Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Exagereaza sau e doar protector?


239 raspunsuri la acest subiect

#1
claram

claram

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 123 mesaje

Postat 10 iulie 2009 - 21:29

Urmeaza sa ma casatoresc cu sufletul meu pereche.Totul e minunat,ma adora si imi adora cei 2 copii dintr-o relatie anterioara.Un lucru insa m-a pus pe ganduri si as vrea sa va intreb daca am motive de ingrijorare sau pur si simplu asa inteleg barbatii sa ne protejeze.Imi spune mereu ca daca cineva indrazneste sa-mi faca rau mie sau copiilor,pur si simplu e un on mort.Poate va ajuta cateva detalii despre el ca sa intelegeti mai bine:

1.a crescut la orfelinat in State,si eu am fost prima persoana care i-a aratat dragostea aia neconditionata dupa care tanjeste continuu.A spus ca eu sunt prima persoana care l-a facut sa nu se mai simta singur.
2.este lunetist in Air Force si deci antrenat sa ucida.Totusi cred ca e o mare diferenta intre a ucide in razboi si a ucide in viata personala.

Deci ar trebui sa imi fac griji?Oare chiar ar putea ucide daca cineva m-ar face sa sufar?Va multumesc.

#2
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 10 iulie 2009 - 21:48

Ce scoala a absolvit?





Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / Video

Pagina legislativa

#3
claram

claram

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 123 mesaje

Postat 10 iulie 2009 - 22:54

Este american si lucreaza in United States Air Force ca lunetist.A absolvit liceul plus scoala de sniperi.

#4
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 10 iulie 2009 - 23:06

Cum de este in Romania? Scuze daca pun intrebari din astea dar incerc sa inteleg.



Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / Video

Pagina legislativa

#5
claram

claram

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 123 mesaje

Postat 10 iulie 2009 - 23:50

Nu este in Romania,va fii transferat la o baza militara in Turcia si atunci ne casatorim si merg cu copii acolo.Dar intrebarea mea era alta[:)]

#6
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 11 iulie 2009 - 00:10

De cat timp sunteti impreuna? Cat timp efectiv stati impreuna? Cum l-ai cunsocut?

Pun aceste intrebari tocmai pentru a intelege profilul relatiei voastre fara sa le pun as da un raspuns oarecare.




Poate sa fie o problema - sa aiba un profil violent. Conjunctura este favorabila in acest sens. Viata a fost mai... dura cu el - orfan + armata de un anumit fel. A fost in vreun conflict armat? Iraq, Afganistan - altele...






Daca este un tip violent ce faci?




Revin la intrebari:

cum l-ai cunoscut si in urma cu cat timp? Cand ai stat ultima data cu el "face to face", cat timp si unde?





Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / Video

Pagina legislativa

#7
claram

claram

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 123 mesaje

Postat 11 iulie 2009 - 00:34

Suntem impreuna de 2 ani si jumatate.Ne-am cunoscut online si a venit in acest timp de 5 ori in Romania,a stat de fiecare data 1 luna cat a avut concediu.Da ,a fost in Iraq si e foarte posibil sa fie trimis in Afghanistan la anul.Ultima oara a fost aici in mai.Vorbim zilnic pe mesenger si ne suna mereu.
E adevarat ca viata a fost dura cu el.E un tip foarte inteligent,are iq de 185.Cu mine e mielusel,rabdator,linistit,nu a ridicat niciodata vocea macar deci nu vad cum ar avea o fire violenta.In misiune da,are porecla "demonul"pentru ca e foarte rece si calculat.Frica lui cea mai mare e sa ma piarda.Am fost plecata cu copii 2 zile si nu a putut dormi de dor si ingrijorare.Sper ca ai inteles mai multe acuma si imi poti da un raspuns de barbat.Daca mai ai intrebari,go ahead.

#8
Katyuscha21

Katyuscha21

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.774 mesaje

Postat 11 iulie 2009 - 00:57

CLARAM chiar sunt impresionata de povestea ta sincera dar pe alta parte ma sperie nu stiu ce sa zic dar mai ales fiind si orfan si traind intr-un mesiu din asta cu razboi si iraq si tot asa mai departe nu e exclus sa fie si violent acum ca nu sunteti unul langa altul tot timpul dar gandestete ce sar putea intampla daca te-ai casatori cu el si ai fi tot timpul cu el nu stii ce i se poate pune in mintea lui acum e ok si noaptea fereasca Dumnezeu te trezesti ca sa intamplat ceva nici nu vreau sa ma gandesc.nu stiu ce sa zic sa ai grija de tine si copii tai decat sa stai tot timpul in alerta mai bine lasa ca barbati sunt.tu Marius ce zici care e parerea ta?daca gresesc cu ceva si am zis ceva gresit sau ce nu trebuia imi cer scuze.dar tu ai cerut pareri iar noi le dam daca putem tu faci ce vrei dar e viata ta si a kopiilor in jok.

[gravi]22+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 9 luni 26.09.2006
ASA CRESTE ANDREI http://lb3f.lilypie.com/dRalm7.png
BURTICA http://picasaweb.google.com/ciquitita7
ANIVERSAREA NUNTII http://dn.daisypath.com/F2Epm7.png
BEBICA DIN BURTICA http://tickers.baby-...dev315pf___.png

Un copil este o Binecuvantare de la Dumnezeu! Trebuie sa credem in Dumnezeu ca El va veghea asupra noastra...[ruga]


#9
Katyuscha21

Katyuscha21

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.774 mesaje

Postat 11 iulie 2009 - 01:01

deci acul el cu voi se poate comporta super frumos dar dupa un timp se va schimba nu o sa fie la fel si mai ales ca in mintea lui e doar razboi ca oamenii aia care meerg akolo omoara ca ei sa supravietuiasca iar acei oamni sunt marcati pt toata viata clipele alea nu le vor uita niciodata si cateodata se intampla sa ii si urmareasca amintirile ale sau se intampla sa intre intr-o criza ca nu isi da seama ce face si.... nu mai zic mai departe.nu vreau sa te sperii dar asta e adevarul si nu o zic din burta ci cunosc pe cineva care e in cazul asta.

[gravi]22+si lumina ochilor mei ANDREI 2 ani si 9 luni 26.09.2006
ASA CRESTE ANDREI http://lb3f.lilypie.com/dRalm7.png
BURTICA http://picasaweb.google.com/ciquitita7
ANIVERSAREA NUNTII http://dn.daisypath.com/F2Epm7.png
BEBICA DIN BURTICA http://tickers.baby-...dev315pf___.png

Un copil este o Binecuvantare de la Dumnezeu! Trebuie sa credem in Dumnezeu ca El va veghea asupra noastra...[ruga]


#10
Mindy

Mindy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 11 iulie 2009 - 01:02

Claram, eu imi fac un pic griji pt tine... Cat de mult il cunosti? ce stii despre trecutul lui? a mai fost insurat?
Tu l-ai cunoscut doar in vacanta 5 dati*1 luna, practic 5 luni, doar in vacanta, cand omul este relaxat, uita de job si alte probleme, cand inevitabil e mai altfel, o sa il cunosti cu adevarat abia cand vei sta cu el..
Dar s-ar putea si sa fie un om minunat pe masura ce il cunosti..oricum casniciile sunt toate putin riscante:)

In ce context aminteste faptul ca ar ucide daca cineva v-ar face rau? ati fost pana cum in pericol tu si copiii? nu inteleg de ce aduce in discutie asta.

scuze ca pun asa intrebari dar fara sa vreau mi-am adus aminte de un caz cu final nefericit petrecut cu multi ani in urma in sua: el american (army background), extrem de protectiv si gelos, o ucide pe ea, romanca o ingroapa si le spune tuturor ca a disparut..era atata fericire la inceput, suflete pereche nimeni nu ar fi banuit ca s-ar putea intampla asa ceva.
Suna a scenariu de film de groaza fara nici o referire la tine, te rog sa nu o iei personal. Cred ca e mama din mine se gandeste la ce poate fi mai rau :)

Nu cunosti colegi de ai lui? sau familia lui? cineva care sa iti spuna mai multe despre el.


Panic Questions

  • copil agitat

    Diana2024
    - iun 09 2024 20:31

  • Obezitate in sarcina

    Luciana96
    - mai 17 2024 14:51

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

Last Blogs

  • Timpul trece, emoÈ›iile cresc

    DeeliaElena
    - Ieri, 18:56

  • Trimestrul 3 sarcina

    ElenaN96
    - Ieri, 07:08

  • Sarcina

    teg
    - iun 19 2024 21:30

  • Vise in sarcina

    ClaudiaRamona24
    - iun 19 2024 13:34

  • Saptaman 27 si "efectul de cuib"

    DeeliaElena
    - iun 19 2024 12:59

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -