Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

mama + sotul madalinei


237 raspunsuri la acest subiect

#11
Lorikay

Lorikay

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.237 mesaje

Postat 01 septembrie 2010 - 15:52

S-ar putea sa par cinica dar, daca este adevarat ca Madalina isi intretinea parintii atunci este normal ca acestia sa incerce sa obtina cat mai mult din mostenire deoarece acum au cam ramas fara sursa de venit.

#12
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 01 septembrie 2010 - 20:57

acum ar fi chiar culmea sa vina un user sa ne spuna ca e mama madalinei.. sau sotul [bang]
[:D]

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

-------------------------------------------
Very-dependenta de scrapbooking - http://veryscrap.exp...i.net/forum.htm

#13
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 00:44

ardeiash, de ce ai pus semnul de "+" intre mama si sot in titulatura topicului tau ?


alina

#14
Theiuta

Theiuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 669 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 12:35

Faptul ca sotul madalinei nu ii lasa pe bunicii materni sa isi vada nepotul, e un act de mare nemernicie.Parintii au subliniat ca nu au nevoie de averi,ci vor doar sa il vada si ei pe baietelul Madalinei.



Theiuta



Mami si Nicolas[bicla]



"Te iubesc asa de mult...de parca s-ar atinge doua inimi" - Nicolas, 6 ani si 4 luni





Sanatosi sa fim!



#15
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 18:45

din cate am inteles eu toata "tacerea" din partea parintilor a durat 40 de zile ( si asta s-a intamplat dupa convorbirea cu un preot ). cum au trecut aceste 40 de zile au aparut la tv sa afle ei ce s-a intamplat in noaptea aceea. apoi asa ceva nu afli punand intrebari in direct la televiziunea romana , ci adresandu-te persoanelor care au si stiinta si puterea sa afle asa ceva.
acum va intreb si eu: cum v-a sunat afirmatia mamei ca orice parinte isi bate copilul? si cate dintre mamele voastre a presarat orez in jurul casei ?

din punctul meu de vedere ceea ce fac parintii este un mare circ. si pateaza imaginea fetei lor in toate povestirile pe care le fac publice. din gura lor eu vad o alta imagine a madalinei manole si asta numai din dorinta de a arata lumii intregi cine e ginerele lor.
eu vad insa exact invers. in aceasta dorinta nebuna , care vad ca e mai mare decat durerea pierderii copilului , eu vad ce fel de viata a dus madalina alaturi de parintii ei .
marile dureri se traiesc in tacere, nu se urla , nu se bate cu pumnii in piept, nu se face spectacol. in fata marilor dureri esti atat de ingenunchiat incat nici nu mai poti respira , d-apoi face emisiuni. nu contest ca nu sufera ( as fi o idioata sa cred asta ) dar in marea lor suferinta vad ca mai e loc si de publicitate .
si asta este , intr-adevar, ingrozitor de trist!




alina

#16
ardeiash

ardeiash

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.960 mesaje

Postat 02 septembrie 2010 - 21:11

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

ardeiash, de ce ai pus semnul de "+" intre mama si sot in titulatura topicului tau ?


alina

fara un scop anume [:D]

s-auzim numai de bine! si [pup][pup][pup]

-------------------------------------------
Very-dependenta de scrapbooking - http://veryscrap.exp...i.net/forum.htm

#17
petra

petra

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 783 mesaje

Postat 03 septembrie 2010 - 09:04

Dupa cum spuneam ca parintilor MAdalinei le cam place la televizor se adevereste. Este a 3-a zi cand apar la Acces Direct si regizeaza un adevarat film despre viata MAdalinei, numai ca luati cu valul mai spun si lucruri care tradeaza altceva, ridica nitel cortina sa se poata afla sursa traumelor psihice pe care le traise Madalina.
Eu nu zic ca nu sunt indurerati, dar modul in care trateaza problemela intre ei si fostul ginere nu fac decat sa inflameze mai tare spiritele si in nici un caz asa il vor indupleca de fostul sot al Madalinei sa-i accepte sa vina sa-si vada nepoptul. Ei daca au ceva de spus sau dovezi care sa-l incrimineze pe Puiu , se pot duce la procurori , acolo sa spuna tot ce stiu si sa lase procurorii sa judece , iar cu fostul ginere ar fi trebuit sa continue o relatie de amicitie macar pentru a putea vedea din cand in cand copilasul ala. Dar la 2 zile de la inmormantare aparea avocata lor cu declaratii ca parintii MAdalinei vor ba copilul, ba casa , dupa aia ca nu mai vor nimic, si tot asa .
Oricum adevarul este undeva la mijloc si numai MAdalina stie de ce a recurs la gestul ei disperat.

La toti numai bine!

#18
annablue

annablue

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 04 septembrie 2010 - 01:53

Am vazut si eu pasaje din aparitiile acestor parinti ai Madalinei si mi s-a facut efectiv great sa ii aud...[bang]
Ce parinte indurerat apare zi dupa zi la TV sa dea detalii mai mult sau mai putin private despre viata si chinul Madalinei alaturi de Petru, cand se stie faptul ca Madalina era obsedata sa nu se afle nimic rau despre ea si despre viata ei, trairile ei.
Mi se pare cinic ca si parinti ai ei care sufera pierdera unui copil aleg sa dea atatea detalii si sa tina in primplan acest eveniment tragic legat de decizia fiicei lor de a-si pune capat nefericirii - imaginata sau nu - in loc sa rezolve in privat aceste neajunsuri ale relatiei lor cu tatal si tutorele legal al nepotului lor.
Dar fiecare alege sa faca ceea ce stie mai bine si apoi trage consecintele mai bune sau mai putin bune.
Pacat ca nu o lasa pe Madalina sa se odihneasca in pace...[q]

Ana, Adrian (01.11.2002) & Calin (27.03.2009)
"De noi depinde sa avem o viata frumoasa..."

#19
AYUMI

AYUMI

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 674 mesaje

Postat 04 septembrie 2010 - 11:11

Parca ziceau ca ei nu si-au mai vazut nepotul din februarie.Pai de ce dau vina pe Petru ca nu ii lasa sa il vada?Din februarie pana in iulie de ce nu l-au vazut?


http://naokisiryuji.blogspot.com

#20
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 04 septembrie 2010 - 11:50

Sa nu uitam de Mircea {etru cand la nici o zi dupa moartea Madalinei spunea la Tv cum a satisfacut-o sexual in noaptea precedenta.
[bang]

***Fur is for petting**
http://www.flickr.co...reecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -