Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 4 voturi

DILERII DE ANTRAX


5 raspunsuri la acest subiect

#1
ionescu.cris

ionescu.cris

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 07 iulie 2009 - 00:08

Buna ziua
Am sa anexez traducerea unui documentar care a fost difuzat in Elvetia si Belgia in urma cu 3 saptamani . L-am inregistrat, si pentru ca apar foarte multe intrebari in legatura cu activitatea si credibilitatea laboratoarelor si a firmelor farmaceutice, am considerat ca trebuie sa fie cunoscut cat mai repede de fiecare dintre cei care inca mai au incredere oarba in deciziile guvernelor marilor puteri.
Am facut o traducere foarte fidela in limba romana.
DEALERII DE ANTRAX , este un film realizat de Roberto Coen si Yves Jeanneau,care releva istoria cea mai secreta si protejata al unei epoci tulbure: cursa armelor bacterilogice, cercetarea stiintifica si secretele lor.
Ancheta incepe cu scrisorile care au continut Anthrax trmise in SUA in 2001,care au facut 5 morti. O afacere care nu a fost inca solutionata
niciodata, apoi cercetatorii care mor inexplicabil in lunile care urmeaza. Ei lucrau pentru industria acestor arme secrete,« bio-défense » al carei buget este de miliarde de dolari .
Sunt vizitate apoi laboratoare secrete unde procedeele genetice si nanotehnologia au descoperit arme teribile, asa numitele arme bacteriologice care fac selectia etnica, laboratoare care produc culturi de tulpini rezistente la antibiotice .
Roberto Coen a intalnit apoi oameni care sufera de consecintele acestor cercetari pe germeni, oameni de stiinta, profesionisti ai apararii drepturilor omului, martori care anunta proliferarea acestor arme bacteriologice care vor conduce lumea la o catastrofa.
Apoi ar trebui luat aminte la ce se intampla in jurul nostru ; dupa cum vedeti viata noastra depinde de bunul plac al unor minti bolnave. Ori la vremea respectiva atacurile cu antrax in saptamana de dupa 11 septembrie au suscitat o psihoza la scara mondiala . Dupa 8 ani,cand acest eveniment avea tendinta sa dispara din memoria colectiva , televiziunea canadiana CBC a difuzat in engleza pe 29 martie acest excelent reportaj realizat de Roberto Coen si Eric Nadler intitulat Anthrax War. La 31 mai, postul de televiziune din Elvetia TSR2 l-a difuzat la randul sau.

Multe tari astepta cu multa nerabdare sa difuzeze acest film caci el este in mod absolut exploziv.
Intre altele documentarul “distruge ” teza prezentat de FBI ca Bruce Ivins este “asasinul singuratic”, sau ca Dr Kelly s-a sinucis ; filmul incepe si se termina cu un mesaj de alerta a profesorlui Francis Boyle, autorul cartii Razboiul biologic si terorismul , care arata extremul pericol pe care il reprezinta cursa armelor biologice in care s-a lansat administratia Bush dupa 11 septembrie, si care continua si astazi.
Insa mai sunt intrebari la care se cauta raspunsul :
-De ce la Casa Alba personalul a trebuit sa ia un antibiotic numit Cipro chiar in ziua de 11 septambrie, adica cu o saptama mai devreme de ziua in care scrisorile au fost expediate??
-De ce FBI-ul are o incredere oarba in laboratorul guvernamental, cel care depinde de Pentagon, adica Fort Detrick, din momentul in care amprenta genetica a acestui tip de antrax conduce direct la laboratoarele acestuia ?

Oamenii de stiinta au reusit sa demonstreze cu ocazia unui congres, modul in care FBI a stabilit si a adus acuzatiile .Aceste revelatii publicate in The Scientist, confirma ca responsabilitatea lui Bruce Ivins este contrar afirmatiilor pretinse de FBI, departe de a fi dovedita.
Un pericol asupra caruia trebuie meditat cu toata seriozitatea daca ne gandim la riscurile sanitare, la pandemia anuntata de gripa porcina…
Sper ca in cel mai scurt timp sa puteti urmari acest documentar pe ecranele tv din tara; pana atunci, aveti traducerea mai jos.
Cris


#2
ionescu.cris

ionescu.cris

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 07 iulie 2009 - 00:09

DEALERII DE ANTRAX
Documentar realizat de Roberto Coen

Este primul act de terorism biologic al secolului 21.
Pentru ca sa pot intelege a trebuit sa parcurg lumea in cautarea acestor retele discrete;azi, intors pe pamantul african incep sa inteleg enormitatea cosmarului in care ne gasim .
Daca am invatat ceva, este ca terorismul nu este ceea ce am crezut pana acum .
Scrisorile au venit prin posta cu putin dupa 11 septembrie ;
Noi atentate teroriste; intai in Florida, apoi New York .
Bacilul de carbune pe care il mai numim si Antrax seamana panica .
Doua jurnale si apoi Microsoft au primit scrisori care contineau antrax; doua persoane sunt moarte, altele contaminate. Mai multi jurnalisti si senatori americani au primit scrisori impregnate cu antrax.
Presedintele Bush nu exclude ca Bin Laden manevreaza din spate totul. Pentru prima data, in istoria Statelor Unite, Congresul trebuie inchis .
22 de persoane sunt contaminate, 5 dintre ele moarte si psihoza castiga teren pe tot teritoriul Americii.
FRANCIS BOYLE
PROFESOR DE DREPT INTERNATIONAL -UNIVERSITATEA ILINOIS
“-Daca iei in calcul 11 septembrie, acesta a fost o lovitura foarte dura data securitatii tarii.
Sa nu uitam ca toata tara a fost sub soc, imediat dupa 11 sept. A fost momentul perfect; credam ca toata lumea este impotriva noastra si apoi a urmat antraxul;
Cand ne-am referit la antrax era destinat impotriva tuturor; trimis prin posta, putea fi expediat oriunde si oricui.
Oroarea turnurilor gemene ne este gravata in memorie. Scrisorile contaminate au fost aproapre uitate de marele public; Toate victimele, fotografi, jurnalisti , postasi,…. sunt morti, ingropati si uitati”.
Ancheta deschisa de FBI este cea mai vasta din istorie.
Botezata AmeriThrax ea acopera 6 continente au fost deschise 9000 de anchete si au avut loc numai in America in jur de 6600 de interogatorii.
FBI-ul urmareste piste privilegiate si in final toate duc spre un individ demn de interes: Steven Hatfill, un biologist al armatei care nu a fost interogat oficial niciodata. FBI-ul il urmareste permanent si presa il ia in colimatoriu.
Steven Hatfill declara:
“Sunt impotriva acestei anchete scandaloase, impotriva presei care ma acuza, si care mi-au cauzat o multime de prejudicii.
Nu sunt criminalul care a imprastiat antraxul”.
Steven Hatfill, deschide un proces impotriva Ministerului de Justitie si in iunie 2008 ii propune un acord a “l’amiable ” despagubindu-l cu 6 milioane de dolari.
6 ani mai tarziu de la deschidere anchetei FBI este in impas.
La 6 saptamani dupa inchiderea anchetei lui Steven afacerea revine din nou la suprafata.
Ancheta este redeschisa si se afirma:
Reprezentat FBI :
“-In sfarsit un suspect in afacerea cu antrax; el lucra intr-unul din laboratoarele guvernului dar la ora actuala este mort.
Am avut autorul atentatelor si cu siguranta daca ar fi ajuns in fata justitiei, am fi putut dovedi ca este vinovat.
El se numeste Bruce Ivins si este mort marti la Frederick Memorial Hospital - Maryland ca urmare a ingerarii unei cantitati mari de amfetamine ….
In schimb avocatii lui afirma ca el este inocent”.
Suspectul fiind mort este imposibil pentru FBI sa prezinte probe care sa-i dovedeasca vinovatia .
Cand cei apropiati lui Bruce Ivins ii prezentau ultimul omagiu FBI-ul declara ancheta inchisa.
In loc sa linisteasca spiritele, incep sa apara alte intrebari :
RICHARD SPERTZEL Microbiologist la Fort Detrick
“-El e mort si nu se poate apara; este foarte practic nu ?? ”
-Pentru experti nu numai ca dosarul Bruce Ivins contine numai dovezi indirecte si dovezi stiintifice putin probante, dar teza criminalului izolat prezentata de FBI nu este credibila”.
R.COEN
-Guvernul alb al Africii de Sud a fost multa vreme condamnat pentru brutalitatea manifestata fata de po****tia neagra majoritara. In anii 1980 , acest regim de apartheid a pus pe picioare un program top secret .
“PROGRAMUL COAST ” a fost condus de Dr WOUTER BASSON cardiolog si chirurg militar , dar si un soldat loial si suporter al apartheidului .
Acest program care avea drept tel producerea de arme cu care sa fie asasinati opozantii apartheidului , a dat nastere unor experimente asupra po****tiei negre .
-Ma reintorc la Londra sa intalnesc deputatul britanic,
NORMAN BAKER, care afirma:
“-Au fost contacte intre David Kelly, intre guvernul Britanic si cel am Africii de Sud, si ar trebui sa ne intrebam de ce guvernul Teacher din acea epoca stia despre proiectul Coast: ce fel de informatii avea, daca il sustinea, ce informatii primea. David Kelly si Basson erau cert in conctact de o buna perioada de timp.
ROBERTO COEN
-Care a fost legatura intre Kelly si DR. DEATH cum era numit Basson ??
-Intre timp Dresch primeste informatii de la un cercetator al Proiectului Coast care a incercat sa vanda SUA stocuri de bacil de antrax si alti agenti chimici fabricati in perioada apartheidului.
-Este adevarat ca bacilul de antrax este vandut “la liber ” pe piata neagra a armelor chimice ?
Pentru a afla raspunsul ma reintorc in Africa de Sud.
In avion survolam continentul african; Rhodesia unde am crescut, o colonie britanica condusa de o minoritate alba. Cand am avut 18 ani, in 1970 un veritabil razboi civil avea loc in jungla africana. Negrii nationalisti au pus mana pe arme ca sa-si cucereasca libertatea. Albii erau hotarati sa ramana la conducere indiferent de pretul platit.
JIM PARKER, MEMBRU AL “SELOUS SCOUTS”
“- De fapt noi am refuzat sa lasam Rhodesia in mainile majoritatii negre.
-Si era si un motiv pentru asta, nu era numai rasism. Am vazut tari prabusindu-se din Uganda pana Gana, in toate coloniile britanice care au devenit independente s-a instalat anarhia. Refuzam sa se intample asa ceva in Rhodesia.
ROBERTO COEN
-Jim Parker este un veteran al trupelor speciale ale armatei rhodesiene “Selous Scouts”-un regiment de asasini de elita a caror tinta era de a elimina inamicul pe orice cale.
Jim Parker este autorul unei carti:ASSIGNMENT SELOUS SCOUTS, INSIDE STORY OF A RHODESIAN SPECIAL BRANCH OFFICER.
Cand luptele se exptind si nationalistii negri castiga teren, Selous Scouts, decid sa foloseasca armele chimice si bacteriologice.
JIM PARKER, MEMBRU AL”SELOUS SCOUTS”
“-Prima data cand am auzit vorbindu-se de bacilul de carbune a fost intr-o misiune. Vorbind cu medicul despre una si alta, acesta a zis: -Am imprastiat bacilul de antrax in doua regiuni din Rhodesia;
-In acel an au fost mai mult de 10 000 persoane contaminate, o cifra fara precedent care nu a fost data publicitatii niciodata. Astazi inca se mai neaga epidemia de antrax in Rhodesia, cea mai importanta observata in toti anii, si provocata cu buna stiinta.
ROBERTO COEN
-Jim Parker este primul membru al Selous Scouts care afirma public ca epidemia a fost provocata.
Ca sa termin explicatia mea, toata Rhodesia care este astazi Zimbabwe a fost contaminata. In 1980 cand a fost negociat un acord care sa puna capat razboiului, se naste natiunea independenta Zimbabwe si este numit presedinte Robert Mugabe.
Atunci Selous Scout se refugiaza in sud la Pretoria. Toate documentele top secrete, tot ce privea Selous Scouts, au fost aduse aici in Africa de Sud. Astfel Africa de Sud devine ultimul camp de bataie a suprematiei albilor pe continentul african, si la fel ca si in Rhodesia, unul dintre capitolele cele mai sumbre ale Apartheidului, care a pus capat utilizarii secrete a armelor biologice.Crimele trecutului au fost sterse dar nu uitate Prima mea misiune este de a ma intalni cu WOUTER BASSON, sau DR. DEATH cum a mai fost numit. El este cheia care ma va face sa inteleg care a fost rolul occidentului in activitatile criminale ale Proiectului Coast. Dr Death nu s-a exprimat in public de mai bine de 5 ani. Incercarea mea de al contacta nu cred ca se va solda cu o reusita; sper insa doar pentru faptul ca Basson nu este de loc afectat de trecutul lui sinistru. In timpul apartheidului, Basson a fo

#3
ionescu.cris

ionescu.cris

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 07 iulie 2009 - 00:11

ROBERTO COEN
La Irivne -California , ajung in March 2008; dupa PETER FITZPATRICK, aici visul devine realiate, dar si cosmarul. Mai ales cosmarul .
-In 1980 Peter Fitzpatrick era informator al F.B.I.-ului. Ajuns printre apropiatii lui Lary Ford, intr-o diminieata in 2000 in timp ce urmarea un program tv, apare urmatoarea informatie :
-Doctorul Larry Ford cercetator biomedical in boli infectiose, si asociatul lui au fost proprietarii companiei farmaceutice BIOFEM la Irvine. Ei sperau sa castige milioane cu un supozitor care trebuia sa previna transmitrerea virusului de SIDA. In urma cu 2 saptamani asociatul lui Larry Ford, JAMES PATRICK RILEY manager la BioFem a fost impuscat in cap in parkingul companei. El nu este mort si politia si-a dirijat ancheta catre Larry Ford insa inainte ca acesta sa fie anchetat s-a sinucis .
R.COEN
Cei care il cunosteau pe Ford nu aveau nici o ideie ca el lucra in cadrul programului bacteriologic din Africa de Sud.
PETER FITZPATRICK - INFORMATOR FBI
“-El mani**** agenti chimici si bacteriologici si modifica virusi si germeni; el era un perfectionist in asa masura incat nu exista nici un antidot pentru ele. Toate astea se gaseau la el acasa. Ce as fi putut sa fac? A trebuit sa previn politia! La perchezitie au gasit o multime de produse chimice: 20- 30 de flacoane si o sticla mai mare au fost ridicate din casa lui Larry Ford. Nu stiu nici acum ce contineau iar in gradina cateva bidoane de antrax arse”.
R. COEN
-Ce cercetari facea Ford si pentru cine ??
WOUTER BASSON
- Larry a fost un tip fantastic, de-a dreptul nebun. El a debarcat in Arica de Sud cu buzunarele pantalonilor pline de fiole care contineau noi agenti chimici care dupa el puteau sa faca lucruri formidabile. Larry a reusit sa faca modificari la virusul de cholera, febra tifoida, bacteria de antrax, pesta bubonica si un germen numit “ethnic weapons” care au capacitatea sa actioneze impotriva grupurilor etnice ( kill specific ethnic or racial groups );
Germenii au fost numiti KAFIR KILLER - kafir insemnand in Afica negru, cu alte cuvinte, erau destinati sa omore numai negri “…….
R. COEN
-Cu alte cuvinte o arma biologica etnica . Proiectul Coast a fost infiintat, dar a mers atat de departe ??
WOUTER BASSON
“-De la inceput s-a vrut punerea la punct a unei substante care sa actioneze impotriva multiplicarii negrilor. Asta a fost telul cercetarilor insa intre timp po****tia neagra s-a revoltat. Aceste cercatari s-au intensificat pentru ca po****tia negra se marea ca numar dar se revoltase si devenisera violenti. A fost unul dintre motivele pentru care am inceput cercetari asupra unor mutatii genetice si punerea la punct a unor substante pt a steriliza negri.Toate aceste substante puteau fi puse in apa de baut.. Poate ca unele dintre aceste cercetari vi se par delirante”
R.COEN
-Sa vorbim despre arma etnica asupra careia lucra Proiectul Coast numita “Bomba neagra”.
WOUTER BASSON
-A fost un proiect fantastic, cel mai amuzant din viata mea. Acest proiect a fost prezentat intregral in timpul procesului meu. Noi aveam drept obiectiv de a sintetiza anumite proteine prezente in sperma pentru a anula contaceptivitatea. Ideia era, daca puteam imuniza femeia impotriva spermei, ea devenea sterila.
-Experienta ne-a fost ceruta de o alta tara care avea o explozie demografica, in cadrul schimbului de tehnologii. Ea ne-a dat anumite lucruri si ne-a cerut sa pune la punct acest proiect. Faceam asta si pentru ei”.
R.COEN
-Am reusit sa procur dosarul de la FBI despre reforma, dar un mare numar de pagini au fost cenzurate din motive de securitate nationala. Asta lasa putine indicii despre cercetarea facuta de W. Basson si implicarea sa asupra armei rasiale deasemeni despre legaturile reale cu Serviciile de informatii americane.
-Guvernul Britanic si American au facut presiuni asupra Africii de Sud, sa distruga absolut toate stocurile de arme bacteriologice si toate documentele care faceau referinta la ele.Ele si-au dat toata silinta sa faca disparute absolut toate documentele Proiectului Coast.
Basson afirma ca aceste stocuri de arme au fost aruncate in mare.
W.BASSON
“-Apa de mare are o mare putere oxidanta fantastica incat totul dispare foarte repede. Am plecat cu avionul intr-o directie necunoscuta si dupa mai multe ore de zbor am aruncat totul in mare. Nu stiu locul pentru ca eu eram in spatele avionului si cand pilotul a deschis usa si am impins totul afara. Dupa care ne-am intors. Cred ca el ar putea sa spune unde s-a intamplat asta.
R.COEN
-Dresch si-a procurat un raport top secret al armatei Sud africane adresat Presedintelui Mandela in care se arata ca stocurile de arme chimice si bacterilogice ale Proiectului Coast au fost distruse.
(BRIEFING TO PRESIDENT MANDELA ON THE DEFESIVE CHEMICAL AND BIOLOGICAL WARFARE PROGRAMME OF THE SADF AND THE RSA’S POSITION WRT THE CWC AND BWC).
Dar descopera ca cu putin timp dupa trimiterea scrisoriloe catre Congres, un biologist DAN GUSEN participant al Proiectului Coast a incercat sa vanda SUA germenii armelor biologice despre care s-a afirmat ca au fost aruncate in mare.
DRESCH
- Intelegerea a fost ca Gusen trebuie sa primeasca 5 milioane $ si el livra Americii pozitia unde se gaseste bioarmamentul Proiectului Coast printre care se gasesc 70 de tulpini ai bacilului de antrax, dintre care in jur de 20 sunt foarte virulenti. La nivel inalt, FBI si CIA se detracteaza de afirmatiile facute si intrerup negocierile in ultimul moment.
R.COEN
Utilizand informatiile lui Dresch ca sursa SAM SOLE aduce “la zi ” afacerea din Africa de Sud.
SAM SOLE
-Motivul pentru care americanii au facut “marche -arriere” nu a fost niciodata explicat. Cand am scris articolul si am sunat la FBI si CIA nu au vrut sa faca nici un fel de comentarii Amuzant nu?
-Deci da, raman foarte multe puncte de interogatie.
R.COEN
-Dan Gusen accepta sa ne intalnim intr-un loc public dar refuza sa fie filmat. El spune ca niciodata nu va putea sa expuna toata “istoria”.
DRESCH
- Gusen are tot timpul controlul asupra ascunzatorii de arme. Nimeni altul nu stie unde este. Guvernul Africii de Sud a renuntat si nu mai vrea sa faca nimic desi stiu ca ele sunt ascunde undeva pe teritoriul ei.
JIM PARKER -MEMBRU SELOUS SCOUTS
“-Sunt o familie foarte unita tarile care fac parte din jocul asta al antraxului. Americanii si britanicii joaca impreuna, si pentru toate sunt dovezi; Toate guvernele si-au bagat mainile in afacerea asta necurata. Si nu se mai pot opri !! Pentru ce ar face-o ?? Toti sunt bagati pana’n gat. Americanii sunt bine implicati. Daca nu vor sa fie eliminati din joc trebuie sa continue mai departe treaba asta !”
R.COEN
-In ultima mea vizita in Africa de Sud studiez din nou arhivele Proiectului Coast, si gasesc dovezile vizitelor facute de cercetatori sud africani la laboratoare biologice private si de stat din Europa si America : San Antonio, Jackson, Orlando, Huston, Baltimore, Paris, Manchester, Rockville, Bastrop, New Orleans.
Ma intreb daca am dat din intamplare de o noua pista sau de urma unei retele care intentioneaza sa puna la punct fabricarea unei noi generatii de arme biologice. Printre cei pe care pespectiva ii ingrijoreaza se numara si Prof Helen Purkell.
PROF. HELEN PURKELL.
“-Eu cred si sunt sigura ca anumite guverne continua cercetarile in acest domeniu, si ca asta va fi fara indoiala arma in viitor: arme capabile sa omoare anumite po****tii. Gasesc ca este terifiant , infricosator ..”
R.COEN
Ma implic si mai profund in ceea ce Dresch din nefericire pe moarte, a numit “Retaua drumurilor incrucisate” ; care este in final o retea in care totul converge: un program secret, savanti morti, scrisori contaminate, bani ..
JUDITEH MILER, REPORTER -PREMIUL PULITZER
“-Ma ingrijorez tot timpul de ceea ce este secret, de ceea ce noi nu stim intr-un domeniu si care este pri

#4
ionescu.cris

ionescu.cris

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 07 august 2009 - 14:16


Gripa porcin#259;, motiv pentru vaccinul criminal

Gripa porcina este o pandemie fabricata mediatic, pentru a elimina o parte din po****tie printr-un vaccin obligatoriu



O jurnalista austriaca de investigatii avertizeaza lumea ca cea mai mare crima din istoria umanitatii e pe cale sa fie comisa, prin vaccinarea împotriva gripei porcine. Jane Burgermeister a depus pe 10 iunie un dosar de acuzare catre FBI împotriva Organizatiei Mondiale a Sanatatii (OMS), Organizatiei Natiunilor Unite (ONU) si a câtorva dintre cei mai sus-pusi oficiali ai SUA, pentru bioterorism si încercarea de a comite crime împotriva umanitatii, prin vaccinarea împotriva virusului AH1N1.

Ea solicita interzicerea masurilor de vaccinare fortata în statele unde legea prevede obligativitatea vaccinarii, precum SUA sau Franta. Jane Burgermeister a luat atitudine si împotriva companiilor farmaceutice Baxter si Avir Green Hills Biotechnology, pe care le-a dat în judecata în luna aprilie pentru producerea unui vaccin contaminat pentru gripa aviara. Jane Burgermeister a luat atitudine si împotriva companiilor farmaceutice Baxter si Avir Green Hills Biotechnology, pe care le-a dat în judecata în luna aprilie pentru producerea unui vaccin contaminat cu gripa aviara.

În afara acuzatiilor ce sunt acum investigate împotriva celor doua companii farmaceutice, ea a mai depus plângere si împotriva OMS si Baxter, cu privire la un caz de epidemie a gripei porcine – pornit de la fisurarea unei fiole destinata unui laborator de cercetare – declansata într-un tren Intercity în Elvetia. Cea mai mare îngrijorare a lui Jane Burgermeister este ca "în ciuda faptului ca Baxter a fost prins asupra faptului, aproape provocând pandemia, compania merge mai departe, alaturi de celelalte companii farmaceutice aliate, furnizând vaccinuri pentru pandemii". Baxter a anuntat oficial ca vaccinul împotriva gripei porcine va fi disponibil pe piata din luna iulie a acestui an.

La scurt timp dupa ce a facut publice acuzatiile sale, aceasta a fost concediata. "Cred ca aceasta decizie a fost legata de depunerea plângerii pentru bioterorism fata de oamenii din Statele Unite si din întreaga lume. Pentru ca am dreptul ca cetatean sa raportez o infractiune în cazul în care exista dovezi credibile, intentionez sa deschid un proces împotriva revistei Pennwell" explica ea.

"Am mai auzit si despre alti jurnalisti, care, ca si mine, au fost concediati sau hartuiti, pentru ca au scris pe aceasta tema", a declarat Jane Burgermeister. Cu toate acestea, nu se poate spune ca duce lipsa de cititori, pentru ca blog-ul ei personal birdflu666.wordpress.com, a înregistrat peste 10 milioane de vizitatori în ultima perioada.

Primul sindicat criminal la nivel global

În documentul numit "Probe pentru bioterorism" depus la FBI, Burgermeister indica un sindicat corporatist criminal la nivel international si ofera detalii amanuntite cu privire la încercarea sa de a duce la capat planul sau de genocid, prin eliberarea unui virus mortal de gripa si prin instituirea unui program de vaccinare fortata.

În acest raport afirma: "Exista dovezi ca organizatii precum OMS si ONU si companii farmaceutice care produc vaccinuri – de exemplu Baxter si Novartis – fac parte dintr-un singur sistem aflat sub controlul unui grup criminal de baza, care se ocupa de coordonarea strategica si care a finantat dezvoltarea, productia si eliberarea de virusi artificiali, pentru a justifica vaccinarile în masa cu o substanta ce reprezinta o arma biologica, pentru a decima po****tia Statelor Unite si a controla bunurile si resursele din America de Nord."

Jane Burgermeister spune ca cei care conduc lumea din umbra (francmasonii), îsi stabilesc obiectivele strategice în secret, folosind Comisia Trilaterala si reuniunile Bilderberg. "Pot fi identificati ca si Illuminati, un grup asemanator familiilor mafiote, care are în centru dinastii familiale".

Acesta este "primul sindicat criminal la nivel global cu bazele în centrele bancare off-shore" (centrele bancare off-shore sunt înregistrate într-o tara sau un teritoriu intitulat "paradis fiscal", întrucât nu sunt impozitate sau sunt impozitate doar într-o mica masura) care angajeaza organizatii internationale, cum ar fi ONU si OMS în interes propriu.

În procesul ei, curajoasa jurnalista sustine ca pandemia de gripa a fost fabricata si "este parte a unui plan pe termen lung al sindicatului, care si-a construit un numar mare de lagare de concentrare FEMA (Agentia Federala de Administrare a Urgentelor – Federal Emergency Management Agency), dotate cu incineratoare si gropi comune, în state precum Indiana si New York, pentru a baga oamenii în carantina si a se scapa de cadavrele celor ucisi prin atacuri cu arme biologice."

Anumite site-uri de pe Internet, care duc campanii de demascare a planurilor francmasoneriei mondiale, Infowars si Prison Planet, au postat o serie de articole cu privire la gropile comune din lagarele FEMA. În februarie, Daily Newscaster publica un raport cu privire la FEMA si vaccinarile împotriva gripei porcine, precum si planurile pentru gropi comune în vecinatatea orasului Chicago si în partea de nord a Indianei. În luna martie a acestui an, Infowars a postat un articol detaliat cu privire la locatiile gropilor comune din Arizona si Texas

Program camuflat pentru arme biologice

Dosarul "Probe pentru bioterorism" contine dovezi pentru acuzatiile pe care jurnalista austriaca le aduce unor persoane foarte sus-puse. Lista este consistenta: Barak Obama, presedintele SUA, David Nabarro, coordonatorul ONU pe probleme de gripa, Margaret Chan, directorul general al OMS, Kathleen Sibelius, secretar al Departamentului pentru servicii si sanatate publica al SUA, Janet Napolitano, secretar al Departamentului de securitate interna al SUA, bancherii David de Rotschild, David Rockefeller, George Soros, Werner Faymannn, cancelar al Austriei, Alois Stoger, ministrul sanatatii din Austria.

Acestia fac parte din acel sindicat corporatist al crimei, la nivel international, care a dezvoltat, produs, depozitat si întrebuintat arme biologice pentru eliminarea po****tiei Statelor Unite si a altor tari, cu scopul obtinerii de câstiguri financiare. OMS, Uniunea Europeana, centrele americane CDC pentru controlul epidemiilor si alte laboratoare de cercetare, FEMA, companiile producatoare de vaccinuri si Departamentul pentru servicii si sanatate publica al SUA au interactionat între ele pentru a dezvolta si distribui arme biologice si au obtinut fonduri prin sistemul bancar si prin mecanismul comertului global de narcotice.

Jane Burgermeister îi acuza pe acestia ca au complotat la conceperea, finantarea si participarea la faza finala a implementarii programului camuflat pentru arme biologice, program incluzând si companiile farmaceutice Baxter si Novartis. Au conceput si apoi eliberat agenti biologici letali, în special virusul gripei aviare si virusul gripei porcine, pentru a avea pretextul programului de vaccinare fortata, în masa, program prin care s-ar putea administra un agent biologic toxic ce ar cauza moartea po****tiei vaccinate. Aceasta actiune este o violare clara a Actului Antiterorism prin arme biologice.

Vaccin infestat cu virusul gripei aviare combinat cu virusul gripei umane

Acuzatiile lui Jane Burgermeister includ dovezi ca Baxter AG, subsidiara austriaca a Baxter International, a eliberat în mod intentionat 72 kg de virus al gripei aviare, distribuit de OMS în iarna lui 2008 în 16 laboratoare din 4 tari. Laboratorul Baxter din Austria, unul din cele mai sigure laboratoare din lume, nu a urmat cei mai simpli si esentiali pasi pentru a pastra în siguranta 72 kg dintr-un patogen clasificat ca si arma biologica, la distanta de toate celelalte substante, permitându-i sa se amestece cu virusul gripei umane obisnuite.

Vaccinul infectat simultan cu virusul gripei aviare si umane a fost vândut de compania Baxter firmei AVIR Greenhills Biotechnology din Austria, care la

#5
ionescu.cris

ionescu.cris

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 218 mesaje

Postat 27 noiembrie 2009 - 11:54

Filmul "document" pe care l-am tradus, se poate viziona pe Youtube.

Deasemeni cateva concluzii ale lui Ken Alibek, care traieste in Ukraina la ora actuala !!!!!! dupa ce a colaborat cu guvernul SUA, CIA si firme farmaceutice ...
www.anthraxwar.com
Documentarul care demareaza cu 9/11, ofera raspunuri la multe din intrebarile actuale: gripa, vaccinuri, bacterii, virusi, bioterorism...


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -