Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 8 voturi

Desprecopii.com: Va ajuta? Cum si de ce?


171 raspunsuri la acest subiect

#161
siminoc

siminoc

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 159 mesaje

Postat 24 aprilie 2007 - 13:08

Imi sunteti de mare ajutor, pentru ca ma pregatesc intens pentru meseria de mamica (sunt insarcinata in 29 sapt) si pentru ca sunteti o sursa nesecata de informatii si buna dispozitie.[bis]
Chiar daca nu sunt un membru foarte activ, imi place sa intru pe site sa citesc diverse articole si parerile altora despre diverse subiecte.
Iar experientele altor mamici pot fi un real folos.[pic]
Va multumesc!

[gravi]+29

#162
cana

cana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 19 iulie 2007 - 19:50

Imi santeti de mare ajutor si cand am vreo problema sau vreo nelamurire intru pe DC SI ACOLO GASESC INTOTDEAUNA O VORBA BUNA O INCURAJARE MA BUCUR CA EXISTATI[si-eu]




Anca[mamica]Delia Ioana

#163
adelamatei

adelamatei

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 11 ianuarie 2008 - 22:14

Chiar daca v-am descoperit mai tarziu as dori sa va marturisesc cu sinceritate ca ati devenit parte a familiei mele.Aici gasesc ajutorul pe care poate nu mi-l pot da cei apropiati,lamuriri in probleme cu care ma confrunt,incurajari si sfaturi venite cu promptitudine din partea unor oameni pe care fizic nu-i cunosti dar care simti ca-ti sunt aproape.Si.... lasand la o parte vorbaria... ce mai, va multumesc ca existati!

#164
ddanagh

ddanagh

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.466 mesaje

Postat 31 ianuarie 2008 - 01:30

Ca sa relaxez dupa o zi ca asta



Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)



poze cu Dariuta mea





#165
anidaz

anidaz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.786 mesaje

Postat 07 februarie 2008 - 13:01

Acest site ,l-am descoperit in urma cu trei zile,si m-a ajutat deja enorm de mult psihic,cand am simtit ca puterile si sperantele ma parasesc,dupa ce am aflat la diferenta de cateva minute ca,cumnata mea va avea un copilas,iar eu am sanse doar cu FIV,pecare nu mi-l pot permite acum.
Asa daramata am venit acasa si cautand informatii despre infertilitate am dat peste voi.
De atunci internetul pentru mine functioneaza pentru a intra de cate ori pot in forum.
Am uitat celelalte site-uri pe care intram de obicei,citesc povestile voastre,experientele si indicatiile si simt cum speranta prinde din nou radacini in sufletul meu si pentru asta VA MULTUMESC!

Timpul este singura moneda pe care poti sa o folosesti cum doresti.
Nu-i lasa pe altii s-o foloseasca in locul tau!

#166
rory76

rory76

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 16 mai 2008 - 00:38

Pentru mine acest site este un grup de suport. Un grup format din cele mai bune prietene, din toata lumea, de aceea nici nu am simtit nevoia sa am o prietena in viata reala...nu mai am ce sa ii spun...80%din viata mea se desfasoara aici, pe forum, din 2002, cred! Va multumesc![il]

"sky is the limit!"

#167
david_lucian

david_lucian

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 08 septembrie 2010 - 16:00

Am devenit foarte repede dependenta de voi pentru ca nu am inafara de sot (stiti cum sunt barbatii vis-a-vis de temerile noastre)pe nimeni mai la indemana sa ma indrume in tot ce ma intereseaza si nu numai.
Ma simt extraordinar ca sunt sustinuta afectiv si cu sfaturi de persoane care fac asta din tot sufletul fara sa ma cunoasca. Lumea e tot mai individualista si greu se mai leaga prietenii sincere si dezinteresate.
Sunt la inceput de drum in viata de familie si am mare nevoie de ajutorul vostru, mai ales ca a trai sau a te trata in Romania e o loterie, nu ai nici o siguranta. Din experientele altora invat incotro sa ma indrept, sa nu dau gres :)
Ce bine ca existati !!!!!


#168
clarmai

clarmai

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 313 mesaje

Postat 03 aprilie 2011 - 13:02

Aici am primit un ajutor nesperat de la mame,cautam un medic ortoped pentru fetita mea,si o mamica mi-a furnizat datele,plus numarul de telefon al unui medic exceptional,aveam o suspiciune cum ca copilul meu ar avea o mana mai scurta si alta mai lunga,aici am primit ajutor ,sfaturi,si am primit de fiecare data cand am postat raspunsuri care m-au ajutat enorm,va multumesc ca existati,cinste celui care a venit cu aceasta idee,si sa va mai tina mult de acum inainte.Toate multumirile,admiratia,si gandurile bune[pup]

#169
ltomulescu

ltomulescu
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 06 iunie 2011 - 02:02

am descoperit cu totul intamplator acest site ,cautam altceva ,recunosc ca ma intereseaza absolut orice informatie ;despre copii;,sunt mama ,intentionez sa devin o bona responsabila si foaaaaaarte bine documentata ,instruita ,sunt in interes de serviciu ,ma documentez ,sunt foarte incantata de acest site

#170
clarmai

clarmai

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 313 mesaje

Postat 18 iulie 2011 - 12:39

Offf,pe mine m-a ajutat atat de mult,de la sfaturi despre lucruri minore,pana la a-mi vindeca copilul.Aici am descoperit cum priveste o persoana din afara relatia cu sotul meu.Ce sa- dau copilului sa manance,etc.etc.etc.Va multumesc ca existati si ca va preocupa alte persoane si probleme care le au.[pup]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -