie 2009 - 11:17

Buna dimineata tuturor.
Ce fac fetele?
Cornelia, sunt asa de scumpi copilasi tai. sa iti traiasca si sa fiti fericiti.[pup]
Noi ne pregatim sa plecam la bunici.
Acum sunt relaxata,ca stiu ca sotul meu e in siguranta. sper s anu mai am parte de asa emotii.
va doresc un weekend frumos!

http://www.dropshots...bettyknicoleta/ POZE NOI

#38
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 18 iulie 2009 - 12:03

Buna CT,



O zi frumoasa va doresc si va las [cafea]



[flo][pup]



Ne acordati un vot si azi?[:D]Multumim[asia]



oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*



[flo][flo2][floare3]

Blogul lui Bogdan Andrei

goblenuri-relatii pe blogul Donului



Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!


[ruga]Doamne ajuta!


[flo]Bazar pentru Bogdan;Bazar pentru Mihaita;Bazar pentru Sebi;Bazar pentru Ema[flo]

#39
CRIXIA

CRIXIA

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.253 mesaje

Postat 19 iulie 2009 - 13:11

Bunaaa ziua!

La plaja, hmmm, sau la umbra!???
Io acasa, la AC....ca fac non-stop sauna![8D]
Cica vine ploaia, eu o astept, dar sa nu faca ravagii![:D]

Cris mami de Alexia (22.07.2003) & [gravi] +34 sapt [fetita]

#40
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 19 iulie 2009 - 13:34

[hia]Ct



si la noi e f cald...Crix daca-i ploaie curata si eu vreau[pk]



O duminica frumoasa.



Ne acordati un vot si azi?[:D]Multumim[asia]



oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*



[flo][flo2][floare3]

Blogul lui Bogdan Andrei

goblenuri-relatii pe blogul Donului



Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la

Dumnezeu imposibilul!


[ruga]Doamne ajuta!


*oo__oo*~*oo__oo*~*oo__oo*



[flo]Bazar [flo]

pentru:



Bogdan[comoara];Mihaita[comoara];Sebi[comoara];Ema[comoara]



Panic Questions

  • Pete rozalii

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Bagaj maternitate

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:40

  • Sarbatori in 3 😍

    Pau26
    - Astăzi, 14:18

  • Primul trimestru săptămânile 1-13

    IonIza
    - Astăzi, 10:48

  • Pofte

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:57

  • Cum gestionam oboseala in primul trimestru?

    Andrevvv
    - Ieri, 20:45

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -