Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Exista casatorii fericite ?


64 raspunsuri la acest subiect

#61
ralualexandrei

ralualexandrei

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.333 mesaje

Postat 25 martie 2013 - 12:57

La 3 ani distanta continui sa cred in mesajul meu initial si sa ma regasesc in cele scrise de Soledad.

Cred cu tarie ca am o casnicie fericita si fara sa jignesc,putin imi pasa de ce cred altii.Ne iubim si asta este tot ce conteaza,insa asta nu inseamna ca nu ne-am certat niciodata,evident ca am facut-o,de cele mai multe ori din motive tampite,dar ne-a trecut.

Compromisuri?!Depinde ce intelege fiecare prin asta.Nu admit minciuna,inselatoria,lipsa de respect,etc.



Admit ca nu am avut intotdeauna dreptate si am acceptat viziunea sotului (asta e compromis?),l-am lasat sa procedeze cum crede el chiar daca nu eram de acord ,numai pt "placerea" de a-i demonstra ca greseste [:D] si cam asa au trecut aproape 19 ani.



Ipocrizia in cazul asta nu vad la ce foloseste,ma rog ,eu nu-i inteleg rostul in nici un caz dar asa sunt eu "mai din topor".



Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2



Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!








#62
anca2705

anca2705

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 25 martie 2013 - 13:39

Da exista si casnicii fericite
Suntem de 11ani casatoriti si in total 17 de cand suntem impreuna.Am crescut impreuna,avem o fetita de 6 ani si ne iubim mai mult ca la inceput.
Ne sunam de 2-3 ori pe zi,ne pupam in fiecare zi(toti trei)ne intelegem din priviri,ne plac acelasi lucruri.
Ne petrecem timpul impreuna.De cand avem fetita am fost toti 3 peste tot,fara sa facem caz ca mergem cu copilul la restaurant sau la un drum foarte lung.Am fost impreuna si asta e foarte important pentru noi.
Nu avem nici unul iesiri la bere cu Baietii sau la cafea cu Fetele.cand iesim ,iesim cu prietenii comuni care au si ei copii la randul lor.
Inca mai am fluturi in stomac cand il vad dupa o zi de munca.Pentru noi cel mai relaxant lucru din lume este sa fim toti 3 impreuna.
Acasa,impreuna ,e locul unde ne incarcam bateriile pentru o noua zi.

anca si alexandra(27mai2007)

#63
ita2v

ita2v

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 171 mesaje

Postat 25 martie 2013 - 14:01

Da sunt casnici care dureaza o viata si nu numai.Suntem casatorti de 13 ani si inca 4 asa ca prieteni .Avem 2[comoara]un baietel de 10 ani si o printesa de 11 luni.Inca respiram unul pt altul si parca ne iubim in fiecare zi mai mult cu o dragoste tot mai matura asa ca se poate .Inca trebuie sa impartasim fiecare bucurie unul cu altul fie la telefon daca suntem despartiti fie din priviri daca suntem cu prietenii

#64
giulia81

giulia81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.610 mesaje

Postat 25 martie 2013 - 17:45

eu una consider casnicia mea una fericita...suntem casatoriti de 12 ani, suntem impreuna de 14 ani...avem un baiat de 10 ani jumate...
au fost certuri intre noi...am stat destul de mult timp despartiti din cauza serviciului sotului...am facut amandoi greseli...dar am reusit mereu sa ne iertam, sa ne intelegem, sa trecem peste toate greutatile...uneori uitandu-ma in urma, traind ceea ce am trait am impresia ca suntem impreuna de 30 sau 40 de ani [:D]

edit: noi avem iesiri separate:eu cu fetele, el cu baietii [:D]
__________________________
Iubeste animalele: Dumnezeu le-a dat gandire rudimentara si bucurie netulburata. Nu le deranja bucuria, nu le hartui, nu le priva de fericirea lor, nu lucra împotriva intentiei lui Dumnezeu. Omule, nu te mandri cu superioritatea fata de animale; ele nu au pacat, dar tu, cu mareti ta, pangaresti pamantul prin existenta ta si iti lasi urmele prostiei dupa tine - aceasta, e adevarata pentru aproape fiecare dintre noi!"(Fyodor Dostoievski)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -